Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

simonkato
8. júl 2011

@renattka24 ahoj neviem od coho to zavisi aj ja som trosku viac pri sebe a predsa sa tom citila.mozno zalezi ze ako jej aj babo dane a kde kopne 🙂 my sme sa ten den s nasimi prave bavili ze ci male nekope a ja e zatial nic a vecer to uz bolo 😉

glee
19. júl 2011

Ahojte, citim pohyby asi 10 dni. Zatial len take slabe vlnky v brusku. Vcera a hlavne dnes vsak je tych vlniek maaalinko dnes len rano raz v posteli, aj to si nie som ista, ci to neboli creva. Myslite, ze je to ok?

vanda8
1. aug 2011

Ahojte!!! Neda mi to sa nepochvalit , pretoze to je taky krasny pocit ked sa babatko hybe 🙂 😉
Bola sm doma na Slovensku na dovolenke a jedno rano ked som sa prebudila som citila nieco v brusku, ale som tomu nevenovala nejaku zvlastnu pozornost ...
Potom o par dni sme sa s mamkou bavili na temu tehotenstva a babatka a mamka sa ma pytala ci uz necitim pohyby..
Asi o par dni som citila take bublikovanie a bola som stastna ako blska 😎 pripomenula som si teda to prve bublinkovanie co som citilaa uz som si bola ista ze je TO ONO 🙂 To je krasny pocit ...Zaroven viem ze malinkeje v poriadku a je mu v brusku dobre ..
Asi sa mu na Slovensku pacilo. ;)))
No a teraz je to castejsie, a je to uz aj videt 🙂 a uz to citil aj moj muzik.. tak sa teskame vecer ked pozerame telku 🙂 alebo ideme spinkat
Kocky ktore este necitia pohyby mozem len odkazat ! Mate sa na co tesit 🙂 a tym co uz kopkaju kraaasne tehulkovanie 🙂 A uzivajte si to 🙂

lucytao
1. aug 2011

ja v 16tt prvý krát také bublinky o týždeň a pol to bolo už také slabučké šťúchanie z vnútra teraz som v 21 a je to silnejšie a silnejšie 🙂 krásny pocit

alenka600
12. aug 2011

Ahojte, vedeli by ste mi poradit? Stale si nie som ista ci to co citim su pohyy dietata ale asi ano, uz som v 21 tyzdni. A okrem bublinkovania, tak citim este nieco, podla mna to nie je od dietata, len ma zaujima co to je. Ked si lahnem na chrbat a vystriem sa a dam si ruku na brucho, tak mi brucho akoby pulzuje. Ako ked si chytite niekde tep. Nemam to vzdy, niekedy ano, niekedy nie, skusam to stale ked som v klude, nie ked mam zvyseny tep od namahy. Je to od toho, ze sa to tam cele prekrvuje? Preto citim tep? Je to zvlastne, lebo to nie je na jednom mieste, nie je to akoby jedna tepna, ale cela plocha brucha sa mi hybe v rytme srdca. Len zo zvedavosti sa pytam, dufam, ze nie som uplne blba a neviem nejaku elementarnu vec 🙂 dik

x_shushu_x
16. aug 2011

A ja si pripadam, ze som mimozemstan..... 😀 tzv. motyliky som citila uz na konci 11tt- po uzv, ked mi pani Dr. povedala, ze je to riadna mrska..... No a v 15tt som lezala na chrbte a rozpravali sme sa s babom- a to uz sme videli riadne nadskakovanie....Je sice pravda, ze dive ma byt po kom 😀 , ale ja jednoducho neviem pochopit, ked niekto pise v polke tehotenstva, ze nic neciti 😒 ...

alenka600
16. aug 2011

@x_shushu_x ja neviem, snazim sa, ale....kolkokrat, ked mam aj pocit, ze je to take klasicke bublinkovaie a dam si ruku na brucho, tak za chvilu citim, ze je to presne rytmus mojho srdca a tym padom mi tam asi v nejakej zile pulzuje krv a nie, ze je to pohyb dietata. Ano, som uz za polovicou, ale ...no neide to. Zjavne je to strasne individualne. Hlavne ked je babo OK.

x_shushu_x
16. aug 2011

@alenka600 hlavne z toho nemaj mindrak....len pre mna je to vazne nepochopitelne :o/....ale pravda, hlavne, ze je babatko ok.....a koniec koncov mozes byt aj rada, ja si uz nepamatam den bez bolesti, kopancov, zapierania noziciek a podobnych veci...aj ked je to krasne- zvladla by som menej....a to je este hlavickou natlacena uplne dolu a ked dostane stikutku (ktoru mavame aj viackrat denne), mam pocit ze mi vyrve krcok maternice....takze si uzivaj kym mozes, ja som uz par tyzdnov nespala poriadne a planujem sa vyspat po porode...a nech mi nikto nehovori, ze po tom to bude horsie 😀

crapula
16. aug 2011

ja som prvy krat ucitila v 18tyzdni 🙂

lauricka
16. aug 2011

@x_shushu_x nepochopitelne? preco? Ty si ho ako prvorodicka citila velmi skoro, ide aj o polohu babatka, ta moze byt rozna a mozno tie chude citia skor alebo ak mas menej miesta v bruchu...Kamoska citila skoro, lebo jej mala bola prilis nizko.
@alenka600 je to OK, sesterka citila az v 23 tt, ja som v 21 tt a citim nieco asi, ale len velmi jemnucko

lauricka
16. aug 2011

@glee myslim, ze ano

makmitka33
16. aug 2011

Ja mám s pohybmi aj teraz problém, najprv som to nerozoznala medzi pohybom a plynmi 😉 a aj teraz sa musím sústrediť, či ma naše Zlatíčko kope, alebo nie 🙂 . Strach z toho, že sa nehýbe ma prešiel po vyšetrení v 21 tt, kde sme videli, že je to neposed a v pohybe je stále a ja to napriek tomu necítim ☹ . Ale čo už, je to celý tatinko, tak sa nemôžem čudovať 🙂

x_shushu_x
16. aug 2011

@lauricka preco nepochopitelne?....presne preto, ze si to neviem predstavit xD....ale nechajme to tak, lebo ocividne mate pocit, ze na vas utocim alebo co ....

lauricka
16. aug 2011

@x_shushu_x taky pocit nemam, len to slovo mi prislo divne, patris medzi vynimky, ktore citili pohyby skoro, ale nic na tom nie je

x_shushu_x
16. aug 2011

@lauricka tak to som rada, lebo to tak vyznelo 🙂

hope2011
18. aug 2011

ahojte, rada by som sa s vami poradila. uz dva dni sme v neistote, lebo som si myslela, ze doteraz som citila babatko hore vpravo ako keby take klopkanie. to som citila castejsie uz asi dva tyzdne a teraz to prestalo, tak sa obavam, preco to uz nie je.....ja som ziadne bublinky, ani motyliky nikdy necitila, tak neviem, ci to co som citila bolo nase malicke, alebo nie....zaciname akurat 20tt, tak myslite, ze je este cas citit pravidelne pohyby? dakujem za rady

marekdani
18. aug 2011

@hope2011 aj ja som v 20 tyždni a tiež ešte žiadne pohyby.. aj sa trochu obávam, či je všetko okej...

x_shushu_x
18. aug 2011

@hope2011 aj mna zo zaciatku niekedy aj na 2 dni nekopkala....ale ked je na uzv vsetko ok....zbytocne sa nestresuj

x_shushu_x
18. aug 2011

@marekdani vazne, ak je na uzv vsetko ok, proste sa zbytocne nestresuj :o)

hope2011
18. aug 2011

@marekdani ahojky, ja mam zajtra poradnu a dr ma aj sono v ordinacii, tak malickeho pozrieme. a urcite sa pomaly ozvu, tie nase lasky 🙂

hope2011
18. aug 2011

@x_shushu_x ahoj, ale aj v 20tt ta niekedy aj dva dni nekopkalo? velky ultrazvuk mame az buduci tyzden, zajtra vsak mam porandu, tak tam drobceka pozrieme. dakujem za odpoved

hope2011
18. aug 2011

@marekdani a ozaj, kedy presne mas termin? vyzera to tak, ze mame nejako podobne 🙂

x_shushu_x
18. aug 2011

@hope2011 hej hej, neboj sa :o)....myslim, ze na to staci aj obyc. uzv- a srdiecko, ktore bije 🙂

lucia2312
18. aug 2011

ja som pri prvej dcerke citila pohyby v cca 19 tyzdni a teraz som na konci 26 a pohyby citim uz cca od 16 tyzdna

margot
18. aug 2011

@hope2011 ahoj,pohyby sú na začiatku veľmi nepravidelné,bábätko je malinké a keď kopká dovnútra,tak ich ani nie je cítiť a je úplne normálne,keď začneš cítiť pohyby medzi 18 a 24týždňom teh. 🙂 tak žiadne obavy 🙂

margot
18. aug 2011

@marekdani prvé pohyby sú zväčša cítiť okolo 18-24tt,ako som už písala,nebo,žiadne obavy 🙂 všetko je OK 😀

margot
18. aug 2011

@lucia2312 pri druhom dieťatku cítime pohyby skôr,pretože už vieme,čo máme čakať a čo považujeme za kopkanie dieťatka 🙂

hope2011
18. aug 2011

@margot juuuj, dakujem....viem, ze prvorodicky citia pohyby ovela neskor a tie sme asi troska viac vystrasene ako by sme mali byt...ale predsa len....radsej sa poradim a zistim aj od inych, ako to citili....dakujem za odpoved 🙂

hope2011
18. aug 2011
marekdani
18. aug 2011

@hope2011 termin mam 7.januara 2012, tak uvidime, ci to naozaj tak bude :o)) a ty??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre