Mňa chce, ale naše dieťa odmieta

trinitka
15. jún 2008

Ahojte babulky, mam taky dost zakerny problem...mam 20rokov a moj teraz uz byvaly priatel 23.. nas vztah bol uplne skvely bez akychkolvek problemov..zdal sa mi byt "idealnym"partnerom, najmä ked rozpraval o tom ze raz budeme mat vlastnu rodinku...No stalo sa to , ze som neplanovane otehotnela a priatel do mna neustale"hucal" nech idem na potrat, ze on to vsetko zariadi zaplati nech len idem , ved predsa nechcem nam obom znicit zivoty....a vtedy som pochopila aky to je vlastne clovek ak sa vobec clovekom da nazvat....pre mna to bol obrovsky stres a hlavne zufalstvo..do dnesneho dna mi dava ultimata...no ja viem ze svojho dietatka sa nevzdam aj keby ma to malo stat zivot, no on to nechape a som vraj hlupa lebo kazda mlada zena, ktora je normalna by sla na potrat......vyklul sa z neho maximalne panovacny clovek tvrdo si presadzujuci svoj nazor...ktory mi uz od zufalstva pise smsky typu -nezaujima ma tvoj nazor, ja ti prikazujem chod na potrat.....viem ze sanca na jeho zmenu je asi miziva mozno keby sa to male narodilo a videl ho...no pochybujem...navyse sa mi ponukol jeden kamarat ze mi pomoze sa o krpca starat, nie ze by som si jeho ochotu nevazila, ale mala by som pocit ze ho vyuzivam...som 100%rozhodnuta ze si dietatko necham, len ma bude do konca zivota mrziet spravanie jeho biologickeho otca...

dia2006
17. jún 2008

Inac, ja nemam fotku z dovodu, ze nejde vlozit - ale pracujem na tom, to len keby nahodou... Ze ja sa tu ozyvam, ze p. aspire je bez fotky a ja som tiez.

trinitka
autor
17. jún 2008

hm aspire vobec netusim ako dlho si pracoval v tom zariadeni s drogovo zavislymi ci co ale je dost mozne, ze prezivas syndrom vyhorenia, ktory je dost casty pri tychto povolaniach.......lebo si stale v tom istom "bludnom" kruhu stale tie iste tvare a najmä ludia ktori neustale potrebuju tvoju pomoc az nakoniec zistis ze pomoc potrebujes aj ty sam...........neviem ale zda sa mi to byt u teba "realne" kedze mas taky cierny pohlad na svet......no tvoj nazor akceptujem, ale kazdopadne si ho neberiem k srdcu

aspire5020
17. jún 2008

Moj pohlad je realisticky. Aspon sa o to snazim. Neviem si predstavit, ze mam dvadsat a doma oznamim, ze frajerka je tehotna a potrebujeme niekde byvat. Toto je u mna nezodpovednost. Ja sa spolieham sam na seba a nemyslim si, ze je to znamka pesimizmu, ci vyhasnutosti. Mozno som prehnane zodpovedny.

Vsimli ste si temu o krstnych rodicoch? Tam je to zase o tom, ze zneuzivaju krstnych rodicov. Je to ocividne. Pre mna je ocividne zneuzivanie rodicov situacia, kde dcerka prinesie do dvojizbaku frajera s tym, ze za par mesiacov este pride bocian. A potom moze nastat situacia aku som opisal hore. Jasnacka ze nemusi, ale ide o pravdepodobnost. Ludia sa pod tlakom velmi menia. Rodicia robili vsetko preto, aby vychovali dobre deti, cely zivot tvrdo pracovali aby na "stare kolena" mali pokoj a klud a dcerka vyrukuje s niecim takymto. Jasne, ze sa mnohy z rodicov budu snazit pomoct, ale ver mi, ze hranica tam je. Mozno su vasi rodicia ako Flanders (Simpsnovych sused), ale nie vsetci su taki. A po case tie nervy (hlavne otcovi) prasknu. Cely zivot makal aby teraz zodraty pocuval vreskot decka? Ako som povedal, ide o pravdepodobnost. Aka je pravdepodobnost ze sa nieco z mojeho pribehu nieco stane? Nemyslite si, ze situacia nema naklonnost byt takato? Uz vas pocujem, samozrejme ze nie. A viete co? Mate asi pravdu. Rovnako ako cigani nemaju naklonnost parazitovat na spolocnosti.
Povedal som svoj nazor a uz ma kamenujete. Podla mna, dcera, ktora takto nepriamo bude vydierat rodicov a nepriamo ich prinuti vzdat sa minimalne 20tich rokov svojeho zivota len preto, ze sa nechala niekym zbuchat bez konkretnych planov o byvani je hlupa.
Kamenujte, iba preto, ze som chlap. Pretoze necitim potrebu tu tlacit svoju fotku, pretoze sa staram a som zodpovedny.

dia2006
17. jún 2008

Aspire, Ty si nas bud nepochopil alebo nechcel pochopit. Ta fotka s tym nic nema, to len okrajovo bolo spomenute. Vecer sa vratim.

kotek
17. jún 2008

vies co aspir. vies ako mi zeny by sme uvitali takych zodpovednych chlapov ako si ty? to si nevies ani predstavit. povedz mi ze tebe sa nikdy nic v zivote nestalo nico nenaplanovane? a no super, tak to mi naozaj luto tvojej dcerky, vlastne ze neviem ci mas ci nie, ale tom je jedno. o akom vydierani rodicov prosim ta rozpravas. a ty co vyhodis svoje dieta v rovnakej situacii co na ulicu? nehnevaj sa, ale...... 🙂 si smiesny. ale kde nved tvoje deti urcite nebudu mat v zivote ziadne prekazky a nic zle sa im nestane. budu presne tak zodpovedne, len aby si nebol prekvapeny. pockaj nech vyrastu. 😉 s tvojim dovolenim ti teraz napisem ako vydim zivot tvojej pripadnej dcerky. cely zivot od mala bude vyrastat v tom, ako do vsetkeho musi pristupovat zodpovedne a starostlivo. vsetko bude prebiehat krasne. az kym sa nezalubi a nenatrafi na chalana, ktory jej naslubuje hory-doly. ostane s nim tehotna, lebo sa dala nabuchat od akehosi frajera, ktoreho naozaj lubi, a fakt nemoze zato ze sa na nu vysral. a jednoznacne si bude chciet dieta nechat. a co tak urobi? mozno skoci pod vlak, lebo nevydrzi to, ze ju vlastny otec nechape a nechce jej pomoct, alebo potajomky porodi a necha dieta adoptovat, lebo samozrejme, ze jej otec jej sere na hlavu, lebo on tazko pracoval a nebude na stare kolena pocuvat vreskot svojho vnucata. a zaver. ten zodpovedny otec nakoniec ostane sam lebo sa mu na hlavu vysere i jeho zena. prepac za tie slova, ale tak to vidim. 😒 keby sme vsetci mali mysliet tak ako si to napisal v prvom prispevku a tiez tak ako som to napisala je to by boli na svete len zodpovedny, ktory nevedia dat druhu sancu 😵

adrioska
17. jún 2008

Aspire, mozno ma pravdu, ale je to vsetko o ludoch, o ich povahach...zalezi velmi od povahy toho dietata, rodicov...su rodicia, ktorym prasknu nervy, ako pises, ale su aj taki, ktori sa jednoducho so situaciou zmieria a prijmu tu svoju dceru, aj ked z nej bude slobodna mamicka...robia to z lasky k nej...vychovali ju a nedokazali by ju za to vyhodit, aj ked to bolo mozno nezodpovedne, co spravila..Tu by som chcela este podotknut, ze nie kazda antikoncepcia je 100% a moze byt ta zena najmoralnejsia a najzodpovednejsia na svete, aj tak sa jej moze stat "nehoda"...
No ale vratme sa k tym rodicom...mam v okoli znamu, ktorej dcera sa v 17-tich dala dokopy s rozvedenym 30-nym chlapom (on ma aj dieta z toho manzelstva). Samozrejme jej ho zakazovali, kedze nie je prototypom vzorneho a zodpovedneho cloveka, otca, manzela...Dcera sa zrejme na jeho podnet odula a zutekala z domu, zacala byvat u neho...potom ked zistila, ze aky je, chcela sa vratit domov...rodicia ju samozrejme chceli prijat bez ohladu na to, co im spravila. Na poslednu chvilu si to vsak rozmyslela a zostala s nim. Su spolu 5 rokov, zatial im to klape, dieta este nemaju, ale matka sa o nu aj tak na dialku stara, pomaha jej, ako len moze. Proste napriek vsetkemu, jej laska k dcere vitazi nad vsetkym. S jej priatelom sa nebavia. Dokonca sa tej matke po tolkych rokoch podarilo svoju dceru presvedcit,aby sa prihlasila na vysku a aj jej tu skolu plati, len aby priatel nefrflal, ze musi na jej skolu makat. Tuto moju znamu obdivujem z celeho srdca, lebo s tolkou laskou k vlastnemu dietatu, ktore "sklamalo" svojich rodicov, som sa snad este nestretla. Ich dcera ich tiez lubi nadovsetko, ale je velmi zaslepena laskou aj k svojmu priatelovi a neda na neho dopustit.

trinitka
autor
17. jún 2008

presne tak kotek 🙂 inak podla mna vek cloveka nehra zidnu rolu v jeho zivote sluzi len na statistiky veku obyvatelstva........dolezitejsie ako vek je dusevne vyzretie a ver aspire ci nie ale ked sa 30tnik moze citit na 20 preco by sa nemohol 20tnik citit na 30.vsetko je to individualne a ked sa zena citi na dieta tak preco by ho nemohla mat? kebyze som ja osobne nejaky diskotekovi typ alebo sa chodim flakajuci kade tade a zahadzujem sa s hocikym tak ok..............to len vy chlapi mate strach zo zodpovednosti vychovavat dieta a z toho isteho mas podla mna strach aj ty (lebo pochybujem o tom ze mas deti) preto rozmyslas tak pesimisticky...........a inak pokial mas nejaky problem, napr. aj nejaku nocnu moru z detstva, ktora ta prenasleduje ako tien ,tak nam o tom povedz, mozno ti dokaze niekto poradit.......mne uz je fuk co pises, no mam o teba obavy ako o cloveka, lebo neustalym prehlbovanim pesimizmu sa deformuje osobnost cloveka a urcite nevedie k stastnemu zivotu...................a to si pis ze mnohe udalosti v zivote cloveka suvisia s jeho zmyslanim.........

mersedesa
17. jún 2008

aspire5020
splodenie dietata nieje zbuchanie (alebo aj teba zbuchali)ako to ty nazyvaš.
ale nie o tom som chcela,ja mam 22 a mam skoro 1,5 ročnu dceru,o nič zatial neprichadzam a o malu sa staram uplne sama,nikomu ju na krk nehadžem akurat,že nechodim po krčmach,diskotekach,neožieram sa ako väčšina mladych dievčat
v mojom okolí je kopa mladych mamičiek a tiež sa mi zda že su štasne,spokojne a ovela zrelejšie
je pravda že mam doma dobreho muža,ale aj tak ked každe mlade dievča ktore otehotnie bude brat dieťa ako hendikep a skazenie si života,naozaj to hendikep bude
moja mamina mala 18 ked bola somnou tehotná a ked som ja mala 16-17 rokov chodievali sme spolu na diskoteky,teraz ma 40 a je rada,že je taka mlada babička
ja tiež nesedim doma a neplačem nad tym ako som mohla byt slobodna,s malou si dokonale uživam,aj ked nie prave večierky,alkohol a mužov (čo možno v buducnosti,nevylučujem a rada sa zabavim)
pri malej si uživam ozajstny svet a neviem si už predstavit že by sa vedla mna nezobudzala.
a každa aspon trocha inteligentnejšia 20-tka može byt mamou-no samozrejme ked dieta nechcem budem si davat pozor a nie potom plakat
potrat ano ale fakt dobry dovod na neho a nie jedna diska a trideci vína

lencici
17. jún 2008

Nemyslim si že je to nejaka tragedia že starí rodičia pomôžu. Ja mám manžela ktorý sa o nás veľmi dobre stará bývame v dome s mojimi rodičmi.. A oni dokonca nechcu aby sme sa od nich odstahovali lebo chcú vidieť ako ich vnúča vyrastá.. Pre mojich rodičov to bol tiež šok že som tehotná ale teraz? teraz by malú nedali za nič na svete...

Ja mojich rodičov nevidieram nechcem od nich nič....

aspire5020
17. jún 2008

"no samozrejme ked dieta nechcem budem si davat pozor a nie potom plakat" to je ono a moze mi ktokolvek cokolvek slubovat.

Dievcata ano, som zodpovedny a povedal by som ze az prilis.

mersedesa, som rad, ze o nic koli mladej neprichadzas.

"pri malej si uživam ozajstny svet a neviem si už predstavit že by sa vedla mna nezobudzala. " Pravdaze... ozajstny svet. Prechadzka po plazi, lyzovacka na horach, stanovacka s kamosmi... jasnacka, verim. Nevies si predstavit, ze by sa pri tebe mala nezobudzala? Ja keby 1.5 roka krivam tiez si neviem predstavit ze chodim rovno.

lencici
17. jún 2008

ty si myslíš že ozajstný svet je prechádzka po pláži, lyžovačka v horách, kamoši a stanovačka? tak to maš potom blbú predstavu. Chúďa tvoja baba keď nejaku vôbec máš... Máš rozum tak 17-18 ročneho chlapca... Nieje všetko len o kamošoch

chytra
17. jún 2008

lencici, preco ma mat aspire rozum 17 rocneho chlapca? A ty mas aky rozum, ked si neplanovane otehotnela? Nedalo mi to, po precitani tejto diskusie som sa musela zaregistrovat a napisat svoj nazor. Sulozim uz 8 rokov a velmi aktivne (nie som promiskuitna), keby som bola ako mnohe ine, tipujem, ze by som sa jedneho pekneho dna zobudila a "zistila", ze som tehotna. Nakolko vsak zijeme v 21.storoci, nema sa to preco stat. Vaginalne spongie a podobne srandicky predcili uz spolahlivejsie formy antikoncepcie. Nikdy v zivote by som sa nezavesila s neplanovanym dietatom na krk rodicom, to len na Slovensku je taka obycaj, ze rodicia maju zvyk "utierat zadky" aj ked potomstvo ma uz 40 rokov...V zahranici 15 rocne deti brigaduju a na vyske sa zivia uplne same. Chcela som len tolko, ze ja neplanovane tehotne nikdy chapat nebudem, pretoze len tak prist k dietatu v dnesnej dobe pokladam za nieco, co prislucha mozno tak nasim snedsim spoluobcanom, nie modernej zene. Ako sa zda, osvety je stale malo, aj ked v kazdom casaku sa kazdy mesiac omiela to iste - antikoncepcne metody, sex s jednym partnerom, pohlavne choroby...Kolko zien sa partnera predtym, nez rozkroci pred nim nohy a pusti ho do svojho najhlbsieho vnutra spyta, kedy mal robene testy na pohlavne choroby? Okrem seba taku nepoznam.

mersedesa
17. jún 2008

aspire nepochopiš kym nezažiješ 😉
porovnavať dieta s krivajucou nohou....hmm 😒 ako mysliš
prechadzku po plaži s mojim drahym a maličkou ktorá to bude vidiet prvykrat v živote,bude určite krajšie ako predtym,lyžovat sa ju tiež chystame učit,aj ked nie na druhy tyžden,...a mohla by som pokračovat 😉
jasne že si pri tom nedam poldeci a jointa ako by som to urobila keby som ju nemala
nechcem tymto hovorit že byt rodičom je jediné štastie... sloboda má takisto svoje kuzlo...ale byt rodičom nieje žiadna tragedia,ako si to mnoho ludí myslí hned pri otehotnení 😒
nemožem povedat že som chcela za každu cenu otehotnieť,ale bola to taká plánovaná nehoda 😉
...trinitka...tebe som chcela len tolko povedat,že obdivujem ženy ako si ty,je jedno či si sa rozhodla dobre alebo zle je to tvoje rozhodnutie,nedaj si nič vnutit a nie od chlapa ktory ešte nedospel (on v podstate za to ani nemože,u väčšiny mužov je to tak,hlavne ked na miesto hlavy použivaju penis 😉

lencici
17. jún 2008

chytra predstavi si že podľa toho ake blbé reči viedol. DO tejto diskusie prispieva len na to aby mohol provokovať. Možno on to zažil a preto to takto píše a cíti ale ni každy musí takto skončiť ako on to opisoval. Zato že mám 21 rokov a neplanovane som otehotnela tak nie som nejaky spoluobčan.
Ja som spala v živote len s jednym chlapom a ten je aj mojim manželom...

Nieje to až take nezvyčajné neplanovane otehotnieť... Nechcem nikoho uraziť ale radšej tak ako čakať do 30tky a potom chodiť do centra lebo sa nebude dať otehotnieť..

dia2006
17. jún 2008

Chytra, ja som na tom tiez presne ako ty - proste kym som nechcela, tak som davala pozor - teda antikoncepcia a ked som chcela mat dieta, tak /nastastie/ som otehotnela. Brala som antikoncepciu asi 10-11 rokov neustale a zial mam z toho aj zdravotne problemy - ale o tom potom - na tom nezalezi - davnejsie antikoncepcia nebola az taka "neskodna" ako sa propaguje teraz. Ale viem pochopit aj kocky, ktore otehotneli neplanovane - napr. moja kamoska s antikoncepiou. Na letaku - aj podla lekara bolo napisane, ze ucinkuju uz v prvych dnoch uzivania. Zial, neucinkovali a otehotnela po takmer mesiaci uzivania. Aj toto je jeden pripad neplanovaneho otehotnenia. Takze, netreba tie kocky hadzat do jedneho vreca. A este by som pospominala....
A tiez si myslim, ze aspire chce trocha "podpichnut" kocky. No ale, aj o tom je forum na nete 😎 😎

sylverka
17. jún 2008

´Trinitka za žiadnu cenu si bábo nedaj zobrať chráň si ho lebo je to najcenejšie čo ti život ponúka ako hovorila moja mama za desať šušnavých desať karpavých chlapov je plno držím palce

aspire5020
18. jún 2008

MERSEDESA
"prechadzku po plaži s mojim drahym a maličkou ktorá to bude vidiet prvykrat v živote,bude určite krajšie ako predtym" a kde je tvoj manzel? bude sa prechadzat aj s tvojim dietatom? A ak nahodou ano... Dovoli vam banka sa prechadzat po plazi? Hypoteku bude treba platit (alebo aspon cukrovinky rodicom za vydrziavanie).

Nechodim sem aby som provokoval, rad diskutujem. I ked neviem, ci zlozenie tohoto fora je to co hladam. 80% zastupenie niecoho, co ma odsudzuje len koli tomu, ze mam vtaka... Z toho 80% sklamanych z muzov... to sa tazko objektivne diskutuje.

sharlotta
18. jún 2008

Fuuuuuuha, tak to mi teda da sakra zabrat, aby som sa ovladala, ale Boze, dakujem, ze som vo svojom zivote nenatrafila na takeho cloveka ako si ty....Naozaj nemozem pisat, lebo by som bola sprosta...idem sa niekde ukludnit a vypnut PC...lebo by som ta velmi urazila a bolo by to pod moju uroven....

adrioska
18. jún 2008

Sharlotta 😀 ...klidek... 😀
ved je to obycajny provokater a dobre sa na nas rehoce, ako si jeho slova bereme vazne...Ty chces vypnut PC a jeho to ani nenapadne, aby z tejto diskusie konecne vypadol, ved sme ho tu uz ukamenovali dost...nema co z dlhej chvile robit, tak pise svoje zvasty... 😝

kotek
18. jún 2008

no vlastne tak dakujeme a dovidenia aspir. ty musis mat naozaj ale naozaj velmi malo znamych. az mi je ta uprimne luto. 🙂 🙂 🙂

ivanusina
18. jún 2008

Ahoj aspire5020. Ja ta neodsudzujem, tiez rada diskutujem.
Skoncili sme s manzelom vysoku skolu, zacali pracovat, zarobili peniazky, kupili byt, auto... Nieco sme usetrili, nieco pozicali, zarabame pekne, vsetko je krasne, velmi sa lubime ...
Prechadzama sa po plazi kazdy rok v lete na krasnej dovolenke, najprv sme si ju chceli uzit sami dvaja, potom v trojici s nasim drobcekom. Chceli sme, aby mal vsetko ako psychicky aj fyzicky. Pracovali, zarabali a setrili preto, aby sme nasmu dietatu mohli dat vsetko. Nase dieta moze mat vsetko, len zrazu my nemozeme mat dieta.
Mozno by sa dalo vtedy, keby sme ho mali skor, dali prednost dietatu pred pracou, peniazmi,m spolocnym uzivanim?. Mozno ano, mozno nie, neviem. Ale viem urcite, ze by sme ho velmi chceli.
Toto nie je pribeh, je realita. Neodsudzujem ludi, co maju deti v 17tich, ani tych co v 50tke, ani tych co ich nemaju vobec, ani tych co ich nechcu mat vobec.
Pod diskutovat. Si si isty ze sa raz budes prechadzat so svojou malickou po plazi? Berme, ze hypoteka nie je problem

lencici
18. jún 2008

Poznám nejeden pár ktorí sa dali dokopy tak že ona už mala dieťa a sú šťastný takže neodsudzuj ...
Nemusí každý chlap zareagovať tak ako by si zareagoval ty...Takého pesimistu ako si ty nepoznám a dúfam, že ani poznať nikdy nebudem...

mersedesa
18. jún 2008

aspire -diskutovat a tarat dve na tri je rozdiel
moj manžel s ktorym sme sa vzali zhruba asi pred mesiacom po 4 rokoch spolužitia bude somnou na tej plaži a mojou dcerou naštastie nieje odkazany sediet za počitačom a rozpravat bludy o ktorych hadam ani ty niesi presvedčeny.....moj muž pracuje aby mne, sebe a našej,zatial jednej dcere,poskytol všetko čo je v jeho silach alebo aj v zaujme.je mlady, ambiciozny a dostatočne inteligentny na to aby sa dokazal postarat o dieta,ktore splodil.
a svoje dieta som nikdy(zatial čo žije-aby si to pochopil),nedala na krk nikomu ani na 20 min.(či veriš alebo nie)...žijeme daleko od rodiny,a vychovavam ju uplne sama,ani moj muž ju nema čas zobrať na dlhšie ako 15 min. denne
...a neviem si predstavit dat svoje dieta niekomu na viac ako prechadzka kočikom,myslim si že sa o nu dokažem postarat najlepšie a tak to bude vždy pokial sa inak sama nerozhodne,čo je ešte daleko
....ja si nemyslim že provokuješ,len si myslim,že ešte nevieš čo je skutočné štastie a že si ešte hlupučky (neber to ako uražku),si priliš zatrpknuty alebo si nemal priliš dobre detstvo,niesom psycholog a som ešte dost mlada (ale nie hlupa) no z niečoho tieto tvoje keci musia vyplyvať 😒

lencici
18. jún 2008

Môj manžel si pozrel tie premudrele príspevky a ohodnotil to že buď si to zažil alebo vážne nevieš čo hovoríš...

aspire5020
19. jún 2008

mercedesa "ani moj muž ju nema čas zobrať na dlhšie ako 15 min. denne " to je super, klobuk dolu.

lencici, takze teraz je to uz jasne. Ked to tvoj manzel povedal, to uz tak bude. Nech sa spyta aj kolegov v supermarkete, nech je to uz potvrdene.

lencici
19. jún 2008

Môj manžel nerobí v supermarkete... Ty budeš asi nejaký manažer svetovej firmy zato tu otravuješ vzduch celý deň...Je mi ťa úprimne ľúto...

aspire5020
19. jún 2008

lencici, nemusi. Som na marodke, cely tyzden, preto tolko casu travim na nete. V svetovej firme pracujem, ale nie ako manazer (i ked musim manazovat). V vseobecnosti sa staram aj o dobro obyvatelstva. Som jeden z tych, co vedia urobit tak, aby bolo dobre. Kto to robi na slovensku?

lencici
19. jún 2008

Asi len ty

mersedesa
19. jún 2008

aspire vieš aj niečo lepšie ako chytat za slovička
ulohou matky je starat sa o dieta,menit plienky,krmit,uspavat,kupat,načo by som také banality nechavala na krk mojmu mužovi,ked to bola vždy uloha matky,pred 500 rokmi aj teraz......samozrejme všetko si skusil a ked ma volnejšie je snami-stale tu hovorime o tom,ako je možné byt matkou v 20-tke či nie?ja tu točim o tom a ty rozoberaš ako žijem so svojim mužom
no ale napr. teraz spolu ranajkuju(mala s mangelom) 😉 samozrejme ma vela povinností a ešte viacej koníčkov,ktoré počas dna musí zariadit,
je pravda že si nemože dovolit dovolenku tvojho tipu,ale on by asi neprežil len tak doma sediet a kecat s maminkami a presviečať ich o tom o čo všetko prichadzaju počas materstva 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre