Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

mi2
14. nov 2008

Ahojte
katrin 79 a mufo, dakujem za povzbudenie, co sa tyka tych antibiotik a v tom GPN som u Dr. Mareša.
To by bola škoda, keby sa zmazala táto téma, naozaj by bolo na mieste porozmýšľať, že by sa premenovala na nejakú všeobecbejšiu, tiez ma mrzeli tie zmazané príspevky, bola som zvedavá o com ste pisali.
Tak aby som bola v téme 18.11. idem na svoju prvú prehliaku, napisem Vam po nej, ahojte

katrin79
autor
14. nov 2008

ahoj mi2...tak to chodime do rovnakeho centra, napis potom, ako si pochodila, ja tam idem 21.11. druhykrat, ak bude vsetko ok, tak mi povedala, ze uz mi vypise matersku knizku a dohotneme si termin do poradne, tak sa uz neviem dockat, som zvedava na malinke, este som ho zatial nevidela, ale hadam mi ho nabuduce uz ukaze 🙂

mi2
14. nov 2008

ahoj katrin79 a ku komu chodis Ty? Napiseme si teda ako nam dopadli prehliadky. A Ty si uz stihla absolvovat druhu? Ja naozaj idem este len na prvu. Tie tabletky s listovou kyselinou som si napokon kupila a dnes som si dala prvu.

katrin79
autor
14. nov 2008

ja chodim k Czirokovej...bola som zatial len na prvej prehliadke na konci 7tt, co bolo 3 tyzdne dozadu, teraz pojdem buduci piatok v 11tt, tak urcite napis ako si dopadla, drzim palce !

raona
14. nov 2008

Ahojte, som tu nova a ako som tak citala tieto diskusie, povedala som si, ze aj ja sa s Vami podelim o svoje skusenosti a trapenia.... ja som tento tyzden zistila, ze som tehotna, som v 7dmom tyzdni.. ale vcera som mala mierne krvacanie, tak som utekala na pohotovost, tam mi doktora potvrdila tehotnost, aj odozvy srdiecka uz boli...{k svojmu lekarovi som este nestihla ist, bo som to odkladala - nakolko som uz raz mala missed abort v 9 tyzdni, tak prvej prehliadky som sa nesmierne bala},lekarka na pohotovosti mi nakazala lezat a ist na Pn,naordinovala mi ascorutin a uterogestan. Dnes som volala mojmu gynekologovi a sestricka mi povedala, aby som brala tie lieky a v utorok rano aby som prisla na odbery a uvidi sa, ci sa krvacanie upravi...Mojim problemom vsak je aj to, ze mi konci skusobna doba o sest dni.. mam z toho pekne nervy, dneska som im zavolala a povedala, ze mam teplotu a zimnicu, ze nemozem prist.. musim to este tajit, lebo sama neviem ako to cele este dopadne.... drzte mi palce, hrozne sa bojim co bude dalej...

haniak
14. nov 2008

ahoj fido tak ti pisem bola som na sono a povedal mi ze som len v 4tyz...podla posl men mi to vychadzalo na 6tt....este tam nic nebolo vidiet iba taka mala bodka malo to 2mm

fido
14. nov 2008

Ahoj haniak: tak už to máš potvrzené od doktora, moc blahopřeju 🙂 . Kdy jdeš na další kontrolu?

cimika222
14. nov 2008

Ahojte babulky, ja som isla k dr. len tak na prehliadku sice mi aj meskali týždena tam mi zistil ze som v 6tt a už aj srdiečko bilo bola som z toho trosku v šoku ale som sa aj tešila a to som mala mesiac po svadbe takže svadobna noc dobre dopadla,, tak sa teraz tešíme.....

katrin79
autor
14. nov 2008

ahoj raona, tak gratulujem k malemu drobcekovi a drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, v praci hlavne nic nehovor, podstatne je, aby ti skoncila skusobna doba a aby si bola zamestnana uz na dobu neurcitu, potom budes mat po starostiach 😉 v utorok nam napis, ako si dopadla u lekara.

haniak
14. nov 2008

no mam ist na kontrolu o 2tt len mi povedal ze je v rosteku tak hadam to nebude mimomaternicove teh......

raona
14. nov 2008

dakkujem katrin79.. snad to dobre dopadne, budem do utorka lezat a brat tie lieky, snad sa to ustali a plod sa riadne usadi.. jasnacka, dam vediet aky bude vysledok..

haniak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gab22
18. nov 2008

Ahojte,som tu nova a chcem sa poradiť, včera som si robila test a vyšli // dnes som to opäť opakovala a vyšiel pozitívne. Mohla by som sa mala objednať k lekárke ? Nie je to skoro? Ďakujem.

raona
18. nov 2008

ahojte, tak som sa vratila od lekara... hned ma dal na PN, kvoli tomu krvacaniu.. este predpisal utrogestan.. vobec minerobil sono, tak mi je to take cudne a ze mam prist az 3. decembra, teda musela som to ist oznamit aj do roboty, ze teda asi uz nepridem vobec, ale nie je to iste, teraz doma lezim, ale mam male spinenie teraz neviem ci to moze byt po vysetreni, alebo z toho, ze som sa to bala povedat sefovi a prezila som mensi stres... dala som si tabletky snad mi to prejde, no bojim sa... ak nie pojdem na pohotovst, dufam, ze o to nepridem...

raona
18. nov 2008

ahoj gab22, podla toho kedy si mala poslednu menstuaciu, skoc na stranku http://tehotenstvo.academy.sk, tam si lahko vypocitas po zadani poslednej MS v ktorom mozes byt tyzdni.. potom zavolaj doktorke a povedz ze si asi v tom a v tom tyzdni , ze kedy by si mohla prist...,

gab22
18. nov 2008

dakujem roana za radu, pozrela som si tu stranku, uz som aj volala lekarke
drzim ti palce, pekne oddychuj a mysli pozitivne 🙂 🙂 🙂

raona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gab22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mi2
19. nov 2008

Ahojte, tak už mám po svojej prvej prehliadke GPN, práve idem do 8 tt, všetko je v poriadku zatiaľ aj keď som brala lieky.Myslela som, že mi budú robiť všeliaké vyšetrenia, ale bolo to len to sono a brali mi krv. Videla som ako bábätku bilo srdiečko, to bolo milunké 🙂 dali mi aj fotočku a je tam vidieť pekne bábo, pupočnú šnúru a ďalší fliačik, chvalabohu nie je to dvojička, ale vraj žĺtkový vak, z ktorého si berie bábo živiny, počuli ste o tom?

raona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gab22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
raona
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mufo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gab22
21. nov 2008

Ahoj roana, prepac ale az teraz som sa dostala na net, dnes akosi vela robotky mam.Tak ze vcera som bola u lekarky, vravela ze by som mala byt v 6tt, robila ni ultazvuk videla tam bodku, ale trocha ma vystrasila, vravela ze by to uz malo byt dobre vidno, ze ona uz v 4t vie zistit, zobrala mi krv a dne s o 13hod, mam zavolat o vysledok krvi, objednala ma otyzden v stvrtok a este spomenula ze to bude male tehotenstvo, tak si vies predstavit nad cim rozmyslam, ale verim, ze to bude ok .
A ty co porabas, len pekne oddychuj, joj jak fajn ze dnes mame piatocek, nie??

mufo dakujem

mufo
21. nov 2008

Gab no nechcem sa tvarit ako mudra, ja som bola na sone v 5 tt + 0 a tiez tam bola len mala bodka, tak ja pevne verim ze to bude v poriadku.Ja som podla MS mala byt v 7 tt, a na sone mi povedala ze je to len piaty.tak teraz v pondelok uvidim, idem na dalsie sono....dryim palec, bude to v poriadku, neboj 😵

gab22
21. nov 2008

mufo aj mne vravela, ze podla MS by som mala byt 6tt, tak uvidime ako to bude podla krvi.Uz si po obede?

mufo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gab22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mufo
21. nov 2008

No to je normalka, ale to asi vies.Ja som si stale myslela ze kazdu chvilu dostanem mrchu ako ma brucho bolelo.
Kyselinu listovu papas? Kym Ti nebyva zle sprav si zasoby vitaminov a vsetkych tych zdravych veci...potom to uz bude tazsie ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre