Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

zuz11
autor
2. aug 2006

dockate sa a potom toho maleho krpca budete prosit aby skoncil s kopanim 😀 ale uyv bude este silnejsi zazitok pre tvojho manzela, moj sa rozplakal 😀

evickaleh
2. aug 2006

Juj uz sa neviem dockat 🙂 a on tiez, ked ho sledujem ako sa s nim teraz rozprava, neviem co bude stvarat potom 🙂

zuz11
autor
2. aug 2006

moj muz mu od uzv cita kazdy vecer rozpravky bo som mu povedala ze musi pocut jeho hlas aby ho po narodeni poznal 😉 😀

evickaleh
4. aug 2006

maminky ja som asi tak v 19 tt, uz tyzden citim take mihotanie v brusku, ale neviem ci je oki, ze ked to zacalo citila som to viac a teraz menej, len obcas. Ake mate skusenosti vy?

tonicka
4. aug 2006

evickaleh, presne také iste. Najprv len ked ľahneš na chrbát tak vidíš hrbolček, potom cítiš bublinky a mihotanie ako motýlie krídla, potom sa ozve klop, klop..U mňa je to okolo 6 ráno a potom večer keď ľahnem a vyložím nôžky. 🙂 Prípadne keď dlho chodím, alebo sedím, tak protestuje 😉 Ale niekedy len chvílku a niekedy mám pocit ze sa uči morzeovku 🙂

miss
4. aug 2006

a kde to presne citite?ja to citim dost nizko v podbrusku a to som dnes 18/4 tt, je to dobrých 10 cm pod pupkom je to ok?sa bojim,že male je prilis nizko,nemalo by byt vyssie?kde citite pohyby?

newyorkgirl
4. aug 2006

miss moze to byt ono, babatko sa stale otaca, tak to kazdy citi inde, ja som v 19tt uz mala ine kopy okolo pupka potom, uvidis 😉

miss
4. aug 2006

newyorkgirl- no dufam, že sa posunie hore, lebo dost tlačí na okolie, cela som z toho bolava 😅

newyorkgirl
4. aug 2006

mna moje kopka tiez stale skor dole, plus cosi citim vpravo pod rebrami, ale to asi rucky, podla mna si stale vo mne sedka ako ked sme boli v 21tt na UZV potvorka mala a si uzi spanok kym mozes, ja uz nemozem spavat ako to nase kope vkuse a sa vrtiii 🙂

miss
4. aug 2006

to mas nejaku diskotekovu slecnu 😀 moje vstava až na obed 😀 teda ale vcera so mnou bolo na internete este o 1nej v noci kopalo a rano o 8smej zas, ale je pravda že to su jemne dotyky to ked spim sa an to ani nezobudim, v ktorom tt teraz si?

newyorkgirl
4. aug 2006

27tt, ved si pockaj, aj na teba to priiide, ja nemozem spat a manzel tiez, lebo ten ma vzdy objima, ruka jeho na bruchu, tak male kope aj jeho 😝

miss
4. aug 2006

chichichi 😀 aspon vie co to je, už by somto chcela mat za sebou, lebo sa len v kuse pozorujem, stale ma nieco boli a tak na nervy 😝

newyorkgirl
4. aug 2006

to sa kazdy pozoruje, to cakas prve?

miss
4. aug 2006

ved vidim kolko je vsade diskusii ohladom tehotenstva 😅 my ženy sme 😝 😉 blaznive..ano prve, predtým som potratila a ty? vyzeras mlado tak asi prve 🙂

miss
4. aug 2006

žiaľ missed abort zamlknuty potrat, preto sa teraz aj tak velmi pozorujem, bojim sa aby sa to nezopakovalo 😖

newyorkgirl
4. aug 2006

ja prve, noo, ani sme nevedeli ako sme k nemu prisli 😀 ale neboj sa, to bude v poriadku vsetko 🙂

miss
4. aug 2006

tak to neviem ani ja ako sme k nemu prisli, davali sme si cez plodne dni pozor 😀 , ja verím,že bude ok...kolko mas rokov?žijete v zahranici už dlhsie?

newyorkgirl
4. aug 2006

21, ja 2 roky, drahy 3,ale v pondelok letime domkov konecne 🙂

miss
5. aug 2006

Tak na prazdniny a potom spät? ci už nastalo? 🙂

newyorkgirl
5. aug 2006

este sme sa uplne nerozhodli, ale skor nastalo... 🙂

miss
5. aug 2006

vidis a ja som si myslela, že ten kto raz odíde už sa na SR nevrati 😕

newyorkgirl
5. aug 2006

doma je doma 😝

evickaleh
5. aug 2006

Ahojte. Tak ja take silne kopkanie este necitim, len take jemne pohyby, vacsinou tiez v podbrusku na pravej strane.

miss
5. aug 2006

evickaleh- a v ktorom týždni si? 🙂

evickaleh
6. aug 2006

ja som v 19tt, ale kazdy ma utesuje ze este mam cas na take riadne kopanceky.

miss
6. aug 2006

evickaleh-uff tak to si ma ukludnila ja že mi nerastie maternica spravne,mam totiž male brusko a to už som tiež v 19tt od zajtra 😅 tiež to citim dole ale ono vylezie casom 😀

newyorkgirl-no doma je doma to je pravda, aj ked ekonomicka situacia je tu na nic, ale sak ste mladi nieco nasetrene urcite mate a pokial nie ste z vychodu praca bude tiež 😅

tonicka
7. aug 2006

Baby, ja som tiež v 19tt a za posledné 3 dni mi vyliezlo bruško poriadne. A konecne sme aj pribrali Už máme 53kg a keď zažmurim očko, tak ešte aj 0.5 kg tam nájdem. 😀
Evickaleh ja tiež este poriadne kopanceky necítim, skôr to vyzerá, že klopká či sme doma a šramotí po mechúriku 😵

evickaleh
7. aug 2006

Ahojte babulky. tonicka - no ja tiez nemam velke brusko, ale v priebehu tyzdna mi vybehlo viac to fakt. A tie kopanceky, sú tiez len take pomrvenie sa, vzdy sa usmejem a pomyslim sa že uz je hore a obracia sa na druhu stranu aby mohol dalej spinkat 🙂 , fakt len take malicke sramotenie. Ale citim ze sa mi tlaci na mechur veru, niekedy odidem z toalety a o 5 minut musim znovu 🙂 .
miss - Ale neboj miss 🙂 urcite rastie tak ako ma, len este ma malinky asi dost miesta dolu, ked sa zdrzuje zväcsa tam 🙂 . Ja si myslim, ze este par tyzdnov a pridu riadne pohyby, dakde som citala, ze u prvorodiciek sa objavuju skutocne pravidelne pohyby, az v takom 22 az 24 tt. Takze je to asi individualne.

miss
7. aug 2006

evickaleh- ja tie kopanceky citim každý den, len ono neviem kde rastie ked brusko mi nechava stale skoro ploche 😀 inak, aj ja si vravim ked sa mrvi že je hore, som si vsimla že po pikantom jedle sa mrví, vravelasom dnes manžovi v reštike, že odbehlo si po príbor, lebo akurat ked som zacala jest tak sa zamrvilo 😀

tonicka
7. aug 2006

aj ja ich cítim, dnes dokonca mám pocit že buntoší celý deň. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre