Mám 18 a som tehotná. Čo mám robiť?

elanet
25. mar 2009

Ahojte, neviem najst spravnu temu mojho problemu, potrebovala by som poradit. Je mi 18 a som tehotna, bola som u lekara. Nevie o tom ani moj priatel a ani moja rodina, neviem co mam robit, neviem co na to povedia.. bojim sa lebo este som v tretom rocniku na skole... a mam este pred sebou stvrty rocnik. A na potrat by som nerada isla a bojim sa toho vsetkeho ...prosim poradte mi co mam rrobit? ☹ Mozno si pomyslite o mne ze som nejaka tava ze mala som si dat pozor a teraz tu stresujem,je to pravda, len citala som si tu niektore temy a vidim, ze si tu navzajom pomahate..

anickaajanko
26. mar 2009

ja som tiez otehotnela necakane
oco skoro z noh spadol hned bol krik co skola ze si to popri dietati nedokoncim atd chodila som uz na VS
tak sme zacali vybavovat svadbu
najprv sa od vsetkeho distancovali a potom vsetko vybavovali oni, tesili sa, nechcel nikoho pozvat a nakoniec sme mali 110 ludi
zial pred svadbou som potratila
a plakal aj moj otec, aj ked robil vresk ked som mu oznamila ze bude dedo ked som prisla z nemocnice plakal

teraz mame nase slniecko Branka a neskutocne ho miluju, nikdy som nevidela mojho oca tak nezneho, on je totiz drsnak riadny 😀

drzim palce, a neboj vsetko bude dobre, ak aj budu najprv sokovani potom budu iste stastni

iwuskaaa
26. mar 2009

Elanet, buď šťastná 😉 😵 ...viem, že teraz to tak neberieš, v hlave Ti víri veľa myšlienok, čo skôr ako ďalej, ako to povedať rodičom, ako to zvládneš...vieš koľko žien by sa s Tebou vymenilo?
Nie si ani prvá ani posledná čo si otehotnela v mladšom veku, čo navštevuje školu, ale ver mi, keď sa dieťatko narodí, budeš najšťastnejšia na svete 😵 😉 ...
Hlavu hore a teš sa 😉

mamutka
26. mar 2009

elanet, no ma to vsetko vyhodu, budes krasna 30 rocna baba a dieta uz bude skoro samostatne, potom este len zacnes zit 😀 ziadne tikanie hodin ako tu niektore sme zazivali 😉 aj do prace ta potom vezmu, nie ako mna, nechceli ma lebo predpokladali ze kedze mam 30 uz konecne budem chciet babo-tak to podali a ja som ich mohla aj sudit, to sem nepatri..... proste nie je pravda ze teraz si babom pokazis zivot ci co by ti chceli mozno nakukat
drzim palce, verim ze ta rodina podpori, keby aj povedali daco nemile teraz, budu drobca velmi lubit, neboj.
babatko je to najkrajsie co ta kedy postretne, uvidis, pochopis

nastasia
26. mar 2009

mila elanet,
18 rokov uz nie zase tak strasne malo, su predsa baby, ktore otehotneli aj v 15-tich. samozrejme by bolo vsetko lahsie keby si uz mala maturitu hotovu, ale tak co skola sa da dokoncit aj s babom, pripadne neskor. ved vies ako sa hovori, ked nejde o zivot tak ide o...
ja mam 23, uz tri roky mam neustale gynekologicke zapaly a teraz najnovsie podozrenie na endometriozu takze mozno ma caka laparoskopia. velmi sa bojim, ze to bude tazke otehotniet v mojom pripade. keby som toto bola vedela v 19-tich tak by som mala babo vtedy. ale co uz. vsetko je asi tak ako ma byt. a mozno ti to osud tak zariadil, ze cakas babo teraz lebo mozno neskor by si mala tiez nejaky problem, ktovie.drzim palce a napis ako si dopadla u rodicov.

nastasia
26. mar 2009

a skus ist do temy mlade maminy s PMM(prilis mladymi maminamy) tam su aj baby v tvojom veku co su tehotne alebo uz maju babo

elanet
autor
26. mar 2009

ahojte .. prepacte ze pisem az teraz ale nemohla som sem prist... dakujem Vam za rady a podporu dali ste mi odvahu ist za nimi a povedat im to, no bala som sa ,ale najprv som to povedala priatelovi a ten je stoho stastny 🙂 to ma jedine potesilo ze aspon on je stoho rad. A bola som s priatelom za rodicmi a drzal ma a podporoval ma a spolu sme im to vysvetlili ...a nasi no tak ich prva reakcia nebola nic moc... nejako sa somnou teraz nerozpravaju, necakali to odo mna ... ze som ich sklamala a tak boli stoho rozhodeni ... dufam ze sa to ulepsi...

maja22
26. mar 2009

Elanet, ja verím, že áno 😉 Hlavne, že priateľ stojí pri vás 😉 . A starí rodičia si bábo ešte vypusinkujú, neboj 🙂 Musí ich to "prebolieť", keď to nečakali, ale keď im ukážeš, že zvládnete aj ťažké chvíle, zmieria sa s tým. Držím vám palce 😉

nnikka
26. mar 2009

neboj bude to dobre, rodicia uz rozmyslaju o svadbe a mozno ze kde urobili chybu... ale to sa utrasie a budu sa z baba a svadby tesit 😀

elanet
autor
26. mar 2009

No dufam ze to bude vporiadku, sak uvidim ako to bude este tu doma , lebo nejak sa mi vyhybaju...

valka
26. mar 2009

elanet, kamoske, ked otehotnela, tak povedali : "ved si ho hadam nevezme, pokial nevie, ci s nim moze mat deti" 😀 😉 neboj, bude dobre...

aniel
26. mar 2009

elenet-určite sa to vyrierši a uvidíš o chvíľu sa k tebe budú správať ako k porcelánovej bábike.Musíš im dať čas,aby to strávili.Ja mám dcéru skoro v tvojom veku a aj jedenapolročnú dcérku,tak keby mi najstaršia oznámila ,že je tehu asi by som nadšená nebola,ale na potrat by som ju určite neposlala.Všetko sa dá vyriešiť,ale hlavne teraz počúvaj rodičov a nechaj si poradiť.Nestrúhaj hrdinku,rodičia majú právo sa hnevať,ale určite ti pomôžu.

bianca
26. mar 2009

elanet neboj.to je prvotny sok.To rodicov prejdel.Musia si to zrovnat v hlave

etuska
26. mar 2009

Elanet-drzim palce 😉 Ja som mala 23 ked som otehotnela a tiez to bol pre nasich sok lebo ma cakal posledny rocnik na vyske a bali sa ze skolu neskoncim,ale nakoniec sa to vsetko utriaslo a svoju vnucku nadovsetko miluju 🙂

cuchre
26. mar 2009

neboj, urcite zvladnes vsetko...mala som zaicku, ktora ostala tehu v 4. rocniku, mile dievca, mala ist maturovat, v nedelu porodila, v stredu odmaturovala...skoda, ze neviem, ako pokracuje, chcela ist na VS, dufam, ze sa jej to podarilo 🙂 musis hlavne chciet ty, dokoncit skolu, porodit krasne babo, ked sa vzdas, potom si to budes vycitat....

ukmima
26. mar 2009

Elenet-drzim palceky,.ty si ich sklamala?to ich prejde...
U nas v obci jedna tiez 17 rocna kocka, tajila, ze je tehotna...je plnsej postavy, tak si to nikto nevsimol...
Az jedneho dna nedosla do skoly, ze ju boli brucho...mama s nou isla na chirurgiu, ze ci to nieje slepak...a z tadial rychlo volali na gyndu, ze maju na prijme porod...
Tak to ti poviem, ze to mohol byt riadny sok, dotycnej mamina robila s mojou mamou a poviem ti, dlho to rozdychavali...a teraz sa velmi tesia...
Neviem ako je to u teba, ale ona ked rodila, mala 17rokov, tak rodicia boli zapisany ako opatrovnici o maleho...A dodnes sa nevie, kto je otec 😉 ,vlastne vie to asi len ona...
Ty si ten stastnejsi pripad, mas uzastneho priatela...
Tak si to vychutnaj...a teste sa,ze budete traja..pa

nelinka
26. mar 2009

elenet, ja som mala 19 ked som otehotnela a rodila som mesiac po mojej 20tke.
bola som akurat v prvom rocniku na VS

my sme to s priatelom chceli ...... a ked sa tehotenstvo potvrdilo ostavalo povedat to rodicom.....jeho rodicia boli uplna pohodicka.....ziadne kricanie a vycitky a neviem co este.....proste pohoda a podpora .........

moji rodicia to bol tazky oriesok....moja mama ked som jej to povedala sa mi neozyvala 1 mesiac....prvy krok som urobila ja ked som im v noci na valentina napisala sms ze aj napriek tomu ze ma odvrhli kvoli tehotenstvu ich mam rada......... mama mi odpisala ze ma maju radi stale ale som ich neskutocne sklamala kvoli skole..... ( chodila som na pravnicku fakultu, tak si to vies predstavit aki boli hrdi a ja som toto urobila )

postupom casu to mama akosi prehltla a zacali sa oplietacky okolo svadby......rodicia mojho priatela naliehali aby svadba bola

takze sa akosi zabudlo na urcity cas ze som tehotna a vsetko sa mlelo okolo vybavovaciek na svadbu......

po svadbe sme byvali u manzelovych rodicoch kedze mali velky a prazdny dom tak sme si tam upravili jednu izbu..... vzathy boli trosku uz uvolnenejsie ale napr moj starsi brat vac na mna zanevrel, uplne sa mi vyhybal....az pokym som sa s nim o tom neporozpravala a zavrsila som to otazkou ci by nechcell byt krstym otcom ....a vtedy sa ladi prelomilli medzi nim a mnou........
a a cim blizsie bolo k terminu porodu tym sa vztahy upravovali
a ked som mala ist do nemocnice ( predcasne kvoli komplikaciam) vsetko sa zacalo krutit uz len okolo ocakavaneho miminka a na vsetko sa zabudlo ........
narodila sa nam natalka a kazdy sa tesil samozrejme
dnes mame s manzelom za rok vybudovany domcek, uz byvame v nom, dcerka bude mat v auguste 3 roky,
a kedze uz mame svoj domov tak velmi na navstevy k rodicom nechodime a ked sa dlhsie neukazeme ( to uz su pre mojich rodicov 2 dni) tak mi uz volaju ze ako sa mame a kedy prideme....
teda su radi ze ju maju.......

a mimochodom ked mala mala 1 rok nastupila som na vysku znova po preruseni a pokracuje v studiu .....

a samozrejme kazdy je spokojny lebo - natalka je zdrava, byvame uz vo svojom , a studujem

nelinka
26. mar 2009

a moj spatny pohlad??? nic nelutujem ....akurat mozno svadbu....uz by som to z titulu ze musim neurobila....pretoze som si ju ani neuzila a bolo to take fiasko .... 😒

a dnes moje kamosky z gymka mi hovoria.....wowo jak ti fajne....uz mas toto po com mi tuzime a nemozeme...lebo napr. studuju, nemaju s kym 😉 , a podobne veci.....

a co je na tom najlepsie ......ze budeme mat s dcerou blizsie k sebe ( vekovo i nazormi ) ze ked bude maturovat kazdy jej bude zavidiet 😉 😉 😉 lebo ma mladu , peknu a uspesnu mamu 😉 😉 😉 😉 , a ze ked moje kamosky budu tehulkovat, rodit a menit plienocky, ja si budem uzivat 😉 😉 😉 😉

takze nicoho sa neboj, tak ako tu uz bolo napisane postav sa k tomu dospelo a zodpovedne.....tes sa z tehotenstva je to nadehrny pocit, s priatelom sa teste na miminko ...uvidis ako to zmeni cely vas pohlad na svet a vase priority ktore ste mali doteraz..........

nie je to nic strasne rodit v mladom veku....podla mna aj urcita vyhoda 😉 😉

neboj rodicia to prezijju a uvidis ako sa budu tesit...a budu sa predbiehat v tom kto bude moct mat male na ruckach a rozmaznaat ho ( na to daj pozor !!!! 😉 😉 😉 myslim to rozmaznavanie 😉 😉 )

a skola???? no ja som prerusila studium ale ak by sa mi to stalo dnes tak urcite by som neprerussila a studovala dalej ...uvidis da sa to.... podla mna by si mala pokracovat.... v skole ti vyjdu v ustrety v pohode

a este nieco ...kamoskina sestra rodila v 18tke ( otehotnela v 17tich ) po prilezitostvom nezodpovednom diskotekovom ulete ..........a ke d otehotnela tajila to kym mohla ale bohuzial sa k tomu postavila maximalne nezodpovedne a detinsky .....chcela potratit a robila vsetko preto aby sa tak stalo fajcila, pozivala alkohol,nechodila na pravidelne prehliadky do poradne .........a ked uz to bolo vidiet a pri kazdodennych nevolnostiach jej na to prisli aj rodicia...tak oni to vzali najprv s vycitkami potom videli ze musia spamatat svoju dceru aby neublizila babatku.......dnes zije s chlapcom s ktorym otehotnela na silu smaozrejme pretoze ho nelubi, o dieta sa staraju jej rodicia ( a to uz su uz postarsi ludia jej otec ma uz na krku 60tku bola najmladsia surodencov) a ona ho neustale odmieta. maju krasneho zdraveho chlapceka a ona si to neceni......

sasiki
26. mar 2009

elanet držím palce 😉

bambusko
26. mar 2009

elanet, rodicia to musia rozdychat, spracovat a stravit, vymysliet bojovy plan 😀 asi toho vela dnes nenaspia 😒 nie je to dobry pocit, ak ti niekto povie, ze si ho sklamala, no oni teraz musia rychlo riesit danu situaciu. a kedze sami uz deti maju, vedia, co vsetko to obnasa a hlavne z prveho pohladu vidia hlavne problemy. pride este aj vyrovnanie sa s tym a radost 😉

eva7780
27. mar 2009

elanet,moja sesterka rodila tiež v 17-tich,jej rodičia sa zo začiatku naplakali a teraz,aj ked maju viac vnukov,tento je ich miláčik,asi aj preto,že bol prvý 🙂a podla mna sa dá dohodnúť aj v škole,sesterke tiež upravili štúdium,aby nemusela uplne prerušovať,nosili jej veci zo školy a raz za dva týždne išla na preskúšanie a zvládla všetko naraz zo svojimi spolužiakmi 🙂 neboj ,rodičov to prejde,ešte ti dohovoria a povedia svoje,ale určite ta rodičia nepošlu na potrat

veronkaj
27. mar 2009

včera aj dnes som si čítala túto vašu tému a som rada že tu už je lebo by som asi založila v najbližších dňoch ja.

mám totiž podboný oriešok lenže z inej stránky. ja mám 37 a ako som v pondelok podla teh. testu zistila mám dve paličky. nikto o tom nevie a budúci týždeň idem k lekárke. Brala som hak a aj tak. mám doma veľkú skoro 13 r. dcéru, priateľa ktorý býva mimo ba a má doma syna ktorý je dospelý ale nemá ešte vyspor. majetok a dom po rozvode a tak asi bude musieť brať hodne veľký úver, ja bývam v maličkom bytíku v ba.

v práci je to u mňa fajn a mám miesto teda som zamestnaná u súkromníka.

už dve noci som nespala a kade chodím tade rozmýšlam čo a ako. Vždy som túžila ešte po miminku a aj som o detičky ešte pred narodením prišla a viem ako to bolí, ale na druhej strane rozmýšlam racionálne, mám 37 ked sa narodí mimi budem mať 38, v práci po materskej sa už nebudem mať kam vrátiť, vo veku okolo 40 ma s malým nikdo nezamestná, priateľ si bude musieť zobrať velký úver a má doma ešte dospelého syna ktorý má vážny vzťah a chce zostať bývať aj po svadbe doma, takže bud by sme bývali spolu ale nemali žiadne súkromie len jednu izbu pre nás alebo bývať s malím ja dcéra a mimi u mňa doma ale mám gars. a to je fakt dosť malé.

Nehovoriac o tom, že treba na mater. z niečoho žiť. aj ked pri dcére som musela už po roku ísť do práce a malá do jaslí.

už si to ani neviem predstaviť či to zvládnem vychovať maličké a vedieť sa oň postarať aj ked dcéra veľmi túži po súrodencovi, či pre to dieťa nebudem ja alebo môj priateľ ktorý má teraz 43 už starí, ked dieťa bude mať 10 mi už po 50 tke.

titkovamiriam
27. mar 2009

veronka nezufaj,ja som si tiez nevedela predstavit byt este tehu ,po dvoch detoch,rozvode a po rokoch najdenia si priatela sme obaja chceli mat uz ,,klud,,.pracu som mala a uz zas mam velmi zaujimavu,vysnivanu,ale co sa necakalo napriek vsetkemu som ostala tehu.a to este tak ze mi to zistili v 30t..normalne som mala menzes,necitila som sa zle,ked mi raz vynechal som nepanikarila ved sa to stava-nez som sa dostala k lekarovi,tak bol 30t./povies si ze som asi picnuta/.dost nas to zaskocilo a skor nez som sa tesila z tehu som uz rodila.dnes viem ze si bez mareka neviem zivot predstavit.keby som bola v tehu do 3m je na 80 percent iste ze by som pochybovala ci mat dalsie dieta alebo nie.mozno ten kto nas strazi to zariadil tak ze som o tom ani nevedela a vsetko dopadlo ok.
je na tebe ako sa rozhodnes.ja mam 38 teraz ,priatel 46-syn najstarsi ma 18 stredny 14-maju svoje konicky,skolu,kamaratov a veru keby som nemala mareka tak sa citim osamela .toho ze budem o 10rokov stara ma vobec netrapi ved kolko mladych matiek nevie co s detmi 😀 .
drzim ti moc palce v rozhodovani.ak by si chcela nieco mimo fora kludne mi napis do IP

jeliska
27. mar 2009

ahoj veronkaj 🙂 tak presne takuto dilemu riesili nasi ked cakali moju sestreu .My sme boli 4 surodenci vo veku 9-14 rokov .Mamina bola stastna ze ma pracu a ked zistila , ze otehotnela tak sa bala co bude ako to zvladne ked sa vrati po materskej.Tiez mala 38 ked sa mi sestra narodila.Nas tato zo zaciatku bol strasne proti tomu ale mama si povedala ze volako bude a uvidi.Narodila sa mi sestra Lucka a nas tato sa uplne zmenil.Je to jeho milacik a neda na nu dopustit 😉 Mamina ked sa vracala do starej prace tak jej sefka stale vyhrozovala , ze ju prepusti ...a to trva este aj sdnes ked ma 50 obcas jej sefka povie ze pojde ako prva ale nastastie este stale ma pracu 😉 Nasim som to veru nezavidela.Byvali sme v podnajme rodinnom dome a zhruba ked Lucka mala 7 rokov tak nam povedali ze sa mame vystahovat.Nastastie nasi si kupili na splatky dom dost velky , lebo v tom podnajme sme mali iba 2 izby kuchynu a velku predsien co bolo ako nasa detska izba 🙂 No a ked sme sa odtahovali do velkeho tak my 4 surodenci sme behom 2 rokoch odisli a roztrusili sa po svete a nasi su stastni ze maju aspon Lucku .I ked je teraz v puberte ma 13 a niekedy je hrozna a mamina uz s nou nema taku trpezlivost ako s nami 😀 ale vzdy to zvladne .

sasiki
27. mar 2009

ahoj veronkaj 🙂 ja len, že mám 25, môj brat 10 a keď má moja mama reči, že je stará a že sa môže niečo stať, vždy ju sfúknem. Lebo s takým dieťaťom omladneš, aj tvoj priateľ, na tele aj na duchu, možno nie prvý rok, keď ti dá zabrať, ale neskôr určite 😉 (a to je náš oco starší od mamy o 12 rokov 😕 )

veronkaj
27. mar 2009

viem že sú mamičky, ktoré rodia prvý krát aj v 35 a moja dcéra bude asi najlepšia pomocníčka, ale aj ona bude mať svoj svet za chvílu, sama som si ju vychovala rozviedla som sa veľmi mladá, splácala úver, a cez prázdniny sme sa naháňali po denných táboroch, nemal ju kto varovať, lebo babky nie sú ani rodina a ked si predstavím ako by sme bývali v jednom dome každý by mal svoju izbu ja priateľ dcéra mimi, jeho syn a jeho priateľka ich mimi a to má ešte jednu dcéru, ktorá príde domov o rok, teraz robí operku v írsku.

tak to si neviem predstaviť a tak mám strach z toho čo bude, zatial pokial to nemám potvrdené lekárkou som nikoumu nič nehovorila a nechcem si to dieťa dať vziať, radšej budeme skromný to zvládame museli sme zvládnuť úver aj iné a prinajhoršom budem bývať doma ale ako to dopadne netuším. ako by zareagoval neviem volakedy bol zásadne proti dieťaťu teraz mám pocit, že by síce nebol možno nadšený ale nenamietal.

najviac sa však bojím toho, že aj keby som ja predala svoj byt a tak by nemusel brať taký vysoký úver, ale ja by som sa nemala kam vrátiť keby sa niečo stalo a keby sa náhodou s polovičkou niečo stalo tak neviem čo by som robila.

mamutka
27. mar 2009

veronkaj, ja som rodila teraz prvy krat ako 32 rocna, mame velky uver a k tomu patricne maly byt, rodicia su daleko, muz v robote cele dni, ja tu sama, nemam tu vytah, strasne ma boli klb, tak mam aktualne zakaz vychadzania od dr, takze ani von s malym, venci vecer muz...ale este stale to nie je nic, kolko je ludi co nemozu mat male, takych co maju naozaj vazne trable? neboj sa, ani o pracu, je taka doba totiz, ze ta aj tak kludne vyleju len preto, ze budes mat 40 coskoro 😢 je to smutne ale je to tak, aj zamestnavatel moze krachnut a potom co? aj tak ta nik nezamestna, v takom veku zeny moc neberu, je to spinavost, ale ak ti je sudene dobru pracu si udrzat, tak si ju udrzis aj s dietatkom!!! ak nie, tak budes mat smolu ci uz si ho nechas ci nie, to je moj pohlad, moja mamka tiez nemala sancu sa zamestnat aj ked deti velke a ona velmi sikovna, musela ist na zivnost.
ak mas byt, mate kde byvat a to je dolezite a dcere surodenca prosim neupieraj, ako by si jej to vysvetlovala? ak by si sla na potrat nepovies jej to ale budes mat take vycitky a tolko sa naplaces, ze na to pride a ako to poznaci vas vztah, no neviem....je to na tebe, ale myslim ze to zvladnes, ak si citliva dusa, tak by si si potrat nemohla odpustit a to musi byt strasny pocit, zit s tym....ved aj vsade v telke same babatka v reklame, vo filme, by si revala do smrti. drzim palce 😉 urcite si velmi silna ked si si dceru sama vychovala, babatko ti bude pozehnanim a veru omladnes 😉

titkovamiriam
27. mar 2009

fuuu tak to mas riadne velku rodinu ked ste po kope.byt by som urcite nepredavala-mas dceru a roky idu strasne rychlo a naozaj nikdy nevies co sa moze stat.budem ti strasne drzat palceky aby sa vsetko vyriesilo.nas je doma tiez bohate.v dome byva moja mama /58r/uz 10r. je po tazkej porazke,otec je jej opatrovatel,brat je na poschodi -je tazky diabetik.no a ja s priatelom a tromi detmi obyvame dalsiu cast domu a jeho mama co nam chodi varovat mareka ma tiez svoju izbu/eteze rodicia stavali tak velky dom/.s praktickeho hladiska hrozi ze o per rokov budem babka.no a kde by boli mlady -jasne ze s nami.priatelova babka ma sice byt 120km-no v najhorsom pripade bodne aj ten byt.keby sa babka pominula-dame ho do prenajmu.urcite sa dnes neoplati byt predat.

bora8
27. mar 2009

ahoj veronkaj, ja mám kamarátku - kolegiňu, ktorá ma prišla pozrieť pred 5. rokmi a oznámila mi že je tehotná.... 😀 nič by na tom nebolo keby nemala 42 rokov a ona si pôvodne nemyslela, že je v prechode..... jej manžel mal 50 a tak či tak sa na to dali - majú malého krsneho adama a je to ich srdiečko, síce tvrdia že si predstavovali svoju starobu inak ale neskutočne omladli 😉

veronkaj
27. mar 2009

nechám si miminko, len si to akosi neviem predstaviť, už ani neviem ako som to všetko zvládla pred tým ale najvaic ma trápi bývanie, nerada by som predala svoj byt ale asi budem musieť ked budeme chcieť byť spolu a uvidím nakoniec čo povie lekárka, no stresujem už teraz, Má dovolenku a tak musím čakať hoci najradšej by som išla hneď aby som vedela na čom som.

petrahy
27. mar 2009

mam pocit ze clovek stale riesi problem je bud prilis mlady, neciti sa na to, alebo si pripada ze je uz ,, starsi ,,

ja som otehotnela v 20tich a este som dieta nechcela bolo to skoro aspon som si myslela hned na to som otehotnela zase to uz som brala v pohode a tretie som neplanovala ale dala som sa na to. Aj ked som mlada mala som zdravotne problemi a bala som sa.

Mam kolegynu v 17tich porodila svoje dieta a v 35 uz bola babicka 😀 brala si z matky priklad

moj muz ma o 10 rokov mladsiu segru takze ju mali ked otec mal 40 mama 37 rokov

mojej maminy rodicia mali ked sa narodila otec 48 rokov mama 45rokov

takze vzdy sa rodili deti aj starsim aj mladsim a zvladli to myslim ze ste silne obidve aj ked ste presny opak ale drzim vam palce a nebojte zvladnete to 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre