Kedy ísť ku gynekológovi, ak som tehotná?

aknomis
8. júl 2009

Ahojte.
Chcela by som sa spýtat, že kedy je vhodné ist ku gynekologovi. Menzes mi mešká 2 týždne, 2 tehotenské testy mi vyšli pozitivne. Takže babo ma "mesiac". Je to skoro a mam ešte počkat alebo už by som mala ist ku gynekologovi?
Treba tam ist rano, alebo stači aj poobede? A čo všetko ma tam čaká?

vienesa
17. feb 2013

@gervidda ahoooj dakujem za odpoved...ja asi nemozem tomu uverit..Pri prvom tehotenstve som mala tolko priznakov este pred menzesom, a teraz sa citim fajn,... 🙂 normalne sa prichytim pri tom ze sa bojim zajtrajska ze pride menzes.. ☹ v stredu som objednana k mudr.ale to lekar asi este na sone neuvidi... ☹

sandri
19. feb 2013

@laura0 ja som dnes tiez volala doktorke a tiez som dostala termin az o 3 tyzdne... ma to sklamalo, som chcela co najskor vediet, ze je vsetko v poriadku. Ale vraj dovtedy nic nebude vidno... tak mi nezostava ine len cakat. 😀 Predbezne to u mna vyzera na 5 tt, cize k dr. pojdem v 8 tt 🙂

laura0
19. feb 2013

@sandri neboj ,urcite bude vsetko v poriadku ak by nebolo tak by si zacala krvacat ,musis verit ze je to ok ,o 3 tyzdne ta vysetri ,urobi sono ,uz bude vidno aj srdiecko ako bije.Mne hned sestricka u mojho gynekologa povedala ked mi davala prví termin, tiez asi o tri tyzdne ze skorej to nema vyznam ,ze ak nieco medzitym by sa vyskytlo mam pravdaze prist.Drzim ti palce ,drž sa.... 🙂

sandri
19. feb 2013

@laura0 Ano, aj mne povedala, ze ak by bol nejaky problem, mam okamzite prist... len ked ja som taka nedockava 😀

laura0
19. feb 2013

@sandri verím ti aj ja som bola ,ale dočkás sa čas tak rychlo letí.....ja som nedavno bola tehotna a uz ma malá 7 mesiacov az tomu nechcem verit....

lienka1701
20. feb 2013

ja som testy ani nerobila...mňa tam poslal obvodný bo už nevedel čo mi je...stále len zle a zle od žalúdka a tak...všade som bola a nič...tak nakoniec ma poslal na gyndu čo som bola na 100% presvedčená že nie som tehotná...a nakoniec som tam došla opísala dr problémy urobil mi sono a ľaľa 7tt.... 🙂 takže ak ti vyšli pozitívne testy tak ja osobne by som tam šla hned...ja by som to nemohla vydržať či ano alebo nie... 😀

cucka25
16. jan 2014

mamicky potrebujem poradit, v piatok som bola na vysetrenini lebo som si robila testy a 5 z 5 mi vysly //
tak mi urobil rozne vysetrenia a ultrazvuk a povedal ze je tam vacok 4mm. je to vnutromaternicove tehotenstvo.Ze mam prist o 6 týzdnou na vystrenie
Vysvetlila som mu aku pracu ze pracujem vo fabrike a dviham tezke skla, tak mi povedal ze ked budem potrebovat papier aby ma v praci prelozili tak ziadny problem.V utorok som tam bola koli tomu papieru, a bola tak doktorka namiesto neho a taka bola neprijemna povedala ze podla nej tehotna niesom ,a ze ziadny papier mi ona neda..a ze ma ona chce este vysetrit ze mam prist o dva týzdne..takze teraz neviem co mam robit? urobila som si este pre istotu dalsie dva a opat mi ukazali // ...vedeli by ste mi poradit???????dakujem

milka540
30. júl 2016

Mne nie sú dosť jasné, tie naše tehotenské "prvé týždne"...tu na nete na tehotenskej kalkulačke vypočíta ale úplne iný týždeň v akom asi skutočnosti som ....ako sa to vôbec počíta,keď sa výsledky od seba tak líšia ....

katarinka289
30. júl 2016

@milka540 ak pocas jedneho cyklu otehotnies,rata sa ze si tehotna od prveho dna poslednej menstruacie.Logicky si este tehotna nebola,kedze si mala cca tyzden menstruaciu a ovulaciu si mala o dalsie dva tyzdne...ale tak sa to v medicine pocita

36evina36
3. aug 2016

Ahojte dnes som si robila test a vysiel poxitivne poslednu menstuaciu som mala v4.7 kedy by som mala ist priblizne lekárovi aby mi to potvrdil ?

mima283
3. aug 2016

@36evina36 to uz by ti mal vediet potvrdit, on tak uvidi nejaky vak ci ako sa to vola, ale najlepsie ti povie on ked mu zavolas. Ja som vzdy zavolala, vypytali si datum poslednej menstruacie a podla toho ma objednali. Ale podla mna ta isto objedna hned 😊 drzim palce 😊

36evina36
3. aug 2016

@mima283 dakujem , nechcem sa moc tesit predcasne

enusamt
5. aug 2016

ahojte, žienky 😉 včera a dnes sa mi konečne ukázali // 🙂 akurát v tom kvante diskusií je problém nájsť konkrétnu odpoveď na moju otázku...
tak to risknem tu...

keď to počítame od poslednej menštruácie, tak momentálne som v 4 + 3 tt .. tak by ma zaujímalo kedy sa oplatí ísť na prvé sono, aby bolo vidno aj akciu srdiečka...
lebo niekto udáva, že až v 8 tt... ale to sú gestačné týždne od poslednej menštruácie alebo sú to skutočné fetálne týždne plodu od ovulácie? som fakt mimo z toho ...
plánujem totiž ísť na prvé sono 2.9 , teda cca 8 + 3 tt , tak neviem či bude vidno akciu

predom vďaka za odpovede

zuznicka7101
17. sep 2016

Mne mešká len jeden den ale robila som si test a je tam uz druha čiarka este nie taka silná ale je tam neviete mi poradiť kedy mam asi tak ist ku doktorke ?

michala.s
17. sep 2016

@zuznicka7101 tak o dva tyzdne sa objednaj

zuznicka7101
17. sep 2016

@michala.s dobre dakujem ale test sa nemoze mýliť ci ? A radsej ist o dva týždne aby uz bolo aj dačo vidno
?

michala.s
17. sep 2016

@zuznicka7101 nepotesim ta alw test ukaze aj biochemicke tehotenstvo, aj mimomaternicove. A ano o 2tyzdne aby uz bolo aj daco vidno

zuznicka7101
17. sep 2016

Biochemické je ake ?

zuznicka7101
17. sep 2016

Ale čítam ze Žena krváca ked ma to biochemické ja som pred pol rokom mala zamlčaný potrat tak sa modlim nech je vsetko vporiadku

michala.s
17. sep 2016

@zuznicka7101 nemusis a casto az po tyzdni meskania zacne.

zuznicka7101
17. sep 2016

@michala.s teraz čítam ze žena krváca ked na biochemické tehotenstvo len dufam ze je vsetko vporiadku lebo sa zbláznim pred pol rokom som mala zamlčaný potrat 😢

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 a krvacas? Ak nie,tak sa snaz byt pokojna a mysliet pozitivne..Oddychuj, nenamahaj sa..Sprav o dva dni testik a uvidis ci ciarka silnie alebo si kup digitalny a skus ten spravit,ak ti meska uz by malo ukazat..Ja som mala tiez na zaciatku trochu problemy,ale zatial je vsetko ok a budem drzat palceky aby to aj u teba dobre dopadlo..

michala.s
17. sep 2016

@zuznicka7101 ja som potratila v 14tt a nemyslela som na to, ze by sa to mohlo zopakovat

zuznicka7101
17. sep 2016

@nivea777 robila som si testik a vysiel pozitívne zatiaľ slaná čiarka ALe vyšla

zuznicka7101
17. sep 2016

@michala.s a dva krat ste uz potratili ?

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 pokial nemas nejake problemy ako krce,krvacanie tak bud v klude.. zavolaj si pondelok k lekarovi a on ta objedna..pozna tvoj zdravotny stav,mozno ta objedna o 2 tyzdne.. mozno ti povie nech prides cez tyzden.

zuznicka7101
17. sep 2016

@nivea777 nemam žiadne trosku ako pred kramami ale iba občas občas ma vo vaječníku pychne to je vsetko

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 budes citit bolesti ako pri MS..ale nesmu to byt krce..Bolest,pichanie,natahovanie ...toto vsetko je normalne pretoze sa ti natahuje maternica.. neboj sa..

zuznicka7101
17. sep 2016

@nivea777 to iste ale silnejšie som cítila aj naposledy ked som potratila ale vtedy ma aj velmi ale velmi boleli prsia teraz ich mam zatiaľ iba take napäté a trosku su citlivé ale nie velmi

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 mna prsia bolia odkedy som zistila ze som tehotna.. bolest prs je tiez normalna..na chvilu mi to ustupilo,uz ma bolievali pomenej a teraz znovu zacali.. su to hormonalne zmeny.. zvacsovanie prs,takze bolest je prirodzena

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre