Kedy ísť ku gynekológovi, ak som tehotná?

aknomis
8. júl 2009

Ahojte.
Chcela by som sa spýtat, že kedy je vhodné ist ku gynekologovi. Menzes mi mešká 2 týždne, 2 tehotenské testy mi vyšli pozitivne. Takže babo ma "mesiac". Je to skoro a mam ešte počkat alebo už by som mala ist ku gynekologovi?
Treba tam ist rano, alebo stači aj poobede? A čo všetko ma tam čaká?

xpetka1x
8. júl 2009

no mne tiez vysli dva testy pozitivne a meskaju mi 13 dni bola som tam vcera ale nic nebolo este vydno takze mam pris o tyzden

aknomis
autor
8. júl 2009

xpetka1x:
a robil ti aj nejaké odbery alebo vyšetrenia? treba tam íst nalačno a ráno, alebo nevadí ak tam pojdem aj po obede?

monika131
8. júl 2009

aknomis - najlepšie bude, ak zavoláš sestričke a tá Ti povie, čo ďalej. Ja som jej volala, keď mi vyšli 2 pozit.testíky, a kázala mi prísť ráno, na lačno, na krv. Potom som v ten istý deň, okolo 12.00 telefonovala do labáku, že aký je výsledok- HCG som mala okolo 3600, tak som volala naspäť sestričke a tá mi povedala, že to môže byť taký 5-6tt. Objednala ma na sono.
Ale ešte nebolo nič vidno, iba ten malinký vačok. Tak ma objednala o týždeň. To som už bola v 7tt a už tam bolo srdiečko, bolo ho krásne vidieť. Takže mi doktor potvrdil tehu, nakázal mi čo smiem a čo nesmiem, hneď som pochodovala do lekárne kúpiť si vitamíny pre tehulky - Centrum materna a čakala som 4týždne, kým som bola objednaná do 1 poradne.
Na prvej poradni mi potom vystavil tehu knižku a tak si spokojne tehulkujem. 😀
V 12tt som bola na 3D ultrazvuk, na NT vyšetrenie, potom mi následne na to brali krv na rôzne choroby.
v cca 15tt mi zasa brali krv Tripple test a ešte som zabudla, v 13 tt som bola na EKG.
Teraz som v 20tt a čaká ma vyšetrenie na cukor. Vraj je to dosť nepríjemné, ale uvidíme. 😅

aknomis
autor
8. júl 2009

monika131:
a ako často chodíš ku gynekologovi teraz ked si tehotná?

xpetka1x
8. júl 2009

monik131 nboj neni to az take hrozne len taky mali pych do prsteka ale da sa🙂.. no mna na krv neojednal a ani pri prvom a to mam teraz druheho gynekologa tak kazdy asi inak.. a tie vitaminy centrum maerna su dobre to sa berie jedna za den ze?? a kolo to cca stoji

aknomis
autor
8. júl 2009

xpetka1x:
ja beriem kyselinu listovú.

monika131
8. júl 2009

ankomis - teraz chodím k doktrorovi každé 4 týždne. Predposledný mesiac sa chodí každé 2 týždne a posledný mesiac každý týždeň, ale to už chodíš do nemocnice, v ktorej budeš rodiť.

xpetka - ja som si kúpila veľké balenie na 3 mesiace a to ma vyšlo na 26 EUR. Ale bolo to výhodnejšie ako mesačné balenie, lebo to stojí 10 EUR.

cetera
8. júl 2009

ja som bola 3 tyzdne po MS ze ma pobolieva v podbrusku a test vtedy vysiel na dve // tak ma objednali az na 7 tyzden po MS. teda asi az o mesiac.......medzitym MS nedosla tak sme to mali istejsie.....ved tam zavolaj zbytocne sa teraz prezenies a povedz sestricke o teste a tak a ona ta objedna...ved teraz ti aj tak nic nepovedia nebude nic vidno, a mas jedno kedy tam pojdes.....teda o kolkej ....potom budes chodit mesacne a neskor uvidis ako....

narciska77
8. júl 2009

🙂 Ahoj, ja som šla velmi skoro asi 3-4 tyzden, takze dr. nemala sancu nic vidiet.Odobrala mi krv a s tej zistila tehotenstvo. Teraz keby som otehotnela idem asi az keby mi meskala MS aspon 3 tyzdne.Skor to nemá význam 😉 ja som len zbytočne každy týzden stresovala ,ci tam uz bude niečo vidiet. 😉

zuzba
8. júl 2009

ahoj, ja som volala sestričke asi tak, keď mi meškala mrcha týždeň a pol a test vyšiel pozitívny. poradila mi ešte týždeň počkať a tak som si počkala. Keď som prišla ku gyne, hneď mi robila sono a videla gestačný vak. objednala ma o dva týždne, aby sme to mali potvrdené, že je všetko ako má byť - takže zajtra idem 😀 aj sa teším, aj sa bojím.

a ozaj holky, na stránke www.tehotenskakalkulacka.sk stačí zadať dátum poslednej mrchy a pekne vám to vypočíta, v ktorom ste asi týždni, kedy je ideálny čas pôrodu, kedy sa končia jednotlivé trimestri a čo sa práve vo vašom brušku robí. je to super stránka. 😉

aknomis
autor
8. júl 2009

zuzba:
takže podla tejto tehotenskej kalkulačky som v 5 týždni a 2 dni, to už by malo byt u gynekologa niečo vidiet? Ide o to, že ja by som tam šla velmi rada, ale on neobjednáva a funguje to tam na krúžky s číslami. ked prídem zoberiem si číslo s krúžkom a čakám. ale stáva sa, že je tam tolko ludí, že ráno prídem a po obede ked idem -musím do práce sa nedočkám poradia... tak chcem tam ist, ale nechcem pol dna sediet a čakat a potom mi doktor povie, že nič nevidí..
tak preto sa pýtam, kedy by som tam asi mala íst..

aknomis
autor
9. júl 2009

som v 5 týždni a 4 dni, uvidí niečo doktor? mám tam íst, či ešte počkat týžden - dva?

zuzitka
9. júl 2009

aknomis, chod kludne uz, oni ti povedia, co dalej 🙂 z krvi by ti to mali zistit a v 10tt ta poslu asi na ultrazvuk

aknomis
autor
9. júl 2009

a už bude niečo vidiet aj na babatku? srdiečko a tak?

tintiniacik
9. júl 2009

Ahojte babulky mam jeden den pred ms s tým že som nevydržala a spravila si teh. test a boli tam //. Volala som hned doktorovi a objednal ma až na 7.8.2009 jáááj dufram že dovtedy vydržím

aknomis
autor
10. júl 2009

tintiniacik:
vydržíš, budeš musiet..

sixtine
10. júl 2009

Ahojte zienky, prosim Vas o radu, ktora s tym mate skusenosti. Robila som si dnes tehotensky test, MS mi meska tri dni. Testovacia ciarka bola tam, ta druha podla mna tiez, ale ovela ovela slabsia. Navod o tom nehovori nic, hovori len ci tam su dve ciarky alebo jedna. Mozem byt tehotna?

julietka
10. júl 2009

ahoj sixtine, neviem sice aky test si robila no najspolahlivejsi je mamatest a aj ked ukaze slabucku ciarku tak tehu si, ale urcite treba aspon obden test zopakovat, ja som mala pri biochemickom tehu dve ciarky, ale potom o dva dni ciarka zmizla, takze urcite tehu si, ale test radsej zopakuj, gratulujem 🙂
inak na intenzite ciarky vobec nezalezi..pozri na stranke http://family.cz/scripts/album/album.asp?choose...

sixtine
10. júl 2009

Strasne by som si to zelala, uz tehotnieme pol roka. Ja som vzdy pred MS par dni spinila, teraz tiez, ale uz nejako dlho a normalna MS meska. Idem si asi do lekarne po zasoby testov 🙂

flyangel
10. júl 2009

Ahojte 🙂 takze rad radom...aknomis pockaj do 6tt a ak nevydrzis aj skor...moze ti vziat krv na hcg co ti potvrdi tvoje tehotenstvo...uz od 4tt moze vidiet dr vysoku sliznicu maternice a gestacny vacok...a od 6tt-7tt by malo uz nabiehat srdiecko 🙂 ja vzdy odporucam ist zenam ku dr.skor aby sa vyhlo komplikaciam vo forme mimomaternicovych teh. v skorom stadiu sa podava tabletka co rozpusti vo vajickovode plod a vstrebe ale ak zena nejde skor ku dr.alebo ju neskoro objedna co sa stava casto..moze zena zacat spinit, krvacat,mat bolesti a neskor dojde aj ku krvacaniu do dutiny brusnej 😒 co moze ohrozit zivot zeny a musia ju okamzite operovat a casto aj vziat 1vajecnik s vajickovodom....preto odporucam necakat a zajst si po potvrdenie o tehu a nech vam spravi usg nech ste si iste ze babo je v maternici...a nie mimo nej...drzim palceky

flyangel
10. júl 2009

Sixtine...urcite skus este zopar testov...zo zaciatku tieniky mozu byt slabe ale mali by silniet...obden sa hcg zvysuje a vylucuje do krvi a moca...skus mamatest vazne je najspolahlivejsi..ale pozor...ak by ti tieniky nesilneli len veeelmi pomaly napr.az o 5dni by si mala o trosku silnejsi tien radim ist ku dr.lebo pomaly rastuce hcg je tiez prejavom mimomat.teh.

danielitka26
23. jún 2012

myslite ze ked ma ist rano na sono na lacno je to len koli tomu ze budu odoberat aj krv??
svagrinka je 6+2tt od vcera je v nemocke pichaju jej injekcie lebo spinila vraj koli tomu ze ma silny kasel a otrasy pri kasli sposobili spinenie rano ma byt kontrolne a zaroven aj prve sono bublinky ci je vsetko ok, ale preco na lacno ? dufam ze len koli tej krvi lebo mam strach

ivet_ivetka
27. júl 2012

ahojte kočky 🙂 3 rôzne značky testov mi včera v priebehu dňa ukázali 2 krásne viditeľné čiaročky (ani pri jednom som netestovala s ranným močom) a podľa tehotenského kalendára na základe prvého dňa poslednej menštruácie je to 5 týždeň 🙂 aké máte skúsenosti, vidí už niečo Dr. ? teda ja by som chcela ísť len kvôli tomu, aby mi to na 100% potvrdila aj keď asi tie testy sú dosť jednoznačné, ale tak predsa ale hlavne aby mi hneď vedela povedať, či je všetko v poriadku, že to nie je nedajbože mimomaternicové tehotenstvo.... ďakujem 🙂

monika2712
27. júl 2012

@ivet_ivetka pockaj aspon na koniec 6teho tyzdna lebo na sone aj tak este nic nebude vidno, max dutinku ale prazdnu. radsej pockat troska, nic ti neujde, skorej by som isla iba ak by si krvacala alebo spinila.

tarapaper
27. júl 2012

ahojte poradite mi prosim vas kocky ... HCG v krvi mam nad 1000 co vyzera 3 t tehotenstva ale stale nie je nic vidiet na ultrazvuku snad to nebude mimomaternicova dakujem za rady

ivet_ivetka
28. júl 2012

@tarapaper ahoj, ja ako som tu čítala príspevky, pravdepodobne ešte preto nič nevidno, lebo je to ešte veľmi skoro a ževraj skôr ako ku koncu 6 týždňa sa neoplatí ísť, lebo nie je nič vidno, iba vačok......takéto majú teda skúsenosti ostatné kočky 🙂 takže ja si tiež ešte počkám ten cca. týždeň 🙂

consuelle
29. júl 2012

jaj aj ja veru 5 tyždnov a 3dni a veru teda asi pojdem aspon na tu krv kvoli potvrdeniu že som🙂tehu...to čakanie je hrozne... ☹

ivet_ivetka
30. júl 2012

@consuelle ja dnes tiež 5+3 pravdepodobne 🙂 moja dr. je asi na dovolenke lebo neberú tel. od piatka, som tiež chcela ísť aspoň na krv nech mi to potvrdí, ja už som tiež nedočkavá 😒

consuelle
30. júl 2012

@ivet_ivetka aj moja je na dovolenkeeeeeee to čakanie ma stresuje a hlavne o jedno babo som už prišla tak s tou radostou zdielam aj velke obavy..a ty,tvoje prve mimi či ?🙂

magali
30. júl 2012

ja som po meskani mrchy urobila jeden test, bol pozitivny, tak som isla v ten tyzden k Dr, tam mi urobil sono a potvrdil 5tt, ale bola tam len machulka, kazal prist az o mesiac, cize v 10tt, urobil sono, to uz malo babo 3 cm a bolo pekne vidiet hlavicku, ruky, nohy a o dva tyzden uz som mala tehu preukaz.. takze na potvrdenie tehu by som isla hned, pre istotu, ale na sone necakajte zazraky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre