Kedy začína byť vidno plod?

gitarka
29. okt 2009

ahojte,pm som mala 31.8.09 bola som na sone a dr mi povedal ze este tam nevidi plod,test mi visiel pozitivny,mate s tym niekto skusenost?prosim poradte ☹

brisilda
24. nov 2009

mirka takze v takom pripade sa nestresuj pokial nesi este v 5tt tak je normalne, ze nic neni videt 😉 neviem kedy si mala poslednu menstruaciu no o tyzden ak sa jedna o tehotenstvo uz minimalne vacok bude vidiet 😉

maznacik007
24. nov 2009

mirka a ako stupa hcg ? je mozne ze oplodnenie nastalo neskor..

maznacik007
24. nov 2009

podla vypoctov by si mala byt v 8 tt ale kludne mohla byt ovulka posunuta a si realne v 6 tt podstatna bude hodnota hcg pri MA missed nestupa tak rychlo ako pri norm. tehu

brisilda
24. nov 2009

maznacik vidis to toto je dalsi pripad ktory ma zaraza ved ak vas neprijmu v jednej nemocnici a vy viete ze nieje vsetko ok preco neutekate do druhej nemocnici alebo ak treba tak aj do tretej a co sa tyka toho pripadu ktory bol v spravach tak ta zena prenasala co je pre dieta dost nebezpecne proste je mi to cele divne no uz je zbytocne to komentovat. Mna by len tak lahko neodbili ja som velky strachoput cize ja by som hoc aj na vlasnu ziadost sla do nemocnice ak by to bolo potrebne az ma maju na ociach

mirka80802
24. nov 2009

neviem aké mám hcg pri prvom odbere mi povedala že je dosť zvýšené ale včera mi brali krv ale len bežné ako pri novej tehotnej

brisilda
24. nov 2009

mirka no vidis to a mne krv nechceli brat vobec az v 10 tt skor ani keby som ich tam vrazdila 😀 😀 😀

mirka80802
24. nov 2009

nuž len čakať a čakať

mirka80802
24. nov 2009

Nasadili ste mi s tým hcg chrobáka do hlavy ako by som si to potvrdila aj tehotenským testom? záleží farba čiarky od hodnoty hcg?

henikav1
24. nov 2009

baby, podla hcg nic nezistite, ono produkuje telo zeny, kym si mysli, ze je zena tehotna, podla tej hodnoty sa da zistit, asi v ktorom tyzdni je mamina tehotna, ale nie ci je babo v poriadku
Mne sa hcg zvysovalo uplne normalne podla tyzdnov a babatko nezilo uz minimalne 2-3 tyzdne
Najlepsie pockat na sono a zistit akciu srdiecka, spoliehala by som sa len na to sono

jaaty
24. nov 2009

Ak sa HCG zvyšuje príliš pomaly (lekáry vedie, ktorému týždňu aká hodnota zodpovedá) môže ísť aj o mimimaternicové tehotenstvo, ako tomu blo v mojom prípade ☹((. Tiež lekárka na UZV stále plod nevidela, až na kvalitnejšom v nemocnici zistili, že je vo vajíčkovode. Ak by však mala lekárka na MMT podozrenie, určite by ťa poslala do nemocnice. Takže držím palce 😉

brisilda
24. nov 2009

kocky neviem ako u vas no mne doktor na sone pokial este nic nebolo vidiet kontroloval aj vajickovody a vajecniky cize pokial ma vas lekar dobre sono tak by to mal odhalit este na uplnom zaciatku tehotenstva .zeny ktore maju hcg nizke tak to mozu spozorovat aj na teste kde je ciarocka slaba a z dna na den nesilnie no nemusi to byt takto u kazdej no po vatsine ak sa jedna o mimomat. tehotenstvo hladina hcg stupa strasne pomaly a v tom lepsom pripade sa telo samo zbavuje oplodneneho vajicka v tom horsiom musite podstupit kyretaz 😢 ja verim ze vas pripad to neni

mirka80802
24. nov 2009

brisilda myslíš si že by som si mala spraviť test lebo ked som si robila pred 3 týždnami tak bola strašne slabučká

brisilda
24. nov 2009

mirka a ty si vydrzala 3 tyzdne netestovat??? 😕 tak teda rychlo utekaj robit test pokial si mala pred 3 tyzdnami // slabe teraz by si ich mala mat aj z vecerneho mocu silne 😉 odporucam citlivost 20 az 25 ml/U 😀 drzim place

mirka80802
24. nov 2009

ja mám dáky čo boli v balení 2 taký červený neviem ako sa volá

brisilda
24. nov 2009

mirka mamatest ma rozovy obal no tak ci tak to je jedno zaklad ze mas doma testik tak sup sup ocikat ho 😀 ale iba v pripade ze si nepila vela vody 😉 inak ho ocikavaj az rano 😀 prekonaj strach 😉 drzim place

brisilda
24. nov 2009

inak ked sa nad tym zamyslim tak podla mna mozes byt v takom 6tt 😉 lebo // ti skor ako po 3 tyzdnov od poslednej men. neukaze a + k tomu dalsie 3 tyz. kedy si vydrzala netestovat tak vychadza 6tt 😀 cize nestresuj ak ciarka nebude rovnako silna ako kontrolna v takom pripade test opakuj o dva dni neskor 😉

mirka80802
24. nov 2009

a ozaj ja mávam neprevidelnú mrchu tak v rozmedzí 28-33 dní no teraz som v práci ale ked dojdem domkou idem na to 😉 a napíšem

brisilda
24. nov 2009

😀 mirka drzim palce 😉 zatial bud pokojna ze nemas ziadne bolesti a nekrvacas 😉 mrnusko sa iba niekde schovava 😉

mirka80802
24. nov 2009

no ale prečo sa to tak vlečie netuším ešteže chodím do práce lebo keby som bola doma tak sa asi zbláznim 😲

janka256
24. nov 2009

brisilda a nevies v ktorom tyzdni by som mala byt ja ked pred 11 dnami bola ciarka rovnako silna ako kontrolna dokonca sa ukazala o par sekund skor ako kontrolna lekarka mi povedala taky 4-5 tyzden mne podla ms vychadzal skor 8 tyzden ale na sone bolo vidiet len dutinku a nic ine... 😒

brisilda
24. nov 2009

janka to fakt netusim 😀 to hadam musis vediet ty nie? 😀 mirku som si len trufla odhadnut 😀
ver lekarke a tes sa s mimi zaklad ze tam je 😉 a rastie podla knih je funkcia srdiecka v 6tt pokial je vsetko v poriadku no su aj vynimky 😉

janka256
24. nov 2009

vdaka zajtra idem na sono tak dam potom vediet ako som dopadla 🙂

brisilda
24. nov 2009

jani drzim palce aby okrem dutinky bolo vidno aj mrnuska 😉 inak to ze tam je dutinka nic neznamena dolezite je aby tam bol aj zltkovy vak (tak nejako sa to vola )mne to doktor aj ukazoval na sone bola to taka mini bobulka v dutinke 😉 drzim place 😉

brisilda
24. nov 2009

inak kedy ti doktor robil naposledy to sono co si spominala ???

maznacik007
24. nov 2009

mirka pretestuj... tak budes aspon vidiet ci ciarka silnie... uvidis bude to ok.. 😉

janka256
24. nov 2009

brisilda pred tyzdnom som bola na prve sono...

brisilda
24. nov 2009

jani tak drzim place zajtra teoreticky by uz mala byt aj funkcia srdiecka zalezi od toho ake sono ma tvoj gynekolog 😉 jeej a teraz som si vsimla, ze si z Mi 😀 ja s tamat tiez pochadzam 😀 😀 😀 ku komu chodis???

mirka80802
25. nov 2009

No tak ahojte včera som teda opakovala test a tá čiarka bola tak osto ružová ako kontrolná 😀 tak dúfam že je to ok. A už sa to kráti a jani drž sa a daj vedieť.

henikav1
25. nov 2009

Mirka, drzim vsetky palce 😉 dobry zaciatok

mirka80802
25. nov 2009

Ďakújem henikav 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre