Kedy ísť ku gynekológovi, ak som tehotná?

aknomis
8. júl 2009

Ahojte.
Chcela by som sa spýtat, že kedy je vhodné ist ku gynekologovi. Menzes mi mešká 2 týždne, 2 tehotenské testy mi vyšli pozitivne. Takže babo ma "mesiac". Je to skoro a mam ešte počkat alebo už by som mala ist ku gynekologovi?
Treba tam ist rano, alebo stači aj poobede? A čo všetko ma tam čaká?

zuznicka7101
17. sep 2016

@nivea777 práveže ma nebolia az tak to som prekvapená lebo predtým ma velmi boleli mozno to este pride

zuznicka7101
17. sep 2016

Chcem sa opýtať ked som mala poslednú menštruáciu 20 augusta a test mi vysiel pozitívny tak to sa počítajú týždne od poslednej menštruácie v kolkom týždni som kalkulačka mi vypočítala 4 tyzden a doktora to počíta rovnako ci inak ?

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 ano rata sa od poslednej MS..

zuznicka7101
17. sep 2016

Takze od poslednej som v 4 týždni a ten test digitálny mi ukáže tyzde len od dna opldonenia ci tiez od poslednej menštruácie ?

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 digi ukaze kolko tyzdnov si tehotna..cize od oplodnenia..Lekar potom pozera na sone ci babo zodpoveda velkostne "tabulkam",resp. tt podla MS..na kazdy tyzden maju hodnoty ake by malo byt babo

michala.s
17. sep 2016

@zuznicka7101 nie, syncek zomrel vo veku 10 mesiacov

zuznicka7101
17. sep 2016

@michala.s Ježiš to mi je velmi ľúto 😢

zuznicka7101
17. sep 2016

@nivea777 a vsade na internet je vývoj tyzden po týždni tomu nechápem ci to tam je tyzden od odplodnenia alebo sa to tam tiez ráta od poslednej menštruácii ?

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 vsetko podla poslednej MS,preto ani nenajdes na nete prve tyzdne.. ak najdes tak na malom mnozstve stranok..vacsinou od toho 4tt az 5tt

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 ked pojdes ku gyn tak lekar ti povie kolko podla sona si.. cize ako velke je babo realne..Ak bola ovulacia skor tak bude o nieco vacsie.. ak bola neskor tak bude babo mensie ako by podla tabuliek malo byt..ale je to vsetko v poriadku,netreba sa bat.Ovsem pokial nie je rozdiel velky ..Nemas dovod sa strachovat

zuznicka7101
17. sep 2016

@nivea777 vsade na nete mas od prvého týždňa ale neviem od akého týždňa to myslia

danielita18
17. sep 2016

čím skor aby sa vylučilo mimomaternicové tehotenstvo,netreba cakkat a ak aj nebude ešte nič vidno tak ti povie aby si o týzden prisla

zuznicka7101
17. sep 2016

Robila som si digitálny test a ukázal mi ze niesom. Dva som si obyčajne spravila a tie mi vyšli ze som tak ja nechápem

danielita18
17. sep 2016

@zuznicka7101 no tak treba ist co najskor,mne tiež doma neukazalo že som tehotná a pritom mi 2 týzdner meskali a nakoniec bolo z toho mimomaternicové,a ked ti 2 týzdne measkajú tak uz je to dost a lepsie je dat sa pozriet určite ta lekar nyvhodí

zuznicka7101
17. sep 2016

Ale mne mešká zatiaľ jeden den a takto mi ukázal test a ked som rozoberala digi tak tam boli dve čiarky čítala som aj od iných žien ze vela krat im neukázalo a boli

janka2463
17. sep 2016

Ahojte baby včera večer som si robila už asi 7 test zabudla som nan lebo som už zaspala a dnes ráno tam už bola oveľa silnejšia ciarka ako na tich predošlých ,ale menštruácia mi nemeskala,robila som si testy asi dva týždne po menzese ,mám často závraty a ked dlhšie porobim v robote tak mi je divne od zaludka ,môže to byť tehu ?

ebi88
17. sep 2016

@janka2463 ja som testovala priebezne pocas mesiaca snazenia, pebo som vedela ze na tom pracujeme, totiz som dost intenzivne robila fitnes, a bala som sa aby som si pripadne cvicenin neprivodila nieco,tak aby som vedela o tom cim skor a dve ciarky som mala uz mozno tyzden pred ocakavanym menzesom. Ked neprisiel uz som ani netestovala.

janka2463
17. sep 2016

@ebi88 no aj my sa snažíme asi od decembra ,len manžel mi chodi tak na tri tyzdne prec,a robila som test keď mi dva tyzdne meskali vysli dve slabucke čiarky a na druhý deň prišiel menzes ,tak som to neriešila že asi sa nám znova nepodarilo ,stále som cvicila behala a dva týždne po menzese mi bolo stále niako zvláštne a hlava sa mi točí ,tak som od toho dňa asi 7 testov urobila a na všetkých testoch každým dňom silnejšia druha ciarka ,môže to byť aj mimomaternicové?

enusamt
17. sep 2016

@janka2463 pochybujem.. pri mimomaternicovom je stále slabučký test alebo vôbec... pri prosperujúcom čiarky silnejú 🙂

janka2463
17. sep 2016

@enusamt to by som bola strašne rada ,a manžel hadam ešte viac 😀 v utorok idem ku doktorke ale aj tak sa bojim ze mi nepotvrdí že cakame mimi ,lebo raz nam už oznamili že to vyzerá na trhu a na koniec to nevyšlo ...

janka2463
17. sep 2016

@janka2463 na tehu *

danielita18
17. sep 2016

@enusamt pri mimomaternicovom mala sestra uplne výrazne čiarky a arobila si 2 testy,a prisla až v 8 týzdni a musela ist na zákrok a doktor hovoril že mala stastie že jej to ešte neprasklo,že je to velka škoda že to nebolo v maternici ze už bolo pekne počut sdiečko

ebi88
17. sep 2016

@danielita18 to vazne ? :( to je hrozne

janka2463
17. sep 2016

@danielita18 to mi je luto ,ja sa tiez toho bojim keď pôjdem teraz v utorok ku doktorke

danielita18
17. sep 2016

@ebi88 to vážne ale nastastie za pol roka otehotnela a už dobre už ma malinká mesiac 🙂

danielita18
17. sep 2016

@janka2463 ja som ta nechcela vystrašit ale preto je lepšie ist čím skor

janka2463
17. sep 2016

@danielita18 ja viem že nie ,no som objednana na utorok tak uz sa neviem dočkať co nam povedia 🙂

danielita18
17. sep 2016

@janka2463 bude to dobre neboj a na testy sa vykašli,sono je isté 🙂

janka2463
17. sep 2016

@danielita18 no a myslis ze teraz už niečo uvidi na sone ?môže to byť zhruba asi 5 týždeň

enusamt
17. sep 2016

@janka2463 uvidí len vačok alebo vačok a v ňom malinkú fazuľku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre