Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

maja22
13. okt 2008

Ahojte, pridávam sa do klubu, ja som dnes volala dr., sestra ma objednala na 21.10. 🙂 Aj pri Marekovi som bola tak nejako koncom októbra... a už bolo vidieť malú bodku vo fazuľke 😵 😵 😵 😵

katrin79
autor
14. okt 2008

jej babulky, tak sa tesim, ze nas tu je viac s podobnym datumom poslednej MS....ja som si pre istotu robila druhy test dnes rano a vysli mi krasne //, tak ked mi vysiel dvakrat pozitivny, asi to nebude len tak 😉 zlakla som sa tej krvi, ale to bola fakt len taka bodka cervena vcera poobede potom uz nic, tak hadam je vsetko ok...nice7: urcite staci koncom oktobra ist k lekarovi, mne ta moja vcera povedala, ked som sa objednavala, ze mam prist az 29.10. a to uz by mala vidiet nejaku akciu, ze skor sa mi neoplati chodit, lebo este nic nebude vidiet...tak musime cakat, ale je to prijemne cakanie 🙂

ema7
14. okt 2008

Ahojte,
pridávam sa k Vám, tiež som mala poslednú MS 8.9., ja mám 25 dňový cyklus. Išla som k lekárovi, keď mi vyšli 2 testy pozitívne, menzes mi meškal 6 dní. Lekár nič nevidel, bolo to ešte skoro. Zobrali mi len krv, tehotenstvo potvrdili, ale bolo to úplne v začiatkoch. Objednal ma na 21.10. že už by malo byť niečo vidieť.
Lekár vravel, že špinenie a ružový výtok je normálny, lebo orgány sú veľmi prekrvené, aj po milovaní, že je to normálne. Len ja sa milovať bojím, vy ste ako na tom?

katrin79
autor
14. okt 2008

ema7: ahoj, tak gratulujem 🙂 no ja tiez mam trosku take spinenie, slabulinke, ale nejak z toho nerobim paniku, pokial to nie je krv, hadam nic vazne to nebude...no ja osobne momentalne na sex nemam ani chut a popravde by som sa aj bala, este je to velmi cerstve, aby sa nic nestalo, radsej budeme chvilu abstinovat 😉

petruskaaa
14. okt 2008

ahoj holky,taky můžu přidat pár zkušeností:já jsem si první test dělala 5 dní po zpozdění měsíčku a okamžitě se ni ukázaly 2 proužky 😉 ,k lékaři jsem se ale doatala až asi za dalších 10 dní. to už jsem byla 6+5,miminku už tlouklo srdíčko a krásně bylo vidět na ultrazvuku.Ale co se týče toho sexu,pamatuju si, že mě doktorka upozorňovala,aby jsme tak na 3 týdny omezili pohlavní styk, tak jsme ho na ty tři týdny raději úplně vynechali, já jsem po pravdě ani v prvních týdnech těhotenství neměla chuť a mamžel se musel podřídit 😀

fido
14. okt 2008

Ahoj holky, zdravím vás a blahopřeju všem novým těhulkám 🙂 . Katrin vidíš, zbytečně jsi se včera strachovala 😉 . Jinak já jsem dnes netestovala, nestihla jsem si včera test koupit, ale dnes nebo zítra by mi měly přijít testy objednané z internetu, tak určitě jeden vyzkouším. Co se týče milování, pamatuju si, že když jsem čekala Jonáška, říkala mi doktorka, že pokud nejsou žádné problémy, nemusíme se v ničem omezovat. Já na to teď popravdě ale stejně nemám chuť, jsem ráda, když si večer lehnu a můžu spát. Při prvním těhotenství jsem si chodila vždy po příchodu z práce lehnout, ale teď, když už jedno dítě máme, to nehrozí. Musím s tou únavou holt bojovat, ale bojuju ráda, hlavně když se dočkáme zdravého mimina 🙂 .

katrin79
autor
14. okt 2008

No tak ja praveze nebyvam moc unavena, teda okrem nedele, vtedy som cely den lezala, ale teraz normalne fungujem v praci, akurat ma boli strasne chrbat a brusko a mam zvysenu teplotu stale, aj vcera som si merala 36,9 som mala, v nedelu 37,2 mate aj vy zvysenu? a ake mate priznaky vy?

ema7
14. okt 2008

Mne stále chutí jesť, ale obmedzujem sa, aby zo mňa nebola guľa 😉 , bolieva ma v podbrušku a vaječníky a mám stále výtok. Ale údajne je ten výtok normálny, no neviem. Unavená teraz nebývam moc, a bolia ma riadne prsia, že sa mi aj horšie spí na brušku 😉 . Teplotu mám tiež tak 36,9 Kebyže celé tehotenstvo prebieha takto, tak som spokojná. Ale kamarátkam začalo bývať zle od 8 týždňa, tak dúfam, že to nebude moc hrozné...

fido
14. okt 2008

Teda holky, začínám být trochu nervozní, když tu popisujete vaše příznaky. U mě žádná bolest prsou, žádný výtok, žádná zvýšená teplota. Jsem akorát víc unavená a víc jím. Tak snad nepřítomnost jiných příznaků nic neznamená.

ema7
14. okt 2008

Neboj fido, niekto to nepociťuje vôbec. Kolegyni do 8 týždňa nebolo vôbec nič, len bola unavená ako Ty, chodievala spať veľmi skoro... A po 8 týždňoch to začalo...

lante
14. okt 2008

Fido, žiadnu paniku, u každej to prebieha inak, dokonca ani tehotenstvá tej istej ženy neprebiehajú rovnako. Mňa prvý raz boleli prsia ako šľak ani chytiť som sa ich nemohla a druhý raz takmer vôbec......

lante
14. okt 2008

Mne od 8tt začalo byť zle.......zo dňa na deň.

katrin79
autor
14. okt 2008

takze skusene hovoria, ze od 8tt nam zacne byt pekne zle 😉 a ja uz som sa tesila, ze ked budem mat iba taketo priznaky celych 9 mesiacov, tak to potom to tehotenstvo je prechadzka ruzovou zahradou 🙂 ale asi to nebude celkom tak, takze este si uzivajme to, ze nam zle nie je...

lante
14. okt 2008

Katrin moja babky šablila celé tehu, dokonca aj na pôrodnom stole.....mne bolo zle tak cca mesiac. A potom to bolo do pohody až kým sa pupok nezväčšil natoľko, že som si pri otáčaní z boka na bok pripadala ako tuleň 😀, ale to nebolo nič bolestivé, takže to bola pohoda 😀

katrin79
autor
14. okt 2008

lante: takže hovoríš, že bolesť si si užila aj keď prišiel samotný pôrod, čo? 😉

lante
14. okt 2008

Nie, mala som plánovaný cisarák, takže vôbec netuším ako pocitujú baby pôrodnú bolesť 😅 a ani mi to nechýba 😀

fido
14. okt 2008

Děkuju za slova útěchy 🙂 . Je fakt, že při prvním těhotenství mi bylo špatně jen, když jsem se nenajedla, ale během těch 9 měsíců jsem nezvracela ani jednou. Jestli jsem měla výtok si nepamatuju (je to už 7 let), ale prsa mě bolela hodně, to vím jistě. A tak od 8. měsíce mě dost bolely kyčle, když jsem se delší dobu nehýbala (nejvíc v noci). A ještě jsem měla problémy s nízkým tlakem, takže během těhu jsem 4x omdlela, z toho jednou dost nešikovně (v obchodě a uhodila jsem se přitom do hlavy a do břicha, takže jsem šla tenkrát raději na vyšetření, naštěstí bylo vše ok). Tím vás holky nechci strašit, jenom přiblížit, co nás třeba může čekat 😉 . No a když už vám to tu tak barvitě popisuju, ještě vám ve stručnosti vylíčím porod. Ten byl přímo ukázkový. Ráno jsem vstala, cítila jsem se dobře, nasnídala jsem se a pak mi praskla voda. Neměla jsem žádné bolesti, manžel byl v práci, tak jsem vzala tašku a šla do porodnice (bydleli jsme tenkrát asi 300m od nemocnice). Sestřička mi trošku vyhubovala, co mě to napadlo jít samotná, ale mě fakt nic nebylo. To bylo asi kolem 7.h ráno, no a ve 12hod byl malej na světě. Přirozenou cestou, vážil 4kg a šlo to fakt hodně rychle. Takže na porod mám krásný vzpomínky a jen doufám, že ten druhý bude probíhat podobně 🙂 .

ema7
14. okt 2008

jeej, fido, sa nečudujem tej sestričke 😉 Tak to si mala super pôrod, naozaj, keď nemáš zlé spomienky.

fido
14. okt 2008

Ema: já vím, teď když si na to vzpomenu, taky si klepu na čelo. Ale přijde mi, že jsem to tenkrát všechno nějak míň prožívala a nepřipouštěla si žádný komplikace. Dnes už bych si to taky neriskla a raději zavolala manželovi nebo sanitku.

fido
14. okt 2008

Holky, můžu se zeptat, která z vás čeká 1.miminko a která už doma jedno nebo více dětí má a jak jsou staré?

ema7
14. okt 2008

fido,
ja čakám prvé bábätko, ale stále si to akosi neuvedomujem tak úplne 🙂, uvidím čo povie doktor o týždeň, hádam ho už bude vidieť 🙂

katrin79
autor
14. okt 2008

fido: tak ten pôrod ti závidím, ja na to nechcem ani myslieť, lebo to by som asi nikdy neotehotnela, ale čo som čítala a počula, no...radšej na to nemyslieť, tak som rada, že si nám tu dala aj takýto pozitívny príklad pôrodu 😉 ja čakám naše prvé bábätko a dúfam, že je všetko ok, ešte som nebola u lekára, ale zatiaľ sa cítim fajn.

katrin79
autor
14. okt 2008

ema7: kedy ides k lekarovi? ja idem az 29.10. dost dlha doba, uz by som sla najradsej teraz

fido
14. okt 2008

Ema: já čekám sice druhé, ale to mi to pořád nějak nedochází 🙂 . K doktorovi jdu 23.10., tak jsem taky napnutá. A chodíš do práce nebo jsi doma? Já chodím do práce, pracuju v kanceláři, jsem tu přes rok a půl, nikdy mě to tu nebavilo, a teď, co jsem zjistila, že jsem těhu, je to ještě horší. Smlouvu mám do konce února 2009 a pak mě asi čeká úřad práce ☹ .

ema7
14. okt 2008

Ja idem k doktorovi 21.10. ale stále mám obavy z toho výtoku, a pálenia a troška pobolievania v brušku ☹ . Bola som minulý týždeň u doktora a vravel, že ten výtok je normálny, ale stále cítim dole tak vlhko, musím nosiť intímku. Asi sa až moc sledujem, čo myslíte?ä
Ja tiež pracujem v kancelárii a dochádzam 35 km do práce, takže to cestovanie nič moc. A ešte chodievam v soboty do školy, tak neviem ako to všetko zvládnem.

fido
14. okt 2008

Katrin: úplně ti rozumím, já jsem měla taky velký strach, pamatuju si, že když jsem měla asi měsíc do porodu, dávali v TV nějaký dokument a porod tam byl vidět celý, manžel to tenkrát sledoval, ale já neměla odvahu 😝 . Dalšího porodu se budu bát taky. Říká se, že druhý bává rychlejší, ale mě bude bohatě stačit, když bude stejný jako ten první 🙂 .

katrin79
autor
14. okt 2008

to vy uz vsetky idete buduci tyzden k lekarovi? neviem, preco ma objednala az o dva tyzdne, som mohla byt aspon trochu kludnejsia

katrin79
autor
14. okt 2008

fido: ja odteraz nepozeram porody v tv, lebo by ma asi svihlo 😝

fido
14. okt 2008

No já jdu sice už příští týden, ale budu teprve na konci 6.týdne (když to počítám od 1.dne poslední MS), takže si myslím, že stejně mimi ještě nebude vidět.

katrin79
autor
14. okt 2008

no ja by som mala byt v 7tt ked k nej pojdem, tak hadam dovtedy bude vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre