Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

gab22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mufo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raona
21. nov 2008

ahoj Gab, nechcem ta strasit ani nic podobne, len napisem svoju skusenost, ked som prvy krat otehotnela, bola som u lekara cca v 6 tyzdni,ked ma poslal na sono, tam mi lekar na sone povedal, ze aby som sa prilis netesila, ale ze ani aby som nezufala, ze ma nechce strasit, ale mysli si ze na dany tyzden by to malo byt vacsie, sice odozvy boli aj ked len slabe ale boli.. ze z tehotenstva mozno nic nebude aby som sa tym este nechvalila... to si mala vidiet moje myslienky.. katastrofa, len som revala....
.. ale bohuzial mal pravdu, ked som prisla tusim o dva tyzdne, to uz som mala spinenie a uz len konstatoval, ze nie su odozvy, mam si ist urobit interne vysetrenie a mozem ist do nemocnice na vycistenie.... a teraz sa bojim ako cert kriza ze sa mi to zopakuje.. i ked velkost na dany tyzden sedi..

Hlavu hore, treba mysliet pozitivne.. ty aspon chodis do prace, cize prichadzas aj na ine myslienky, ja len lezim a na ine myslienky ako tehotenstvo sa ani neda prist...

vcera som bola u jednej bylinkarky povedala ze mam slabu maternicu, preto musim lezat do konca tehotenstva a nic nerobit, mam jest vsetko co mi chuti, ale ziadne surove maso, steaky, fast food, majonezy = moze obsahovat listeriu a to poskodzuje plod, konkretne tusim mozog... ze ani aby som nejak pravidelne nepila jeden a ten isty caj, vobec nie silne caje a aby som nosila len biele bavlnene spodne pradlo, ostatne vraj obsahuje olovo, co skodi plodu... /to som sa prelakla uplne, bo bieleho spodneho pradla prilis vela nemam../

mufo dakujem za drzanie palcekov, uz aby som aj ja mala nejake vyssie cislo tyzdna....

gab22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petra2505
21. nov 2008

baby mala ste niektora predtym ako ste zistili, ze ste tehotne vytok?

mi2
21. nov 2008

Ahoj Mufo, dakujem aj za vysvetlenie. Mne zatial knizku nedali, na dalsiu prehliadku idem az 18.12. a potom to mam aj s poradno.
Co to vlastne znamena poradna, o co tam ide? A 😨 si je to smiesna otazka, ale ja to naozaj neviem. 😔
Nech sa nam vsetkym dari, pa

mufo
21. nov 2008

Peti zalezi aky vytok myslis...v tehotenstve je normalny taky belavy a niekedy dost masivne....aj ja mam ten problem- ale je to uplne normalne.Pokila by mal inu farbu, zapach a Ty mas subjektivne nejake tazkosti moze ist o mykozu abo inu infekciu...neviem, upresni aky problem mas

mufo
21. nov 2008

mi2, no popravde ja tiez nevim co sa robi na poradni 😀 , viem ze okrem sona sa maminka vazi, mozno meranie obvodu bruska...ja Ti netusim ale ved v pondelok napisem

petra2505
21. nov 2008

mufo, vysledky mam v pohode, ten vytok je taky biely, nic ma neboli, nic ma nepali...uzivam lieky na podporu otehotnenia a dnes aj v utorok som rano odpadla tak neviem ci nahodou nie som tehotna.....M mam mat buduci tyzden....

raona
22. nov 2008

ahoj petra, vytok byva v tehotenstve normalny, ako pisala mufo, skus si urobit doma test, aspon budes vediet na com si..

mi2 nie si sama, ani ja neviem o co ide na poradni, na prvej prehliadke ma zmerali {brucho, panvu, vaha, vyska, vek..}, zobrali krv a dali mi knizku, kde zapisali termin poradne.. ja idem 3. 12. tak potom mozem popisat o co tam slo, mam priniest so sebou aj moc..

katrin79
autor
23. nov 2008

ahojte zienky, ako sa mavate? Ja som bola u lekarky v piatok na druhom vysetreni, videla som uz malickeho cervicka na obrazovke, to bolo take krasne, ako si tam lezkalo 🙂 srdiecko bilo, takze lekarka povedala, ze sa vsetko vyvija ako ma a ze je velke ako v 12.tyzdni, ja by som teraz mala byt v 11 tt, takze je o trolinku vacsie...brala mi cytologiu, dostala som uz aj tehotensku knizku a objednala ma na ten specialny ultrazvuk na downow syndrom, ktory sa ma robit v prvom trimestri, tak pojdem na to 9.12. tiez sa doplaca za to 600 korun, ale tak to nie je problem, aspon bude istota a dufam, ze bude vsetko v poriadku a malinke bude zdrave. Na prvu poradnu idem 18.12., to som sa pytala, co sa tam robi, tak ze klasicka prehliadka, berie sa moc, odvazi ma a ultrazvuk sa robi. Inak ja mam pocit, ze uz mi zacalo rast brusko, uz ho nemam take rovne ako volakedy ale je to uzasny pocit 🙂

petule.h
23. nov 2008

v 10tt

mi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin79
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin79
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin79
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin79
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin79
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin79
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin79
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenk
7. dec 2009

ahojte, chcem sa poradit, volala som dnes na kliniku, kde som si vybrala lekara a chcela som tam ist na potvrdenie tehu, ale pani na recepcii mi povedala ze teda najblizsie tri tyzdne nehrozi a ze aj tak nema vyznam chodit skor ako osem tyzdnov po poslednej menstr.
som divna ked si myslim ze je to aj neskoro? akoze bola som mierne v soku z toho pristupu. teraz som napriklad 6 tyzdnov po poslednej ms a neviem si predstavit cakat este dva tyzdne!

vefi89
7. dec 2009

alenk, nechcem byť zlá, ale celé teh je o čakaní. teraz na potvrdenie, potom na sono, potom na výsledky..skôr nebude vidno plodu srdiečko a to je dôležité

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre