Mám 17 a čakám bábo. Poraďte mi čo ma čaká

martinadt
26. aug 2006

Ja potrebujem asi pomoc... niekoho kto mi poradí... čakám malé bábätko a aj ked mi viacerí vravia že si to mám nechať zobrať ja to nedokážem a nedokážem malému nevinnému životíku zobrať život.. jediný kto sa postavil na moju stranu je môj bratranec a pomôže mi malého aj vychovať ... síce ešte na mne nie je vidno nič a ešte tak skoro asi ani nebude ale chcem vedieť čo sa so mnou bude diať..čo všetko budem musieť podsrúpiť ja neviem nejaké vyšetrenia alebo čo.. prosím pomôžete mi niekto dosť sa bojím ... a nechápem ako niečo také veľké raz zo mna výnde ...

claire
26. aug 2006

Martino, tolik holek to už zvládlo před tebou! Nejsi první ani poslední, takže pryč se všemi strachy. Na chvilku se zastav, nepanikař a zachovej se tak, aby sis to rozhodnutí nemusela nikdy vyčítat. Určitě budeš skvělá mamina 🙂 Asi si to nemyslíš a možná ti to ještě nikdo neřekl, ale gratuluju. Miminko je radost 🙂

martinadt
autor
26. aug 2006

áno zvládlo ale ked mne nik v tom neverí všetci si myslia že to dieťatko pri mne nebude šťastné a ja nemám ukončenú ani strednú školu a ani ju nemôžem dokončiť

arabeska
26. aug 2006

martinadt mas ip 😉

expertka8
26. aug 2006

...martinadt...skús sa ozvať *verulke*...myslím,že táto osôbka Ti dodá optimizmu,ale najmä užitočné rady do života v Tvojej zložitej/ale NIE nezvládnuteľnej/ situácii 😉 ...zdá sa mi,že si prešla obdobným ako ty prexádzaš teraz...a dnes si dokončuje VŠ pri trox deťúrencox..hlavu hore,maminka...nič nie je také "strašné" ako sa na prvý pohľad zdá 😉

nathalie111
26. aug 2006

martinka, IP

martinadt
autor
26. aug 2006

a ako sa mám niekomu ozvať ja som tu prvý krát a vôbec neviem ani či mi to pomôže ale bojím sa hrozne sa bojím a už neviem čo robiť cítim sa ako bezmocná

patulinka
26. aug 2006

martinka ved ja mam 16 a tiez cakam babo a zo zaciatku som sa citila presne tak ako ty ale teraz sa uz nam aj celkom tesim tak nestracaj na optimizme ako expertka povedala nic nie je take strasne ako sa na prvy pohlad zda

expertka8
26. aug 2006

..martinadt...otvor si IP-internú poštu 😉

arabeska
26. aug 2006

hore ako sa registrujes mas take ze interna posta,staci si na to kliknut a tam sa s toho uz vysomaris 😉

expertka8
26. aug 2006

..xybička se vloudila..tak ešte raz...repete..prosím..🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lia
26. aug 2006

martinadt:drzim palceky,nech sa rozhodnes akokolvek 😉
ja si myslim tiez,ze ked dobrych rodicov,ktori ti troska pomozu s dietatom,aby si mohla dokoncit strednu,vsetko sa da zvladnut,ak si povies,ze to dieta chces a skolu si dokoncis.
aj tak sa nakoniec budes musiet sama rozhodnut,tato situacia je chulostiva na to,aby ti cudzi ludia radili.
drz sa martinka a daj vediet ako si dopadla.
a hlavne to neber tragicky,ved v tebe rastie mala fazulka 😉 -co je urcite krasny pocit.

arabeska
26. aug 2006

martinka mas zase ip 😉

martinadt
autor
26. aug 2006

problém je aj v tom že dobrých rodičov nemám

lia
26. aug 2006

nebyvas s rodicmi??

martinadt
autor
26. aug 2006

no bývam s rodičmi ale čoskoro ked sa to dozvedia už asi nebudem

gedren
26. aug 2006

Martino, myslim, ze je dobre, ze si ditko chces nechat, nenech se presvedcit k opaku, vzdyt vis kolik lidi ma problemy s pocetim, deti nemocne apod., to, zes otehotnela, je sice v Tvem pripade dost komplikovane, ale kazdopadne je to neco krasneho a urcite nebudes litovat, az to malicke dostanes do ruky 🙂.

Par mych spoluzacek a kamaradek takhle brzo melo deti, akorat ze jim pomohli rodice, nevim, jak moc slozita je situace u Tebe, jestli se na ne nemuzes spolehnout, je to horsi, ale ne neresitelne. Co otec ditete, chce ho, vi o tom, jsi s nim, chces s nim byt dal? Nebo to jde cele mimo nej?

martinadt
autor
26. aug 2006

Otec dieťaťa ... o tom by som ani nepovedala nič radšej proste mu nedovolím sa k malému ani len priblížiť..je to najhorší človek na svete...som v zložitejšej situácii...a nerátam ani s pomocou rodičov...

lia
26. aug 2006

preco si to myslis,ze ti nepomozu??
expertka,co spravit,ked je uz zalozena tema,hhhmm?? 😅

arabeska
26. aug 2006

lia,napisat bobovi alebo majke aby temu zamkli 😉

martinadt
autor
26. aug 2006

otcovi to bude jedno a mamu poznám veľmi dobre..

barunka
27. aug 2006

martina, možno budeš správaním rodičov, keď sa dozvedia, že čakáš pod srdcom ich vnúčatko prekvapená... možno sa zachovajú úplne inak ako si myslíš...
ja som bola tiež postavená pred niečo takéto a povedať rodičom, že "mami, oci, som tehotná" bola pre mňa jedna z tých najhorších vecí na svete. myslela som si, že budú výčitky a podobné veci, ale nič nebolo... len sa ma spýtali, čo chcem teraz robiť, ako si to chcem zariadiť a teraz sú zo svojej malej vnučky nadšení...
ono také malé stvorenie, niekedy dokáže ľudí zmeniť na nepoznanie... netráp sa hneď predčasne, neprospeje to ani tebe, ani tvojmu dieťatku a podľa tvojich písmen, ti na ňom už teraz záleží...
nechaj si to prejsť hlavou, zavolaj rodičov, sadnite si spoločne k stolu a povedz im, čo máš na srdci.
ale ešte taká jedna rada, najprv si premysli odpovede na otázky, a čo budeš teraz robiť? ako to chceš vyriešiť? ako sa chceš postarať o dieťa, keď ty si ešte dieťa??, a hlavne, priprav sa aj na to najhoršie, že na teba možno budú kričať, budú ti vyčítať...
ale ty, neskloň pred nimi hlavu, neplač, veď si nespravila nič zlé... len si tehotná a to predsa nie je hriech. čo by iné ženy, dievčatá, dali za to, aby mohli byť mamami...
držím palce...

tibike
27. aug 2006

moja svokra otehotnela v 16nastich,keby nie,nemal by som po boku svoju polovičku 😉

catrien
27. aug 2006

taky jsem musela řešit podobny problém jako ty.Můj přítel a já jsme věřící a tím pádem jsme chtěli vydržet se sexem až po svatbě.Žel se nám to nepovedlo.Jednou jsme to nejak nepohlídali a byla tu možnost otěhotnění.Bylo mi 15.Nebylo jasné jestli jsem nebo nejsem v tom,ale rodičům jsme to říct museli.Byli z nás hodně zklamaní.Naštěstí bylo brzy a vyřešily to prášky.Je ale pravda,že když teď vidím maminky s dětmi,mám výčitky svědomí,že jsem možná mohla mít taky takové děťátko a měli bysme ho nade všechno rádi.

V 17 bych se ale zachovala jinak,hlavně když bych si byla jistá,že mimnko opravdu čekám.Určitě bych si ho nechala.Možná bych měla výhodu,že bych měla oporu v partnerovi a spolu bychom to zvládli,ale i kdyby ne,vždyť existují domovy pro matky s dětmi,kde by mi s dítětem pomohli,ale rozhodně bych nechtěla zažít ty výčitky,že jsem mohla mít děťátko a nikomu takový stav nepřeju...

ninocka
27. aug 2006

to je strasne malo rokov aj ked mas oporu v partnerovi este si sama dieta a neuzila si si v zivote nic a budes to lutovat

lovacka
27. aug 2006

ninocka prepac ale nesuhlasim s tvojim prispevkom ☹ nemyslim si ze tym ze ked si necha babo tak si pokazi cely zvysok zivota a ze uz nic nezazije 😕 mozno toho stihne a zazije viaej ako my netehulky 😉 takze v prvom rade by som neodsudzovala

dahlia23
27. aug 2006

Maťka, aspoň myslím, že sa tak voláš (Martinadt), máš IP. Pozri sa na to a snáď Ti to trochu pomôže. 😉

martinadt
autor
27. aug 2006

Chcem tu všetkým povedať že aj ked s tým niekto nesúhlasí ja som už pevne rozhodnutá že ten malinký zázrak pod mojím srdiečkom neskončí len tak...skončí v mojom náručí a s tou najväčšou láskou akú môže dostať... poviem vám aj to že rodičom to ešte nepoviem aspon teraz nie počkám aspon mesiac kým si pekne všetko pozisťujem čo a ako so mnou bude... aj ked ma pošlú z domu preč stále mám svojho bratranca a mám aj naj kamošku pri sebe ktorá má síce len 19 ale má svoj vlastný bytík a pomôže mi... chcem podakovať hlavne tým ktoré ma tu podporili lebo mi dodali naskutočnú odvahu a chuť za to malé bojovať proti všetkým hoci aj proti svojím rodičom...
ninocka tebe chcem odkázať že možno že som ešte dieťa ale myslím že ak aj budem mať takto skoro miminko tak mu budem nie len mamičkou ale aj najlepšou kamarátkou...
a dahlia dakujem za IP aj ty si mi veľmi pomohla a množstvo dalších super báb tu ktoré už aj majú, čakajú či ešte len budú čakať to najkrajšie na svete.. 😎

dahlia23
27. aug 2006

Som rada, že sme Ti pomohli a kedykoľvek bude treba, budeme tu.... 😉

kvetka9
27. aug 2006

martinadt: ja si myslim ze ked si bola dospela a zrela na sex, tak teraz si plne zodpovedna za jeho nasledky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre