Má pohlavie plodu má vyplyv na priebeh tehotenstva?

karika
26. júl 2010

Ahojte, myslíte si, že pohlavie babatka ma vplyv napríklad na tehotenskú nevolnosť, tvar bruška, pleť a podobne??? Najmä tá nevolnosť ma zaujíma, lebo sa hovorí, že pri dievčatkách býva ženám zle a pri chlapčekoch nie. Mne v prvom tehotenstve zle nebývalo (mám syna) a teraz čakam druhé. Intuícia mi napovedá, že to bude dievča, dokonca aj uzv to tak na 80% potvrdil, ale tehotenstvo mám úplne rovnaké, dokonca ešte lepšie ako so synom. Je mi to v princípe jedno, len som zvedavá 🙂
Ďakujem

maryanna
26. júl 2010

@karika ahoj, no ja mám syna a prvé tri mesiace mi bolo zle brutálne (to si myslím že závisí od stavu žalúdka ja mám slabý žalúdok celkovo) ...ale čo viem,ale čo je na tom pravdy neviem, že pri chlapcoch je krajšia pleť resp sa hovorí že ženy opeknievajú a je to vraj preto že ak žena čaká tiež ženské pohlavie teda dievča tak že to dievčatko potrebuje hormóny a látky ako aj žena tak že ženám sa vtedy zhorší pleť a podobne.......ale ja na také veci neverím, čo sa týka tvaru brucha, pleti apodobne, každé dieťa je individuálne, matka je iná hraje tam rolu množstvo faktorov....takže tak

burina111
26. júl 2010

no my máme syna a teraz sa nám za pár dní narodí dievčatko a je to obrovský rozdiel..či prebeh tehotenstva, tvar brucha, všeobecne mám pocit, že dievčatko ma viac ničí a vyčerpáva. nevoľnosti som mala rovnako pri oboch do 4 mesiaca, to neviem posúdiť

bona
26. júl 2010

No, zatial mam za sebou len jedno tehotenstvo, takze nemozem porovnavat..ale mame dievcatko a ja som mala tak perfektne cele tehotenstvo, dokonca aj porod, ze sa fakt nemozem stazovat..😀 Ziadne nevolnosti, ziadne chute, ziadne nalady, plet som mala bez chyby (dokonca som vraj aj opeknela 😀 )..takze kym sme nevedeli pohlavie, vsetci tipovali chlapca🙂 Potom mali prekvapko, ked sme prezradili, ze to bude babizna..Je fakt, ze brusko som mala skor gulate a slo mi tak viac do bokov, ale zas jedna znama mi vravela, ze take mala ona pri oboch svojich chalanoch. Takze ono je to asi vysoko individualne..hlavne si to treba uzivat a tesit sa.. 🙂

miroslava72
26. júl 2010

Ahoj. Ja mam syna i dceru a obe tehotenstva prebiehali uplne hladko- bez nevolnosti a extra chuti..
Akurat som pri dcere nejedla ziadne sladkosti,cokolady ci zakusky...jednoducho mi nechutili.
A ako pisu kocky predo mnou-je to individualne.

ivanka85
26. júl 2010

ahoj ja mam za sebou len jedno tehotenstvo, mame chlapceka, nemala som ziadne nevolnosti, cele tehu bez komplikacii, ku koncu ma bolievali rebra lebo ma tam tlacil ale to bolo vsetko🙂to je moja skusenost🙂

zuzkap2
26. júl 2010

Ahoj, ja mam za sebou dve tehotenstva a z oboch mam chlapcov, teraz cakam tretie babo a tak to uz vyzera ze to bude dievcatko. Ked to tak porovnavam, tak tehotenstva s chlapcami boli oproti tomuto uplne bezproblemove az na nevolnosti v druhom tehu. Toto tehu ma fyzicky a aj psychicky dost vycerpava a je aj rizikove. Tvar bruska,plet su take iste ako v predchadzajucych teh.

gabrielkaa
26. júl 2010

Ahoj, podla mna pohlavie dietatka na priebeh tehotenstva nema vplyv. Ja mam sice len jedno dieta, dievcatko. mala som bez problemove tehu, zle mi bolo asi len dva tyzdne z celeho tehotenstva, zlepsila sa mi plet aj vlasy a brusko som mala take, ze kazdy "tipoval" chlapca. vraj viac dopredu. takze vobec to nemusi byt tak. nie su zarucene "signaly" ktre by rozlisovali pohlavie. niekto vravi, ze ked zena caka dievca tak straca krasu, vraj dievcatko berie, a ked chlapca tak opeknie. a zase by som to vyvratila, lebo mne vraveli, ze som opeknela 🙂 (teda ak ma neklamali) 😝

barinkova
26. júl 2010

ahojte ja mam prve dievca/nikolku a pri nej som pribrala 24kg a teraz len 10,velmi velky rozdiel aj v pohybe,aj vo vsetkom,problemy som nemala ziadne ani teraz,nakolko teraz nevieme pohlavie,akurat palila ma zaha v obidvoch pripadoch a vraj som opeknela v tvari teraz hovoria kamosky tak neviem a aj brusko mam oproti prvemu tehu tak polovicne,dufam ze to bude chlapcek

fecova
26. júl 2010

ahojte ja mam prveho chlapca, ziadne problemy som nemala, ani nejake zvlastne chute, len mi viac chutilo slane a mala som malinke brusko, ze ked som isla rodit sa ma pytali, ci idem predcasne v siestom mesiaci, a teraz mam uplne ine tehotenstvo, prve tri mesiace som bola kamoska zo zachodovou misou, palila ma zaha, mala som hnacky, nechuti mi kuracie maso, co predtym som jedla iba to, a jem sladkosti vela vela, ale mozno si len namyslam, ze je to dievcatko, no uvidime po ultrazvuku, a brusko mam take ako v prvom tehu ked som rodila, a to som len v piatom mesiaci. takze asi je to individualne

bashka
26. júl 2010

ja mam dve baby a kazde tehotenstvo bolo ine...co sa tyka zaludku, pleti, spanku...tvaru bruska, chutok, atd...myslela som, ze bude chlapec ked to bolo take odlisne 🙂 A mam krasnu babiku 😵 😵 😵

miska333
26. júl 2010

ja mam chlapca a zle mi nebyvalo, brusko som mala ako lopta ako byva aj pri chlapcoch a aj plet sa mi zlepsila

imarikai
26. júl 2010

ja mam dcéru aj syna a zle mi bývalo pri oboch

titulienka
26. júl 2010

vsetky tehotenstva som mala uuuuuuuuuuplne rovnake, prve mes. zle ..schudla som 7 kil.....uplne dentickeeee len s rozdielom, ze tentokrat to bude junior 😀 😀

mimkao
26. júl 2010

ja som (bola) tehotná päťkrát a zakaždým mi bolo neskutočne zle, tak že som skončila v nemocnici na infúzkach. Syna mám síce zatiaľ iba jedného, ale ničím sa to tehotenstvo, ani nevoľnosti nelíšili od tých tehotenstiev, keď som čakala baby. Ani tvarom bruška, pleťou, ani ničím. 😉

flamenga
26. júl 2010

vracala som od 6tt až do pôrodu. Ešte aj v deň pôrodu som si ráno pokecala s WC 😉 Máme chlapčeka 😉

cikyta
26. júl 2010

Pohlavie bábätka nemá vpliv na nevolnosti,tvar bruška,či kvalitu pleti 😉

janzurka
26. júl 2010

My mame chlapceka a byvalo mi totalne zle do 4 mesiaca. Neboli to ranne nevolnosti, ale celodenne. Tak dufam, ze sa to pri druhom nezopakuje 😉

nsoci
26. júl 2010

Mam chlapceka, teraz cakame dievcatko.
Pri oboch mi bolo zle do 13tt presne na den.
Pri Matkovi som mala spicate brusko, hroznu plet a vlasy.
Teraz mam brusko viac do bokov, plet ovela lepsiu ako v prvom tehu a vlasy este lepsie nez normalne.

egyptanka
26. júl 2010

ja mam dievcatko, zle na vracanie mi nebolo, len strasna unava, palenie zahy, brucho gulate a strasne som oskaredela ... hrozna plet, vlasy bez lesku ... presne ako sa vravi, dievcatko mi krasu uberalo.

lenka_66
26. júl 2010

ja mam chlapca , zle mi bolo brutalne a cele tehotenstvo ma napinalo pri umyvani zubov.plet som ani v puberte nemala tak obsypanu 😖 ,vlasy bez lesku.brucho som mala mega .kazdy sa pytal ci prenasam dvojcata 😀

bihan
26. júl 2010

Nie, absolútne žiadny.

anjelicek26
26. júl 2010

No kedze mam dievcatko a chlapceka

Pri dcerke mi bolo fakt fajn, mala som gulate brusko, mala som chut na sladke, ziadne tehotenske nevolnosti. Do jedla som sa musela nutit - hlad som vobec nepocitovala cele tehu. Malinka sa narodila tri dni po termine. Ziadny poslickovia, ziadne tvrdnutie bruska, ziadne tahanie v podbrusku, proste skvele tehotenstvo. Pribrala som 11,5 kg

Pri malom som si nevolnosti uzila, medzi 11-13 tyzdnom mi bolo na skapatie. Brusko bolo do spicata. Navyse sa mi stale chcelo spat, neskutocne! Padala mi hlava non-stop v praci... mala som chut na mäsovite vecicky a na ovocie, stale som bola strasne hladna, vybrakovavala som chladniku. Malinky sa narodil tri tyzdne pred terminom. Od tridsiateho tyzdna tvrdnutie bruska, habadej poslickov, klesnute brusko... Pribrala som 13,1 kg

Plet a vlasy sa nezmenili... ani u jedneho... a sedi nam pohlavie aj s cinskou tabulkou 😎

tynushqa
26. júl 2010

Ja mam tiez dievcatko, vsetci mi hovorili ze to bude na 100% chlapcek, brusko spicate a padnute dole, plet a vlasy som mala kraaasne, zle mi nebolo, len som bola stale velmi unavena 😉

cmulinko
27. júl 2010

Nevolnosti sposobuje samotne tehotenstvo....tvar bruska poloha dietata a anatomicke rozlozenie a velkost maternice a kvalitu pleti zasa hormonalne zmeny v tele matky,niekomu hormony napomahaju ku krase a inemu z nej mierne uberaju.....ale pohlavie dietata nema ziadny efekt na priebeh tehotenstva,

ejuska79
27. júl 2010

ja cakam dievcatko a 4 mesiace mi byvalo priserne zle cele dni... posledne dva mesiace mam po tvari, najma okolo oci a na cele hnede skvrny, ale pribrala som 10 kg a brusko mam male gulate, akoby som zjedla loptu...

krivka5
28. júl 2010

ja som do piateho mesiaca mala strasne nevolnosti a tvar som mala celu vyhadzanu. teraz som v 31tt a uz je vsetko v normale, len som velmi pribrala, 27kg. cakam chlapceka, takze prislovie ze dievcatko berie krasu u mna neplati 🙂

tatiana1985
28. júl 2010

vsetky reci v tehu ohladom pleti, vlasov, spicatych brusiek, vyhadzanej tvare, a pod su len myty 😎
... stare baby sa niekedy v minulosti nudili, tak si vymyslali vselijake zarucene teorie... 🙂
Dost sa divim , ak v dnesnej dobe niekto da na taketo reci... 🙂
... palec hore davam nicku cmulinko, vystihla to dobre ...

lucula73
28. júl 2010

ja vám napíšem moju skúsenosť-keď som čakala dcéru,bolo mi vkuse zle a často som vracala,aj v nemocke som kvoli tomu bola,ku koncu som bola aj vyhádzaná totálne...nevedela som,že to bude dievčatko,až keď sa narodila.... 🙂
a teraz keď som bola tehotná druhý krát,tak som vobec nevracala,len mi sem tam bolo nevolno od žalúdka....a vyrážky som nemala absolútne žiadne.....tak si vravím,že to bude asi chlapec ..a aj to tak je 😉

takže niečo na tom pravdy bude--ale ja si skor myslím,že je to o prevahe hormonov....nie mýty 😉

katka1981
28. júl 2010

Pri mojej babulke som mala prvy trimester ranne nevolnosti, kym som sa nenajedla, ale slabe, ani raz ma nenaplo.

luciferka080
8. aug 2010

Ja si myslim ze hej, koli tomu ze kazde pohlavie produkuje rozlicne hormony ktore ovplyvnuju matku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre