Mám 17 a čakám bábo. Poraďte mi čo ma čaká

martinadt
26. aug 2006

Ja potrebujem asi pomoc... niekoho kto mi poradí... čakám malé bábätko a aj ked mi viacerí vravia že si to mám nechať zobrať ja to nedokážem a nedokážem malému nevinnému životíku zobrať život.. jediný kto sa postavil na moju stranu je môj bratranec a pomôže mi malého aj vychovať ... síce ešte na mne nie je vidno nič a ešte tak skoro asi ani nebude ale chcem vedieť čo sa so mnou bude diať..čo všetko budem musieť podsrúpiť ja neviem nejaké vyšetrenia alebo čo.. prosím pomôžete mi niekto dosť sa bojím ... a nechápem ako niečo také veľké raz zo mna výnde ...

martinadt
autor
27. aug 2006

kvetka9: no tak to je tiež na zamyslenie 😎 ale máš pravdu

tilly
27. aug 2006

kvetka, súhlasím,

súhlasím aj s barunkou, žiadna kaša sa neje tak horúca, neboj, rodičia ťa možno nepochopia, ale pomôžu ti

nemyslím si, že by si skazila život, je tu viac takých, čo maturovali s bruškom, alebo s bábom...

moja kamarátka otehotnela v 19, rodila keď mala 20, čo je viac ako máš ty, ale vtedy jej všetci hovorili, ako si pokazila život, teraz má malý 5 rokov, majú krásny byt, ona má výbornú prácu, malý je samostatný (inak mimochodom veľmi zlatý a dobrý chlapček)... skrátka, teraz si môže aj študovať, aj pracovať a má aj nádherné dieťa

martinadt
autor
27. aug 2006

No aj mne toto povedalo veľa ľudí že si tým malým skazím hrozne život ale nie je to pravda a ja sa nan teším veľmi 😉

gedren
27. aug 2006

Martino, je skvely, ze mas odvahu za mimco bojovat, urcite se nenech nikym presvedcit k opaku - pokud ho sama chces, je to to nejdulezitejsi a nikdo nema pravo Ti do toho mluvit! Urcite nebudes litovat, a kdyz Ti budou rikat, ze sis nic neuzila, tak se muzes jen usmat, ze v 35, kdy nektere teprv tehotneji, Ty uz budes mit ditko plnolete a zivot pred sebou 🙂. Doufam, ze najdes utociste, at uz u bratrance, nebo u kamaradky, brzo i toho spravneho tatku, a taky ze Tvoji rodice, i kdyz ted treba nebudou nadseni, urcite miminko samou laskou snedi, az ho uvidi! 🙂

tilly
27. aug 2006

martinka, držím palce, bojuj, ale budeš to mať nesmierne ťažké a budeš potrebovať veľa šťastia, prajem ti ho 😉

verulka
27. aug 2006

No konecne som to tu nasla, doteraz som si s Matkou pokecala iba cez IP. Vdaka expertka 😉 Baby a zivot sa babom pokazit neda 😀 😀 😀 A hlavne matka, zelam vela energie pri boji za babo. Vsak ono sa ti to vrati...Mimochodom pred 5min som ti poslala IP 😀 a neboj, budeme ti pomahat aspon takto- oporou...papa

martinadt
autor
27. aug 2006

áno možno to bude ťažké ale myslím že výsledok sa dostaví o 8 mesiacov... a ked si ho zoberem do rúk tak budem hrdá na to že som nespravila to na čo ma navádzalo dosť veľa ľudí 🙂

terezka.
27. aug 2006

martinadt : Připrav se , že prožiješ i dost těžký chvilky, ale vím, že až budeš poprvý držet svoje mimčo v náručí, budeš ten nejšťastnější človíček na světě!Přeju hodně štěstí 🙂

dorotka
28. aug 2006

martinka mozno by si cez ip mohla popisat aj s miriam17 ste v rovnakom veku len ona uz je viac tehotna tak ti mozno da aj nejake rady 😉
a skolu si urcite dokonci aj ked budes mat babetko 😉

miriam17
28. aug 2006

martinadt.halvu hore aj ja som to zvladla,som sa bala to povedat a sdom povedala a teraz sa tesia uz so mnou anio ja nema dobrycg rodicou ,ale tiea vztahy sa po case zmenili na velmi dobre,aj ked ti to budu stale vicitat tak potom sa budu takisto tesi 😀 t

ervotoc
28. aug 2006

hm,jasne,nebude to prechadzka ružovym sadom,nie vzdy ti bude do smiechu,myslim,ze si este sem tam aj poplačeš,ale určite si nemyslim ze je to skoro a ze si este sama dieťa,ako to tu niekto spomenul 🙄 nezalezi na veku,niekedy ani tridsiatnička nie je dosť zrela,pripravena,na prichod dieťatka 😉
terezka napisala velmi pekne,fakt,ked prvy krat uvidiš svoje bábo,budeš najšťastnejši človek,hm,a vlastne už budete dvaja na všetko 😉 a tvoj drobček to vsetkym nandá 🙂 😉 ja to vidim teraz na našom,neviem či to vycitil v brušku či podla tonu hlasu atd 🙂 ale nemusi len ludi,ktori neboli dva krat nadseny ze prichadza na svet,inak ludi vsetkych zbožnuje,nema s nikym problem,uplne cudzi,vsetci v pohode,ale ked je s ludmi,ktorich som uz spominala,kriči,šklbe sa,aj plače,musime isť preč a nevydrži ani v ich naruči vobec,,hm a teraz aj mna napadlo,moja svokra tiez rodila mladucka,neviem ci uz mala 17 😉 ale keby sa rozhodla inak tak nepoznam svojho draheho a nemam tu drobca 😉 brácho ma kamosku čo rodila tusim v 15stich 😕 ma uz skoro trojročneho prcka a je to jej svet,nemala to lahke,ale teraz je uz tiez s rodičmi a ty lutuju ze nemohli byt pri tom ked bol mimčo,su ale šťastny že ho maju 😉

kaciatko81
28. aug 2006

ahoj martinka, urcite to nebude lahke, ale neboj urcite sa to da zvladnut. a co sa tyka toho, ci si alebo nie si pripravena. mam 25 rokov, babo sice musi este pockat, ale som si ista, ze pripravena nebudem. neviem sa pripravit na nieco, co je nove a nepoznam to. niekde som to tu uz pisala, moja mamina mala 20, ked som sa narodila a je to ta naj mama aku mozem mat 😵 . a rodicov sa neboj, si predsa ich dieta a vzdy aj budes😉. drzim ti palce 🙂

martinadt
autor
28. aug 2006

Dakujem vám za všetko, možno to nebude prechádzka ružovým sadom ale verím že ked malého uvidím tak to pre mna bude najružovejší den v mojom živote, a aj ked neviem čo všetko s ním preskáčem ešte tak sa vdaka vám na môjho malého teším 😉

rova
3. okt 2006

Martinadt: Ahoj, teď jsem si přečetla tvé příspěvky. Můžu se zeptat jak to dopadlo?

arietiska
6. okt 2006

martinadt: Taky jsem velmi napnutá jak se k tomu všemu postavili rodiče??? Podpořili tě ??? Každopádně nejsi v dobré situaci, ale taky nejsi ani první ani poslední, a ty co já znám to zvládli bez potíží a dnes jim závidím, pač mohli od 35 let žít druhý život a tím pádem o nic nepřišli. Tzn. i ty to zvládneš všechno! Každopádně máš můj obdiv, že jsi tak statečná.Doufám, že nám nezruší mateřskou, pač ta obzvlášť svobodným maminám pomůže . . .Kažodpádně varianta být u kamárádky, pokud tě rodiče nepodpoří je nemoudrá, raději zažádej o byt pro svobodné matky s dětmi . . .Určitě máš v bydlišti nějaké centrum pro pomoc svobodným maminám s dětmi, kde ti se vším poradí . . .

ssofiaa
9. dec 2006

Martinka, dufam, ze ste aj s drobcom OK a brusko krasne rastie. Vela stastia, aj ja slom slobodna mamina rocnej dcerky-Laurinky (otcovstvo nemam uznane a ani nechcem, je nam s malou super a mam aj pomoc rodicov), tiez som sa rozhodovala co a ako, ale poviem Ti, nikdy, ani len na 1 sekundicku som neolutovala, ze som si Laurinku nechala....nikto na svete Ti neda tolko lasky ako to male babanko v tvojom naruci, ked Ta objime rucickami a da Ti pusinku, no je to neopisatelne, najkrajsi pocit na svete🙂

eji
9. dec 2006

ja osm otehptnela v 18...a zijem!!!

eji
9. dec 2006

sorry za tie gramaticke chyby, ale Kubik sa mi tu obsmieta 😅

miriam17
13. dec 2006

m,artinadt...ja som si tiez myslela zwe to bude ktastrof ale ked je viki uz na svete tak moji rodicia nedaju na nuu dopustit oni ju miluju tak ako kazdy z mojej rodiny...ako ju necheli ta ju tweraz chcu prezijes to neboj

kajule
13. dec 2006

Zdravím, mě je 19,5 a taky čekám miminko sice mám přítele a všichni se na Prcka už moc těšíme, ale taky si teď dodělávám školu a snad to zvládnu. 🙂 Ale občas mám takový nálady, že se to nedá vydržet. Jednou mám velkou radost a pak mě zase začnou napadat úplně šílený myšlenky, tak si říkám jestli to je normální?! ☹

lucinocka
13. dec 2006

aj ja chceem vediet ako to dopadloooo

rova
14. dec 2006

Kajule: Netrap se, já jsem také otěhotněla v 19 a mozek se mi vařil, když jsem přemýšlela, jak to zvládnem apod. Ale, když jsem pak viděla rostoucí bříško, ultrazvuk, slyšela její srdíčko a když jsme poprvé s taťkou na sále viděli to malé miminko všechno z tebe spadne.. 😉

magg
18. jan 2007

ahoj martinadt, som velmi zvedava ako si na tom. Kedy mas termin? Drzim Ti palce, je super, ze si sa rozhodla, tak ako si sa rozhodla. Narodenie babatka vyriesi vsetky problemy. My sme to mali v rodine tiez vselijake, ale odkedy mame dcerku, vsetko je inak. Upravili sa nam vztahy, vsetci su hotovi z nasho dievcatka, je to super.

margita
21. jan 2007

ahoj martinadt, zvládneš to aj moja 17 roč.dcéra má 4 mes.chlapčeka, pre rodičov je to veľký šok, ale ver mi strašne ho ľúbime, ajj vaši si zvyknú a budú sa tešiť.

marse
21. jan 2007

ahoj martinadt, velmi ti drzim palce aj ja som otehotnela ako 17 rocna vsetko bude ok, uvidis nasi ma tiez isli zabit, najma koli skole, ked chces ozvi sa a porozpravame viac 😉

katusha
9. feb 2007

ahojte baby, tak neviete niekto ako to s martinadt dopadlo??? 🙂 ja si myslim, ze to nie je az taka tragedia mat v 17 dieta, urcite nie je prva ani posledna ... a nase babicky rodili myslite v kolkych rokoch? 🙂

pipi1211
9. feb 2007

ahoj martnadt!!!! drzim ti palceky verim ze to zvladnes i ked klamat ta nebudem nebude to lahke no zvladli to mnohi... ja sice nemam 16 ako ty no byt tehotna v 19 tiez nie je na pochvalu... ak budes mat okolo seba dobrych ludi ako ja tak to bude ok 🙂 drzim ti palceky

katusha
9. feb 2007

aha pipi, toto si myslela 😀 no, ved nejako bolo nejako bude, hlavne sa netreba stresovat 🙂 kvôli babatku

eva4444
9. feb 2007

ahoj, hlavne povedz vasim pravdu, aku mas asi predstavu ze budes zit s babetkom, nakolko budes potrebovat ich pomoc. neboj, aj keby prva ich reakcia nebola tiptop verim tomu, ze ta podporia. a hlavne nezabudni k lekaaaroviiii

pipi1211
9. feb 2007

jj a vy ako? ozaj uz si skolu skoncila? mne to tak blbo vychadza ze mam termin na maturity akurat tak maturovat budem v septembri...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre