Kedy ísť ku gynekológovi, ak som tehotná?

aknomis
8. júl 2009

Ahojte.
Chcela by som sa spýtat, že kedy je vhodné ist ku gynekologovi. Menzes mi mešká 2 týždne, 2 tehotenské testy mi vyšli pozitivne. Takže babo ma "mesiac". Je to skoro a mam ešte počkat alebo už by som mala ist ku gynekologovi?
Treba tam ist rano, alebo stači aj poobede? A čo všetko ma tam čaká?

danielita18
17. sep 2016

@janka2463 ja som prišla a bola som v 5 týždni podla výpočtou doktora oni pridávajú 2 týzdne oni to rataju od poslednej menstruacie a bolo vidiet uhniezdenie v maternici ale tiež mi dal kontrolu o týžden a potom už bolo pekne všetko vidiet a ešte mi aj ukazal porovnanie ako vidiet že to podrastlo

janka2463
17. sep 2016

@enusamt no dúfam že to tam uvidi 🙂

danielita18
17. sep 2016

@enusamt a ten plodový vačok je dôležitý aby bol vytvorený,lebo sestra pri prvom mala plodový vačok ale ešte nebolo vidiet plod a to den pred tým bola na pohotovosti kvoli krvacaniu a v Tn v nemocnici ju odpísali že to vyzerá na potrat a že nech ide o týzden k svojmu gynekologovi ale ona išla hned na druhý deň a povedal že on by to ešte netvrdil že ide o potrat a dal jej hned duphasthon a o týždeň už bolo pekne všetko vidiet

janka2463
17. sep 2016

Ďakujem baby za rady 🙂

danielita18
17. sep 2016

@janka2463 prajem nech to výjde nech si štatsná 🙂

janka2463
17. sep 2016

@danielita18 ďakujem si zlatá ,napisem tu v utorok ako to dopadlo

nivea777
17. sep 2016

@zuznicka7101 ja som ten test sice nemala ale baby pisali ze na digi teste su po rozobrati stale dve ciarky..pockaj den-dva a sprav si znovu test,ak bude ciarka tmavsia tak ti stupa hcg a s velkou pravdepodobnostou si tehotna

peppermint
18. sep 2016

@janka2463 Ahoj😃nema zmysel si robit test 2 tyzdne po menzese,to s velkou pravdepodobnostou len vtedy ovulujes😃Vtedy sa treba snazit 😃

janka2463
18. sep 2016

@peppermint a pri ovulacii môžu všetky testy ukázať pozitívne testy ?tá menštruácia mi meškala dva týždne a keď prišla bola iná ako zvycajne taká slabšia

zuznicka7101
18. sep 2016

@nivea777 ja to cítim ze som mam taky pocit aj ma pichá bo vaječníku ako predtým neviem proste to cítim hádam to tal bude a ja som si te. Digi robila večer a ke tam písané zw najlepšie rano ak ma niekto nízke hcg a kedže ja na obyčajných testoch som mala este slabú čiarku tak môže to byt aj tým

nivea777
18. sep 2016

@zuznicka7101 no digi je celodenny test,mozes robit kedy chces... A popravde,nebola tu baba ktorej by digi ukazal negativne a bola by tehotna.. ale vynimka potvrdzuje pravidlo-..sprav si zajtra rano normalny papierikovy test a porovnaj ci ciarka zo vcera a zajtra silnie..budem drzat palce

zuznicka7101
18. sep 2016

Dakujem no uvidíme ale čítala som na modrom koniku zw zeny písali ze im vysiel takto negatívny a obýcajny Normlane a boli tehotné este si aj bazalnu teplotu meriam 6 den a stále je vysoká

zuznicka7101
18. sep 2016

@nivea777 vyšlo vela ženám presne takýto výsledok alo som mala ja a boli tehotné včera som to akurát čítala na modrom koniku

nivea777
18. sep 2016

@zuznicka7101 jasom sa zatial stretla len s takym ze digi ukazal pravdu..ale to nic neznamena.. na citlivost 25 takze... zajtra rano sprav dalsi a uvidis

zuznicka7101
18. sep 2016

@nivea777 ja to akurát čítam na modrom koniku ze ženám sa to stáva pozri ze si to recenzie na digitálny test 😊 No uvidíme dám vediet

enusamt
18. sep 2016

@zuznicka7101 tak hádam nebudeš výnimka a budeš ten šťastlivý prípad ako aj ony 🙂 akurát, že mi ti to moc nepotvrdíme lebo sme sa s tým nestretli... jedine môžeme držať prsty pri ďalšom testovaní 😉

janka2463
18. sep 2016

Ahojte myslíte že aj ovulacia môže ukazovať pozitívny tehotenský test ?

nivea777
18. sep 2016

@janka2463 to asi nie..ale bol tu pripad kde babe 2 tyzdne po MS ukazalo krasne // a ako mala blizsie k MS tak ciarky zmizli

janka2463
18. sep 2016

@nivea777 joj no tak dúfam že to nebude môj prípad ☹

enusamt
18. sep 2016

@janka2463 tak to by bol asi prvý prípad, čo by sa to dalo 🙂 ak nejakej moc tehu testy neukazovali, tak ovu to pekne ukázali, boli pozitívne... ale či sa to dá vôbec opačne, to netuším, či je to možné

janka2463
18. sep 2016

@enusamt lebo som si už asi 7 test urobila a postupne pomalicky silnejú druhé čiarky ,len sa bojim či to neni plany poplach

enusamt
18. sep 2016

@janka2463 a robíš si ich každé ráno? a neodfotíš ich pokope? 🙂
čo sa týka mojej skúsenosti, tak minulý mesiac čiarky silneli len po určitú hranicu, potom výrazne bledli až zmizli a prišla MS ...

janka2463
18. sep 2016

@enusamt no ja som ich už vyhodila ☹nemám ich odložené ,v utorok idem ku doktorke ,tak neviem či mi krv vezme alebo co ,ale dúfam že mi to potvrdí ,lebo raz nam to už potvrdili že je to tehu a nakoniec to nevyšlo....

enusamt
18. sep 2016

@janka2463 v tomto prípade teda darmo radiť, keď sama máš takú skúsenosť.. jedine by sme ťa dohadmi iba vystresovali, tak len vydržať do utorka 🙂

janka2463
18. sep 2016

@enusamt ale dakujem za rady 😉 už sa nemôžem dočkať toho utorka čo mi tam povie 😀

janka2463
18. sep 2016

@enusamt a ty sa už dlho snazis o mimi ?

enusamt
18. sep 2016

@janka2463 ja si musíaž na 30. 9 ... to sa načakám 😀

nivea777
18. sep 2016

@janka2463 uvidis co ti povie,zalezi od lekarky.. su lekari ktori neriesia nic pokial MS nemeska a su taki ktori vezmu bez zbytocnych reci...

enusamt
18. sep 2016

@janka2463 tak my sa snažíme od februára s tým, že v marci som otehotnela, ale v máji prišla o mimi - MA .. potom v júli som zažila biochemické a teraz sa už dúfam šťastlivo podarilo

janka2463
18. sep 2016

@nivea777 no ja som teraz od jedného odišla ktorý má už cez telefón odbil že mám prist keď mi budú dva týždne meškať ,lenže ja si potrebujem byť istá koli tomu že mám náročnú prácu a bojim sa ze by sa znova niečo stalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre