Kde a ako ste cítili prvé pohyby bábätka?

zuz11
3. júl 2006

ahojte, uz tyzden mam dilemu kedy asi budem citit prvy pohyb drobca a velmi ma zaujima ako ho spoznam a cca v ktorej oblasti ho cakat a v akej polohe 😀 viem ze asi vela otazok v jednej vete ale snad sa podelite 😉 su to prijemne problemy 😀

gabika11
23. mar 2007

cafte, som v 17t a zatial som ziadne pohyby nepocitila 😒 . Aj sa obavam, ze to napriklad nebudem vediet rozoznat od pohybu criev a tak. Je to tak mile citat, ako citite prve pohyby babatka. Sestricka ma upozornila, ze si mam zapisat den, od ktoreho budem citit prve pohyby babatka a bude sa pravidelne opakovat.

zuzka_majko
23. mar 2007

gabika nemaj boja ze si necitila este jao som v 23tt a tiez nic nebojj

aaandrejka
23. mar 2007

gabika, pri prvom dietati je 17tt prilis skoro 🙂 obvykle to byva koniec 19tt az 22tt, takze este sa nemusis znepokojovat 🙂 ked budes cakat druhe, tretie..., tak budes pohyby citit ovela skor 🙂 ono to je nieco, ako ked ta zvnutra splechce ryba chvistom 🙂 ale najrv je ta "ryba" velmi mala, ledva ju citis 🙂 najcastejsie zvyknu byt prve pohyby zaznamenane, ked sa dlhsi cas pohybujes a potom si lahnes na chrbat a si v klude a tichu 🙂

susik77
23. mar 2007

zuzi, neskusala si si zavolat do toho Gennetu? Su tam fakt dobri.

retaux
23. mar 2007

Ja čakám tiež prvé mimi a pohyby som cítila od konca 17tt. Ale u každej z nás je to iné.

zuzka_majko
23. mar 2007

susik vyskusam v pondelok oki???

erika153
23. mar 2007

ja som pocitila prve pohyby asi v 20-21tt a hned som vedela ze to je ono. ako slabe zaklopkanie pod pupkom/nikdy nezabudnem 😀 samozrejme predtym som povazovala za pohyby vsetko ale toto bol jasny signal..

lucinkaaa
24. mar 2007

Ja cakam prve mimi a pohyby som pocitili presne v zaciatku 17 tt. Je to u kazdeho velmi rozne. Podiela sa na tom vela faktorov.

susik77
25. mar 2007

zuzi: tak drzim palceky 🙂
ja som pohyby minuly tyzden citila len sem-tam, ale uz asi 3 dni citim dost casto 🙂 Je to zlate, ako mi mala dava som sebe vediet 🙂 Uz je to vidiet aj na brusku-take vlnenie 🙂

wladka
25. mar 2007

ja som prvy pohyb zacitila okolo 22tt.. a to na 1.aprila.. nebola som si ista, ci to bol zart,alebo 😉 ..no ale od 5.aprila to zacalo pekne pravidelne klopkat 😀

susik77
25. mar 2007

wladka: to je zlate 🙂
Inak, ked som zacala citit pohyby, bol to podobny pocit, akokeby som v bruchu mala take svalove tiky 🙂 Myslim, ze sa to neda s nicim inym pomylit -myslela som, ze to maju byt silnejsie kopanceky, ale zo zaciatku je to fakt jemnunke a kratke

zuzka_majko
25. mar 2007

susik tka to ti vazne zavidim 🙂

susik77
25. mar 2007

zuzi: neboj, za chvilu urcite budes aj ty citit 🙂 Inak, zistila som, ze mala sa najviac hybe pri rytmickej hudbe 🙂

sofiela
26. mar 2007

baby, co je na tom pravdy, ze vraj chlapcek kopne prvykrat do rebra a dievcatko kopka dole? Mna moja mala ozaj kopkala dole najprv, ale ved ako moze kopkat hore, ked je este malicke a je celkom dole???Poculi ste nieco take?

susik77
26. mar 2007

sofi: logicky nemoze este kopat do rebra, lebo tusim do 24.tt je maternica pod pupkom 🙂

sofiela
26. mar 2007

susik77-ze nieee? ja tomu neverim tiez, len mi to uz tolko ludi povedalo -tak som premyslala, ze to akoze si mam mysliet, ze chlapcekovia kopu neskor?😉 To mi pride take neskutocne , akoze niekde pisu, ze dievcatko je napravo a chlapcek nalavo-je tu takato tema- no ale prispievaju baby, ked je babo este take malinke, ze sa ani vyrazne nepresuva a ako moze byt dietatko viac vlavi alebo stale vlavo, ked maternica je viac vpravo? Tieto "mysteria"mi pridu zavadzajuce, lebo niekto tomu pomaly svatosvate veri...😉susik, aj ja mam dievcatko...a svokrovci tak chceli, aby bola Veronika...;_)

zuzka_majko
27. mar 2007

och joj som sa mala co stazovat ze mlicka nekope 😅

escada17
30. mar 2007

tak aj moje uz koplo 😉 je to moje druhe tehotenstvo a teraz som citila prve jemne "klopkanie " ( nie kopkanie este 😉) v 16 tt + 3 ! Nadherneeee a uplne dole-bud akoby v strede presne alebo mierne doprava..

escada17
3. apr 2007

no dnes vpravo, ale o dost vyssie 😉

adkag
4. apr 2007

babenky tak my sme zacali akurat 18tt a este stale nic necitim,ani bublinky ani stuchance.aj mimcu dohovaram,nech ma trosku stuchne a nic. uz sa zacinam bat,ci je v poriadku ☹

dorotka
4. apr 2007

adga zase stresujes 😀 niektore kocky citia pohyby babetka az od 23tt

adkag
4. apr 2007

dorotka,ja stresujem permanentne 😀 .le snazim sa na to co anjmenej mysliet.

dorotka
4. apr 2007

no uz by si sa trosku mohla aj ukludni v 18 tt a uzivat si krasu 2.trimestra 😉

adkag
4. apr 2007

Dorotka, to mas pravdu, teraz je to take fajn,ked trosku rastie brusko, uz sa citim aj trochu tehotna, akurat uz len cakam na tie pohyby 🙂 .

zuzka82
4. apr 2007

ahoj adkag 🙂 mne tiez len teraz zacina vykukovat brusiino...tak sme dve 😉 a babo je ok, nic neboj 😉

adkag
4. apr 2007

zuzka, no brusko mam ja uz poriadne, ale inak nic nenasvedcuje tomu,ze som tehu 😀

zuzka82
4. apr 2007

😀 😀 😀

lenuska77
4. apr 2007

ja som v 21 tyzdni tehotenstva a prvy krat som babetenko citila asi 18-19 tt. Bolo to velmi slabe ako bublinky alebo ako splivanie vo vode az tak v 20tt to bolo kopnutie a aj na dotyk tatinka to bolo cititelne. Vecer ked treba spinkat tak ono to sa pohybuje a stale skusa nozicky aj rucicky je to krasny a zaujimavy pocit a ked sa pozriem na brusko tak skace jedna radost. Ale aspon viem ze je v poriadku 😀

escada17
4. apr 2007

adinka- ja som s prvou v 20 tt, je casuuu 🙂

cmulinko
4. apr 2007

Ja som prvy kopanec zazila 1.aprila vdaka silne zatiahnutemu pasu v aute.Miminko sa ozvalo,ze uz je mu tesno 🙂 Potom som to citila kazdy den sem tam kopi-kop.Dnes som mala stres den-cely cas nerozna a nekludna.Miminko sa ani nepohlo.V robote sa ma kazdy pytal ako sa mam a co mi je.Bola som uz strasne v rozpakoch ci sa nieco koli tomu mojmu stresu nestalo,ze ani sa nepohne to male.Vyustilo to do paniky a zacala som revat a vsetci okolo mna v robote len kukali,ze co mi je.Jednoducho psychicky som bola uz na tom tak zle,ze som isla z roboty domov troska sa ukludnit.Po hodinke som zacitila kopi-kop a z mojho srdiecka odpadol obrovsky kamen.Uvedomila som si,ze niekedy pokoj a odpocinok bez stresu vylieci vsetko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre