Kedy začína byť vidno plod?

gitarka
29. okt 2009

ahojte,pm som mala 31.8.09 bola som na sone a dr mi povedal ze este tam nevidi plod,test mi visiel pozitivny,mate s tym niekto skusenost?prosim poradte ☹

mia81
29. okt 2009

gitarka a nic ine ti nepovedal?a nemas nejake bolesti?ja nechcem strasit ani privolavat zle ,ale nemoze ist o mimo maternicove tehotenstvo?

matula01
29. okt 2009

podla PM by si mala byt v 9tt a to uz by tam malo byt daco vidiet. To ti lekar naozaj nic ine nepovedal?

gitarka
autor
29. okt 2009

mam take bolesti vzadu v krizoch, ale nic ine, a podla krvi este nic nevie lebo nema vysledky tak uvidime,zajtra idem na 3d ultrazvuk,lebo povedal ze tehotenstvo tam je len neni nic vidno tak ja nechapem

pehinka
29. okt 2009

ahoj gitarka, to sono si mala uz davno robene, nerobil ti este potom sono? kedy si mala poslednu ms?
ja mam zase iny problem, bola som na sone v stredu, babo bolo vidiet, mala by som byt v 9 tt no dr. nevidel akciu srdiecka, domnieva sa ze ide o zamlknuty potrat, zajtra mam ist na kontrolne sono a mozem povedat, ze su toto najhorsie dni mojho zivota..

henikav1
29. okt 2009

gitarka, ak si uz viac ako 6tt a stale nevidiet plod, tak bud sa sikovne skryva, alebo vacsia pravdepodobnost, ze ide o biochemicke tehotenstvo

pehinka, este si to prever dalsim sonom o nejaky tyzden az 10 dni a uvidite, dufam ze sa myli, moze sa to stat, ak nie musis ist co najskor na kyretaz, aby sa tebe nic nestalo. Zial aj my sme to prezili nedavno a viem ze to nie je lahke, vela stastia

gitarka
autor
29. okt 2009

na sono som bola pred 10 dnami tak mi povedal ze ma17 mm,a aj dnes som bola na sono a nic nevidel tak ma poslal na 3d ultrazvuk zajtra

pehinka
29. okt 2009

henikav1, velmi sa toho bojim, ze to tak skonci, no proti prirode nezmozeme asi nic.. 😢
myslis, ze ak by zajtra nebolo akciu srdiecka vidiet, tak to nemam vzdat a ist na sono az za tyzden..? mne dr. povedal, ze sama mozem zacat krvacat, ale ze mi odporucuje kyretaz, pri kt. ma vycistia..
henikav, ked sa ta mozem spytat, tebe sa to stalo v ktorom tyzdni tehotenstva mala si nejake priznaky, krvacala si, museli ti robit kyretaz? viem, vela otazok ti davam, no dufam ze mi odpovies..

henikav1
29. okt 2009

takze sa len dobre skryva betarik malicky, alebo betarka 😉
podla mna mozes byt uplne kludna, horsie by bolo keby si bola tehotna len podla testov a z krvi, a nikdy by ten plod nevidel, ked ho uz raz videl, tak je tam

pehinka
29. okt 2009

gitarka to asi vacok mal tych 17 mm, uz by asi malo byt babatko vidiet...drz sa zajtra, caka nas to obidve, kontrolny ultrazvuk, dufam, ze bude pre obe uspesny..

pehinka
29. okt 2009

henikav, ak ti to bude lepsie, tak mi napis prosim do internej posty, dakujem ti moc..

henikav1
29. okt 2009

ja som bola tiez tak okolo 11-12 tyzdni, aj mne povedal lekar, ze skor ci neskor zacnem krvacat.
Teda prve znamenie, co ja som uz vedela ze je zle a lekar nie, ze mi povedal, ze som v 6tt,podla velkosti plodu, to znamena, ze sa vtedy prestalo babatko vyvijat, ale ja som vedela, ze som otehotnela ovela skor, takze si pozri velkost plodu na poslednej kontrole a teraz a ak narastlo aspon trosicku, je tam nadej.
No a krvacat som nezacala, u mna je stale iny problem, ale nikdy som nepotratila, vzdy je tam nieco ine. Lekar ma len utesil tym, ze ak babatko odumrelo, bolo podla vsetkeho zase postihnute. Musim podotknut, ze aj pred rokom som prisla o jedno a malo DS a bolo vazne poskodene. Takze som musela podstupit kyret, ale cakala som asi dva tyzdne a mala asi tri sona, vsetky potvrdili, ze nam nebije srdiecko, az potom som sa dala na kyretaz. A to na chemicku liekmi kedze plod bol maly a tesne predtym som mala kyretaz tiez. Ale to ti neodporucam. Radsej klasicku, ked uz
Tebe sa zmenila velkost babatka?? Narastlo od poslednej kontroly??

gitarka
autor
29. okt 2009

pehinka aj ty sa drz, uvidime zajtra co uvidia na 3d, dufam ze bude vsetko ok

henikav1
29. okt 2009

pehinka, nemam s tym problem pisat otvorene, uz som to tu rozoberala tisickrat, ked mi bolo najhorsie, vtedy som sa sem prihlasila, pretoze by som prisla o zdravy rozum a baby mi tu velmi pomohli, to ze som natrafila na maminky co prezili to iste, vedeli ma pochopit uplne najlepsie. Trvalo mi kym som sa psychicky pozbierala, ale uz je to lepsie.

burina111
29. okt 2009

ahoj, noo ja som otehotnela nejako ako ty...tiež v auguste a v 7tt tiež nič nevideli na sone...test som mala potvrdený, žiaľ sme o bábo prišli...nechcem ťa strašiť..mne vtedy dr. povedala, že ak došlo k oplodneniu v posledných plodných dňoch, nemusí to byť ešte vidieť....tak sa neboj...ak je hodnota hcg v norme, nemáš sa čoho báť....napríklad pri prvom synovi tiež nič nevideli na sone v 10tt a narodil sa nám v poriadku....držíme palce

henikav1
29. okt 2009

burina111, lenze hcg produkuje telo zeny a nie plod, moje sa stale zvysovalo, napriek tomu, ze srdiecko uz davno nebilo.
Gitarka, ak malo babo 17mm, tak je to ok, ale ak videl iba vacok, tak to moze byt biochemicke tehu. Nemas fotky zo sona??, pozri sa na ne ak mas

pehinka
29. okt 2009

henikav, dakujem za tvoju odpoved, velmi ma mrzi, co si si musela prezit, no naozaj je asi jedinou utechou to, ze by babatko bolo postihnute a radsej odislo skor.. 😔 to ti zistili potom po kyretazi, ze malo mat DS, ked boli vysledky, co babatku bolo? hovoris, ze riadna kyretaz je lepsia ako ta chemicka..bojim sa, aby mi neposkodili maternicu pri tom.. 😖
ja som bola na poslednej kontrole 30.9 to hovoril, ze som v 5 tt a bolo vidiet len gestacny vacok bez babatka, vacok mal 12 mm a teraz v stredu na dalsom sone bolo vidiet babo, kt. malo cca. 2 cm no nevidel srdcovu cinnost..tak neviem, mozno je babatko mladsie a nevidel srdiecko aj ked som pocula, ze uz v 6 tt max. v 8 tt. by malo byt vidiet srdiecko bit...som z toho zufala, stale placem, neviem, ci mam este dufat, ze to bude v poriadku..dr. povedal, ze po kyretazi sa da hned otehotniet znova,ze nemusim potom cakat, mam uz 30 rokov a toto by malo byt nase prve.. ☹

pehinka
29. okt 2009

burina, pri tvojom syncekovi nevideli na sone v 10 tt vobec nic ani babatko? v kt. tt bolo vidiet, ze mu bije srdiecko..?

henikav1
29. okt 2009

pehinka, nebudem ti davat falosne nadeje, moze to byt v poriadku a nemusi, ja by som pockala este aspon jedno-dve sona ci sa nieco zmeni a aspon tyzden, alebo ozaj aspon par dni medzitym, plod rastie v tomto obdobi velmi rychlo, takze ak narastie co aj len 1-2 mm, znamena, ze zije
To moje poskodene babo co malo DS som stratila pred rokom, to uz som bola trosku dalej aj babo uz bolo velke a vysledky som dostala najprv z punkcie placenty a neskor to potvrdila aj pitva babatka. Hned na to som otehotnela znova ale to bolo len take biochemicke tehotenstvo. No a toto co sme stratili teraz v juni, toto bolo bez akcie srdiecka. tym sa pre nas snazilkovanie skoncilo, bola som predavkovana liekmi zo stimuliek a vazne tym utrpelo moje zdravie. Skoncila som v nemocnici. Tak mi manzel povedal, ze ma nechce stratit a koncime. Mame este jedneho drobca, ktory ma 9 rokov, toho este treba vychovat.
Nerob paniku z 30tky, mne sa maly v 30tke narodil a uplne bez problemov, teraz uz budem mat 40, tak sme si povedali, ze uz sme stary na babo.
No budem vam drzat palce, aby si videla pribudnut nejaky ten mm a aby uz ukazalo srdiecko

pehinka
29. okt 2009

henikav, dakujem ti ja viem, nechcem ani ja falosnu nadej, snazim sa pripravit na najhorsie..len mi je to luto a nechcem to babo hned odpisat..po jednom sone.. 😢

pehinka
29. okt 2009

henikav, bud vdacna za synceka, kt. mas..a uvidite s manzelom, mozno sa vam podari zdrave babatko a ani nebudete vediet kedy..moc ti to zelam..
k tej 30 tke, viem nie je to az taky hrozny vek, no mladsia uz nebudem a moc tuzime mat babatko..

henikav1
29. okt 2009

jasne pehinka, je mi to luto, co prezivas, kazda mamina to preziva podobne
ani to babatko este neodpisuj, hadam bude ok, jedno sono nic neznamena, preto ti radim ak mozem, pockaj par dni, mozno tyzden a chod znova na sono a tam si uz budes ista, viem ze to bude najdlhsi tyzden v tvojom zivote, budem vam drzat palce

pehinka
29. okt 2009

dakujem ti moc, urobim to tak, ak nebude zajtra nic, tak pojdem este aj bud. tyzden, dohodnem sa s dr. tak..

mirka80802
23. nov 2009

Ahojte ja som tu nová a mám hned problém 😒 Poslednú mrchu som mala 30.9.2009. Test mi vyšiel pozitívny bola som aj na son a ale gyn mi povedal že nič nie je vidno že som mohla byť oplodnená neskôr. a tak som bola teraz a vačok tam bol ale bol prázdny nič tam nebolo vidno ☹ Máte s tým dake skúsenosti??????

mirka80802
23. nov 2009

No ahojte no je tu niekto kto mi pomože?????

janka256
23. nov 2009

ahojte aj ja mam podobny problem minulu stredu som bola na sone dr. potrvduila tehotenstvo vacok ma 17 krat 10 mm a nic nebolo vidno vobec ze asi je velmi malicke a mala by som byt tak v 4-5 tyzdni podla sona podla ms neviem lebo som este kojila tak sa mi to posuvalo a tiez si kvoli tomu robim starosti teraz v stredu idem zasa na sono tak dufam ze uz tam nieco uvidi ☹

mirka80802
23. nov 2009

Janka256 vitaj v klube budem ti držať palce kedy ideš znovu na sono?

janka256
23. nov 2009

pozajtra v stredu uz teraz sa bojim len dufam ze sa ukaze ja viem iba podla testu ze som tehotna ale na sone nic nevidno ale vraj je to este velmi skoro vraj sa ukaze az s odstupom tyzdnov ☹

mirka80802
23. nov 2009

no ja som bola na prvom sone a tam doktor nič nevidel a na druhý den bolo vidno takú maličkú bodočku no a teraz vačok ale verím že to dobre dopadne naše maličké vačky 🙂 to zvládnu a my s nimi

janka256
23. nov 2009

dufam aj ja len aby uz bola streda a mala som to za sebou ☹ ale priznaky tehotenstva mam teda uz je mi aj zle cele dni niekedy sa mi toci hlava a v brusku akoby mi nieco zavadzalo 🙂 ja uz sice 2 deti mam ale tesim sa aj na to tretie 🙂

mirka80802
23. nov 2009

No tak to je super ked máš príznaky tak ty sa potom zažiweraš zbytočne 😉 no mna len tak trošku prsia pobolievajú ale naozaj len trošku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre