Mladé tehuľky. Ktorá ste najmladšia?

annjelik
25. júl 2006

ahojte chcela by som vediet ak vam to neprekaza ze ktora mamicka alebo buduca mamicka je najmladsia?

dorotka
15. feb 2007

emma vidis prave z toho hambenia sa tie tehotenstva vznikaju
so mnou sa mama v sestnastich o tom bavila ze keby sa nieco stalo tak mi pomoze a dnes som jej za to vdacna aj vdaka tomu som si uvedomila ze je lepsie pockat ale pocas vysky ked som si vypytala peniaze na antikoncepciu tak som ich dostala
v sestnastich sme boli v triede asi tri panny a teda viac som chapala spoluziacky ktore sa snazili naskrabat z vreckoveho na antikoncepciu alebo im na nu prispievali ich priatelia ak uz pracovali ako tie ktore to proste riskovali
napriek tomu kocky ktore otehotneli v 16tich a o svoje babetko sa staraju obdivujem a napriklad verulka je jedna uzasna mamina s troma krasnymi detmi

simela
15. feb 2007

a to verulka pomysla na 4te. Hlboko sa uklanam pred tebou verulka.

cucuska
15. feb 2007

ak sa smiem pridať.
Ja by som tiež predchádzala tehotenstvu v 16.-tych. to určite s týmto súhlasím aj s emmou ale zas by som nikoho ani v 15-tke neposla na potrat. Mna to tiež zaráža, ke´d počujem, že tá je tehotá a má len 16 rokov. Niekedy má to riadne napáli ale život je jednoducho taký. a ešte niečo. Nie každý sme vychovávaný v rovnakých podminkach a nie všetci sme rovnakí a máme rovnaké priority v živote. a teraz je úplne iná doba ako bola povedzme pred 10 rokmi. Ja to vidím na svojej sestre, Má 18 a tiež keby s ňou nejdem k gyn. tak je už tehu dávno. a mám ju zabiť. Boli sme vychované rovnakou mamou a otcom a sme úplne iné. Ja čo si ona dovoluje by som si nikdy nedovolila. Ale to je život.
Ja som toho názoru, źe aj mladé tehulky sú dobré maminy. Odsudzujem len tie, kt. po narodení bába sa chcú zbaviť zodpovednosti a hodia vnúča na krk starým rodičom. a oni si chcú dohnať stratených 9 mesiacov. ale tie, kt. sa o svoje babatko a dieťa príkladne starajú, tým ćesť

zrzuska
15. feb 2007

dorotka tak s tymto s tebou suhlasim (s verulkou) 😵

ano to je problem, ze sex je stale tabu. rodicia sa bud nechcu alebo sa hanbia o tom hovorit s detmi. podla mna treba postupne od malicka dieta vychovavat sexualne. ved ked sa male deti pytaju ako vznikol ich bracek/sestricka tak uz pomalicky im to treba vysvetlovat. samozrejme im tam netreba hovorit detaily

emmaelzer
15. feb 2007

zruzska a toto je podstata o co mi ide a preco sa tu vlastne rozpisujem...vidis, ze aj ty si tu urcila hranicu "ak hovorime o 20rocnom dievcati"
Ja som nikdy nepovedala, ze prve dieta ma byt v 30-ke, skor si myslim, ze to uz trochu neskoro a myslim si, ze fakt je to najoptimalnejsie medzi 23-26 rokmi.
Zena ma mat dieta, ked sa hlavne na to citi, ma spravneho partnera a zazemie aby ponukli dietatu, co mu treta. Ale prizvukujem zena...

dorotka
15. feb 2007

a zrzuska jednu vec ti poviem ak sa tak citis robis dobre ja som v tvojom veku neznasala reci o biologickych hodinach a ani som sa na to necitila a myslela som si ze je to blbost az kym mi v 28 nezistili myom ale nastastie sa aj napriek tomu podarilo otehotniet ale je pravda ze my starsie mame tych zdravodtnych problemov viac

zrzuska
15. feb 2007

emma len akoby som pocula ten tvoj ton reci (a to sa nepozname)...
cucuska spravne povedala ze odsudeniahodne su tie baby, ktore idu aj same na potrat alebo sa chcu zbavit zodpovednosti a pritom na tu zodpovednost mali mysliet predtym ako riskovali. takze tak
ale inak naozaj su mladucke maminky ktore su uzasne 🙂

viete co? ked som zacala chodit s mojim drahym (pred vyse tromi rokmi) teraz za chvilu sme spolu 4roky, zijeme spolu a tak je vsetko ok. trosicku nam este daco chyba aby sme s kludom mohli zacat snazilkovat ale to je na dlhsie.
aby som dokoncila, vtedy som povedala, ze ja deti nechcem a ze ich nechcem dost dlho. pretoze vtedy som sa stretla s jeho 3rocnou sesternicou a nevedela som si predstavit ako by som sa postarala o dieta. teraz citim, ze by som to zvladla a velmi si to prajem, aby som mala babo.
takze kazda si asi musime pockat na ten cas, ked si povieme, ze tak teraz je ten spravny cas. 😅

dorotka veeelmi sa s tebou tesim, ze budes mat babatko 🙂 prajem ti bezproblemovy porod a krasny zdravy uzlicek 😉

mimi109
15. feb 2007

boze normalne zacinam mat pocit ze mat dieta v 20tke je podla vas zlocin alebo co

zrzuska
15. feb 2007

nie, nie je. kazda zena sa citi na babo inokedy. ja tvrdim len to.

mimi109
15. feb 2007

no ved aj ja si to myslim 😉
emm neviem preco si myslis ze 20r nie je zena ale dievca ja si nemyslim ze by som bola dievca lebo mam 20r aj to uz len tyzden

vivera
15. feb 2007

zrzka ty si nepametas kedy som prvy krat pocitila tuzbu po dietati?

zrzuska
15. feb 2007

nechajte to tak.
je to velmi individualne. dolezite je, ze ked sa zena na babo citi, tak preco ho nemat.

ja mam velmi zodpovedneho priatela, ktory chce aby sme sa trosku viac zabezpecili a potom uz aj my budeme na babatku pracovat 😅
tak mozem byt len rada, ze ho mam. aj ked myslim si, ze s prichodom babatka by sa veci urychlili a vsetko by to prislo

ramzesa
15. feb 2007

mimi pokial sme na slobode tak nie je 😀 ja som prvykrat otehu ked som mala 19 a babo sa narodilo, ked som mala 20 😉 a teraz mam cerstvych 23 a uz mam dve babuliatka 😅 .

zrzuska
15. feb 2007

vivera ved vravim, ze je to individualne. ked to zena citi, ze je ten spravny cas tak asi aj je 😉

ramzesa
15. feb 2007

V porodnici som bola na izbe s jednou 17 rocnou babou. Tak pekne sa o malinku starala a kolko sa o nu bala. Obe boli zlate. Vsetkym maduckym maminkam drzim palce, aby to zvladli. 🙂 A je mi zle z takych rodicov, co svoje dceri nutia na potrat. Nikdy by som to od svojej dceri nechcela. Ponukla by som jej pomoc, ale nie toto. 😠

mimi109
15. feb 2007

ramzesa mas kraaasne deticky 😉

ramzesa
15. feb 2007

mimi aj tvoja je krasnucka 😉 kukla som albumik 🙂

barunka
15. feb 2007

booože baby, neodsudzujte baby, čo sú skoro tehotné... ja osobne som sa chránila proti nechcenému tehotenstvu, ale ako vidíte, nijaká ochrana nie je 100%, len nemať sex.
a tiež si myslím, že matky by sa so svojimi dcérami mali o takýchto veciach rozprávať, lebo odkiaľ inakadiaľ majú čerpať informácie?? Od svojich rovesníkov? To potom často počuť také, že ak nie je kondom, postačí mikroténové vrecúško...

a ešte si dovolím vyjadriť svoj skromný názor, že ak už 16-tka otehotnie, tak oveľa viac nezodpovedné je vziať život tomu malinkému stvoreniu, ktoré nosí pod srdcom, ako si to dieťatko nechať a urobiť všetko preto, aby bolo šťastné...

ja sa nehanbím, že som taká "mladá" a mám dieťa, pretože sa viem o neho postarať a je šťastné.

lante
15. feb 2007

No ak sa smiem pridať. Je to určite individuálne. Jeden náš známi má manželku, ktorá otehotnela v 14 rokoch a je to skoro. Doma sa to prevalilo až ked bola na začiatku 7.meho mesiaca. Mala sa jej narodila dva mesiace pred 15 narodkami. Nikdy nepovedala kto je otcom, aj keď viem, že to bolo iba jediný raz a ostala rovno tehu. Malá je už teraz veľká baba a má mladú maminu. Nikdy nemala teenagerské problémy rovno rodičovské,ale svoju dcéru ľúbi a nikdy by sa nerozhodla inak. A kamarát si ju vzal aj s jej dcérou, už majú aj spoločnú dcéru. Takže kamarátova manželka má teraz 25 rokov, staršia dcéra má 10 a mladšia (tá spoločná) má 6 a pol roka. Nehovorím, že to mali vždy ružové, ale obaja sa snažia a svoje deti ľúbia 🙂

hedunecka
16. feb 2007

babenky vy ste sa tu nejak rozbehli... 😀 pipi ja budem na to tak jak ty..
emmaelzer citala som tvoj prispevok a myslim si ze kazda zena ma pravo rozhodnut sa sama kedy chce babatko a kedy sa nato citi!!vrxolne neznasam ked niekto niekoho poucuje kedy ma mat dieta 😠 ved to je tvoj nazor ty ho nechces mat tak skoro ale niekto hej tak preco ho odsudzovat??niekto je skor vyspely..ja ked som mala 10vyzerala som na 15 a aj prvu menstruaciu som mala za sebou a niekoho caka az v tej 15!!tak potom mi povedz kto je viac vyspely...ta ktora si ju prezije skor je urcite viac vyspela jak ta co zatial netusi ake to je a len sa vysmieva..a s tym sexom co si pisala ze v 16 ano je to sice skoro ale aj zakon uvadza ze dievca je pod zakonom do 15 abo 16roku..prajem pekny dnik tehulienky mamulienky ja som s vami.. 😀

hedunecka
16. feb 2007

kazdej zene ktorej sa narodi babatko a chce si ho nechat tak je az neuveritelne ake puto sa medzi nimi vytvori a je jedno ci ma 20alebo 26..zoberte si to tak ako sa deti alebo kedy sa deti rodili ked boli mlade vase mamicky alebo babky??tie sa vydavali uz v 17 a preco??a zvladli to vsetky..ta zena ktora nezazila byt tehotna darmo tu pise ake to je ze je to skoro a co ja viem!!NEPOZNA TEN CIT A AKO SA O 180STUPNOM OTOCI NA ZODPOVEDNU MATKU!!je to dane prirodou..a hovorit tu niekomu kedy mat dieta tak to nie!!a co viem tak mladsia matka to zvlada lepsie ako to starsia potvrdili mi to starsie mamicky..takze ak sa citite na dietatko a ste pripravene preco nie?? 🙂 ja svoje srdiecko brusku nadovsekto milujem a to sme este len v 3mesiaci!!a ked bude treba aj zivot by som zanho polozila..ja viem o com hovorim ja uz som o jedno babatko prisla!!

a2303
16. feb 2007

Ahojte Baby,
Nedá sa mi nepridať.. Ja mám 24 a veľmi túžim po mimi ale moj Drahý ešte nie (necíti sa byť pripravený a to má 30rokov). Tak si asi viete predstaviť ako to asi bolí... Ale veď sa mimi raz dočkám 😉
Každá tu máte svoju pravdu!!! Len sa prosím nehádajte... veď si máme pomáhať a navzájom sa psychicky podržať. Neviem prečo odsudzujete Emm za jej názor. Veď ona si tak isto može povedať svoj názor, i keď s tým nesúhlasíte. V tom má pravdu, že dnes začínajú dievčatá sexuálne žiť už v 11 - 12 rokoch. Mne jeden známy ukazoval stránku, kde sa baby a chalani chceli zoznamovať a poviem vám boli tam aj 12 ročné polovyzlečené dievčatá... skoro som spadla zo stoličky... Ako raz potom vychováme naše dieťa? Ja neviem, či budem pripravená zniesť to, že v 11 - 12 rokoch bude sexuálne žiť?!?! Veď to je ešte dieťa.......... No fakt na tú stránku som nemala slov...
S našimi rodičmi som mala vždy veľmi dobrý vzťah. Od 16 rokov mi platili antikoncepciu HAK a boli kľudný, že bábo ešte nepríde. Ja sa asi raz zariadim tak isto so svojimi deťmi. Základ je asi mať otvorený a úprimný vzťah.
Je to fakt individuálne, niekto sa cíti na bábo v 16-ke a druhý 30-ke a je to každého súkromná vec. Ja sa na bábo cítim pripravená ale moj Drahý nie... A to ma fakt trápi... Ale asi budem musieť vyčkať.
Tehulky, držím Vám veľmi palce a prajem Vám krásne a hlavne zdravé detičky!!! A to je úplne jedno v ktorom veku!!! Či 16-ke alebo 35-ke...

grettka
16. feb 2007

a2303
nikto tu emmu za jej nazor neodsudzuje....
to skor ona odsudzuje mladistve matky... ja tiez neschvalujem, ked mladi ludia zacinaju so sexualnym zivotom skoro, ale ked sa 16 rocna stane matkou, a stara sa o to dieta, tak to odsudzovat nebudem...
mna skor dvihol nazor kvetky 9, ktora vcera pisala, okrem ineho aj to, ze je nezodpovedne mat dieta nielen v 16 ale aj po 35... a ostatne som povedala v mojich predchadzajucich prispevkoch zo vcera...

verulka
16. feb 2007

Tak som sa sem opat dostala. Moje tehu nebolo samozrejme planovane, o sexe som vedela toho velmi vela, o moznosti pocat dieta tiez. Preto som si povedala, ze milovat sa budem az s clovekom, s ktorym by som si vedela predstavit, ze by sa stalo, ak by ochrana zlyhala. Teda, ze by som zvladla mat dieta od toho cloveka. A to sa stalo, poznala som ho uz dlho a rastlo medzi nami pomaly. Ptom, ked sme spolu zacalai, vedela som, ze chcem o panenstvo prist s nim. A bolo to nadherne. Par mesiacov potom sme sa milovali a stala sa ta "nehoda". Nikdy nezabudnem ako som cakala pred utz a nevedela, co si mam zelat. Drahy to nestihol a cakal na mna v hale(bola som tam s mamou). Ked som ho uvidela, ani som nemusela hovorit, bolo to na mna vidiet. Objal ma a boli sme stastni. Cely zivot sa nam otocil o milion stupnov, no nam sa to pacilo. Byvali sme u nasich, v malej izbicke. Potom sme dostali bytik. Tak sa uvolnilo pole pre dalsie babo. A tak sa stalo. Radka sme neplanovali, ale on chcel ist ku nam, tak premohol aj HA 😉 dnes sme radi, ze to mame. Volakedy sa vravelo- postav dom, zasad strom urob syna. My sme si to otocili: spravili sme si dceru, potom sme mali kde byvat a dnes sme zasadili zeruchu 😀 .

verulka
16. feb 2007

Baby dakujem za pochavly.
A este som chcela- nevidim nic zle, ak deti ostavaju u starych rodicov 😕 . Vsak aj oni sa z nich tesia. Napr moji svokrovci su z nich uplne hotovi. Dohodli sme si pravidla a je to super.
A este jedna vec. Kazdy si svoj zivot zariadi ako uzna za vhodne. Ja som si vela uzila aj pred tehu, aj pocas materstva...Cestujeme ako sa da( vzdy sa nam ako zazrakom podari zorganizovat skvelu dovolenku), chodim aj "von"- sice nie vyhladavat chlapov, ale len tak zresetovat hlavu. Ked boli krpci mali, tak sme sa striedali, raz ja raz muz. Teraz sa deti vypytaju spat k babke a my mozeme ist na rande. 😎 Viem, co uz nikdy nespravim, ale zase vdaka nim som spravila milion veci, ktore by som inak nemohla. A ja som strasne stastna, ze som nemusela prechadzat inymi vztahmi. Takto sme sa s drahym vyvijali spolu a obrusili sme satak, aby to co najviac vyhovovalo tomu druhemu.

a2303
16. feb 2007

Verulka, dole klobúk 😉
Tolko viem, že keď raz bude mimi, tak moji rodičia budú celý bez seba a ani mi ho nedajú 😀 Oni totiž naše mimi už veľmi čakajú 😵
Pekný deň 😵

emmaelzer
16. feb 2007

Vidim, ze vela z vas moj nazor odsudzuje...Nie je to pre mna tazke vziat kritiku, pretoze kazda z nas ma pravo na nazor.
Myslim, ze mi to tu aj tak nevyriesime, a ja akokolvek sa snazim vysvetlit o co mi tu ide, berete to velmi emocionalne. Ja sa na to vsak pozeram realnymi ocami. Pohladom, ked 16-rocne dievca vidim ako dieta cisto z psychologickej stranky. Ked sa na to pozerate fyzicky, MS sa uz objavy aj u 10-rocneho dievcatka, a nikto netvrdi, ze moze mat babo, len koli tomu, (akokolvek sa bude citit zenou v 13-ke) ze fyzicky je vyspela.

Mimi clovek po 18-ke je uz dospely. A ma dostatok rozumu rozhodnut sa o svojej buducnosti. Niektore zeny sa rozhodnu pre materstvo, niektore pre nieco ine. Preto verim, ze v tomto veku je to normalne (aj ked moj point bol v tom, ze v zivote sa da robit este vela veci a byt trochu sebecky, venovat sa len sebe, pretoze rodina je velka zodpovednost).

A v podstate, ked ste stastne, tak to je podstata...

Moja filozofia je (a prizvukujem to je len moj nazor a nikomu ho tu netlacim)
mat dieta, to je najvacsia, najkrajsia a najzodpovednejsia udalost v zivote zeny. Preto by malo byt rozhodnutie mat ho to najvacsim a najpremyslenejsim.

verulka
16. feb 2007

emma, kazdy ma pravo na nazor 😉 ja sa tiez len snazim , aby babulky ktore ostanu tehu(nie ze to odporucam) rozmysalli aj nad inou moznostou ako tou najjednoduchsou, i ked podla mna najkrutejsou a najbolestivejsou.
PRajem, aby ti vsetko vyslo podla planu 😉 mne planovanie nkdy moc neslo 😅

zu.za
16. feb 2007

verulka,

si mi svojim pristupom k zivotu velmi sympaticka🙂))

a mas krasnu rodinku, deturence su perfektne na fotkach🙂))

emmaelzer
16. feb 2007

verulka, ty si velmi zodpovedna, klobuk dole. Ale skus sa na to pozriet aj z inej stranky, zodpovednost voci sebe.
Vacsinou plany sa robia a vzdy sa to vyvinie inak, aj ja mam take skusenosti s planmi, ale aspon na jeden verim a to planovane rodicovstvo... 😉
Ale nezijeme v rozpravke, ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre