Kedy ísť ku gynekológovi, ak som tehotná?

aknomis
8. júl 2009

Ahojte.
Chcela by som sa spýtat, že kedy je vhodné ist ku gynekologovi. Menzes mi mešká 2 týždne, 2 tehotenské testy mi vyšli pozitivne. Takže babo ma "mesiac". Je to skoro a mam ešte počkat alebo už by som mala ist ku gynekologovi?
Treba tam ist rano, alebo stači aj poobede? A čo všetko ma tam čaká?

strny23
13. sep 2012

Ahojte tehuľky 🙂 Ja som si test robila včera po týždni meškania MS, vyšiel pozitívne ale zdá sa mi to ešte skoro ísť teraz k lekárke, asi počkám ešte týžden nech už je to pekne potvrdené 🙂

ivet_ivetka
14. sep 2012

@lienkabubu
@alitomk
@strny23
ahojte 🙂 väčšinou chodia žienky hneď na začiatku na krv - dať si potvrdiť tehu lekárom a potom na vyšetrenie až koncom 6. - začiatkom 7. týždňa, lebo ževraj dovtedy nie je aj tak nič vidieť ( aj ja som sa to dočítala tu od skúsenejších 😉 ) ....presne ako tvoj prípad alitomk.....držím vám palce kočky, aby ste na monitoroch u dr. videli krásne fazuľky a aby bolo všetko v poriadku, opatrujte sa 🙂

alitomk
14. sep 2012

@ivet_ivetka ahoj, ďakujeme veľmi pekne za pekné slová :o) už sa neviem dočkať, kedy uvidím našu fazuľku... len nech bude zdravučká :o)

ivet_ivetka
16. sep 2012

@alitomk poznám tú nedočkavoť, ja keď som si spravila testíky (tiež spolu 5 🙂 ) , tak som chcela ísť aj ja k dr. na potvrdenie, ale akurát boli 2 týždne na dovolenke, tak som sa nevedela už dočkať, tiež keď som u dr. a dá mi ďalší termín, tak sa už od tej chvíľky neviem dočkať, kedy znova uvidím nášho drobčeka 🙂 akurát zajtra ideme, prvý krát do poradne, tak som zvedavá, čo sa bude diať a už som úplne rozrušená a nedočkavá, nech je už zajtra a nech už sme v ambulancii 🙂 ale zároveň sa aj vždy strachujem, nech je všetko v poriadku s mimi......ale toto všetko asi prežívajú všetky prvo tehuľky a je to také prirodzené 🙂 tak nech ti to rýchlo ubehne 😉

moon1979
16. sep 2012

aspoň 2 týždne ked mešká menštruácia 🙂 to je predpoklad, že ste v 6tt ... alebo keď vydržíte ešte týždeň, tak už by malo byť vidieť na ultrazvuku aj srdiečko 🙂 skôr určite nie 🙂

alitomk
17. sep 2012

@ivet_ivetka tak držím palce, nech všetko dopadne v poriadku :o) potom daj vedieť... máš pravdu, asi je to úplne prirodzené u nás "nováčikov" :o)

ivet_ivetka
17. sep 2012

@alitomk ahoj 🙂 ďakujem, našťastie je všetko v poriadku, malinké sa dobre vyvíja, tak už som aj ja pokojná 🙂 ach ale ideme najbližšie až o mesiac, to je strašne dlho ☹ aj som hovorila dr., že by som najradšej prišla každý týždeň sa kuknúť na mimi 🙂 a čo ty, ako sa cítiš ?

alitomk
19. sep 2012

🙂 super, tak vidíš, teraz len musíš byť v pohode a nestresovať sa. Hlavné je, že mimi je o.k. 🙂 ten mesiac je síce dlhý, ale predstav si, aké zmeny sa udejú s našimi bábätkami za ten mesiac...
Ja sa cítim celkom fajn, raz mám žalúdok ako na lodi, inokedy mi je fajn... neviem sa dočkať budúceho týždňa, v stredu ideme k dokymu... dúfam, že už aj ja uvidím našu fazuľku 🙂 tak sa zatiaľ drž a ozvi sa občas ako sa máte 🙂

ivet_ivetka
27. sep 2012

@alitomk no ahoooooooj 🙂 tak ako, čo bolo u dr. ???? dúfam, samé dobré správy...... 😉 ja sa cítim úplne dobre, bruško rastie, pekne ho už vidieť, takže sa tešíme a snáď aj tam vnútri je všetko v poriadku s mimi 🙂

alitomk
27. sep 2012

ahooooj, chvalaBohu všetko v poriadku :o) naša fazuľka je ešte maličká, meria 5,9mm ale srdiečko bije ostošesť, takže sa tešíme 🙂 dostali sme duphaston, aby nám neodišlo a ešte nejaké vitamínky, tak dúfam, že všetko bude len a len v poriadku a aj nám bude bruško už len krásne rásť 🙂 budúci týždeň idem na krv, hneď mi vypíšu tehotenskú knižku, takže už to budem mať aj čierne na bielom 🙂 aj manžel našu fazuľku videl, tak sa tešil 🙂 som naozaj veľmi rada, že aj s Vami je všetko v poriadku, len sa držte a dávajte na seba pozor 🙂

monika1_1
29. sep 2012

@alitomk ahoj a po akom case od oplodnenia si isla k dr? no lebo to asi bolo skoro ...

alitomk
1. okt 2012

ahoj, myslíš prvýkrát alebo teraz, keď som písala, že fazuľka má 5,9mm?

roxy
2. okt 2012

ahojte, chcem sa pripojit k tejto téme. dnes som si spravila test a mam tam // . dúfam, že sa tento týžden dostanem k doktorovi, myslíte že to je skoro? alebo? ja som cakala, že tam pojdem najneskôr vo stvrtok a už mi povie že na 100% som 😅 ci?

kvetinqa
2. okt 2012

@roxy je zbytocne takto skoro chodit ku gyn. Jedine, co ti urobi je, ze potvrdi tehu z krvi. Na ultrazvuku este nebude nic vidiet, maximalne dutinka a akurat budes v strese, ze este nie je vidiet srdiecko... Treba ist az okolo 7. tyzdna. vtedy uz bije aj srdiecko. A gratulujem ku kolajnickam! 🙂

roxy
3. okt 2012

ďakujem 🙂 no aj tak som vcera volala a že sa mám dojst dnes ukázať, tak aspon zdvorilostnú návstevu si spravím u nho 😀 aj tak sa chcem popýtat nejaké veci, tak uvidíme. ja som asi tak v 6. týždni ak správne rátam 🙂

monika1_1
3. okt 2012

@alitomk ahoj myslela som prvykrat kedy po akom case od oplodnenia si isla a co bolo vidiet...

alitomk
3. okt 2012

@monika1_1 ahoj, išla som približne v 4t ale nebolo nič vidieť. doktor síce hovoril, že niečo maličké vidí, ale že musíme počkať. objednal ma o dva týždne, no a to už bolo krásne vidieť maličkú fazuľku a bijúce srdiečko 🙂 dnes som bola na odber krvi a 15. 10. idem do prvej poradne 🙂 no a už sme dostali aj tehotenský preukaz 🙂 a ty ako? si tehotná?

roxy
4. okt 2012

no tak som bola včera u uja Dr. a uplne som vykolajená. že nič nie je vidiet, iba dutinku a že on to nevidí velmi pozitívne a aj trochu krvi smi nasiel pri vyšetrení :(((( som z toho uplne mimo :(

bambibam
4. okt 2012

asi by som počkala do 6 tt -7tt ,a zatelefonovala a objednala sa.

ivet_ivetka
20. jan 2013

@alitomk ahoj, tak ako sa máte ? dúfam, že je s vami všetko v poriadku 🙂

zuzaska23
20. jan 2013

ahojte,ja som akurat dnes zistila ze som tehotna..co mam teraz robit.ist k doktorovi ci pockat..som v anglicku,tak ak by ste mi mohli poradit..dakujem..

alitomk
21. jan 2013

@ivet_ivetka ahoj, tak prežili sme si dosť. Vianoce v nemocnici, minulý týždeň serkláž, tak dúfam, že už bude všetko len a len v poriadku... a vy?

flower72
21. jan 2013

Ja som bola v cca 5 tt, lekár mi vzal ster z krčka, keďže to mala byť pôvodne preventívka, robil mi sono "zo spodu", kde mi povedal, že bábenko je správne umiestnené, len ešte nevidíme srdiečko, že je skoro. Pár odporúčaní, pochvala za skorý príchod, že nie je dôvod čakať - ak by náhodou bol problém. Objednal ma o dva týždne na kontrolné sono, aby sa zistila akcia srdiečka. Skutočne nie je dôvod čakať, iba idiot sa ti vysmeje, že čo tu chceš tak skoro. Mužova sesternica dostala skvelú radu, aby šla až po skončení tretieho mesiaca, v 11tt dostala šialené kŕče, začala krvácať a zistilo sa, že bábenku sa nerozbilo srdiečko a jeho pozostatok v nej hnil a infikoval ju. Dvakrát bola na kyret.

zvolsiinylogin
16. feb 2013

@moon1979 ahojki, a co mam robit, ked ten moj gyndos krv nebere? ma iba sono...pichol mi vyvolavacku a povedal o rok...a to miskali dva dni, teraz je to siedmy den..

kamca93
16. feb 2013

@zvolsiinylogin este par dni pockart a potom ist k doktorovi ale najskor asi ku inemu

moon1979
16. feb 2013

@zvolsiinylogin a načo si išla ku gyn pri 2 dňovom meškaní menštruácie???

zvolsiinylogin
16. feb 2013

@moon1979 ja berem take lieky, krore skodia plodu, s lekarom som dohodnuta, ze mi ich vysadi, ked budem tehu...ale musim to mat na papieri, som chcela, aby mi zobral krv a poslal na vysetrenie a on sa pozrel iba do sona.. ☹ nechcem mat postihnute dietatko..

laura0
16. feb 2013

Ja som sa objednala na vysetrenie hned ako mi vysiel test pozitivny ale termin mi dala sestricka asi o tri tyzdne, to som bola 7tt ,doktor ma vysetril ,urobil kratke sono a potvrdil mi tehotenstvo.Kazal mi prist v 12 tt ,vtedy uz robil riadne sono kde uz plod aj pozeral a meral,vtedy mi robili aj odbery krvi. 🙂

vienesa
17. feb 2013

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o vas nazor.V pondelok 18feb.mam dostat menstruaciu.Ale minuly tyzden som mala malinko spinenie.Urobila som si v priebehu toho tyzdna 3 testy tehotenske[kedze sa snazime s manzelom o druhe dieta], a vsetky boli pozitivne.moze sa aj napriek pozitivnym testom stat ze nie som tehotna?zaujima ma to preto lebo testy som robila pred ocakavanou menstruaciou.Necitim sa nejako zvlastne,akurat mam plnsie prsia aj brucho ako pred menstruaciou.Dakujem za odpoved.Poslednu menstruaciu som mala 21.januara.Ak mozem este by ma zaujimalo ak som nahodou tehotna kedy mohlo dojst k pocatiu.?

gervidda
17. feb 2013

@vienesa Ahoj, nepocula som este, ze by sa tehotenske testy mylili v pozitivnom vysledku. Skor ti ukazu, ze tehotna nie si a pritom uz drobec spokojne rastie. 🙂 Ja osobne som si plodne dni ratala metodou starych mam: Prvy den menstruacie plus 11 dni a potom mam na pocatie 5 dni. Takze v tvojom pripade to mohlo byt na zaciatku feb., ale presne ti to povie tvoj Dr. Drzim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre