Mám 17 a čakám bábo. Poraďte mi čo ma čaká

martinadt
26. aug 2006

Ja potrebujem asi pomoc... niekoho kto mi poradí... čakám malé bábätko a aj ked mi viacerí vravia že si to mám nechať zobrať ja to nedokážem a nedokážem malému nevinnému životíku zobrať život.. jediný kto sa postavil na moju stranu je môj bratranec a pomôže mi malého aj vychovať ... síce ešte na mne nie je vidno nič a ešte tak skoro asi ani nebude ale chcem vedieť čo sa so mnou bude diať..čo všetko budem musieť podsrúpiť ja neviem nejaké vyšetrenia alebo čo.. prosím pomôžete mi niekto dosť sa bojím ... a nechápem ako niečo také veľké raz zo mna výnde ...

katusha
10. feb 2007

ja som s tym sekla, ale tak co uz ked uz ... mne sa nedalo dochadzat kazdy den do skoly 40km ... toto budem riesit potom

megie
13. feb 2007

martinad sa nikde neozvala???Aj ja som zvedavá.... 😔

margita
23. feb 2007

Martinad čo je s Tebou, dieťatko už je na svete? Ozvi sa nám ak sa dá.

r123
23. feb 2007

ahoj martinad:tak podívej stůj si za svým ty sy ta co udělá krásný život pro svoje krásné dítě!mě bylo čerstvých 18 když sem porodila dnes už skoro dvouletýho syna Kryštůfka a je to to nejhezčí co tě potká!!!! 🙂 není pravda že si zkazíš život to píšou ty co to dítě tak brzy neměly a tím pádem nemůžou vědět o čem píší!neboj se toho a buď hrdá na to že budeš krásná mladá maminka a budou se za tebou otáčet kluci na každým kroku!je pravda že se dost věcí budeš muset vzdát nebudu ti lhát.a škola?tu můžeš dodělat na mateřské třeba dálkově tak jako já!vždyť dneskA už je tolik možností!neboj se toho!!!skus se obrátit třeba na takové ty organizace pomoc maminkám v nouzi atd...nebo klokánek!hlavně se ho nevzdávej.šmarja diť i v těch 18 se to dá perfektně zvládnout!ty co říkají že je to brzy tak fakt neví o čem mliví,protože to nezažili!!!já mluvím z vlastní skušenosti sice mám partnera a spoustu lidí co mi pomohly,ale často sem se cítila divně nebo odstrčená.a co zbytek rodiny?ti by nemohly pomoct?sourozenci?tety,strejdové,babička atd...jen sílu ty to zvládneš a všem dokážeš že si zodpovědná a silná ač mladá maminka a že tvoje miminko bude to nejůžasnější pro co budeš žít!!!drž se a bojuj!!!!!hodně štěstí!!!!!!! 🙂

1980mat
26. feb 2007

martinad: Také držím palce, ať už jsi se rozhodla jakkoliv. Naposledy si sem psala v srpnu. Uběhlo půl roku a nás by určitě zajímalo, jak to vše dopadlo a jak jsi se rozhodla. 😉

margita
1. mar 2007

martinad čo sa stalo prečo sa neozývaš?

verunnecka
4. apr 2007

ahojte,já rodila kdž mi bylo 18 a je pravda že teď se za mnou kluci otáčí víc než předtím,to těhotensví asi opravdu zkrásňuje:o)malýmu jsou 3 měsíce.jsem ráda že ho mám je to náš miláček Adámek a těch řečí kolem si nevšímejte ať se třeba lidi zblázní,vy budete maminky ne oni.tak si to užívejte:o)pa

nilita
4. apr 2007

Ahoj holky já rodila měsíc před 19....Nedávejte na kecy ostatních!!!!Ale jednejte dle svého uvážení...Já jsem moc ráda,že malinkou mm.A stěma klukama to je pravda.... 😉 Mám i nějaké nabídky,zůstávám jen u nich 😀
Všem moc a moc gratuluji!!!!!!Mimísek je velká radost ,tak za to budte moc a moc rádi!!!! 🙂 😉

verunnecka
4. apr 2007

a kolik je mimču?

anemo
24. apr 2007

Martinka, netrap sa tym co ti hovoria ini. Moja kamaratka mala prve dieta ked mala 14 rokov. Potom mala este dalsie 2 deti. A ked mala 30 rokov tak sa zacala venovat sportu a teraz v 33 rokoch je niekolkonasobna majsterka sveta v silovom trojboji. Ludia si urcite povedali ze v 14 tich jej zivot skoncil a vobec to nie je tak 🙂 Ma krasne tri deti a zavideniahodnu pevnu volu 🙂 prajem ju aj tebe, vsetko co budes chcet v zivote este stihnut urcite stihnes. aj skolu aj ine. zelam ti vela blizkych ktori budu pri tebe stat 🙂 A.

fabiana
4. júl 2007

Ahojky!
Vie niekto niečo o Martinke? 🙂

mimikyky
4. júl 2007

Ahojte kočky 🙂 🙂 🙂

Ja som rodila prvý krát v sedemnástich, v deň, keď som mala stá pred maturitnou komisiou ☹
Dnes mám 31, a mám štyri detičky, najstarší má 14, potom 10r, 8r, a najmenší maznáčik má 19mesiacov.
Je to super, byť mladá, a mať doma puboša, a takmer už aj pubošku 🙂 , všetci "čumia", keď im poviem, že to sú všetko moje deti.
Vtedy v sedemnástich, /otehotnela som tesne po narodkách, a syn mal tri mesiace keď ja osemnástku/ ma moja mama nútila všelijakými fintami ísť na interupciu, ale ja som si pevne stála za svojím, a dnes som šťastná, že to tak bolo 🙂

fabiana
5. júl 2007

Mimikyky, rozhodla si sa správne 🙂

martinadt
autor
12. júl 2007

Tak ahoj kočky. Je mi ľúto že som sa vám neozvala skôr ale naozaj sa mi nedalo nijako. Mala som dosť problémy nejaké rodinné aj kadejaké ale maličké je už na svete. Volá sa Danielka. Narodila sa 7.5.07 a mala 2200g a 48cm take malinke prtate len. Nežijem teraz na Slovensku ujal sa nás môj ujo a myslím,že je nám s ním najlepšie. Možno tu teraz budem tráviť nejaké chvíľky aj s vami 🙂 Naozaj môžem byť vďačná viacerím babuľám tu. Posielam vám jedno veľké ĎAKUJEM!!! 😉

mracik
12. júl 2007

jeej, gratulujem martinka, teda, už som si nemyslela, že sa ozveš
som rada, že sa ti darí, dúfam, že hodíš aj nejaké foto drobátka 😉

martinadt
autor
12. júl 2007

mracik určite áno keď budem nejakú mať no bohužiaľ doteraz na fotenie nebol čas

arabeska
12. júl 2007

martinka ahoj 😵 gratulujem k malinkej,som rada ze ste ok

martinadt
autor
12. júl 2007

arabeska dakujem patríš k tým, ktoré mi pomohli 🙂

arabeska
12. júl 2007

ale kdee,to nestoji za rec 😉 no ako si to cele zvladla?inak sranda ako ten cas leti ako vidis uz aj my budeme mat druhe babo 😵

gaja
12. júl 2007

ahoj maťka... no ja som si až teraz prečítala tvoju tému (net máme mesiac)...
gratulujem k Danielke.. Ja by som sa asi rozhodla tak isto. Ved školu si dokončíš...
Ako tak čítam, tak u rodičov si asi nepochodila... ☹ hm, okrádajú sa sami o to najkrajšie...

martinadt
autor
12. júl 2007

Júj babule keby ste vedeli ako mi je niekedy naozaj strašne prišla som o všetko ale zároveň mám niečo čo mi robí v živote šťastie.

eros
12. júl 2007

martinadt jeeeej krasny datum a gratulujem moj hrosik muz vtedy narodil a ma kolegu co je tiez 7.5 😀 😀 a sup ryhclo potom fotecky a neh sa Vam s daneilkou dari
arabes ahojky teba furt treba hladat niekde 😀

gaja
12. júl 2007

ale Maťka - bude lepšie... Danielka troška povyrastie, dorobíš školu, najdeš prácu... niekoho kto vás obe bude moc moc lúbenkať...ved máte celý život pred sebou...

niekto raz povedal, že človek musí padnúť až na úplne dno, aby si uvedomil hodnoty života a začal nový život.. ten lepší... 😎

martinadt
autor
12. júl 2007

nejako tomu už neverím a v lásku tiež nie a keď pravdu poviem ani ju mať už nebudem lebo niekoho som dosť bolestivo stratila a už pol roka na neho neviem prestať myslieť ale mám podporu aspon 🙂

arabeska
12. júl 2007

mati,nic sa neboj uz len dobre bude,nie vzdy je vsetko podla nasix predstav.

ale malinka sa ti o dost skor narodila,nie?hlavne je ze ste v poriadku a to ostatne bude tiez 😉

erosku veru veru,ale ja len naskok doxadza mi baterka tak musim koncit 😔

mimmuska
12. júl 2007

martinka som moc rad ze si si to nedala vziat a ze mas isto krasnu malu princeznu pri sebe....
moc som drzala palce aj ked som to len citala no cakala som na spravu od teba a ted som strasne rada ze je to ok.
a kde ted vlastne si ked pises ze nie si na slovensku a co rodicia a otec malej/ak nechces kludne moje otazky ignoruj akoby som sa ani nepytala.
chcem ti len pogratulovat a zazelat vse naj a vela vela krasnych chvil s malinkou...
pa vela sil a energie...

gaja
12. júl 2007

základ máš - máš podporu a máš Danielku.. a ostatné časom príde... 😉

martinadt
autor
12. júl 2007

Takto baby aby bolo všetkym jasné otec dieťatka je zabudnutý nechcem na neho myslieť ani bol to človek, ktorý si dokázal pichnúť drogu takže k malej by som mu nikdy nedovolila sa priblížiť. A kôli nemu sme mali aj nejaké zdravotné prblémy malá sa narodila skôr s dosť nízkou váhou ale bola silná a držala sa. Čo sa týka rodičov, ani to nechcem už riešiť, je to za mnou a myslím že s mamou sa už neuvidím určite. A načo aj, mám nádhernú dcérku a uja, ktorý mi vo všetkom pomôže. Nikoho viac nepotrebujem. Mala som lásku, nebol síce ocinkom dieťatka, ale bral by ho za svoje no okolnosti ktoré sa stali nám nedovolili byť spolu a tak to som brala za najväčšie nešťastie vo svojom živote stratu tohto človeka som veľmi zle znášala dokonca som mávala záchvaty. Neozvala som sa mu odkedy som odišla a myslím že to nedokážem ani teraz aj keď viem, že je teraz na nete ale myslím že by som mu len ublížila keby som sa mu ozvala. Písal mu bratranec že sa mi narodila dcérka ale ja mu napísať nemôžem. V tom ma ešte niečo blokuje. Žijem teraz u uja niekde v Taliansku a je mi tu s malou lepšie. Nik ma tu nepozná a nevie čo som zažila no keby ste niekto vedeli všetko, tak si mysllíte asi že je to ako zo zlého filmu. A aj keď mám teraz hlavu hore a som pyšná na Daniel stále myslím na Mirka a myslím že toto bola moja jediná láska v živote.

mimmuska
12. júl 2007

Martinka klobuk dolu pred tebou a moc ti drzim palce aby uz len dobre bolo a mala si dni plne radosti a len krasnych starosti...
drzim hroooooooozne moc palceky....
posielam vela vela energie...pa

martinadt
autor
12. júl 2007

mimmuska dakujem ale po strate Mirka myslím že horšie už prísť nemôže
moja maličká mi dáva veľa energie 🙂 ale ďakujem veľmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre