Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

martina05
7. nov 2008

Ahojte baby, pri listovaní ma zaujala táto téma... Neviem, možno sa týka aj mňa... MS mi zatiaľ mešká týždeň a test som mala pred 4 dňami negatívny...Neviete mi povedať či je to normálne??? Je podľa vás možnosť že by som mohla byť tehu??? Odkedy je tehotenstvo možné zistiť tehotenským testom??? O bábo sa intenzívne snažíme už 2. mesiac a bola by som šťastná keby to vyšlo. Chcem ešte počkať týždeň a keď sa nič nezmení /čo dúfam/ spravím si ďalší test a pojdem k lekárovi... 😅 😅 😅

mi2
7. nov 2008

Ahojte tehuľky 🙂
Pripájam sa k Vám...v nedeľu som si spravila test a ukázali sa // 🙂
Nakoľko som bola objednaná k alergológovi na vakcínu, povedala som mu o možnom tehotenstve, tak mi spravil testy na graviditu a som v 5tt 🙂 , tak som volala gynekológovi, pogratuloval mi a objednal až na 18.11. 😨 , tak teraz sa neviem dockat, dufam, ze alergologov vysledok bol pravdivý 🙂 to je strasne dlha doba.
Posledne dnicky som mala 28.10.

ketyh
7. nov 2008

martina05 aj ja som si robila test ked mi este ani nemeskala a bol negat. po par dnoch ked som mala dostat som si spravila a bola tam slaba ciarka...aj som sa zlakla ze som asi neni ked je taka slaba...ale kedze som uz mamina zdalo sa mi ze mi je cudne uz tyzden,o dva dni som sla k dr. a na sone este malicke vidiet neni lebo som len v 3tt,tak ma objednal az o 2tyzdne
ak mas pravidelnu mrchu a testovala si po vymeskani,skus pockat tyzden a znova testnut,mozno budu 2//
drzim palceky
🙂 😉

mufo
8. nov 2008

Ahojte babulky, no martinka mne vysiel prvy pozit.test az v 3 tyzdni tehotenstva.
Tiez som si pred tym robila 2 a boli negativne a to uz som bola tehotna tak tazko povedat.Mi2 gartulujem 😀
No Zirafaiak a Fido som nejaka zmetena lebo aj ja som mala posledny MS 12.9. a este som bodla usg len 6tt+3, tak tomu nerozumiem 😠
No v lekarni mi na nevolnosti poradili homeopatika ktore tiez nepomahaju, a gyndoska mi dala pyridoxin a Torecan cipky 3x denne....tiez o nicom, tak som ich po 4 dnoch vysadila.Dnesny den bol o trosinku lepsi konecne, keby ma tak hrozne nebolel zaludok stale.Obavam sa ze na druhe babo ma uz nik neukeca 😒
Tak sa drzte a gratulujem vam vsetkym k srdieckam, fliacikom na USG a taaak.drzte sa a majte sa lepsie ako ja 🙄

janika7
9. nov 2008

Ahoj holky, pridam se ze svoji zkusenosti. Test jsem si delala 3dny pred ocekavanou MS a vysel pozitvni , ale bylo to videt jen pod lampickou a strasne slabe. Vubec jsem si nepripoustela, ze by to mohlo byt ono. Volala jsem kamaradce a ta mi rekla, ze opravdu je pozitivni, ze jeji testy vypadaly stejne. Nevydrzela jsem to a druhy den rano makala na krev a ta to potvrdila!

fido
10. nov 2008

Ahoj holky, přeju krásné pondělní ráno 🙂 !
Mufo, já už byla ale na druhém ultrazvuku, tak proto ten rozdíl v týdnech. První mi dělal taky když jsem končila 6tt. Jinak k těm nevolnostem mi doktor řekl, že pokud extrémně nezvracím a nehubnu, žádný čípky by nedoporučoval (na těch Torecan čípcích prý je dokonce uvedeno, že se v těhu nemají užívat). A prý hned jak pocítím náznak hladu něco sníst, nemít prostě nikdy prázdný žaludek. O víkendu jsem to dodržovala a musím říct, že mi bylo podstatně líp a už jsem byla schopná doma i něco udělat. Jestli to tak půjde dál, nechci vidět, jak budu za chvilku vypadat. Ale raději budu tlustá, než aby mi bylo neustále zle 😝 .

katrin79
autor
10. nov 2008

Dobré ránko vám všetkým prajem, fido tak som rada, že u lekára bolo všetko ok...a krv ti ešte stále nebrali? ja som bola cez víkend u rodičov, bolo super, lebo som nemusela nič robiť hlavne teda variť, čo mi dosť vyhovovalo, hneď by som tam zostala, keby som do práce nemusela chodiť 😉 ani mi nebolo moc zle cez víkend a dnes ráno sa cítim úplne super, ale zase to nechcem zakríknuť, lebo každú chvíľku sa to môže zmeniť 🙂 a ultrazvuk ti robili klasický, alebo vagin.? takže si aj videla mrňouska? to je fajn, ja si to ešte neviem predstaviť, ako to vyzerá, keďže mi to lekárka neukázala prvýkrát, ale keď pôjdem budúci týždeň, tak to určite chcem vidieť.

fido
10. nov 2008

Ahoj Katrin, že by už ty nevolnosti byly na ústupu? Mě je dnes taky dobře, tak se jen modlím, ať už to tak zůstane. O víkendu už jsem i celkem v pohodě uvařila, v sobotu bramboračku a šunkofleky a včera řízky, bramb. kaši a okurkový salát. I buchtu jsem zvládla upéct, tak už to bylo takový veselejší. Ultrazvuk mi dělal zase vaginální a mimi bylo krásně vidět, doktor mi to všechno důkladně popsal, bylo to fajn 🙂 . Teď ve středu se jdu zapsat do poradny a už mi konečně budou dělat i odběry. Jinak jsem se před chvílí objednala na ten screening ve 12. týdnu, tak jdu 10.12., snad bude vše ok.

kustka
10. nov 2008

Ahojky Fido, píšu až teď, protože doma nemáme internet, tak s odpovědí trochu meškám... Já jdu do poradny 5.12., mluvily jsme s mudrou o tom prvním screeningu - já do toho určitě půjdu, protože za ten klid ty peníze stojí 😉 Mám fotečku z UTZ - mimi tam vypadá naprosto přesně jako ten medvěd z Bebe Brumík - tak mu tak říkáme 😀 Jinak za ten měsíc už dostanu průkajdu a domluvíme všechno ostatní - moje dokina to bere na můj vkus moc sportovně, nikam nespěchá. Ale asi má recht, protože ten první trimestr nic moc nenamyslí ona ani já - je to pouze na matičce přírodě... Jo - musím si nějak spravit ty týdny v pasu - jdou mi jaksi napřed!

kustka
10. nov 2008

Jejda, Fido, teď jak tak dočítám, tak mě napadlo, jestli vůbec ten UTZ (šíjové projasnění) stihnu! Když jdu až za ten necelý měsíc do poradny. Každopádně kámoška, která chodí k té stejné doktorce vše stihla - do toho centra, kam své pacientky posílá, měli prý docela volno 😒 Jinak tu fotečku mám také z vnitřního ultrazvuku a fakt jsem koukala, co všechno tam bylo 🙂

katrin79
autor
10. nov 2008

fido: no neviem, či by už boli nevoľnosti na ústupe, to sa mi zdá nejak skoro, ale keby to tak bolo, dosť by som sa potešila 😉 Takže ty si šikulka, keď si celý víkend vyvárala, ja sa dnes po práci chystám niečo uvariť, tak hádam budem schopná 🙂 Ty už ideš v stredu na poradňu? no to nejak skoro, mne povedala, že poradňa začína až po skončení 3 mesiaca tehu...a prosím ťa, ten screening to je kvôli čomu?

magic08
10. nov 2008

ahojte kocky,
dnes som bola na vysetreni u lekara, tak pri ultrazvuku mi povedal, ze si mysli, ze som tehotna, ale ze to nevie s istotou povedat. pichol mi vyvolavacku, s tym, ze ak do 10 dni nedostanem, tak som tehotna a mam prist.
co si mylsite, o tom, ak vam lekar povie, ze si mysli, ze som tehotna, aka je to pravdepodobnost. Stalo sa vam to uz niektorej?

anjelinka
10. nov 2008

A test si si robila?

fido
10. nov 2008

Katrin: 1. screening se dělá ve 12tt, měl by odhalit Down. syndrom a vrozené vývojové vady (úspěšnost cca 96%), není hrazený pojišťovnou, stojí 1000Kč (nevím, jak je to u vás na Slovensku), doktor mi ho ani nedoporučoval, ani mě od něj nezrazoval, prý záleží na nás, no a když ta možnost je, určitě ji využiju. Když jsem čekala Jonáška (r. 2001), nic takového se nedělalo. Jinak to obnáší vyšetření krve a ultrazvuk. My bydlíme v menším městě, takže na něj musím do Plzně.
2. screening (tripple testy), dělá se v 16-17tt, je hrazený pojištovnou, úspěšnost asi o 10% menší než u toho prvního, na ten už do Plzně nebudu muset, udělá mi ho můj dr. No a jsou-li výsledky těchto testů špatné, následuje odběr plodové vody (amniocentéza).
Tak snad jsem ti to trochu přiblížila, ale určitě se toho víc dočteš na netu 😉 . Já se spokojila s tím, co mi řekl doktor. Co se chystáš vařit? Potřebuju tip 🙂 .

katrin79
autor
10. nov 2008

fido diky za podrobne vysvetlenie, lepšie by mi to ani doktorka nevysvetlila 😉 tak už som v obrázku, ja by som tiež určite na ten 1. screening šla, aj keď sa platí z vlastného... tiež som mala dilemu, čo budem variť, ale ako som bola cez obed na trhu, tak mali hlivy (druh hribov, hadam poznas 🙂 ) a urobim ich na smotane taky perkelt s knedlikom, mam to hrozne rada a drahy to tiez moze, takze budem varit, ked pridem z prace.

zirafiak
10. nov 2008

Mufo: aj mne doktor vravel, ze podla UTZ je babo mladsie ale podla poslednej mrchy som 9tt...

mi2
10. nov 2008

pre Mufo: Ďakujem za gratuláciu, dúfam, že všetko bude v poriadku.
Moja polovička mi nastolila prísny režim - do 22.hod. ma uloží spať, tlačí ma zeleninou a ovocím (ktoré ja nemusím 😵 ), nemô)zem vyprážané a mliečne výrobky iba pasterizované a pod. je zlatý, ale chcem sa spytat, ci je potrebná taká opatrnosť? Vraj je to dôležité pri takomto ranom štádiu tehu 🙂
Držte sa 🙂

mufo
11. nov 2008

mii2 len draheho nechaj nech Ta rozmaznava...co sa tika tej zivotospravy, no snaz sa jest teraz vela zdravych veci lebo ked pridu nevolnosti - tym sa asi nikto nevyhne, tak zdravo jest nebudes.Lebo vela zdravych veci robi problemy.Cerstva zelenina a ovocko kyselinu a zahu, mne osobne nerobi dobre ani mlieko a vela inych zdravych veci.Tak kym sa da, predzasob sa. A samozrejme kyselina listova, aj v potravinach ale asi by som volila aj v tbl, ved v lekarni Ti povedia.Dobra je jodizovana sol.Mne sa posledne 3 dni hrozne ziadaju ryby, tak pocuvaj svoje babo, samo Ti povie co si prosi 😀

mi2
12. nov 2008

Mufo ďakujem, no ani nemam na vyber, tak sa rozmaznavat nechavam, ale len trosku 🙂 Ja musim prechadzat na tu zdravu sravu tak pomaly, lebo zelenina, ani ovocie nebol moj velky kamarat 🤐 O tych tabletkach sa teda poradim s lekarom ked pojdem na moju prvu prehliadku (18.11.) som zvedava, co mi povie na vsetko. Hlavne na to, ze som nevedela o dvoch ciarkach a mala som zápal priedusiek a veselo som brala lieky, co ma mrzi a dufam, ze bude vsetko v poriadku aj do budúcna. 🙂 Ty sa ako máš?

Chcela som sa spytať, či niekto chodí do gynekologickej ambulancii GPN v BA? Mám tam gynekológa.

katrin79
autor
12. nov 2008

caute baby, ako sa mavate? ja mam teraz stadium, ze som stale hladna a uz fakt netusim, co mam jest, lebo rano som si dala chlebik s maslom a s medom, cajik, potom som dosla do prace uvarila caj, dala som si probio jogurt, do ktoreho som si namiesala mussli, teraz som zjedla banan s piskotami a ja som stale hladna a hladna...mam pocit, ze uz mi tie nevolnosti presli (teda aby som to nezakrikla), ale od piatku minuleho tyzdna mi nebolo zle...takze uz mozem doma ja varit, vsetko okrem masa, to mi smrdi stale 🙂 co zvyknete papat vy, teda okrem hlavnych jedal? lebo ja uz neviem, co si mam v obchode kupovat, ovocie si davam a dost mi chutia take slane veci ako tycinky, oplatky a podobne nie moc zdrave veci 😠

katrin79
autor
12. nov 2008

ahoj mi2 🙂 drzim ti palce, aby bolo vsetko ok u lekara, ja chodim do GPN v Ruzinove k Czirokovej, ty ku komu?

fido
12. nov 2008

Ahoj holky, zdravím vás 🙂 . Já jsem dnes dorazila do práce až na 11, byla jsem se zapsat do té poradny, sestřička mi udělala odběry a už jsem dostala i průkazku. Dala mi taky žádanku do laborky na ten zátěžový test na cukrovku, tak jsem se tam šla hned objednat a čeká mě to příští středu. Vůbec se tam netěším, prý je to docela hnus 😝 . Jinak mám před sebou 10.12. ten screening a 16.12. poradnu. A jak se daří vám? Jinak už jsem si taky myslela, že mám po nevolnostech, ale včera odpoledne se zase dostavily a držely se až do večera. Dneska zatím dobrý, kéž by to vydrželo. Jinak mám před sebou 10.12. ten screening a 16.12. poradnu. A jak se daří vám?

zirafiak
12. nov 2008

Ahojte tehulky! Co sa tyka mojich nevolnosti, tak ja nezvraciam, len mam stale zaludok "ako na vode" - ako po preflamovanej noci, ale vsimla som si, ze to velmi suvisi so stresom.Minuly tyzden som mala 2 velmi stresove dni v praci a vtedy mi bolo najhorsie 😖 Ale tiez musim stale nieco jest, doma sa najem a len co pridem do prace opat si musim nieco dat, uz mam pocit, ze sa kazdu pol hodinu niecim tlacim (vacsinou ovocie, fit tycinky, fornety, bebe keksiky a podbne). Inak mi nenormalne chuti surova zelenina (dobre na zaludok mi robia paradajky a uhorky a tiez ladovy salat) a ovocie, hlavne mi chutia citrusy (mandarinky, pomarance...). Vacsinou mi pride zle na ulici z vyfukovych plynov (ta Bratislava je hrozna) alebo ked niekto predo mnou kraca a pri tom fajci cigaretu (takych by som kopala) 😠 Vtedy ma napina. A inak mam uz asi halucinacie, ze sa mi robi male brusko, ale je to skor asi sadlo, na normalne brusko si este pockam....

katrin79
autor
12. nov 2008

zirafiak, ty si ako ja, vies ake ja mam vecer brucho? drahy na mna pozera a nechape, ze co sa deje 🙂 rano nemam nic, ale ked som najedena, tak ho mam poriadne, predtym som nikdy take nemala, ani ked som sa najedla...takze asi to bude tym, ze uz tam nie je tolko miesta ako predtym 🙂 vidis, tie fit tycinky si musim nakupit aj ja, dobry napad...mne strasne chutia banany, jablka, mandarinky, ale napr. taky grep mi vobec nerobi dobre...a s tym cigaretovym dymom to mame rovnake, citim ho na dialku a strasne mi je z toho zle...a ty si z BA? alebo tu len pracujes?

zirafiak
12. nov 2008

Katrin, v Ba som studovala, byvala, pracujem tu (na Obchodnej), akurat sme minuly rok kupili byt v Samorine, takze preto mam vo vizitke okres Dunajska Streda, kedze tam Samorin spada....
Inak dobre mi robia bublinkove mineralky, co som predtym vobec nepila, ale ulavia mi co sa tyka zaludka, ked si s prepacenim odgrgnem. Ja som ako taky pavuk - dlhe ruky, nohy a gulate brusko (a nielen ked sa najem), dokonca si musim povolit aj gombik.... 😉

katrin79
autor
12. nov 2008

takze o chvilu nakupujes tehotenske oblecko 🙂 ja som tiez z BA, byvame v Petrzke, ale pracujem v Ruzinove...mne co sa vody tyka chuti iba mineralka, ziadne dzusy, caje, to vobec nemusim

zirafiak
12. nov 2008

No my sme v Petrzalke byvali krasne 4 roky v podnajme, minuly rok sme odisli...No a s tym obleckom to bude u mna asi problem, kedze aj s normalnym je to dost velky problem, kedze som vazne zirafa, ale snad nieco najdem...Ja si aj do dzusov lejem bublinkovu mineralku, lahsie sa mi to travi...Mne sa taaaaak straaaasne nechce pracovat!!!!

katrin79
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fido
12. nov 2008

Jé holky, koukám, že jsem v posledním příspěvku některé věty zdvojnásobila, tak se omlouvám 😉 .

katrin79
autor
12. nov 2008

v pohode fido, stavaju sa aj horsie veci 🙂 tak si tu asi prva s materskou knizkou 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre