Ktorá knižka o bábätkách je dobrá?

lucia123
28. aug 2007

Ahojte skusene maminky,

Prosim neviete mi niektora poradit, chcela by som kupit niaku dobru knizku o babatkach, najlepsie od narodenia do cca 3 rokoch, prip. aj viac, kde su dobre rady, pisane o vyvoji, zlozvykoch, ktorym chybam sa vyhnut, proste nieco prakticke pre "rodica- uplneho zaciatocnika".

Bola som v Auparku v knihkupectve, no mali ich tam niekolko desiatok, problem je vybrat si tu spravnu, lebo tie ceny su dost vysoke cca 800-1000 Sk a nechcem zobrat hned prvu co mi bude potom "na nic". 🙂

Vopred dakujem za radu, Lucia.

ena
28. aug 2007

my mame tuto: http://www.martinus.sk/?uItem=16228

ale priznam sa, celu som ju necitala, len ked nieco konkretne potrebujem, tak si nalistujem.

ena
28. aug 2007

no a potm casopisy MAMA A JA, DIETA.. len tie potom musis tak priebezne prelistovat, lebo v kazodm cisle mas nieco ku kazdemu obdobiu 🙂)

tini
29. aug 2007

Casopisy Mama a ja, ceska Maminka sa mi tiez velmi paci a ja mam knizku od Penelope Leachovej Dieta a ja. Takisto mam od mamky jej staru knihu Nase dieta, z ktorej sa vela smejem, ale niektore stare nazory su celkom rozumne.

andy.a
29. aug 2007

bola tu taká téma "najlepšie knihy o materstve,tehoteństve a dieťati" 😉
,skús to pohľadať tam..
Inak ja mám takých kníh spústu..to by som sa nedopísala..ale tá Dieťa a ja-čo bola vyššie spomínaná,je jedna z najlepších.. 🙂
Aj časopisy-Mama a ja,Mamina,Dieťa,Maminka-český,betynka-český sú dobré..

andy.a
29. aug 2007

super zoznam.. 🙂

emjee
20. júl 2008

zucha • 18. mar 2008 o 20:04
mile mamicky, zalozila som tuto temu, lebo si myslim, ze by tu mohlo byt nejake zhrnitie tych naj... knih, ktore nam z toho teoretickeh hladiska najviac pomohli pri nasich ratolestiach. Ja napriklad velmi ocenujem knihu Bystre diete - dojca, lebo je tam prehlad tych veci, ktore ma dieta v tom ktorom mesiaci dokazat v obdobi dojcenia. Dalej je super Kazde dieta sa vie naucit spat (uz je o nej zalozena tema).
Co by som ale rada vedela je, ci existuju nejake fajn knihy na to, ako cvicit s babatkami, ako postupovat pri spravnej vychove a vela ineho. Urcite mate kazda nejaku tu dobru knihu precitanu, ktoru by ste odporucili.

elise • 1d • 18. mar 2008 o 20:12
ja som spokojná z časopisom mama a ja tam mala redaktorka bábenko rovnako narodené ako moje tak tam bol vývoj bábenka čo by malo vedieť robiť, aké hry sú najlepšie a aj názor odnorníka. ale samozrejme mi pomohol aj modrý koník maminky z rovnakého termínu-mesiaca a roka je to tu ako jedna veľká kniha 😉 ale veľa som sa naučila z praxe s mojim synom

mirka414 • 1d • 18. mar 2008 o 20:16
najviac som sa naucila od mojej maminky ta mi pomohla najviac 😵 bez nej by som koliku mojej dcerky nezvladla 😵 a tiez casopis mama a ja.

kattom • 1d • 18. mar 2008 o 21:08
velka kniha o matke o dietati. a casopis mama a ja - ten kupujem od kedy sme sa snazili o babatko az do teraz.

uhlikova09 • 1d • 18. mar 2008 o 21:28
casopis mama a ja a mamina a knizka sice starsia ale neviem prist teraz na nazov tusim nase dieta sa vola a dost mi pomohli aj reklamne knizocky ktore mi prisli od Hami aj so vzorkami,bol tam jedalnicek.....

bubba • 1d • 18. mar 2008 o 21:56
ja som precitala viac knih a vsetky uvadzali zhruba to iste...mamaaja casopis,ten mi pomohlo najviac zo vsetkeho tiez...a co sa tyka stravy tak ako uvadzate letaciky od roznych firiem co nam vzdy nezabudla po poradni pribalit detska dr..

julia225 • 1d • 19. mar 2008 o 09:09
ziadne....iba matersky cit...

ukana • 1d • 19. mar 2008 o 09:15
mne pomohla VK o matke a dietati, potom Receptar zdravej vyzivy pre dojcata, je tam vela receptov podla veku dietata.
A casopisy, mama a ja.

bystricanka • 1d • 19. mar 2008 o 09:21
mne pomohol časopis mama a ja, ale hlavne listovanie na nete 😉 ups, ale kniha žiadna. 😒 Teda žiadnu som nečitala

emjee
20. júl 2008

lyongirl • 1d • Včera o 13:30
Máte niekto tipy na dobré knižky o výchove, ktorými ste sa riadili a úspešne?
Našla som nejaké na nete od Zdenka Matějička, ale váham či to kúpiť, ale zišli by sa nejaké rady a tipy, ako a čo s deťmi zvládať, ako ich učiť čo sa smie a čo nie a pod. veci.
Máte niekto v rodine takéhoto pomocníka?

daniela1983 • Včera o 16:23
no, este som sa nimi neriadila ale planujem sa, mame doma jednu policu,co by pozostatok mojej diplomovky, tak ich hodlam este vyuzit aj pri vychove 😉

etuska • 1d • Včera o 16:48
Mne sa pacia knihy od Jiriny Prekopovej,napr. "Maly tyran",alebo "Objavte poklad u svojho dieteta"-este ich nemam uplne precitane,no dana autorka je velka odbornicka 🙂 a v mnohych veciach s jej nazormi suhlasim.

Ale tiez sa mi paci styl akym pise o vychove Prof.I.Stur,myslim ze v kazdom cisle "Mama a ja" ma nejaky clanok.

ketyh • 1d • Včera o 17:46
Ahojky,mam doma viac kniziek ale take moje oblubene su Vsetko o matke a dietati od Dorothy Einonovej je tam vlastne vsetko od narodenia,ako drzat,kupat,co papat,povahove vlastnosti,ako ho pripravit na surodenca,ako riesit problemy v spravani atd....
a dalsi moj oblubenec je Varime pro miminka a male deti od Dagmar von Cramm a tam je zas vsetko o strave,kojeni,rady ako spravne vytvorit jedalnicek a su tam aj recepty.
takze tak... 😉

gedren • 1d, 12tt • Včera o 20:17
Perfektni knizka, spis teda az na vetsi deti, ale ono je docela dobry, kdyz si to clovek zazije uz od mimina, je Pavel Kopriva a kolektiv: Respektovat a byt respektovan.

lyongirl • 1d • Dnes o 08:57
ja mám tiež nejaké knižky o mame a dieťati, ale uvažujem nad nejakou, kde sú rady o výchove, pretože drobec už začína vymýšlať a v niektorých situáciách neviem, ako sa zachovať. príde mi, že mu veľa vecí zakazujem, no neviem, preto uvažujem a neviem, zas aby som nekúpila nejaký brak...
vďaka za tipy, budem uvažovať

anamor
20. júl 2008

ja mam tiez doma Respektovat a byt respektovan 😉

gucz
20. júl 2008

ja mám doma klasiku 🙂 Veľká kniha o matke a dieťati, listovala som si ňou cez tehotenstvo, teraz skôr keď sa mi zdá malá prechladnutá, alebo tak, sú tam aj popisy chorôb a zapisujem si tam do tabuliek výška váha a obvod hlavičky podľa veku dieťatka. Moja knižka má 16 rokov, ale sú určite aj novšie vydania

zuzana.leigh
28. feb 2011

prosim vas, nevie mi niekto odporucit dobru knihu o matke a dietati v anglictine? dakujem 🙂

saza007
28. feb 2011

@zuzana.leigh v anglictine su dobre

pocas tehotenstva - What to Expect When You're Expecting
0-12 mesiacov - What to Expect : The First Year

zuzana.leigh
28. feb 2011

@saza007 dakujem moooooooooc 🙂 🙂 🙂

blandik
1. mar 2011

úžasná knížka je - Secrets of the baby whisperer: how to calm, connect and communicate with your baby ,a pak Secrets of the baby whiperer for Toddlers ... fantastické, bohužel v CZ nejsou přeložené

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre