Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

kustka
20. okt 2008

Ahoj holky,
asi se přidám k Vám 😉 Poslední MS jsem měla 8.9., první // jsem měla 13.10., od té doby stále zesilují 🙂 Doktorka mě objednala až na 6.11. s tím, že to už by mělo být všechno zjistitelné, že mě něbude honit dřív. Kdyby byly nějaké problémy, mám přijít hned, jinak až v tom listopadu. To je hrozný, holky, takový čekání! Chápu to, ale kdo to má vydržet - chtěla bych už mít něco "na papíře"...

katrin79
autor
20. okt 2008

ahoj kustka, no ja tiez som mala poslednu MS 10.9. a objednana som az buduci tyzden a tiez mam z toho pekne "nervicky", ale asi nam nic ine nezostava, len pockat 🙂

zirafiak
20. okt 2008

Ahojte, tak sa pridam aj ja - 11.9. bola posledna mrcha a 16.10. som na svoje velke prekvapenie objavila // hned po tom ako som namocila testik...vysledok bol do 5 sekund a nie do 5 minut.... K doktorovi idem tento stvrtok - 23.10. som zvedava co ukaze sono 😉

fido
20. okt 2008

Zirafiak: blahopřeju ke //, tak to jsme na tom dost podobně, moje poslední MS byla 12.9., // jsem na testu objevila 11.10. a k doktorovi jdu taky 23.10., tak si budeme navzájem držet palce, ju? 🙂

petka_s
20. okt 2008

ja som isla hned na druhy den ked mi ukazal testik //,
a ona mi ukazala na sone malu fazulku 🙂
teraz ma ta moja fazulka 41 cm 🙂

zirafiak
20. okt 2008

Dakujem Fido, potom dam vediet ako to dopadlo a drzim Ti palce. Inak si ako tehu absolutne nepripadam, nic mi nie je, ziadne priznaky okrem toho, ze ma bolia prsia a nemam mrchu, tak sa tesim, nech to tak vydrzi co najviac, nech nemam ziadne nevolnosti, lebo do prace dochadzam 20km a prosit autobusara, aby mi zastal pri kazdom druhom kriku, tak to by som dost dlho cestovala....

janeyzelvicka
20. okt 2008

ahojte, nakoukla jsem vám tu čistě z nostalgie - je to totiž skoro přesně rok, co jsem měla poslední mrchu 🙂 a hádejte, kdo mi teď spí na břiše 😅 tak ať vám to dobře dopadne 🙂 🙂

fido
20. okt 2008

Zirafiak: tak mě do včerejška taky nic nebylo (krom neustáleho hladu a větší únavy), ale od včera je mi divně od žaludku, tak jen doufám, že se to nebude stupňovat 😝 .....jo a už od oběda mám velkou chuť na zavináče, hned po práci si je jdu koupit 😅

fido
20. okt 2008

Zirafiak: a čekáš první mimi?

fido
20. okt 2008

Janeyzelvicka: že by ten nejkrásnější, nejmilovanější a ze všech nejdůležitější človíček na světě? 😉 Malá je moc krásná, blahopřeju a ať vám dělá jen samou radost 🙂 !

zirafiak
20. okt 2008

janeyzelvicka, dakujeme velmi pekne, tiez dufame, ze vsetko bude ok a takto o rok sa budeme tulit k nasim babatkam!
Fido: ano, je to moje prve tehotenstvo vobec a mam z toho akurat tak zmiesane pocity a zatial sa nechcem poddavat velkej radosti, lebo jeden nikdy nevie, co sa moze stat. Tym nechcem povedat, ze mam cierne myslienky, ale snazim sa zatial stat oboma nohami na zemi.
Ako tak citam, tak ta nevolnost moze kedykolvek dorazit....fido, dufam, ze sa Ti to nebude zhorsovat 😒
Petka, tak ty si uz vo finale! Nech Ti to vsetko dobre dopadne!!!! 😉

fido
20. okt 2008

Zirafiak: s tou nevolností máš naprostou pravdu, nevíš ani dne ani hodiny 🙂 , u malýho mi bývalo špatně z hladu, ale stačilo něco málo sníst a nevolnost byla pryč, teď to ale nějak nefunguje. Ale ty můžeš být klidně jedna z těch šťastných, které těhotenské nevolnosti nepoznají 😉 .

zirafiak
20. okt 2008

No ja sa obavam, ze ma to neobide, ked som bola mladsia, tak mrcha u mna prebiehala tak, ze som striedavo zvracala a mala hnacku a do toho take krce, ze som nevedela ani chodit len lezat (najlepsie v blizkosti wc) a moj zaludok je dost citlivy aj bez toho aby som bola tehu, takze mam obavy, ze nevolnosti budu, ale trosku neskor...

fido
20. okt 2008

Zirafiak: já si myslím, že ten hrozný průběh MS nemusí mít se stavem v těhotenství vůbec nic společnýho, moje MS před prvním těhu taky stály zato, ale těhotenství potom bylo pohodové (až na výkyvy tlaku, takže jsem omdlévala)

zirafiak
20. okt 2008

No tak teda budem cakat dalej, nic ine mi neostava 🙂

janeyzelvicka
20. okt 2008

Holky díky 😉
Tak jdu mrknout na toho našeho andílka, pač mi asi poblil postel 😉 a kdyžtak k vám ještě někdy nakouknu, abych věděla, jak se daří 😉

katrin79
autor
20. okt 2008

Papate aj nejake vitaminy, tie co ste na zaciatku tehu? Citala som, ze hlavne kys.listova by som mala uzivat ihned po zisteni, ze sme tehotne. Ja som si kupila calibrum babyplan, od minuleho tyzdna si davam.

zirafiak
20. okt 2008

janeyzelvicka: tak nech Ti ten Tvoj anjelik robi len radost a co najmenej starosti!!! 😀

fido
20. okt 2008

Katrin: já si zatím žádný vitamíny nekoupila, ale chci se na to zeptat doktora. Já to pořád všechno srovnávám s prvním těhu a tenkrát mi doktorka řekla, že jestli jím hodně zeleniny a ovoce, tak nejsou žádné vitamíny potřeba. Tak jsem zvědavá, co mi na to poví můj současný gynekolog. Říká se, že se po umělých vitamínech rodí velké děti a náš malej měl i bez vitamínů porodní váhu 4kg, tak kolik by potom měl, kdybych je brala? 😀

katrin79
autor
20. okt 2008

fido: keď každý hovorí niečo iné, tak si potom ťažko vybrať 😉 ja som si pre istotu kúpila a potom uvidím, čo povie doktorka...ty ideš vo štvrtok, že? tak potom daj vedieť, hádam bude všetko ok, budem držať palce 🙂

zirafiak
20. okt 2008

Katrin: ked som povedala lekarovi v lete, ze sa chceme snazit o babo, tak povedal, ze kyselina listova je super, ale v lete nebrat vitaminy, ale jest vela ovocia a zeleniny a od oktobra dat calibrum - baby plan - tak nasa snaha, kedze bola uspesna, tak som si tiez kupila calibrum, nemalo by uskodit

fido
20. okt 2008

Katrin: jj, jdu ve čtvrtek, jsem objednaná na 13.15, určitě se potom ozvu 😉

janne6969
20. okt 2008

Ahojte. aj ja idem k Vam. Posledna MS bola 8.9. ale 19.9. som bola na laparke, tak ovu dorazila asi ovela neskor ako mala. No a prvy test s // som mala 17.10. Dnes doki na utz este nic nevidela, tak mi zobrala krv a povedala, ze zajtra sa podla vysledku dohodneme. Juj taka som nervozna. Asi nevydrzim do zajtra. 😅

mufo
20. okt 2008

Dakujem za ten termin kocky, ja som maslela ze som tak v3-4 tyzdni, tak to je super.
Fido zainace hmmm 😀 ,tiez som si vcera kupila a kyslu kapustu k tomu, no konec.
No ja som zistila ze sa nieco deje podla prs- ja som taka bezprsacka 😀 a zrazu som sa ledva vpratala do podprdy a bolia ma hrozne,a robia sa mi krasne modre zilky vsade okolo.Obcasne pobolievanie a pichanie v podbrusku, zle mi este nebyva- len dnes rano po nocnej ale skor od unavy, tak cakam to skvele napinanie, vracanie a tak...
Vitam nove // ciarkove.Fido vo stvrto na Teba myslim 😉

mufo
20. okt 2008

Janne vitaj medzi nami, ked vies ze sa snad nieco deje ten cas sa tak vlecie, ja tiez nemozem dospat kym pojdem na sono, tak Ti drzim prsty :o)

janne6969
20. okt 2008

Dakujem. Aj dnes som nevydrzala a naobed som musela testovat. a boli tam stale 😉
Zajtra dam vediet ze co...

fido
20. okt 2008

Janne: taky držím palce, ať to zítra dobře dopadne 😉

sekee
20. okt 2008

PROSIM VAS KOLKO DNI PO "OPLODNUJUCOM SEXE" MI VYJDE TEHOTENSKY TEST PRAVDILO? SURNE TO POTREBUJEM... PROSIM....

fido
20. okt 2008

Sekee: já bych testovala nejdřív v den vynechané MS

krisia
20. okt 2008

Ahojte,baby.Chcem sa spýtať,či aj niektoré z vás mávali alebo aj mávajú bolesti brucha na začiatku tehotenstva.Mne mešká MS,aj sa občas nejak divne cítim,ale v podbrušku ma sem-tam pobolieva

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre