Ide o mimomaternicové tehotenstvo?

blondinka152
8. aug 2014

Ahojte
Dnes som bola na kontrole po 10tich dnoch u gyn.stale mi nic nevidi v maternici ale mrcha mi uz skoro 2tt meska a vysli mi aj dva tehu.testy pozit.cca koncom 6mesiaca mi skoncila mrcha zial neviem presne stratila som pri stahovani diarik ale gynd.som povedala ze okolo 19.6.bola posledna ale sa mi zda ze este neskor,lekarka mi dnes brala krv a povedala ze mozem mat mimomaternicove co sa potom asi zblanim,v ktorom tyzdni je vidie plod cez normalne sono nie vagynalne lebo ona take nerobi len jej muz a pyta si za to 15e co je podla mna chore.Dakujem za hoc aku radu ;)

lucy125
8. aug 2014

Mne bolo vidiet gest.vačok ale ešte bez plodu v 6tt.Gest.vačok bol dokaz že mimomaternicove tehu to nie je,ale robili mi to vaginalne,cez brucho to vidiett až ovela neskor.

blondinka152
autor
8. aug 2014

@lucy125 uz premylslam ze pojdem na pohotovost a tam povedia hned ...bo do pondelka uz nezvladnem cakat :(

evka1247
8. aug 2014

ja som bola teraz som v 5tt (lebo som začala špiniť), 3 testy som mala pozitívne a nevidel nič...zobrali mi krv a budú brať v pondelok ešte raz.......pozeral cez brucho ale nič nevidel ...dal mi Duphaston na podporu a uvidíme ☹ bojím sa pretože mám endometriozu a tam je vysoké riziko mimomaternicového tehotenstva

lucy125
8. aug 2014

@blondinka152 no však behni tam ti to kuk a budeš vediet na čom si.

blondinka152
autor
8. aug 2014

Mne vlastne skoro to iste az na to mi nepredpisala nic a v pondelok mi da vysledky ale uz som na nervi :( a verim ze vsetko bude v poriadku neboj ;) len mna to cakanie nici uz :( najprv som musela cakat kym pojdem ku gyn.bo som bola na dovolenke nic nevidela.dosla som o desat dni cize dnes a stale nic a teraz mam cakat do pondelka ja sa uz zblaznim :( :( :( ale tiez by som mala byt okolo 5tt.
@evka1247

blondinka152
autor
8. aug 2014

@lucy125 aso pojdem len ked sa ma spytaju ze z akeho dovodu som dosla co im poviem ze som nedockava 🙂 ale asi naozaj pojdem lebo toti cakanie ma uz ubija :(

satkovca
8. aug 2014

ja som mala podobny problem. moj gyn to riesil tak, ze mi zobral krv a po dvoch dnoch zas a ked sa hodnota HCG zvysuje, ide o normalne tehu a ked stagnuje alebo len malo zvysuje je to mimomaternicove. na ultrazvuk som isla az po 8.tt kedy uz je vidno aj srdiceko, u nas ani skor nerobia, vraj je to aj tak nanič. drzim palce a hlavne ziadnu paniku 🙂

evka1247
8. aug 2014

tak držím palce ja som tiež nervozna a bojím sa tak nič neostáva len čakať do pondelka...mne lekár povedal že ak budem mať krče v bruchu a začnem krvácať mám utekať na pohotovosť

satkovca
8. aug 2014

@blondinka152 a na tu pohotovost... ja som bola dva krat, v ruzinove a potom v tn, nikde nic nevideli, v tn mi dobre vynadali ze len stresujem a ze aj tak mi nema byt este co vidno a ze mam tam pre istotu ostat lezať. tak som podpisala reverz a isla k mojmu gyn

blondinka152
autor
8. aug 2014

@satkovca
@evka1247
@satkovca myslite ze je v normale ked cca v 4-5tt neni vidno ani ten gest.vacok ? to ma najviac videsilo ked povedala ze ani to tam neni i ked je pravda ze mi robila to sono len cez brucho na tom mini monitore 🙂

karmela
8. aug 2014

@blondinka152 ked ti Dr robila sono len cez brucho nie vaginalne tak jasne ze nic tam neuvidí.Este aj Vajecniky a maternica sa kontrolujú cez vaginalne Sono.Neboj len jej poved nech ti spraví vaginalne aj ked tomu nerozumiem ako Dr urobi na zaciatku tehu Normslne Sono 😨

satkovca
8. aug 2014

a v kolkatom vychadza ze si v tyzdni? no cez brusko ti to asi tazko uvidi ak si nejak na zaciatku... inak v ruzinove na pohotovosti mi povedal, ze s tym vaginalnym by mi videl aj mimomaternicove keby to je, ale nevidel ani to. tak mi ostavalo len cakat.. podla mna by ti to mali vyzistit podla toho HCG, je to najistejsie

bajana
8. aug 2014

dievcata, nechapem, kam sa tak ponahlate....ja som bola 1x na potvrdenia tehotenstva v 6+4tt, po MA v 11tt som pri druhom tehotenstve isla este neskor - az v 9tt, prave preto, aby som sa vyhla tymto nervom, ake mate teraz vy....ci ste alebo nie ste tehotne, vela sa s tym teraz robit neda, ak teda nemate nejake specialne diagnozy alebo anamnezu, kde treba naozaj sledovat tehotenstvo od pocatia...navyse ak si nesledujete ovulku resp. neviete presne, kedy ste pocali, tak vyjadrenia typu - som v 4tt alebo 6tt su este velmi nepresne, kedze ovulka mohla byt posunuta a teda na UTZ ozaj nevidno vobec nic...
mimomaternicove tehu ma tiez nejake priznaky, okrem ineho silne bolesti a krvacanie....
inak v zaciatkoch je ovela presnejsie sono odspodu, nie cez brusko...

jarkac23
8. aug 2014

vôbec sa nestresuj 🙂 podla mna je ešte skoro a mne tiež robili len vaginálny ultrazvuk. ( podla mna na tamto nevidno ešte) ja som išla po viac ako týždni,po tom čo som mala poz. test. bola som v 6 týždni a bolo vidieť len gest. vak

bajana
8. aug 2014

@karmela no ak som pochopila zakladatelku, tak jej robili sono vaginalne a ona mysli, ze cez brusko by videli viac...

selly20
8. aug 2014

Ja som mala prvé tehotenstvo mimomaternicové, mne to doktor zistil už v 5tt, robil vaginálne sono a nič v maternici nevidel, pričom z krvi vyšlo zvýšené HCG, tak som hneď išla do nemocnice, tam sa to potvrdilo :(

jarkac23
8. aug 2014

a absolutne súhlasím s @bajana . Pokiaľ naozaj nemáš bolesti a je to ok, mala by si vyčkať 🙂

blondinka152
autor
8. aug 2014

@bajana nie robili mi cez brusko sono

evka1247
8. aug 2014

@bajana tak napríklad ja sa ponáhľam kvôli tomu že kvôli endometrioze mám väčšiu pravdepodobnosť na mimomaternicové...a nepotrebujem prísť o vaječník alebo niečo také...takže preto sa tak ponáhľam...inak som nemala v pláne tak skoro ísť k dr. ale keďže som začala špiniť(čo je jeden zo znakov mimomaternicového) tak som sa zľakla

blondinka152
autor
8. aug 2014

@satkovca cca v 5tt ale ked tu hovorite ze to je pochopitelne ze nic mi nevidi a este k tomu cez brusko mi to robila tak o nieco kludnejsia,len neviem ci je normalne ze sem tam ma boli ako keby v maternici ale nekvacam .
@selly20
@jarkac23

jarkac23
8. aug 2014

@blondinka152 v takom prípade je to iné.......držím palce, aby to dopadlo dobre 🙂

miminka89
9. aug 2014

@blondinka152 hlavne kľud, veď ako píšeš, mohla si mať MS a teda aj ovulku neskôr, takže to ešte ani nemusí byť ten 5tt... ja som bola v nemocnici v 5tt a vtedy mi lekár hneď povedal, že ešte sa nemusí nič dať vidieť, že u každej ženy je to individuálne... pokiaľ nezačneš špiniť, krvácať alebo nemáš silné bolesti, tak je všetko určite v poriadku, hlavne sa nestresuj, to určite nepomáha.. trpezlivosť a držím palce ;)

lady511
9. aug 2014

@blondinka152 odkial si?

blondinka152
autor
11. aug 2014

@jarkac23
@miminka89 volala som s gyn.ze vsetko je v poriadku ale ze mam otocenu maternicu ale ze podla hcg je to 4-5tt a ze o dva tt mam prist a ze mi uz urobi aj knizku neni to niako skoro ?
@lady511 a som s ba 🙂

miminka89
11. aug 2014

@blondinka152 no vidíš 🙂 super, gratulujem 🙂 veľa zdravíčka, držím palce, nech je všetko ako má byť 🙂

evka1247
11. aug 2014

@blondinka152 takže aj ja gratulujem a aj ja som mala dobré výsledky 🙂 moja bublinka je tam kde má byť 🙂

blondinka152
autor
11. aug 2014

@evka1247 gratulujem aj ja tebe a nech je vsetko cely cas tak ako ma ;)

jarkac23
12. aug 2014

Tak to je super 🙂 vela zdravicka prajem 🙂 knizku som dostala az niekedy v tretom mesiaci pri prvom odbere krvi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre