Kedy začína byť vidno plod?

gitarka
29. okt 2009

ahojte,pm som mala 31.8.09 bola som na sone a dr mi povedal ze este tam nevidi plod,test mi visiel pozitivny,mate s tym niekto skusenost?prosim poradte ☹

paralenka
26. nov 2009

ahojte chcem sa opytat niekho kto by mi vedel poradit....mozem po kolkych dnoch mi test ukaze ci je pozitivny???ak som tehotna ukaze uz aj po stiroch???

mirka80802
26. nov 2009

ale po ktorých dnoch? Od opladnenia či po meškaní?

kukucka26
26. nov 2009

paralenka je to individualne pozri robila som si dvakrat ten isty test zetj krabicky lebo boli dva v jednom za 2 eura uz som bola tehotna 2 týždne a mi nic neukazal az teraz na 5 týžden a boli take ruzove obe ze to bolo jasne a netrebalo vobec cakat

kukucka26
26. nov 2009

a co sa tyka testou robila som si stale ak som mala podozrenie a nikdy mi nic neukazali takze su asi dobre len ten mi nejako meskal a to som mala brat summamed silne lieky ktore som odmietla lebo som mala tusaka prvorade boli moje prve priznaky strasne strasne citlive prsia

zuzuj
26. nov 2009

Ahojte Mirka a Erika tak ja som mala prve dieta tiez tak ze bol vacok ( v maternici ) a vo vacku po viacerych ultrazvukoch nic a nakoniec v 9tt kyretaz. Vola sa to Anembryomola. Je tu aj taka tema pripadne aj inde na nete. Dufajme ze to tak nie je, mali by si urcite ist este na kontrolne sono ci sa nieco neukaze....
Co sa tyka krvacania ja som nemala ziadne priznaky, prejavuje sa to ako missed abort, cize nekrvacas, len sa plod prestane vyvijat uplne skoro, ze ho ani na ultrazvuku nezachytia cize ani srdiecko sa nevyvinie. ALe MIrka nadej zomiera posledna, urcite este pockaj a chod na kontrolne sono.
Erika tykrvacas moze to byt ze uz prebieha abort...a maternica sa cisti, a nemusi sa ti nic stat. ALebo mas mimomaternicove a to je vazne a mala by si ist hned na pohotovost. Niektore zeny vsak aj pri tehotenstve krvacaju a deticky sa im normalne narodia. Najlepsie to posudi gyndoš.
Drzim Vam palce, pre mna to bolo velmi tazke, dufajme ze Vas take nieco obide.

pastuska
26. nov 2009

Tak ja som bola dnes kvôli tomu špineniu na kontrole, radšej som išla - a som v 7+3, srdiečko bije, všetko je ok, tak mi dali ascorutin a duphastom. Tak som rada 🙂

brisilda
26. nov 2009

paralenka najskor sa ti oplati testovat na 14 den od oplodnenia alebo v den kedy ocakavas mrchu inak sa zbytocne sklames s neuspesneho testovania 😒

pastuska
26. nov 2009

Inak paralenka, pri prvom tehu bol test na 7 deň meškania ms negatívny, na 10 deň už pozitívny...pri tomto tehu som už v prvý deň vynechanej ms mala pozitívny test...

janka256
26. nov 2009

kukucka ja este nemam pevny termin este stale presne neviem v ktorom som tyzdni to budem vediet az po poradni o take 3 tyzdne a vcera som bola na sono tak uz tam videla babo lebo podla sona ma 5,4 mm aj vraj srdiecko takze vsetko je v poriadku zatial ... 🙂

matiasko
26. nov 2009

ahojte babulky 🙂
tak vam teda napisem moj pribeh 😒
mne HCG stupalo ako pri normalnom tehu ale v maternici nebolo nic vidiet.
podozrive neboli ani vajecniky a ai vajcovody 😒
tak ma dr. poslal do byvaleho KOCH (bolo to v roku 2007 tusim) lebo tam mali dajake lepsie ultrazvuky.
tak ma hospitalizovali boli uplne super urobili ma asi 4 USG. ale najprv mi odobrali krv a povedali ze ak bude
HCG vyssie ako 3000 tak je to dobre tehotenstvo. no HCG bolo vysse 18.000 tak mi este urobili
jeden nejaky specialny a tam zistili ze to mam uhiezdene za vajcovodom a zistili to preto lebo akurat v tej chvili
mi to roztrhalo ten vajickovod a zacalo to krvacat
☹ 😢 😖
hned ma brali na operacku ☹
samozrejme ten vajcovod sa uz zachranit nedali 😢
a ja som ani nekrvacala a nemala som ai bolesti pred tym zakrokom.
ale boli uplne super operovali ma az vecer o 20.00 a prijali ma o 10.00 a vysetrovali ci to nebude ok
v RUZINOVE by ma hned kuchali len by som prisla 😝 😝 😝
tot moja skusenost s mimomater. tehu.
velmi vam tu drzim palceky aby to tu nemala potvrdene anijedna z vas.
a prajem krasne zdrave tehulkovanie 🙂 😵

mirka80802
26. nov 2009

matiasko tak súcitím s tebou. Viem aké je to ked si v neistote a strachu. A chcem sa ťa opýtať videli aspoň vačok? či vôvbec nič

matiasko
26. nov 2009

nie nevidel vobec nic ☹
iba vysoke endometrium a HCG

mirka80802
26. nov 2009

Tak to snád ani v 21 stroročí nie je pravda 😲

matiasko
26. nov 2009

uz si to poriadne nepamatam 😉
mozno ,ze aj bolo ale uz to je za mnou a nepozastavujemsa nad tym 😕
my uz prirodzene aj tak nemozeme mat babatko 😢
iba umelym oplodnenim ,nemam uz vajickovody ☹ ale na druhej strane uz nemozem mat mimomaternicove 😔

kukucka26
26. nov 2009

ahoj jani 256 kedy ides zas na kontrolu ja mam prist o dva týždne?

janka256
26. nov 2009

kukucka na poradnu idem o 3 tyzdne ty o 2?

kukucka26
27. nov 2009

povedala mi ze o dva ale myslim si ze pojdem az po vianociach radsej az tak aj tak ma objedna na krvne testy ja inka pracujem ako porodna asistentka takze som stale v praci a nasadila som si hned duphaston dva krat denne plus nospa 2 krat denne lebo ma boli kao na menzes aby som nieco nepremeskala a potom sa to tazko lieci a nepsokodi to len pomoze takze uvidime a tesim sa ze si tu moja krajanka drz sa a ozvi sa na normalnu internu postu moju aby som vedela ze pises mne lebo tak ta mozno potýzdni na forach tazko najdem pa

mirka80802
30. nov 2009

Tak ahojte tak zajtra idem na kyretáž. Záver zadržanie mrtveho plodu v maternici zase ☹

brisilda
30. nov 2009

😢 😢 😢 mirka tak toto mi je velmi luto 😢 😢 musi to byt hrozne ☹ Drz sa 😔

elinka27
11. jan 2010

ahojte,ja som v stredu zacala spinit a bola tam aj krv,tak som na druhy den isla k svojmu lekarovi a ten mi urobil kontrolne sono.Tam nebolo vobec nic vidiet,ani len vacok, ale vraj stav maternice vykazuje 6ty tyzden.Snazil sa to vseliako natocit,ale nic poriadne nevidel,a az potom ked to nejak zvacsil ci co tak tam zbadal naznak vacku,ale nebol si isty.Poslal ma do nemocnice,kde si ma hned nechali,zobrali mi krv a moc a dostala som Utrogestan na udrzanie plodu.Vypytala som sa po dvoch dnoch domov,a teraz v stredu mam ist na kontrolne sono.V papieroch mam napisane ze plod nebolo vidiet v 5/3 tyzdni.Spinit uz nespinim,kedze beriem lieky,z krvnych testov zistili ze hcg mam vysoke,ale pokial som citala tak telo zeny ho produkuje a nie plod,takze uz tomu ani neverim,ze by to mohlo byt ok,okrem toho ma zacal pobolievat chrbat a krize nie nejak silno,asi tak akoby som ho mala prechladnuty,tak teraz neviem ci ma vyznam brat lieky na udrzanie ked tam nic nieje,bojim sa ze si tym ublizim,ked nasilu udrziavam mrtvy plod.

bahara
14. máj 2010

elinka27-ahoj ja som začala podobne lekár mi nasadil lieky ale výtok stále mám len miernejší...hm..vačok tam stále mám,aj hCG v krvi vysoké ale dnes som sa dozvedela,že som vlastne tehotná ale bez plodu ☹ toto som ani nevedela,že také sa môže stať....ak sa tam ten plod do pondelka neobjaví idem na prerušenie..podla lekára končím 5 týždeň..ale nechcem ta plašiť len potrebujem to prebrať lebo sa zbláznim...to už bude 5 prerušenie....čo ked už nebudem môcť otehotnieť...dosť sa bojím...nepoznáš niekoho,kto mal viac samovoľných potratov?

andrejka222
23. jún 2010

ja som bola tehotna aked som si robila test 2 tyzdne po omeskani menstruacie tak mi vysla / palicka a tri tyzdne nato boli//

stellina1982
24. sep 2012

Baby potrebujem poradit...je mozne aby bolo vidiet gestacny vak a plod na sone presne 14dni od predpokladaneho oplodnenia? alebo je to totalne vylucene...lebo keby sa riadim podla poslednej menzes tak by som mala byt medzi 5-6tyzdnom ,ale keby nahodou otehotneniem ku koncu tak posledny styk som mala presne 14dni pred robenym sonom.neviem ci hlupa otazka lebo som si na nete nastudovala ze gestacny vak aj plod je vidiet az tak medzi tym 5-6tt od poslednej menzes, to znamena ze cca 3-4tt od oplodnenia...cize rozdiel by tam bol nejaky tyzden.medzi 2tt od oplodnenia a 3tt od oplodnenia...stretli ste sa s tym niekedy? ci je to naozaj hlupost?

stellina1982
25. sep 2012

Otazka nie moja ,ale mojej kamosky!
Chce vediet ,ci je mozne vidiet gestacny vak a plod na sone presne 14dni od oplodnenia. ak nie tak sa pyta co je mozne vidiet 14dni od predpokladaneho oplodnenia na sone, teda ak je nieco vidiet.
a dalej sa pyta ak je velkost plodiku 1-2mm zodpoveda to teda 3-4tt od oplodnenia ? teda velkost gravidity od poslednej menzes medzi 5-6tt? DAKUJEME ZA ODPOVED

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre