Kedy ísť ku gynekológovi, ak som tehotná?

aknomis
8. júl 2009

Ahojte.
Chcela by som sa spýtat, že kedy je vhodné ist ku gynekologovi. Menzes mi mešká 2 týždne, 2 tehotenské testy mi vyšli pozitivne. Takže babo ma "mesiac". Je to skoro a mam ešte počkat alebo už by som mala ist ku gynekologovi?
Treba tam ist rano, alebo stači aj poobede? A čo všetko ma tam čaká?

ivet_ivetka
30. júl 2012

@consuelle hej hej, na to čakanie sa asi sťažujeme všetky 🙂 joj to mi je ľúto, dúfam, že teraz už bude všetko v poriadku a podľa tvojich predstáv 🙂 ano, u nás naše prvé mimi, teda tak to zatiaľ vyzerá, ešte mi to potvrdilo "len" 5 rôznych testov no a na základe kalkulačky na nete je to dnes 5 ťýždňov a 3 dni 🙂 ale až sa bojím tešiť sa, kým nebudem vedieť, že je všetko ok, že to nie je mimomaternicové a tiež ako tu čítam, koľko žien prišlo o mimi ☹ ale tak snažím sa myslieť pozitívne a strašne by som už utekala k dr. aspoň na krv 😉

ivet_ivetka
30. júl 2012

@magali aj my by sme už išli s consuelle na potvrdenie, keby neboli naše dr. na dovolenke 🙂

magali
30. júl 2012

@ivet_ivetka aspon bude lepsie vidiet na sone co tam bude, ale chapem ja som sa tiez nemohla dockat, strasne dlho som cakala kym ma vezmu a nakoniec im tam odpadla pacientka a ze uz nebude brat, skoro ma svihlo ale potom poodchadzali pacientky a nakoniec ma vzali... teraz uz mame doma krasneho skoro dvojrocneho zbojnika 😀

ivet_ivetka
31. júl 2012

@magali tak máš z toho dňa plno zážitkov 🙂 ale hlavne, že si nemusela dlhšie čakať ..... 😉 inak na to potvrdenie z krvi sa čaká, alebo mi to hneď tam povedia?? jaj a gratulujem vám k malému zbojníkovi 🙂

consuelle
11. aug 2012

tak som 8 tyžden a mam už knižku a babatko je krasne vidiet teda to mini babo🙂tešim tešim...ach už len 7mesiacov....mame to my žienky tažkeeeeeee 😝

consuelle
11. aug 2012

@ivet_ivetka ..no čoooo už si bola?a ako sa citiš ,teda mne normal rastie brucho(????)druhy mesiac a vidiet na mne že som tehu..teda pri malej dlho nebolo vidiet nič..a teraz hmmm..co ty ako to mas?veru tiež som sa bala ci bude vše oki,druhe babo sa v 9tyždni prestalo vyvijat ..tak som bola dost nervna pri tej predstave,ale vyzera to super..držim ti palce🙂

ivet_ivetka
13. aug 2012

@consuelle ahoj 🙂 ideme v stredu na 9:30, nevieme sa dočkaž, ale už sa to blíži 🙂 cítim sa celkom dobre, ani mi nebolo zle doteraz, posledné 3-4 dni mi je trochu nevoľno a našťastie som mala hlavu strčenú v záchodovej mise iba raz 😀 len mám odvtedy žalúdok ako na vode, ani mi tak nechutí.... tak ja som mala stabilne 47-48 kg , cítim, že sú mi nohavice úžšie, keď môžem, tak si vždy rozopnem gombík, ale inak ešte na mne nič nevidno, možno ja vidím trošilinku z vrchu ako keby 🙂 som rada , že je s vami všetko v poriadku, tiež držím palce 🙂

consuelle
13. aug 2012

@ivet_ivetka juuuj aj ja som na vode,ked nejem byva mi zle a ked jem tak potom na vracanie...no vyber si🙂a teda som unavenaaaaaaa..budem Ti držat palčeky a daj mi vediet,nech srdiečko z vesela bije 🙂 😀

ivet_ivetka
14. aug 2012

@consuelle tak si na tom presne tak ako ja s tým papaním 🙂 len ja mám obavy, aby som kvôli tomu ešte neschudla, veď aj takto som úplne štíhla (mám to v génoch 🙂 ) jojjj ani mi nehovor, ja iba sedím v práci ale celý deň mám taký pocit, že zaspím, normálne sa mi zatvárajú oči jak kukám na monitor 😀 a keď som doma, tak dokážem zaspať behom 1 minúty 😀 určite dám vedieť, ale čím viac sa to blíži, tým mám aj väčší strach ☹ ako inak prebieha takéto vyšetrenie ? teda sono viem, ale že či ešte nejaké ďalšie vyšetrenia sa robia a tak....a ďakujem, si zlatá, pevne veríme aj my, že bude srdiečko silno biť a dúfam, že ho aj s drahým budeme počuť 🙂

ivet_ivetka
15. aug 2012

@consuelle taaaaaak sme 8+3 , všetko je našťastie v poriadku, krásne silno bije srdiečko, úžasný pocit to bol 🙂 odvtedy si pozerám fotku 🙂 ideme o 2 týždne na odbery, že dostaneme vtedy aj knižku a o mesiac v strede septembra, že ideme do poradne 🙂 vy sa ako máte ?

consuelle
15. aug 2012

@ivet_ivetka jeeej tak moc gratulujem a tešim sa s tebou,musime byt na to skoro na den rovnako paraaaada🙂mohla ti dat už aj knižku,ale asi je to od dr ako sa rozhodnu..ja idem na všetky odbery 7septembra ..juj už sa tešim aj bojim..ach mi ženy 🙂včera som mala hroznu migrenu..ked som čakala Lilienku nič mi nebolo,ale teraz som ako na vode a včera ma tak hrozne ta hlava bolela že som si ani sadnut nemohla..trvalo to strasnych 10hodin :(dnes som nabehla k dr a budem chodit na akupunkturu..to možeme mi tehulky a pomaha to..bez liekov je to hroza...a ako sa citis???co brusko🙂

ivet_ivetka
16. aug 2012

@consuelle ďakujeeeeeeeme , už sa môžme obe naplno tešiť na naše miminká 🙂 síce, ty už si si celý ten priebeh už raz prežila, pre mňa je všetko ešte úplne nové, ešte som taká rozčarovaná, úžasné to je 🙂 a tak aj ja sa bojím, ten prirodzený strach o mimi prežívam aj ja, aby bolo aj naďalej všetko v poriadku, ale ten pocit šťastia ho prevyšuje.... 🙂 a na tie odbery čo ideme 28. augusta radšej vôbec nemyslím, tak sa bojím, čo sa bude diať, aké vyšetrenia, veď sa bojím aj ihly 😒 😀 mňa nič našťastie nebolí, akurát ten žalúdok si robí čo chce..takže ja akurát čo si dávam, je kyselina listová, to ako som tu čítala, užívali všetky tehuľky a maminky.....inak, keď je žalúdok v pohode, cítim sa fajn, bruško ešte nie je vidieť, ale na dotyk už podľa mňa cítiť trochu, ako si ho stále hladkám 🙂 držím palce, aby tá akupunktúra čo najrýchlejšie zabrala, okrem migrény ste v pohodke ?

bojko777
16. aug 2012

ja som bola dnes na ultrazvuku 5+3 podla MS a dr. nic nevidel Potom sa mu zdalo, ze nasiel nieco 8 mm - ove, ale ze nie je si isty. Zobrali mi krv, rano mam vysledky. Ked som prisla domov, spravila som si test a vysiel pozitivne.

ivet_ivetka
17. aug 2012

@bojko777 ahoj 🙂 tak ja zagratulujem, až keď to budeš mať potvrdené, pre istotu 🙂 ale nebola si na ultrazvuku nejak skoro ? keď je to 5+3 tak ešte nevidno nič okrem gestačného vačku, ževraj--aj ja som si to iba prečítala od skúsenejších tehuliek / mamičiek 😉 preto som aj ja čakala pár týždňov, ževraj sa neoplatí ísť skôr ako v 7tt.....inak ani na výpočty podľa tehotenskej kalkulačky na základe poslednej ms sa nedá úplne spoliehať, mne vyrátala 7+4 a dr. mi na základe veľkosti povedala 8+3 🙂 a ako sa cítiš ?

bojko777
17. aug 2012

@ivet_ivetka ano, lenze u mna nebol ani gestacny vacok - resp. nieco potom objavil 8 mm, ale nebol o tom presvedceny, uz mam vysledky z krvi - HCG 1070. Mam prist o tyzden na UZV.
Citim sa tehotne 😀 Bolia ma bradavky, sem-tam ma pichne na vajecnikoch a brucho mam ako v tretom mesiaci. 😀

ivet_ivetka
17. aug 2012

@bojko777 ja úprimne ani neviem, aká má byť ideálna výška HCG 😀 vôbec som si to nenaštudovala, ako som sa začala cítiť tehotne, som počkala ešte, potom som si spravila 3 testy, vyšli mi úplne výrazné // čiarky na všetkých, o 2 dni som si spravila ďalšie 2 testy, presne taký istý priebeh 😀 no a u lekára som bola až predvčerom v stredu a že 8+3 🙂 takže nestresuj, nechaj všetkému voľný priebeh, nech sa stane, čo sa má a tak to bude správne......ja si myslím, že si bola ešte príliš skoro, preto si ani dr. nie je istý tým, čo videl 😀 takže ti ostáva jediné, pekne čakať, aj keď sme všetky v takomto prípade nedočkavé 🙂 každopádne, držím palčeky 🙂

bojko777
17. aug 2012

@ivet_ivetka Dakujem 😵 u nas to bolo ale neplanovane, ale uz sa tesim. 😵 Len dufam, ze to nebudu dvojicky, lebo jedno dieta doma uz mam.

ivet_ivetka
17. aug 2012

@bojko777 jááááájj tak ty už si skúsená maminka 🙂 my čakáme naše prvé mimi, sme to zas nechali na --nazvime to-- osud 😀 proste voľný priebeh..a zadarilo sa na prvý krát 🙂 a tešíme sa veeeľmi obaja 🙂

bojko777
17. aug 2012

@ivet_ivetka tak super, nech je vsetko tak ako ma byt. 😉

ivet_ivetka
17. aug 2012

@bojko777 tak , tak, nech je všetko v poriadku s miminkom, to je najdôležitejšie 🙂

consuelle
21. aug 2012

@ivet_ivetka ahoj🙂tak teda ani som nepisala bo som bola na dovolenke na lodi 🙂teda moj žaludok,do toho migreny ..no hroza a mala mi ochorela na hnisavu anginua teda kedže som prvy trimester je to dost nebezpečne tak dufam že nechytim ale dnes je druhy den čo mi je dobre a ani nevraciam..hm a pri prvom aka pohodička🙂hmmm z toho usudzujem že to bude chlapec..ti nas ženy vedia potrapit 🙂 a ako je tebeee?,

ivet_ivetka
24. aug 2012

@consuelle ahoooj 🙂 fíííííha, tak si to mala doma akčné teda 😒 tak ako, už je aj malá v poriadku, zdravá ? ja sa cítim celkom fajn, aj sa teším, že ma vracanie celkom obchádza, max 5x , čo som utekala na záchod, ale vždy inokedy, akurát dnes prvý krát som utekala ráno, ale väčšinou sa mi už zdá, že je žalúdok pokojnejší 🙂 tak to snáď už čoskoro prejde aj teba 😉 už sa nám blížia aj odbery, v utorok ideme ráno, na jednej strane sa už neviem dočkať, že budem znovu vidieť naše malinké, a na druhej strane som takýýý veľkýýýýýý posero, sa bojím už vopred, čo so mnou budú robiť 😀

consuelle
30. aug 2012

@ivet_ivetka ahooj tak veru už sa tešim velmi na to že pojdeme k dr na novinky🙂..ved sme 10ty tyžden huraaa🙂je mi už lepšie ,mala je fit a mala som aj navstevy ktore som zdarne bez tažkosti zvladla🙂tak snad mi už bude lepšie,len čo byvam unavena a ked si poobede lahnem na hodku,a potom vstanem som uplne mimo,a citim sa všelijak..asi hormony🙂jaaaaj a ty ako pokračuješ?a neboooj len sa teš..už mas trosku brusko?🙂ja teda heeeej už to neskryjem🙂 😀

ivet_ivetka
31. aug 2012

@consuelle ahoooooj 🙂 no my už sme boli v utorok u dr., od hlavičky po riťku malo mimi 3,34 cm a všetko je v poriadku našťastie, tak sa veľmi tesíme 🙂 akurát spinkalo a nechcelo sa zobudiť, sme sa smiali, že ho nevedela odmerať dr. kým sme mimi nezobudili, ešte aj nožičky malo skrčené, takže tá návšteva u dr. bola pre mňa znovu veľký, krásny zážitok 🙂 ale až ako som došla od dr. a sme sa s drahým rozprávali o tom, mi trklo, že sme určite o 2 týždne pozadu, teda ešte len v 9tt, lebo viac nemôžem byť, len asi miminko je väčšie a má veľkosť zodpovedajúcu 11tt a preto mi už robili sono a odbery čo sa robia v 12tt.....občas ranné zvracanie ale inak okrem toho sa cítim fajn 🙂 neboj, tú únavu prežívam aj ja denne, bez problémov cez deň zaspím aj posediačky, stále by som vedela spať 😀 no bruško len minimálne, ja si ho vidím zhora a keď nemám tričko alebo také obtiahnutejšie, tak aj zboku vidno trochu, ale ešte nikto nič netuší, každý si predpokladám bude myslieť, že som pribrala 1-2 kilá a to na mne vidno 😀 ale strašne rada a veľa si ho hladkám 🙂 ale hlavné je, že sme obe v poriadku 😉

silinka10
1. sep 2012

no dnes som si skontrovala testik, a ciarky boli tmavsie ako minuly tyzden tak som potesila 🙂 vp stvrtok idem doktorovi, dufam ze tam bude aspom vacok 🙂 zatial vsetko ok, len mi vadia cigarety este viacej ako predtym, neviem ci to tym ze nechem aby ludia fajcili, alebo.. tak sa vyhybam 😀

ivet_ivetka
3. sep 2012

@silinka10 ahoj 🙂 tak vo štvrtok daj vedieť, ako to dopadlo u dr a potom snáď budeme môcť zagratulovať, silno držím palce 🙂 ja som aj fajčila pred tým, síce málo, ale predsa a odkedy som tehu, nemôžem zniesť ten zápach, ani vonku na vzduchu keď niekto v mojej blízkosti fajčí, až mi je z toho zle.....ale teším sa, že sa mi cigy zhnusili a vôbec na ne nemám chuť 😉

silinka10
3. sep 2012

@ivet_ivetka Jou jou, dlho som sa tak k doktorovi netesila 🙂 chcem sa spytat kedy ti zacala byt spatne? ja mam zaludok ok, dufam ze to tak ostane, svagrina blinkala do 5 mesiaca a stale to neni ok 😖

ivet_ivetka
4. sep 2012

@silinka10 mne je vlastne dobre, pár krát som len zvracala, aj to hlavne tieto posledné 2 týždne..... na začiatku mi bolo úplne fajn, nejak okolo 5 týždňa začal byť žalúdok akoby na vode, ale už aj s ním je to v podstate v pohode, už viem, čo si kedy prosí, to aj ty zistíš postupne 😉 ja si pre istotu aj v kabelke vždy nosím niečo na papanie, aj keď len nejaký keksík, lebo ma často chytí hlad veľmi náhle, nečakane 😒 ale odkedy som tehu, papám menej a častejšie, lebo nevládzem naraz zjesť také množstvo, ako som predtým v pohode zvládla.....ale u každej z nás je to individuálne 🙂 tak predpokladám, že aj pre teba je to prvé mimi, že ? 🙂

lienkabubu
11. sep 2012

Ahojte zienky. My sme sa o babatko zacali snazit cez nasu svadobnu noc 11.8. tyzden po... 25.8. sme sa chystali na bratovu svadbu a spravila som si test - bol negativny. V sobotu 8.9. vsak bol test pozitivny co bolo asi 10 den meskania - ale ja to nikdy nemam velmi pravidelne +-2 dni. Dnesne dva testy boli tiez pozitivne a farby pruzkov su na vsetkych troch testoch vyrazne. Prv sme chceli ist vo stvrtok na vysetrenie a ja teraz neviem ci to nie je skoro 🙂 ale strasne sa tesime uz teraz, len chcem aby bolo vsetko ok

alitomk
12. sep 2012

ahojte žienky, my sme sa snažili vyše dvoch rokov a konečne to vyzerá, že to vyšlo :o) teda 5 testov mi ukázalo // čiaročky. Bola som aj u doktora, no vraj nič nevidel, iba niečo veľmi maličké... tak ma objednal na koniec septembra. podľa tehotenskej kalkulačky mi vychádza že by som mala byť 5tt + 4dni... asi som doktora navštívila skoro, však? čo myslíte? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre