Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

samayka
6. nov 2008

fido, presne to mame v plane 🙂 moj zlatucky priatel kym som bola u lekara stihol cosi nastudovat a kupili sme najslabsi test - taky s najnizsou citlivostou 🙂 ak nam ten ukaze dve vytuzene ciarocky, budeme rodicia 🙂 uuuuzasne sa to z jeho ust pocuvalo 🙂 a dakujem za podporu 🙂 😉

samayka
6. nov 2008

ozaj fido, gratulujem k tomu malemu tepajucemu srdiecku 🙂 aj mne povedal ze ked pridem toho 18teho, tak uz budeme moct vidiet tlkot srdiecka... tak sa na to straasne tesime...

katrin79
autor
6. nov 2008

ahoj fido, zajtra ti budem drzal palce, urcite bude vsetko v poriadku 😉 no mne ta moja doktorka tiez robila vagin.ultrazvuk a nic mi neukaza ☹ ale ked pojdem o dva tyzdne, tak jej poviem, ze chcem vidiet, predsa len je to ine vidiet to na vlastne oci...a uz ti robili aj krvne testy? alebo ti teraz budu?
Inak ja mam teraz problem, lebo od rana mam kasel, stale kaslem, neboli ma hrdlo, neviem, ci je to zo sucheho vzduchu, ale sa bojim, aby to nejak neuskodilo..

fido
6. nov 2008

Samayka: nemáš vůbec zač, od toho tu jsme 😉 . Ale řeknu ti, že když jsem čekala prvního syna, tolik jsem to těhotenství neprožívala, asi díky tomu, že jsem tenkrát neměla přístup na internet, takže jsem žila ve sladké nevědomosti. Internet je dobrá věc, ale někdy se díky tomu, co tam všechno vyčteme, zbytečně stresujeme.

fido
6. nov 2008

Katrin: krev mi nebrali a ani neříkal, jestli mi ji budou brát příště, dělal mi jen ten ultrazvuk a ještě mi kontroloval čípek. S tím kašlem neměj strach, neřekla bych, že by to mohlo mimču nějak uškodit, maximálně si u tebe v bříšku trochu zahopsá 🙂

katrin79
autor
6. nov 2008

inak presne toto, co hovori Fido mi vcera povedala moja svokra a v podstate ma pravdu, aby som si zbytocne necitala desiatky knih o tehotnosti, pretoze ma to zbytocne vystresuje a clovek sa zacne velmi pozorovat. Tehotenstvo nie je choroba, proste uz dopredu je dane, ci to dietatko donosis, alebo nie, ak hrozi potrat, tak tomu nepredides ani keby si co robila a naopak, ak sa ma dietatko zdrave narodit, zbytocne sa on strachujeme, co vsetko mu mohlo uskodit a co nie, takze nieco na tom asi bude 😉

katrin79
autor
6. nov 2008

fido: tak mne brali 5 ampuliek krvi, vysledky budem mat ked pojdem najblizsie na kontrolu, takze urcite ani teba to neminie 😉 a diky, si ma trosku ukludnila s tym kaslom, som nasla ja na nete taky homeopaticky sirup proti kaslu, co mozu aj tehotne, tak ak mi to poobede neprejde, si ho kupim

zirafiak
6. nov 2008

Ahojte Katrin a Fido! Ja som bola dnes na druhom UTZ a lekar mi potvrdil srdiecko a pohyb babatka, tak sa tesim, a dufam, ze je vsetko ok. Tiez mi brali krv do 5 ampuliek. Na dalsiu kontrolu mam ist o 4 tyzdne, to mi budu brat krv na geneticke testy a bude dalsi UTZ.

fido
6. nov 2008

Zirafiak: obrovská gratulace!! 🙂 Tak to mě ta krev zítra nejspíš čeká taky. V kolikátem jsi týdnu?

zirafiak
6. nov 2008

Ja dnes koncim 8 a od zajtra som 9tt.

fido
6. nov 2008

Zirafiak: podle poslední MS? Já ji měla 12.9., to bychom na tom měly být úplně stejně, jestli to dobře počítám.

zirafiak
6. nov 2008

ano, tak mi to stanovil lekar podla poslednej MS - moja posledna bola 11.9. a myslim, ze Katrin je tesne pred nami...

katrin79
autor
6. nov 2008

ahoj zirafiak 🙂 tak supis, ze mas vsetko ok, aj si videla malinke na obrazovke? lebo ja este nie ☹ ja som mala poslednu MS 10.9., takze ja som dnes zacala 9tt...to mame pekne po sebe vsetky tri 😀
Baby, ja sa dnes citim mizerne, ako keby na mna sla chripka, som unavena viac ako zvycajne, cela som horuca, boli ma hlava a kaslem jak naozaj...ja sa tak bojim, aby som neochorela ☹

katrin79
autor
6. nov 2008

a odkaz pre zirafiak, nastav si profil, nech vidime v ktorom si tyzdni 😉

fido
6. nov 2008

Katrin: hned jak přijdeš domů z práce, hupsni do postele a odpočívej, vypotíš se a třeba z toho nic nebude 😉 . Fakt to máme holky pěkně seřazené 🙂 . Mě to v té práci tak strašně nebaví ☹ , ale je mi jasný, že až budu na mateřský, budu na práci ještě ráda vzpomínat 😀 . Co dnes vaříte? Já mám v plánu květákový mozeček a brambory, tak jen doufám, že zase neskončí v záchodě 😠 .

zirafiak
6. nov 2008

Katrin, profil uz mam nastaveny.... 😉 Babo som na obrazovke nevidela, ale asi by som z toho obrazku aj tak nebola velmi mudra, ked ma cca 2cm. Asi uz co - to bude vidiet v tom 12 tyzdni ked mam ist na dalsi UTZ.
Katrin, mala by sa supnut do postele a cajickovat, ak si v praci tak sa radsej vypytaj domov a sprav si predlzeny vikend v posteli, ak na Teba nieco lezie, aby si to vylezala....

zirafiak
6. nov 2008

Fido, ak mam pravdu povedat, tak cez tyzden ani moc nevarim, vzdy pridem vyzmykana z prace a nic uz nevladzem robit. Ale ked som cez vikend varila, strasne mi vsetko smrdelo 😖 , dokonca aj cersto osupane zemiaky mi smrdeli ako nikdy predtym a o surovom mase ani nehovorim 😒

katy2
6. nov 2008

ahojte 🙂
pridavam sa, ja som tiez rovnako s vami, co sa tyka TP.... 😵

zirafiak
6. nov 2008

Super, o chvilu si mozeme zalozit temu jun 2009... 🙂

katy2
6. nov 2008

ziraf, uz jun 2009 je krasne rozbehnuty 🙂 pridajte sa... chybaju tam slovenky... ale je nas dost....
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zirafiak
6. nov 2008

Jej, no vidis, to som netusila, az tak casto na konika nechodim, takze dobre vediet 😀

fido
6. nov 2008

Zirafiak: no právě, já to s tím vařením taky nepřeháním, taky mi při tom není zrovna nejlíp, ale na ten mozeček mám fakt chuť. Jinak popravdě já to teď nepřeháním s ničím a domácnost se nám pomalu mění v chlívek. Manžel mi sice v rámci možností pomáhá, ale má náročný zaměstnání, tak po něm nemůžu chtít zázraky. Jinak jsem hodně pořádkumilovný člověk, ale teď se to fakt nedá. No už se těším, až bude líp 🙂 .

katrin79
autor
6. nov 2008

Fido, klobuk dole, ja teraz nevarim, lebo som taka znicena a ked si spomeniem na tie pachy, tak drahy si musi poradit sam 🙂 jaj baby, idem dnes k rodicom 150 km na vikend do nedele, tak uz to vidim, ako cely vikend prelezim v posteli, hlavne aby sa nic nestalo, budem sa setrit

fido
6. nov 2008

Jo a holky, neutíkejte mi, co bych si tu pak bez vás počala? ☹

katrin79
autor
6. nov 2008

fido: kam by sme mali chodit? 🙂

fido
6. nov 2008

Katrin: já byla s Jonáškem u rodičů od 24. do 29.10. (Jonášek měl prázdniny). Moc jsem se tam těšila, rodiče mám 250km daleko, tak se moc často nevidíme. No a jak myslíš, že to dopadlo? První den dobrý a další dny jsem proležele a prospala, takže jsem z návštěvy nic moc neměla. Tak držím palce, ať jsi na tom líp 😉 .

fido
6. nov 2008

Katrin: no na jinou diskuzi přeci 😉

fido
6. nov 2008

Katrin, ještě mám jednu otázečku. Brala sis s sebou na 2. kontrolu už i moč? Doktor se o ní ani nezmínil, tak nevím.

kustka
7. nov 2008

Ahoj holky-těhulky, tak včera jsem byla konečně u té MUDry, takže už je potvrzeneé, že patřím mezi Vás 🙂 Mimi má 1,4cm, srdíčko tluče jako o závod, dnešním dnem začínáme 9.tt a podle paní doktorky je vše v pořádku a červík odpovídá normě - jupí 🙂 Poslední MS jsem měla 8.9., těhu průkazku dostanu až příště...

Fido, na 2. kontrolu (za měsíc) mám vzít ranní moč, tak to budeš mít asi stejný 😉

fido
7. nov 2008

Ahoj Kustka, moc gratuluju 🙂 . Já se právě vrátila od doktora. Prdola má 1,63cm, srdicko mu tluce a uz jsem videla ruce a nohy. Posledni MS jsem mela 12.9., takže dnes končím 8tt a podle ultrazvuku jsem 8+2tt. 12.11. se jdu zapsat do poradny a budou mi dělat první odběry. Ve 12tt bych měla jet na ten 1. screening, doktor mi řekl, že záleží na nás, jestli to podstoupíme nebo ne. Nehradí to pojišťovna, stojí to 1000Kč a mělo by to odhalit Down. syndrom a vrozený vady na 96%. Ten 2. screening (trippletesty), který se dělá v 16.-17.tt je prý míň přesný asi o 10%. Ty na ten 1.screening jdeš nebo ne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre