Mňa chce, ale naše dieťa odmieta

trinitka
15. jún 2008

Ahojte babulky, mam taky dost zakerny problem...mam 20rokov a moj teraz uz byvaly priatel 23.. nas vztah bol uplne skvely bez akychkolvek problemov..zdal sa mi byt "idealnym"partnerom, najmä ked rozpraval o tom ze raz budeme mat vlastnu rodinku...No stalo sa to , ze som neplanovane otehotnela a priatel do mna neustale"hucal" nech idem na potrat, ze on to vsetko zariadi zaplati nech len idem , ved predsa nechcem nam obom znicit zivoty....a vtedy som pochopila aky to je vlastne clovek ak sa vobec clovekom da nazvat....pre mna to bol obrovsky stres a hlavne zufalstvo..do dnesneho dna mi dava ultimata...no ja viem ze svojho dietatka sa nevzdam aj keby ma to malo stat zivot, no on to nechape a som vraj hlupa lebo kazda mlada zena, ktora je normalna by sla na potrat......vyklul sa z neho maximalne panovacny clovek tvrdo si presadzujuci svoj nazor...ktory mi uz od zufalstva pise smsky typu -nezaujima ma tvoj nazor, ja ti prikazujem chod na potrat.....viem ze sanca na jeho zmenu je asi miziva mozno keby sa to male narodilo a videl ho...no pochybujem...navyse sa mi ponukol jeden kamarat ze mi pomoze sa o krpca starat, nie ze by som si jeho ochotu nevazila, ale mala by som pocit ze ho vyuzivam...som 100%rozhodnuta ze si dietatko necham, len ma bude do konca zivota mrziet spravanie jeho biologickeho otca...

mirka414
15. jún 2008

skus temu slobodne mamicky 😵

eros
15. jún 2008
eros
15. jún 2008

teda apson si myslim necitala som to cele

eva7780
15. jún 2008

trinitka,mas to tazke,ja by som si tiez dieta nechala,zato ze mas 20 rokov a zivot pred sebou nemusis ist na potrat ved zivot sa da zit aj s dietatom a ak to tvoj partner nechape pride mi to smiesne ze sa na vlastnu rodinku tesil a ked prisiel cas tak zmenil nazor

dadulka19
15. jún 2008

trinitka,teba nemá,čo mrzieť 😉 ..Budeš mať dieťatko a určite časom nájdete skvelého tatíka.Buď rada,že sa ukázal na začiatku,aj keĎ už si tehotná.Horšie by ešte bolo,keby sa ukázal neskôr možno po svadbe a tak.Kašli na neho a ani nerozmýšľaj,že veď keď ju uvidí a tak.To je zbytočné.
On teraz ani asi netuší,o čo prichádza,ale to už je len jeho problém.

mory
15. jún 2008

trinitka ja som bola v podobnej situacii ked som otehotnela neplanovane mala som 21 rokov a priatel terajsi manzel tiez nechcel o dietati ani pocut tiez bol za potrat ale ja som mu jednorazne povedala ze na potrat nejdem ze nech si vyberie bud obidvaja alebo ani jeden 😔 .bola som ochcotna si zbalit veci a ist k rodicom a dietatko porodit a postarat sa on sama, muzovy to trvalo par dni a noci co nespal a nevedel co dalej lebo nechcel o mna prist velmi ma lubil a stale lubi tak za mnou nakoniec prisiel a povedal ze ma lubi nadovsetko a ze bude lubit aj nase babo lebo zebysi nikdy neodpustil keby nas nechal a cely zivot by zil s nocnou morou ze existuje niekde daleko zena ktoru lubi a dieta ktore nikdy nevidel ☹
drzim ti palce aby ti vsetko vyslo ak sa rozhodnete tak alebo onak , babatko si jednoznacne nechaj je to ta najkrajsia vec co v zivote existuje 🙂 😉 prajem vela sil a hlavne bud kludna babetko ktore v tebe rastie to potrebuje najviac na svete aby si ty bola statsna aj ked prezivas tazke chvile 😉

trinitka
autor
15. jún 2008

dadulka tiez si myslim, ale taky chlap by si zasluzil akurat tak gulku medzi oci....strasne som na neho nastvana ani nie prto ze sa zachoval tak ako sa zachoval ale preto ze je presvedceny o svojej pravde..

trinitka
autor
15. jún 2008

mory dakujem 🙂 snad sa to nejak doriesi

mory
15. jún 2008

trinitka oni chlapy to beru inak ako zeny to ze zrazu a este k tomu necakane priatelka otehotnie 😖 hlavne mu musis ukazat ze si silna a ze si ochotna ostat s babetkom a nebyt ufnukana ze nevies co dalej 😝 viem je to tazka situacia sama som nou presla ale akonahle som vedela ze som tehotna akokeby sa vo mne nieco vzbudilo a bolo to silnejsie ako vsetko ostatne 😉 velmi ti prajem aby to dobre dopadlo 😵
ak sa smiem spytat ako dlho ste spolu a ako dlho uz viete ze si tehotna?

kotek
15. jún 2008

ahoj trinitka,volam sa mira mam 28 mam nadherneho syna ktory vyrasta bez biologickeho otca a k tomu zijem sama s markom v anglicku. ja som mala podobne stastie v nestasti. bola som v piatom tyzdni tehotenstva ked ma marka otec nechal a vybodol sa na nas.. trinitka tiez som mala na vyber tak ako ty. nechala som si svojho synceka a za ziadnu cenu by som nesla na potrat. a co mam zato teraz? JEHO NADHERNY USMEV, KED SA DO MNA PRITULI A POVIE AKO VELMI MA LUBKA. prosim ta nerob to. tvoje dietatko ti bude oporou a to ze mu das zivot ono ti to vrati stonasobne. ja som slobodna matka uz sedem rokov. dadulka ma pravdu. mohlo by byt aj horsie. kedykolvek budes mat chut si popisat kludne sa ozvi, viem presne co prezivas. ale vzdy si povedz, ze vsetko zle je na nieco dobre. sustred vsetku mysel i lasku na too aby sa ti narodilo zdrave babatko a ostatne pride pomaly samo.

milhaus
15. jún 2008

trinitka ty sama sa musis rozhodnut a nie aby ti on prikazoval

mory
15. jún 2008

kotek pekne napisane co dodat asi len ze za kazdym koncom je novy zaciatok a urcite lepsi a krajsi 🙂

milhaus
15. jún 2008

kolke dievčata su tehotne už v ovela mladšom veku a dieta si nechaju, rodičia sa snad postavia k tebe a možno sa aj on neskorej zbada a i potrat so sebou prinasa rizika
ja by som ho nechcela už len kôli tomu že potom by som možno dalšie dieta nemala, dneska je tolko bab ktore chcu deti a nemôžu mat

halienka
15. jún 2008

Trinitka, ja neverím takým myšlienkam, že chlap sa časom zmení, že veď ak ma bude lúbiť, alebo po svadbe, alebo keď uvidí dieťatko...Už vôbec never tomu že sa ho podarí zmeniť tebe. Možno to hovorím trochu tvrdo, prepáč, ale aj s okolitých prípadov, čo vidím, viem, že to tak je. Ja na tvojom mieste sa zariadim práve podľa tohto faktu. Viem, že si momentálne vo veľmi ťažkej situácii, ale je super, že napriek tomu sa nepoddávaš a dieťatko si chceš nechať. Ignoruj jeho škaredé výhražky, ty si dospelá a rozhodnúť sa môžeš ako chceš, on ti nemá čo prikazovať. Zdá sa že tvoj bývalý sa oháňal peknými rečičkami o rodinke len preto, aby ťa obalamutil. Niektorí ľudia sú v tomto experti. No teraz ukázal pravú tvár a chvalabohu, že ju ukázal, predstav si, že by si mala s takýmto človekom žiť celý život 😒 Dieťatko vychováš, zrejme ti budú musieť pomôcť blízky a priatelia, ale neboj sa, isto to pôjde. A ešte určite stretneš toho pravého, veď si mladá 😎 Viem, že ťa trápi aj to, že dieťa by malo potom sa stretávať aj s otcom a tak. No uvidíš ako sa situácia vyvinie, či otec bude vôbec javiť záujem. Ak nie, aj tak možno dobre, ktovie či by mal naň dobrý vplyv. 😉 Držím palce 😵

trinitka
autor
15. jún 2008

Mory boli sme spolu rok viem nie moc dlha doba ale....viem to od sameho zaciatku a takisto aj on cize 7tyzdnov.....ved je jasne ze si babo necham nedokazala by som zit s vedomim ze som zabiila svoje dietatko..a on...proste sa to vo mne vsetko zlomilo a city ktore som vsebe prechovavala voci nemu sa zmenili na hnev mozno az taku nenavist k nemu ako k cloveku....proste zahlasil ze sa nemieni vzdavat skoly prace a volneho casu.........ani to po nom nik neziada......ved ja sama studujem na vs a da sa vsetko zvladnut ked clovek chce... 🙂

leishmania
15. jún 2008

jasne ze sa da,ja mam spoluziacky na medicine co studuju s babom a dokonca ani neprerusili, a to mame dost zaberaky...

trinitka
autor
15. jún 2008

🙂 ja navyse studujem externe tak to bude o to "lahsie" 🙂

kotek
15. jún 2008

vies moja naozaj sa mi zda ze je to poriadny sebec. v kazdom pripade sa nedaj a nech sa odvali. nie ty ale on bude mat neskor vycitky. moj marko do teraz ani raz nevidel svojho otca a ani ho uz neuvidi. od zaciatku sa on nezaujimal. tiez mal len pekne reci a ked prislo na lamanie chleba tak zutekal. ale co uz, zivot ide dalej a aj taky slabosi musia byt na svete. vies trinitka skus tu nenavist ktoru vravis ze k nemu pocitujes premenit na lutost, pretoze nie je dobre nenavidiet. povedz si, ze je to len slaboch, ktory vas nie je hodny a hotovo. 🙂

sisulik
15. jún 2008

trinitka...mam z teba taky pocit, ze si dost silna zenska...bud silna..my zeny sme silnejsie stvorenia nez muzi...my toho zvladneme ovela viac nez oni..drzim ti palceky a som rada ze babo si nechas....za vsetkym tazkym, pride nieco krasne...drzim palceky...

miskinadamko
15. jún 2008

trinitka ja by som sa s tykým clovekom ani nebavila 🤐 😅

dia2006
15. jún 2008

Neda mi nenapisat Ti, trinitka, aj ked je to trocha od temy, velmi POUCNe do zivota. Mala som vtedy 18 rokov a moj prvy vazny chalan 26, myslela som, teda bola som presvedcena, ze som tehotna. Bol z toho uplne vykolajeny, proste bol uplne hotovy, nechcel o tom ani pocut, stale tvrdil, ze to nie je mozne a pod. Nastastie, vtedy som nebola tehotna, ani si neviete predstavit, ako mi odlahlo, proste v 18 som chcela zit inym zivotom a pod. On sice vek mal, ale rozum a pocit zodpovednosti nie.
Kedze som nebola tehotna, velmi som sa tesila a on mi raz v slabej chvilke povedal, ze to bol jeden z najkrajsich chvil v jeho zivote, ked som povedala, ze to bol plany poplach. Dost ma to zarazilo, aj ked som mala vtedy len 18 a taketo myslienky si usporiadat 2 ku dvom nie je lahke v tomto veku. Inac, ,keby som bola, viac som bola rozhodnuta ist na potrat ako nie, ale ktovie, co by bolo, keby bolo....
Ja som si v kutiku duse zelala, nech sa mu to raz vrati, ako mi mohol nieco take povedat a pod. Samozrejme, on bol tiez za potrat, aj ked si uzil viac nez dost - nie ako ja.
Tak to zostrucnim a dopadlo to takto.... ja som porodila v 30-ke ako som mala aj povodne v plane, ale neotehotnela som zo dna na den, dost dlho sme sa s manzelom snazili, ale malu by som nedala za nic na svete, to asi ani nemusim pisat. "ON" - po niekolkych neuspesnych vztahoch to s dietatom nevyzeralo u neho najlepsie, tak ma to velakrat napadlo, ze by si aj zasluzil, aj ked bol ku mne taky hajzel.... Ale teraz sa mu to podarilo a ma dietatko - mozno si obcas spomenie, co si vtedy so mnou zelal a nie je mu do smiechu.......
Iste zistil, aky je ten svet prazdny bez niekoho, pre koho clovek zije......

liliandax
15. jún 2008

netyka sa to priamo mna, ale jednej mojej dobrej kamosky..

v 16-tich otehotnela, mala dost burlivy vztah.. sla na potrat, neskor sa rozisli.. teraz ma 28, zije so snubencom a velmi tuzia po mimi.. zatial neuspesne a to uz nieco vyse 3 rokov ☹ Preco asi?? 😔

takze aj ja mam rovnaky nazor, aky tu uz pisali baby.. Drz sa a isto budes mat nadherne babo 😵

dia2006
15. jún 2008

A este nieco - ten moj bavaly ma takmer 40, takze bez dietata do 40 by som sa zblaznila a nie je mu co zavidiet
A este jedna kamoska - bola na potrate v 17 ke a potom dlho dlho s manzelom nemohli mat, ale stastie sa na nich usmialo a po 5 rokoch pokusania sa to vyslo, ale bola v koncoch...
Trinitka, podla mna nevahaj, chlapov je vela aj bude, to Ti iste kazda jedna baba potvrdi, ale dieta uz nemusis mat neskor.... a to nemusi zavinit prave interrupcia, iste vies.

sirinka
16. jún 2008

trinitka ja iba tolko, nech to dopadne akokolvek, myslim si, ze nie vzdy je tym pravym otcom ten isty muz, ktory dieta splodil...dolezitejsia je laska, ktoru dietatku ponukne a verim, ze s tvojim babatkom takeho muza najdete...

lencici
16. jún 2008

Trinitka tak ja som otehotnela tiež na 20 môj manžel mal vtedy 22 a nikdy v živote by som neišla na potrat ani keby on chcel. My sme boli na nožel lebo sme sa rozišli ale ako hlúpa žaba som za nim doliezala a zrazu som otehotnela. Nechcela som od neho nič. Ale on sám povedal že chce mňa aj maličkú. Keď som bola v siedmom mesiaci tak sme mali svadbu. Tamarka bude mať rok a ja by som si život bez nej nevedela púredstaviť...

Podľa tvojho priateľa som nenormalna lebo ssom nešla na potrat? Sorry ale je idiot. Nič krajšie sa mi stať nemohlo... Trinitka uvidíš dieťatko ti prinesie do života šťastie aj keď to budeš mať zo začiatku ťažké ale na svete je veľa chlapov...

dia2006
16. jún 2008

Presne tak, lencici, nic krajsieho ako mat dieta na svete nie je a este k tomu, ked je zdrave, fakt neexistuje krajsia a vacsia radosti na svete. A moze si hovorit a mysliet, kto co chce.

trinitka
autor
16. jún 2008

babeny mate pravdu🙂 ja mam uz od neho pokoj som sa prestahovala z BA spät domov k rodicom aspon zatial.....nechcem byt hnusna ale dufam ze sa mu to raz vrati...

kisska
16. jún 2008

trinitka - nedaj sa. Ja mam sice svoje prve dieta az v 30ke, ale keby som vedela aky je to uzasny pocit a kolko lasky z teba dostane taky maly cloviecik, mala by som ho uz davno.
Samozrejme, ze sa mu to raz vrati. Lebo ty budes ta, ktora si bude uzivat vase babo a ktorej budu patrit jeho prve usmevy, objatia. Ty budes ta, na ktoru sa babo ziarivo usmeje, ked ta zrazu zbada... k tebe prvej pobezi svojimi neistymi krocikmi.
A ak je tvoj byvaly aspon trochu normalny, tak si to uvedomi - skor ci neskor. A urcite ho to bude trapit. A ak si to neuvedomi, tak naozaj nestoji ani za jedinu myslienku...

kotek
16. jún 2008

ahoj trinitka, urcite sa mu to raz vrati skor ci neskor. pozri otec mojho syna teraz zije z mesta z ktoreho obaja pochadzame s nejakou slobodnou mamickou. ked som bola doma minuleho roku na dovolenke tak mi znamy povedali ze vraj sa na nas pytal. lenze z mojej strany trinitka uz nie je ziadna sanca aby sme boli spolu. proste minulo uz dlhych sedem rokov a ja aj tak mam teraz znamost s polskym chalanom odtial a hoci mame medzi sebou nejake nedorozumenia asi by som ho nevedela nechat a vratit sa k otcovi marka. a po druhe kde je istota ze by nas znovu neopustil. 😉 😉 neviem ako je to presne u teba, ale hlavu hore. neviem aky mas nazor na platenie vyzivneho ale urcite si vybav tieto veci a ked ti mala podrastie tak prides sem do anglicka. slobodne matky sa tu nemaju zle a tioez je tu aj dost chalanov.

trinitka
autor
16. jún 2008

kotek na plateni vyzivneho sme sa uz "dohodli" som zvedava ci to dodrzi....povedal ze mi platit bude ze on je dobrak len ja to nevidim a to som sa na nom vtedy z chuti zasmiala........od dobraka ma daleko.......keby sa chcel z platenia alimentov vymonat, mam slubenu pomoc od jednej pravnicky, ktorej som sa starala o autistickeho syna, cize pri najhorsom bude sud, no za svoje dieta budem bojovat, aby nebolo o nic ukratene a aby bolo stastne a spokojne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre