Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

alenk
7. dec 2009

no to mi je jasne ze srdiecko neuvidim, ale neviem, cakala by som nejaky odber krvi a nieco, alebo rozhovor s lekarom, ze ako sa stravujem, ci mam stitnu zlazu v poriadku (co velmi nemam)... ja neviem, mozno by mi predpisal kyselinu listovu, alebo barz co. no neviem ci ma chapete 🙂 jednoducho nejaku akciu, nie odbitie, ze to mate este cas. a tak.

vefi89
7. dec 2009

alenk, v prvom rade sa hľadí na to srdiečko a odbery a zvyšok sa robia až potom. vlastne je to následné vyšetrenie, ale až po potvrdení sonom. Jasné, že ťa chápem, ale musíš to nejako vydržať. nemysli na to, a ono ti to ubehne ako voda 😉

alenk
7. dec 2009

hm, tak fajn no, len som myslela ze by to malo by skor, dik vefi

giorgina
7. dec 2009

ve 12tt

pamik111
8. dec 2009

Ahoj holky, přidám se k vašemu tématu. Já si byla nechat potvrdit těhotenství už v 7. týdnu. Srdeční frekvence už tam byla v pohodě vidět a to moje doktorka nemá nějaký extra UTZ. Ve dvanáctém týdnu jsem už byla na velkém ultrazvuku, kde se zjišťují vrozené vady. Bohužel si to hradíš sama, ale nelituji toho! Plně hrazen pojišťovnou je až ten kolem 16. týdne.

avila
8. dec 2009

Ahojky babuľky, no ja som bola skorá, ja som bola vo 4. týždni. Na sone nist samozrejme nebolo, az o tyzden neskor. Ale z krvicky mi zistili, ako povedala sestricka: "je tam taka malicka tehotnost".

spetra
8. dec 2009

já byla 7+0 a nebylo srdíčko, tak jsem byla dost vystrašená, byly jen váčky těhotenství odpovídalo 5+1, za týden kontrola zda těhotenství prosperuje a mimi odpovídalo 8+0 a krásně mu tlouklo srdíčko... 😉

penka
1. jan 2010

aj ja určite doporučujem ísť až v tom 8. tt, viem, že to čakanie je dlhé, ale určite stojí za to!

raduzkaaa
2. jan 2010

Já byla tentokrát poprvé v 9TT, vzhledem k předchozím nepodařeným těhu, jsem to chtěla nechat až na 12TT, ale nevydržela jsem, začala jsem trochu špinit, ale vše bylo O. K. , miminko se prostě jen zabydlovalo 😀 Když člověk slyší jak té malé žížalce buší srdíčko, mrská tam sebou, to je fakt mazec...

blanka.k
2. jan 2010

Já jsem šla na začátku 5.tt (tehdy jsem si mysella, že jsem min.6tt podle PM), protože beru různé léky, atd., tak jsem chtěla mít jistotu, že jsem těhu a dál to začít řešit 😉 Ale i jinak bych se tam asi hrnula co nejdřív, jak se znám... 😅

andelka
2. jan 2010

Já jsem šla v 5+0, srdíčko ještě nebylo, ale aspoň jsem měla jistotu, že test a BT nelžou a že je dutinka tam, kde má být. Podruhé jsem šla v 8+0 a to už miminko vidět bylo, i srdíčko tlouklo. a už jsem dostala žádanku na Nt screening v 1. trimestru, takže to bylo akorát. Dýl bych nečekala, už kvůli tomu, že v 10tt se na screening bere krev a je třeba se objednat a i na další věci, které se z krve zjišťují.

ivanka85
2. jan 2010

ja som sla v 9tt,myslela ze budem okolo 7-8 ale nakoniec bol z toho 9..

bihan
2. jan 2010

Pri prvom v 6tt (už bola akcia srdiečka) a pri druhom v 8tt.

supina
2. jan 2010

v 6tt

lucinka4
2. jan 2010

ja som bola len v 4tt..ale test mi vysiel pozitivne v piatok a kedze sme mali tyzden nato svadbu tak v pondelok som bezala doktorovi, utorok volala so sestrickou,ze podla krvi som tehu a mam prist na sono v 6tt

evitkamalicka
2. jan 2010

v 7tt

katka22r
2. jan 2010

kocky ja som bola prvykrat ked som bola v 12tt ale to len preto ze som si nechcela pripustit ze som tehulka bola som 2x sklamana 2 potraty preto take riesenie

xpetka1x
2. jan 2010

no ja som pri prvom sla v 8 tt ale moj gynek. nemal sono tak ma vysetril prstami ze nieco tam je a objednal ma o 2 t na sono k inemu dokimu a tan uz potvrdil vse aj srdicko no a pri druhom som sla v 5tt srdiecko nebilo a tyzden uz ano a potom ma objednal na dalsie ale to uz nebolo ☹

jankaat.
2. jan 2010

v 5tt

flamenga
2. jan 2010

4tt+5

danatje
11. jan 2010

ahojte, neviem či sem ešte niekto chodí, ale chcem sa opýtať, že ako si mám vypočítať týzdne ja, keď posledné krvácanie bolo - potrat. Bola som na čistení a špinila som štyri dni. Bolo to 1.novembra a odvtedy som nemala ms. Teraz som si chcela skrátiť čakanie na ms a bolo mi to podozrivé,tak som si spravila test a je pozitívny, ale čiarka nie je ešte silno červená. Riešim dilemu v koľkom týždni asi som a kedy mám teda ísť na potvrdenie k dokimu.Pri prvom nevydarenom tehu som bola príliž skoro.

alenk
12. jan 2010

danatje, ak je este slaba ciarka, tak to asi nebudes dlho. ale na tvojom mieste by som sla cca dva tyzdne po prvom pozitivnom teste. a najlepsie ti povie lekar v ktorom tyzdni mozes byt. (ja som mala slabu ciarku uz v polke druheho tyzdna, potom som si este robila dva testy a silna bola az ciarka na konci tretieho - ale tak zalezi od citlivosti testu a v tom sa nevyznam, ale tak orientacne som hadam pomohla)

inak ja som tu riesila dilemu ze kedy ist, ked ma vlastne nechceli objednat skor ako 8 tyzdnov po poslednej ms. nakoniec som sa dostala k lekarovi v 10tt

mywiel
12. jan 2010

Tak mna doki objednal az na 10tt prvy krat... 😒

bambulka333
12. jan 2010

ja som hladala noveho doktora, takze som zavoala hned ako som to zistila jednemu a sestricka mi povedala aby som dosla hned ten tyzden na krv, aby sa urcilo na 100% , ci som tehotna...cize v 5tt
potom v 9tt potvrdenie tehu na ultrazvuku plus ci bije srdiecko a tento tyzden v 12tt idem na vsetky odbery

johanka19
12. jan 2010

ahojte. ja som isla hned rano po tom, co mi vysiel pozit test, a pravdu povediac som vobec neriesila ci je dost skoro alebo nie. a som v piatom tt 🙂 aspon teda, pan doktor povedal 🙂

garonka
12. jan 2010

ja som šla ako som bola v 5,5tt a ako som si urobia test a bol pozitívny som ešte počkala týždeň a tak som šla k doktorke a na utz bolo krasne vidieť fazuľku uloženu v maternici 😉

akdarka
12. jan 2010

ja som isla v 8.tyzdni - dr mi povedal nech tam neleziem moc skoro lebo aj tak nic neuvidi 😀 ale myslel to v dobrom...a v 10tt idem pre knizku - tesim sa 😉

johanka19
12. jan 2010

takze nemusim rozmyslat, preco mi teraz na prvom vysetreni nic "nerobil" .... ze testy a take pridu na rad neskor ....

garonka
12. jan 2010

johanka ja som bola v piatok to som bola v 5,5tt urobila mi sono aby sa presvedčila či som tehu alebo nie a na druhy týždeň v utorok mi vystavila tehu knižku a aj krv mi brala, to zisťovali krvny obraz a krvnu skupinu
a zaleží veľa od lekara a v utorok som si s knižkou pyšne niesla aj prenatalny box kufrík pre buducu maminku 😉

držkam ti prsty 😵

akdarka
12. jan 2010

johanka, mne len sonom potvrdil dr tehu (7.1.2010) a objednal ma na 1.poradnu a vystavenie tehu knizky na 18.1.2010, cize mi ju da v 10tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre