Kto bol na redukcii a čakal trojčatá?

timmka
7. jún 2012

ahojte, mozte mi poradit kto bol na redukcii lebo cakal trojcata a ako to dopadlo, dakujem za kazdy jeden nazor

irriss
7. jún 2012

Precti si toto:
strana 231 - me trojcatko jmenem VILA ☹
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/zemrelo-mi...

p.s. Myslim si, ze Ti tu nikdo "neporadi" ..😢
ale pokud se jedna o redukci ze zdravotnich duvodu, neni lepsiho radce nez je kompetentni LEKAR..
Pokud uvazujes o redukci, protoze se Ti zdaji trojcatka "prilis" - neuvazuj jinak nez srdcem..t.j. neber svym detem sourozence... ☹ zvladnes to!!!
Mym detem (dvojcatkum) sourozence (trojcatko) "sebral" sam pan primar..a tezko se s tim zije.. 😢 Zustane navzdy prazdno...

luciauk
7. jún 2012

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ja som neplánovane otehotnela cez HAK a čakala som dvojčatá, dve deti už doma, bol to šok, za ktorým nasledoval ďalší, ešte horší, ked jedno z dvojčiat odišlo do nebíčka. to snáď nemyslíš vážne? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

luciferkax
7. jún 2012

Ja by som to neriskovala, neksôr by ťa to veľmi mrzelo

jerryjanka
7. jún 2012

poznam kočku čo čakala detičky dve no z dôvodu jej zdravotneho stavu musela na redukciu, všetko dobre dopadlo a ona ma zdraveho syna. aj ked dufam že nebude treba a vynosiš všetky tri chapem tvoje rozhodnutie kedže tušim že čim si si prešla 😔

anjelicek26
7. jún 2012

@timmka - kamaratka uz par rokov dozadu bola na redukcii - z 3 na 2, jedno odsali, napriek tomu ma trojicky, co ukazal ultrazvuk v 13.tyzdni, takze na zaciatku museli byt dokonca 4... bola po 12 rocnej hormonalnej terapii, prvy mesiac po rokoch - prirodzene - ale telo uz tak zblbnute, ze mala ovulku s niekolkymi vajickami... sok prekonali, deti maju dnes uz 8 rokov a su vsetky tri zdrave, prve mesiace to bolo perne, chodila som jej pomahat ;) Napriek tomu ich 6 mesiacov kojila... vzdy dve na prso a jedno flasu... fungovalo to.... unava velka, ale je rada, ze ich ma... cakali na ne strasne dlho.

Drzim palce akokolvek sa rozhodnes, ono je to skutocne - zatas psychicka, fyzicka, financna. Na druhej strane vzdy budes mysliet, ake by bolo to tretie 😔

vv88
7. jún 2012

Myslim, ze otazka je celkom legitimna, a to z toho dovodu, ze je statisticky o dost vacsia sanca dotiahnut do stastneho konca dvojplodove tehotenstvo, ako trojplodove. Redukcia ale zase znamena nie zanedbatelne riziko poskodenia vsetkych plodov. Nemam osobnu skusenost, ale poznam viac (dva) pripadov redukcie, ktora dopadla dobre a ani jeden, ktory dobre nedopadol. Ale na druhej strane viem o viacerych (momentalne si spominam na 4) trojickovych tehotenstvach po asistovanej reprodukcii, kde sa rozhodli vynosit vsetky tri babatka a skoncilo to tiez dobre, vsetky deticky sa narodili s prijatelnou porodnou hmotnostou a su zdrave. Drzim palce a verim, ze sa rozhodnete dobre.

afrika
7. jún 2012

veľa krát sa žena musí tak rozhodnúť zo zdrav. dôvodov 😔 . ak je to tak aj u Teba držím prsty, aby ste všetko zvládli

brita
7. jún 2012

Ja tiez teda napisem svoj nazor. Samozrejme v prvom rade by som sa poradila s lekarom, ktoremu doverujem. Su vsak zienky, ktore zo zdravotnych dovodov alebo telesnou stavbou jednoducho taketo tehotenstvo nezvladnu, tak tam nie je o com, zial. Treba mysliet aj na svoj zivot, lebo vsetko ma svoje hranice. Ak by mi doktor ale povedal, ze by sme to mohli skusit, tak by som urcite skusila vynosit aj tri. Mna to napadlo, ked som mala velmi vysoke hcg pri tehotenskom krvnom teste, ci tam nie su tri, ale boli "iba" dve, tak mi odlahlo. Samozrejme, ze som sa bala, ze co ak su tam tri, co potom, ale myslim si, ze mam normalnu postavu a nemam nejake zvlast zdr. problemy, urcite by som na redukciu nesla.Proste by som im dala sancu. Ale je to individualne, nikto ta nebude odsudzovat, nie je to vobec sranda. Drzim palce. 😉

kytykenka
7. jún 2012

pisala som ti ja som mala trijicky a nemysli nad ziadnou redukciou

stastenka42
7. jún 2012

Ahoj,ja som cakala 4 babatka,vytuzene,ale kedze jedny dvojcata som mala zle ulozene dolu v maternici,hrozilo ze pridem o vsetky mimi ,sla som na radu lekara do toho,aby som zachranila tie zvysne dve. Pri zakroku mi zaviedli infekciu do maternice a po dvoch tyzdnoch som prisla aj o tie druhe mimi. Do dnesneho dna to lutujem,ale vtedy som bola presvedcena ze robim dobre,lebo mi hrozilo ze nedonosim babatka. Robili mi to v zlíne. Kazdy den si to vycitam a budem do konca zivota. Nech sa rozhodnes akokolvek ,nech to dobre dopadne.

danu
8. jún 2012

Otazku zamykam na ziadost zakladatelky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre