Naľavo chlapec, napravo dievča. Platí to?

jenny_fer
15. mar 2007

Ahojte mamičky, chcem si spraviť taký malý prieskum čo je na tom pravdy že keď je bábatko uložené naľavo tak to bude chlapec a ak napravo tak dievča.. Priatelova sestra mala napravo a bolo to dievčatko. Tak chcem vedieť milé mamičky na ktorej strane ste mali bábatko a čo sa narodilo. ďakujem 😉

matafen
29. dec 2014

Preboha zeny, co sme v stredoveku? 😨 Ja som myslela, ze taketo povery su uz len pre zabavu, ze to nikto nemoze brat vazne. Ja som sa teda este nestretla s nikym, kto niecomu takemu veri. Teda ked neratam nejake tie babky-tupohlavky 🙂 Dieta predsa v bruchu tu polohu meni, otaca sa a kope na vsetky strany, ja som mala niekolkokrat za den iny tvar brucha.

jankaroy
29. dec 2014

u mna to plati, syn bol na lavej strane a dcerka na pravej 🙂

88angelika88
4. jan 2015

Neviem či to je pravda my čakáme dievčatko a je napravo 🙂

juli268
4. mar 2015

my mame dievcatko a bolo napravo do teraz som si to nevsimla a myslela ze dieta sa preca v brusku hybe a mala tam dost teda vystrajala ale ked som pozrela na foto zo sona vzdy bola na jednej strane a teraz cakame druhe a aj to je na kazdom sone hlavickov na jedej strane tento krat nalavo uvidíme co to bude

tut
27. sep 2015

ahojte mna kopalo stale na pravej strane a tento tižden som bola na ultrazvuk a toktor mi povedal ze to bude djvčatko

juli268
9. okt 2015

tak u nas to vyslo 🙂

luciasing
9. feb 2016

@katecameron ahoj ja sa chcem len spýtať , všimla som si, že máš skúsenosti s tým, že ak je dieťa na pravo tak dievča a ak na lavo tak chlapec 🙂 maly bol na lavo to by sedelo, ale teraz čakám druhé bábo a nechce sa ukázať zahniezdene bolo na pravo aj som tam cítila prvé pohyby aj na utz v 20tt bolo na pravo ale teraz v 28 tt sa presuvalo hore dole a vyzerá to tak, že sa mu zaľúbilo na lavo, tak len chcem vedieť že či to platí pre začiatky tehotenstva kde sa vyvíja alebo už ku koncu kde sa uvelebí ? 😀 už som nedočkavá

anuskaaprazko
9. feb 2016

mam syna a bol skor na pravej strane 🙂

katecameron
28. feb 2016

@luciasing ano plati to na zaciatku he 🙂
ale tak sicko treba brat s rezervou 😉

luciasing
28. feb 2016

@katecameron ano treba lebo doktor mi minuly tyzden potvrdil druheho chlapca 😀

lexica
28. feb 2016

ja na lavo ,obe dievcatka

ajka_paradajka
28. feb 2016

Ja mam chlapca a bol napravo 🙂

katecameron
28. feb 2016

@luciasing tak gratulujem 😉 v nasej rodine to vyslo vsetkym zenam 😀

mis_h
23. jún 2016

Podla coho sa zistuje ci je babatko ulozene napravo alebo nalavo? Este ma nekope tak neviem povedat na ktorej strane citim pohyby ale ked pozeram na fotku z ultrazvuku tak z mojho pohladu ma nozicky vlavo a hlavicku napravo...budem rada ak mi to niekto objasni...dakujem 🙂

luciasing
23. jún 2016

@mis_h podla toho kde ti doktor robí sono na pravej alebo na lavej strane, ale neplatí to 🙂 ja som mala jedného na ľavej a druhého na pravej a sú to dvaja vajčáci 🙂

mis_h
23. jún 2016

@luciasing tak mne to pride ze v strede 😀 ale asi to bude viac vpravo a dnes mi dr.povedala ze na 90% dievca a som 12tt+2...aka pravdepodobnost ze sa to zmeni?

luciasing
23. jún 2016

mne v 13 tt povedal ze chlapec 🙂 no ono je to dost skoro moc sa na to nespoliehaj ale viac pravdepodobne je ze budes mat dievca

mamana4
6. apr 2017

https://www.thegenderexperts.com/ramzi-theory/
Ahojte,ohladom ulozenia ani nie babatka,ale placenty som nasla toto-ze ak je placenta ulozena nalavo,bude to dievca,ak napravo,budr to chlapec.

ckatka
22. sep 2020

Pridávam sa k štatistike. Môj chalan bol od začiatku naľavo dole. Od 5 mes sa už prehadzuje a robí kotrmelce po celom bruchu raz je tam raz tam...cestuje krížom krazom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre