Musím ísť v prvých mesiacoch tehotenstva k lekárovi?

rybecka
3. máj 2006

Ahojte kocky,
otvaram tuto temu lebo som sama tu v cudzine som tehotna a nikto este o tom s rodiny nevie lebo chcem sa im pochvalit osobne.Ale mam troska z toho strach lebo neviem kedy sa musi ist k lekarovi ja to nejak tu v Anglicku nezvladam ist k lekarovi lebo ani neviem kde mam ist. Nevidela som tu nijaku ambulanciu . A domov idem az koncom juna. Da sa to vydrzat aj bez lekara? Alebo su tam nejake nutne vysetrenia. Poradte mi.

newyorkgirl
11. júl 2006

aljexija, veru len chod k tomu lekarovi pre isotu 😒

laurakubo
12. júl 2006

Ahojte baby len teraz som tuto stranku objavila. SOm v 24 tt a zijeme v Irsku (Galway) najde sa tu aj ina maminka z okolia???

aljexija
12. júl 2006

Zuzula
test som robila po 15 dnoch meskania a bol negativny. ak by som vtedy bola tehotna, tak by som bola v nejakom 5-6 tyzdni. myslim ze to by uz test ukazal. lekarnicka sa dusovala ze ten je najlepsi. ale k lekarovi aj tak pojdem, uz ked som objednana, ved to uz je zajtra. a uvidim ze co a ako. ;.)

bybi
18. júl 2006

Ja som tiez v anglicku, zatial este nie som tehotna, aj ked by som rada bola. Mam tu ale kamosky, slovensky, co otehotneli aj porodili tu a jedna je velmi spokojna, ta druha ani neviem... Anglicky hovori strasne slabo, ale asi sa nejako dohodla, maly mal minuly tyzden rok a je strasne krasny...

aljexija
19. júl 2006

Ola babenky
no bola som u toho lekara a uz mam aj vsetky vysledky. Tvrdil ze zial, tehotna som nebola (coz myslim ze zial nie je, lebo keby som bola a babo by som stratila, to by bolo zial). nevedel mi vysvetlit preco mi "mrcha" meskala az mesiac, ale povedal ze ak by som nahodou na buduci mesiac zacala krvacat prilis skoro, alebo by tozas meskalo viac ako 5 dni, mam sa zastavit aj bez predbezneho objednavania. Bol strasne zlaty, a sa ma snazil upokojit ze to je vsetko pohodka.
este raz vam dakujem za rady a podporu.
;.)

sunny6
8. aug 2006

??????to som dnes neprispela>>>>????? 😕

zdenkam
8. aug 2006

Ahojte, len som zvedava, ci je niektora z prispievateliek tehotna v Irsku. Lebo ja som a som v 15 tyzdni. V 14 tyzdni som pocula srdiecko babatka a za 2 dni ma caka blood testing no a o mesiac scan prvykrat v nemocnici, inak vsetko je v zdravotnom stredisku.

adicka
9. aug 2006

Ahoj Zdenkam.Takze,niesom sama tehotna v Irsku 🙂 Ja sa nachadzam v Droghede,co ty?Ako prezivas tehotenstvo?Ja som zatial u lekara nebola,o tyzden cestujem domov,ale rodit chcem v Irsku,kedze o mesiac tu dojdem na dlhu dobu.Ako je to s tebou,kde sa nachadzas a ako je to s prvym vysetrenim tu?Vela otaziek,co? 🙂 No ja som taky zvedko 😀

xenka
10. aug 2006

ahojte tehulky 🙂 ja som v 24tt pristahovala som sa do UK pred troma tyzdnami kedze moj mily tu dostal pracovnu ponuku ktora sa nedala odmietnut. Na slovensku som tesne pred prichodom absolvovala amniocentezu z ktorej som mala priserny strach ale aspon teraz viem ze je vsetko ok a mozem sa zacat zaregistrovat tu a v klude to odrodit....teda aspon dufam!!! brusko mi rapidne rastie ale co je zvlastne namam zatial ziadne specialne chute...a co vy ostatne v zahranici ako sa citite a ako pokracuju vysetrenia? s pozdravom xenia

malka
10. aug 2006

Zdravim tehulky v zahranici, ja som tiez v UK, presnejsie v Anglicku, som v 21 tyzdni, ale chystam sa rodit doma na Slovensku. 🙂

kamilecka
10. aug 2006

Ahoj Malka,niejaka si mi povedoma,nesla si nahodou prvy krat do anglicka v roku 2002? Ak nie tak to nie si ty ktoru myslim 🙂

malka
10. aug 2006

Ahoj Kamilecka, do UK som prisla za manzelom miluly rok, ale povedoma ti mozem byt z temy Michalovce, tam som pisala tiez.
Ako sa ti inac dari v UK?

ester161
1. júl 2009

no dobra tema..
ja sopm priletela na slovensko v 3mesiaci..z Rima.po 10 rokoch.
ale do 3 mesiaca,som uz mala porobenych dost vysetreni.ultrazvuk asi 2krat.
moja gynda bola velmi prisna-) stale mi hucala do hlavy tu kyselinu listovu a to este pred tehotenstvom(kedze sme ho planovali)
naozaj to zalezi od lekara..ako sa k tomu stavia.na slovensku mi kyselinu listovu ani nepsomenul-)
ale to nevadi,,ta byvala za 3 mesiace mi dala velmi vela rad!!
ja viem ze v Rime su lepsie vybaveny,,,ale na slovensku sa na vysetrenia dostanem okamzite,bez dlhych radov,bes stresu,,a bez platenia..(poistovna)
v rime ked nemas sukromneho,,je to tazke!!a plat kazdy navsetvu 100eur. takze po tejto starnke vivat Slovakia-)
aj ked porodnice niesu na takej super urovni,,da sa to prezit.a za tie usetrene peniazky,,,dam radsej na babo.

slovakia13
1. júl 2009

Ahoj ja sa pridam 🙂
ja zijem v UK a tu ked mam nejaky problem ,tak na vsetko daju paracetanol 😒
tak vsetky problemy riesim s gynekologom na SK,starostlivost o tehotne tu je nulova......doteraz mi raz skontrolovali moc a raz zmerali tlak a co sa tyka krcka ,tak iba pevne verim ,ze ziadne skracovanie nehrozi 😀 a to som uz 22 tt

sweet84
3. aug 2009

cau ester mas uplnu pravdu, ja som tiez v it ale na slovensko som si prisla dorobit vsetky kontroly a mozno budem rodit asi tu.. tu su lekari doslednejsi a zodpovednejsi...a nemusis ani platit za vsetky vysetrenia.tiez nemaju system v materskom prispevku a tieto uradne veci trvaju moc dlho na schvalenie..je to vsetko na p..

miska2220
3. aug 2009

ahoj ester a swet,ja som tiez v itali a moj termin porodu je 29.11.neviete mi povedat ako to bezi tu pokial ide odvojite obcianstvo dietata? bola som sa pytat tu naurade ale povedali mi ze sa musim opytat na slovenskom konzulate.Ester neni sl.konzulat vrime?

zucana
3. aug 2009

caute este sweet a miska ja som tiez v IT v Padove a konzulat mame aj tu...
ale neviem ako je to s tym obcianstvom...
inak ja som prvykrat chodila na slovensko a bohuzial som prisla o babo takze tentokrat ostavam tu...a veru platim za kazde sono 150 eur ☹

orionka1
3. aug 2009

Baby to v Italy mate take drahe , ja zijem v Uk, starostlivost nestoji za moc ale aspon za nic neplatim, sona su zadarmo, iba ak by som chcela 3D/4D, tak stoji 150 libier, v porovnani s SK drahe, ja skor keby som sla na sk, tak by som za vsetko platila lebo nemam poistku 😒

mzuzka
3. aug 2009

ahoj rybecka, ja som v UK a mozem ta uistit, ze sa vobec nic nestane, ak k lekarovi nepojdes, pretoze do 12tt ta ziadny lekar nepozrie. postup je taky, ze ked zistis, ze si tehu, testom, ides k GP, on sa ta spyta ci si si robila test, povies ano ,som tehotna. podla menzes ti vyrata ako dlho si tehu, potom si vypyta tvoje tel cislo a povie ti, ze okolo 12 tyzdna tehu, ti zavola midwife(nie lekar) , ku ktorej podjdes na scan a vsetky ostatne zalezitosti. prve odbery, komplet krv, moc.....

cize ak je vsetko uplne v poriadku, tak ta tu cele tehotenstvo lekar ani raz nepozrie. budes chodit na kontroly len k midwife.

ale pre istotu sa chod zaregistrovat k GP mu, pretoze ak sa niaky problem vyskytne, musis sa objednat k GP a je lepsie GPho mat, zvlast ak tu chces byvat dlhsie.

ja somtehotna 7t a mam problemy, a v nemocnici ma neosetril gynekolog, kym som nemala papier od GP. ani sono ti nespravia skvor, kym nemas papier od GP.

miska2220
3. aug 2009

ja som tiez platila tu vtaliansku okolo stovky ale usukromneho lekara.Chodila som knemu lebo natermin vnemocnici trebalo cakat aj niekolko mesiacov.Ako som otehotnela zacala som chodit opet donemocnice a misim povedat ze starostlivost super ,som velmi spokojna robili mi aj test ci mali nema dawna a nemusela som nikdy platit ani cent...zuzy a ty si tu neni poistena alebo chodis sukromnemu ked tolko platis?inak je mi to luto co sa ti stalo,si teraz vporiadku?

bambolina
4. aug 2009

ahojte, ja som tiez v it., a tiez si pekne platim za kazde vysetrenie, chodim k sukromnemu lekarovi, inac sa to moc neda...som pri verone, mne sa zda ze na slovensku robia ovela viac vysetreni, castejsie navstevy a tak...akurat si vybavujem epidural, nie su tu velmi za....

r.ferraro
4. aug 2009

Ahojte dievcata, aj ja zijem v it pri Varese... Som v 34 tt a konecne idem na posledne vysetrenia, na krv a k anesteziologovi. Ako hovorite, este dobre ze sa v nemocnici a na odberoch neplati, ale ti sukronmi lekari su drahi. Ked som chcela chodit cez mutuu tak sa tam cakalo viac ako 3 mesiace, takze som zvolila sukromneho lekara a kazda visita ma stoji 90 euro...
Bambolina aj ja chcem epidural, hned sa ma pytal lekar ci chcem alebo nie, ale kamosky mi hovorili , ze niekedy su sestricky harpie a nechcu velmi pichat epiduralku aj ked mas vsetky vysetrenia ok, ale hovorili ze ked budem neodbytna a stat si za svojim tak mi ju pichnu....uvidime ako to nakoniec dopadne

cestovatelkaandrea
5. aug 2009

ja som bola tehotna a aj som rodila v NL.
Starostlivost bola podla mna dobra pocas tehotenstva. Ziaden paralen na vsetky problemy. Ak sa im nieco nezdalo, tak to aj seriozne riesili.
myslim ze tu v NL je to nieco podobne ako pisala mzuzka len ked su problemy tak sa to riesi rychlejsie a nie vsetko musi ist cez GP

skrabulka
5. aug 2009

ahojte buduce maminky, dnes rano som si robila pregnancy test, vyslo mi ze som v 1-2 week. Sme taky stastni, pokusali sme sa par mesiacov a uz som sa aj zacala bat, ze sa nam to nepodari...sice este nie je nic iste, na buduci tyzden sa objednam u GP.
Budem tu teraz pravidelne, tak dufam, ze sa co najviac dozviem, chcem rodit tu v Anglicku, uz sme tu s manzelom vyse dvoch rokov. Vie niekto, kedby by som to mala oznamit svojmu zamesnavatelovi, pracujem ako care assistent.
diky baby

slovakia13
5. aug 2009

skrabulka
ja som oznamila hned ako som zistila,koli chemikaliam.zamestnavatel ma ihned prelozil na ine oddelenie 😀 ,tiez som v uk

hathor1231
5. aug 2009

skrabulka, pozri na link...
cim skor,tym lepsie 😉 vedome by som to radsej nezatajovala lebo mozes ohrozit babuso aj seba,ak prides k urazu. first aid a ostatok kolegov by mali o tom vediet. to je moj nazor.

http://www.direct.gov.uk/en/Parents/Moneyandwor...

http://tiger.direct.gov.uk/cgi-bin/maternity.cgi

drzim palce...
hi,slovakia 😀

slovakia13
5. aug 2009

hathor
hi 😀 😀 😀 😀

cestovatelkaandrea
6. aug 2009

skrabulka moj zamestnavatel v NL to vedel skor ako som prisla zo slovenska. doma v SR som otehotnela, oznamila som buducemu zamestnavatelovi ze som tehotna. on mi pogratuloval a povedal ze mam prist co najskor. v robote to hned vsetci vedeli ako som prisla a davali na mna pozor keby mi nahodou bolo zle. pri tvojom povolani by som to oznamila zamestnavatelovi hned ako ti to potvrdi lekar 🙂
inak gratulujem k babatku v bruchu

skrabulka
6. aug 2009

Dakujem vam baby, urcite to hned oznamim, ako navstivim GP. Uz niekolko dni som na nete stale, citam vsetky prispevky 😉 Zatial sme rozhodnuty, ze budem rodit tu, koly materskej a ze chcem byt s manzelom 🙂 Nikomu som to este nepovedala, ked este sama som v takom pomykove, co sa to so mnou deje.
Tesim sa z toho, ze tu je taka tema, spon sa nebudem citit osamela, totiz to vobec netusiiiiim ako to tu v Anglicku funguje.
Dakujem hathor1231 za lik, idem to prestudovat 😝
slovakia13 kde presne v UK si? a kde chces rodit? gratulujem k tehotenstvu 😵

hathor1231
6. aug 2009

http://www.echomagazin.com/sk/clanky/prakticke_...

skus aj toto. ja som sa odtialto dozvedela,ze mam ist ku gp a nie na gyndu 😀 no hruza. som behala po nete a hladala,nekoniec som isla na slovensko 😀 pred tehu som ani len gp-ho nemala... takze som isla od zakladu a trvalo to straaasne dlho,kym som prvykrat videla midwife...
tak paaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre