Kedy ste išli k lekárovi po zistení tehotenstva?

katrin79
13. okt 2008

Tehulky, chcem sa spytat, za aky cas po zisteni, ze ste tehotne ste sli k svojmu gynekologovi? Mne v sobotu vysiel pozitivny test, ktory som si robila 3 dni po meskani menstruacie, asi bude este skoro ist k lekarovi, ci nie? Poradite mi?

katrin79
autor
20. okt 2008

kristia: keď si urobíš test, zistíš to na 100% 😉

alex77
20. okt 2008

kristia, ja som si najprv myslela ze pride mrcha. presne take priznaky ale po 2 tyzdnoch mi to zacalo byt podozrive 😀

ozaj kocky. co myslite...poslednu MS som mala 28.8. potom som mala dafnegin-vaginalny krem kvoli nejakej infekcii a tyzden na to pravdepodobne bolo oplodnenie z ktoreho vzislo (zatial aspon dufam) nase babo. myslite ze by to mohlo mat nejake negat. dosledky. trochu sa obavam

lucy.l
20. okt 2008

ahojky holky díky za vaše termíny 🙂

já měla poslední ms 16.9 test (naposledy včera) negativní ...

kustka
21. okt 2008

Tady nás teda je a v úplně stejnou dobu - to je super 🙂

Sekee - netestuj radši hned první den vynechané MS - mohla bys být zbytečně zklamaná! Já v ten den neměla na testu vůbec nic (a obrečela jsem to) a za týden už krásné dvě čárečky 😉

kustka
21. okt 2008

Krisia, já mám krásné dvě // a břicho mě bolívá - hlavně večer... Nejde se na to ale spolehnout - testík je jistota 😉

alex77
22. okt 2008

moj najskorsi mozny termin oplodnenia je 21.9. dnes som bola u doktorky. som si myslela ze mi len vezme krv a ona hned ze sono (ma len vnutromaternicove) a bolo vidiet ze je babo isto tam, tak sme straaaaaaaaaaaaasne stastni ze sa nam to konecne podarilo. mam prist o 2-3 tyzdne na odbery. zatial ani nehovorila kolky tyzden ani nic. este bolo vidno len taky maly biely fliacik v tmavej skvrnke.

fido
23. okt 2008

Ahoj holky! Mě dnes čeká první kontrola, tak už jsem dost nervózní. Všem novým těhulkám blahopřeju 🙂 .

mufo
23. okt 2008

Fido drzim palce, uvidis vsetko bude ouky douky, daj vediet potom 😀

fido
23. okt 2008

Díky Mufo? A jak ty se cítíš? Přidaly se nějaké další příznaky? Mě dělá dost problém vaření, vadí mi hodně ty pachy 😝, ale žaludek mám jak na vodě pořád, idkyž nevařím. Jinak už si v práci rozepínám knoflík u kalhot, myslím, že mi teď bříško začne růst dřív, než při prvním těhu. To na mě až do konce pátého měsíce nebylo nic vidět a dopla jsem všechny kalhoty.

A co ty, Katrin? Dlouho jsi se neozvala, doufám, že jsi v pořádku.

katrin79
autor
23. okt 2008

Ahoj Fido 🙂 tak drzim palce dnes u lekara, no so mnou to ide dole vodou 🙂 vcera som musela zostat doma, ani v praci som nebola, rano som sa normalne vychystala a odrazu mi doslo tak zle od zaludka, ale nevracala som, lebo ja to strasne nerada ☹ ale celucicky den mi bolo strasne, som lezala len v posteli, bolo mi strasne zle a pritom som bola stale hladna, tak som si davala malicke porcie jedla cely den...dnes rano som sa hned naranajkovala ako som vstala a zda sa, ze to pomohlo, sice mi nie je ktovieako, ale mozem pracovat...takze to tu predychavam...

mufo
23. okt 2008

No Fido to je super ze uz povolujems nohavice.Mne bolo zle len 2 dni a nejak mam starch ci som fakt tehotna ked nevraciam a vsetky tie veci....akurat ma bolia prsia stale viac, a stotoznujem sa s myslienku ze budem mamina, nejak mi ti nedochadza 😀
A este mam otazku...milujem kupel v teplej vani, moze to byt teraz nejaky problem? mala by som to obmedzit?
Robi mi to totiz dobre na moj posahany mechur...
Fido cakame na soravu 😉

katrin79
autor
23. okt 2008

mufo, ten kupel by som asi teraz neriskovala, ja som prave teraz citala v knizke, ze sa velmi neodporuca byt v horucej vode, zevraj to nie je dobre pre babatko...max. 10 minut tam pisali, aby sa telo moc nezahrialo...ja tiez milujem kupel, ale asi nebudem riskovat

mufo
23. okt 2008

Katrin si zlata, dakujem...hmmm tak sa skvelej vane vzdavam ☹

mufo
23. okt 2008

A Fido haloooo, ako si dopadla?

fido
23. okt 2008

Ahoj holky, tak je to za mnou. Jsem na konci 6tt (podle MS), viděla jsem váček a v něm plůdek a bylo vidět i aortu, jak tepe 🙂 . Na další kontrolu jdu za 14 dní. Tak jsem si oddychla a najednou je mi i míň špatně od žaludku. Mějte se krásně 😉 .

za128
23. okt 2008

Ahojte, aj ja sa k vam pridavam.
Ja ak spravne pocitam, by som mohla byt v 6 tt od poslednej M. Lekarovi som volala tento pondelok a objednala sa, ma volno az 6.11., ale po telefone mi poblahozelal k tehu. Sa uz neviem dockat. 🙂

kvetka25
23. okt 2008

za ahoj aj ja som objednana az na 4.11. no dufam ze to nebude neskoro 🙂

za128
23. okt 2008

kvetka25: snad nie, ved Dr. je odbornik, keby trebalo skor, tak snad by ma niekde vsunul do casoveho harmonogramu. Ale povedal este, ze aby sme to stihli do dvadsiateho, tak neviem, co tym myslel, asi do 20.11., ale preco to netusim.

za128
23. okt 2008

kvetka25: a ty si v ktorom tyzdni?

leniccka
23. okt 2008

ahojte, ja som dnes zistila ze som tehu a zajtra uz klusem k dokimu, som po jednom MA, takze si idem po lieky a kontrolu.... 🙂

kvetka25
23. okt 2008

za no neviem asi 4-5 fakt neviem

katrin79
autor
24. okt 2008

fido, tak super, som na teba myslela vcera, ze ako si dopadla, tak uz to mas za sebou, to je hned clovek pokojnejsi,vsak? ja si este pockam do buduceho tyzdna, velmi sa bojim, aby bolo vsetko ok...mne by mal zacitanat teraz 7tt podla poslednej MS, ak dobre pocitam...fido a aj si mala take nevolnosti, ze si vracala, alebo len zle od zaludka? lebo mne bolo v stredu strasne, vcera trochu lepsie ale kupila som si homeopatika a dnes mi je uz fajn

fido
24. okt 2008

Ahoj Katrin, jo jo, je to úleva a moc krásný pocit, dkyž jsem ten plůdek včera na ultrazvuku viděla 🙂 . Za 14 dnů, když bude vše v pořádku, tak už mě doktor zapíše do těhotenské poradny. Co se týče těch nevolností. Zatím jsem nezvracela (a doufám, že ani nebudu), ale příjemné to není a drží se mě to po celý den. Mám pořád hlad, ale zároveň nemám na nic chuť. No ale myslím, že by mohlo být i hůř, tohle se ještě dá vydržet 🙂 . Ptala jsem se doktora taky na ty vitamíny a říkal, že už si klidně můžu nějaký koupit. Šla jsem hned do lékárný, koupila jsem Mamavit (jestli si to dobře pamatuju), ale až doma jsem si všimla, že se mají užívat až ve 2. a 3. trimestru. Jaká homeopatika bereš ty?

katrin79
autor
24. okt 2008

mala si si kupit calibrum babyplan, ten je pre prvy trimester, mamavit je druhy a treti trimester, ten si nechaj na neskor 😉 znama mi poradila tie homeopatika, ked ti byva zle, jej zabrali a mne je po nich tiez o dost lepsie, volaju sa COCCULINE, stoja len nejakych 40 korun, trikrat denne sa to cmula...vyskusaj, to nie je nic, co by skodilo babatku, homeo su v pohode, jej to odporucil gynekolog...ja tiez musim stale jest, kazde dve hodinky aspon ovocie, alebo jogurt, proste nieco, inak mi zacne byt zle...a pijes dost? lebo ja sa moc snazim pit, ale uz mi caje nechutia, asi som sa prepila minuly tyzden a ta mineralka mi uz tiez lezie hore krkom...co si davas ty?

fido
24. okt 2008

Katrin: děkuju za radu, hned dneska se na ta homeopatika půjdu zeptat, dají se koupit v klasické lékárně? Včera mi ty vitamíny lékarnice nabízela asi patery (calibrum babyplan byl mezi nimi), ptala jsem se jí, v čem se liší a ona mi řekla, že jsou téměř totožné, liší se prý akorát cenou a výrobcem, no nic, zajdu si tam dnes znovu a už koupím ty správné. Jinak k tomu pitnýmu režimu, já jsem na to lajdák, ale teď se snažím alespoň trochu pitný režim dodržovat. Na minerálky ani chuť nemám, piju hodně čaje a obyč. vodu z kohoutku. Džusy mě taky nelákají a na mlíko si ani nevzpomenu, přitom normálně ho miluju.

katrin79
autor
24. okt 2008

jasne, v lekarni kupis homeopatika...no to bola nejaka "skusena" lekarnicka, co ti predavala tie vitaminy 😉 kup si ten babyplan, tam je presne napisane, ze je to pre prvy trimester tehu a tie co si si kupila, si nechas na neskor...no ja asi prejdem tiez na vodu z vodovodu a inak som citala, ze ani bylinkove caje by sa moc nemali pit, tak neviem, co je na tom pravdy, skor teraz jem vela ovocia a mlieko inak tiez vobec nepijem, asi by som mala zacat 🙂 ale jem jogurty, tak hadam to trochu vynahradi...a zacala som doma ranajkovat, co som predtym nerobila, vzdy som si len po ceste do prace kupila nejaky kolacik a zjedla ho v praci, teraz som hned rano hladna, tak si urobim chlebik s maslom a medom, alebo so syrom a cajik, bez toho by som uz nevysla z domu..

katy2
24. okt 2008

ahojte 🙂
gratulujem vsetkym novym tehulkam 🙂
katrin, preco si dala prec tt z pasu? 😕

fido
24. okt 2008

Holky, já jsem zvědavá, jak na tu novinu zareaguje Jonášek. V lednu mu bude 7 let a sourozence ani trochu nepostrádá. Když k nám přijedou známí z 2letým klučinou, tak je z toho náš malej celej nervózní, aby mu v pokojíčku náhodou něco nerozbil. Asi už jsme s tím druhým děckem prošvihli tu správnou dobu 😝 . Ale jinak je Jonáš moc rozumnej, takže si myslím, že když růst toho miminka v bříšku bude prožívat s námi, bude nám pomáhat vybírat jméno, kupovat věcičky atd., tak že to snad bude v pohodě. Ale zrovna nedávno se mě ptal, koho budeme mít radši, až se nám jednou narodí miminko 🙂 . Už se moc těším, až mu to řekneme. Ale chci s tím počkat až po tom 3. měsíci.

katrin79
autor
24. okt 2008

ahoj katy🙂 no lebo to tam dam, ked to budem mat potvrdene od lekarky, aby som nieco nepredbehla nahodou 😉

katrin79
autor
24. okt 2008

fido, neboj nic, urcite bude rad, ze bude mat surodenca, sice vacsi vekovy rozdiel, ale podla mna to nebude vobec ziadny problem, treba mu to len vhodne vysvetlit, aby sa necitil, ze bude zanedbavany a uvidis, ze sa velmi potesi, bude sa citit, ako "velky brat" 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre