Naľavo chlapec, napravo dievča. Platí to?

jenny_fer
15. mar 2007

Ahojte mamičky, chcem si spraviť taký malý prieskum čo je na tom pravdy že keď je bábatko uložené naľavo tak to bude chlapec a ak napravo tak dievča.. Priatelova sestra mala napravo a bolo to dievčatko. Tak chcem vedieť milé mamičky na ktorej strane ste mali bábatko a čo sa narodilo. ďakujem 😉

sofiela
15. mar 2007

zuz11-ja ze si len ja tak pamatam 😉

grmitko
16. mar 2007

rada by som prispela ku teme, ale kedze nasi su obidvaja chlapci, rozvalovali sa mi po celom bruchu 😎 raz boli viac vpravo a razv viac vlavo, podla toho aku mali naladu, ako som lezala, sedela a podobne. 😎

grmitko
19. mar 2007

ale osobne si myslim, ze je to nezmysel. Mozno u niekoho to funguje, ale urcite nie u vsetkych. To je ako s tym, ze ked opeknies, cakas chlapca a ked oskaredies, dievca. ja som v tehotenstve hrozne ospatnela, bola som sama vyrazka a flak, a su to chalani. No a sestra strasne opeknela, a ma dievca 😀 😎 tak asi tak.

newyorkgirl
20. mar 2007

je to neeeezmysel, s mucilienkou sme cakali naraz, kazde babo bolo na inej strane a obe mame dievcatka 😀

syssa
22. mar 2007

Ahojte tehulky, este som o takom niecom nepocula, ale asi na tom nieco bude, kedze nas drobec je ulozeny na lavo a bude to chlap. 😉

escada17
30. mar 2007

vsimla som si, ze srdiecko pocuvali vcera nalavo, ale babo kopka skor napravo 😉 a cakam iba jedno, tak teraz co??😉

syssa
31. mar 2007

escada, tvoj drobcek sa bude este otacat. 😉 Ja mam drobca ulozeneho na lavo a tym padom ma kopka pod rebrami a napravo, kedze uz je velke a nema tam uz tolko miesta.

escada17
31. mar 2007

syssa, presne, to je velkostou, ja mam este predsa celkom dole maternicu, mne nijako nejde do hlavy, ze by to ozaj mohlo zavisiet od toho, kdeje babo ulozene 😉

lucqa
31. mar 2007

Ja cakam tiez chlapceka a je napravo 🙂 A aj cele tehu som ho mala vpravo.

escada17
31. mar 2007

asi ani nikde babo nemoze byt...zacinam si mysliet 😉blahozelam k chlapcekovi, dufam, ze i nam sa raz zadari 😉

syssa
31. mar 2007

lucqa, vsimla si si, ze mame rovnaky termin? 😉

lucqa
1. apr 2007

syssa ano, a aj to, ze obe mame chalanov, len kazda na inej strane 😀 Ma to vcera celkom pobavilo 😉

escada17
1. apr 2007

tomu sa tak zjavne da verit 😉

escada17
6. apr 2007

myslela som tomu, ze jedno pohlavie nalavo, druhe napravo...takze tiez neni pravdaa

mimakro
7. apr 2007

U mňa to neplatilo. Ondrík bol vpravo a Hanka vľavo. Ale tušila som, že to bude baba, lebo druhé tehotenstvo som prežívala úplne inak, ako prvé. Ranné nevoľnosti, vlasy ako slama, hrozná pleť. Tvar brucha som mala pri oboch rovnaký, pri oboch som bola viac široká, lekár tipoval, že bude malé bábo(syn mal 3830g, dcéra 4000g), ale nemal pravdu. Pôrody som si užila ☹

melory
7. apr 2007

potvrdujem ze dievca na pravo.

escada17
7. apr 2007

melory, inak brusko si mala rovnake v oboch tehu? Myslim tvar...

melory
7. apr 2007

nie pri chlapcovi do spicu a pri babe do gulata...na mna platia tieto vsetky povery...aj som pri chlapcovi opeknela a pri stele ospatnele.

escada17
7. apr 2007

inak tu Stelu mas prekrasnu, tak sa oplatilo, ze krasu brala 😉aspon ja sa tiez tak z mojej malej krasky tesim 😉 ja si napr. teraz myslim, ze cakam dievcatko opat, ale mam celkom ine brusko, ovela pomalsie priberam a tak...no ale ktovie 😉

melory
7. apr 2007

ja som vedela ze baba, lebo hned sa mi vyhodili pupaky na tvary co som nikdy nemavala, a zrazu vlasy som mala odveci a cela som bola daka cudna, neatraktivna.

escada17
7. apr 2007

ja som pri Sofii zase nejaku extra zmenu nezbadala, plet som mala dobru, toto tehu mam este lepsiu, ale ja som mala vzdy bez problemov, tak som zvedava...mala si nevolnosti? Aj sa vravi, ze pri dievcatku byva horsie- u mna neplatilo v prvom tehu- super, ziadne problemy, za to teraz...😉

nana
7. apr 2007

náš malý bol uložený napravo a celé tehotensto mi tipovali, že to bude chlapec

escada17
7. apr 2007

inak mne so Sofi tiez tipovali chlapceka...😉

katecameron
19. sep 2010

u nas to vyslo na 100percent aj svagrinej na 100percent aj sestre na 100percent tak si vyberte 🙂

zucha
19. sep 2010

u mna to nesedi. ja mam napravo a je to chalan.

katecameron
19. sep 2010

@zucha vynimka potvrdzuje pravidlo a tie dve deti predtym ani tie ti nesedia? ja som mala jednu kamosku a ta to mala presne naopak chlapca na pravo a dceru nalavo takze niekedy to je proste naopak a podotykam toto nieje povera poznam to uz roky rokuce tvrdila to jedna gynekologicka kedysi ked neexistovalo este sono ze Dievcata sa CASTEJSIE vyvijaju na pravej strane maternice chlapci zas na lavej CASTEJSIE neznamena vzdy 😉

erika9
19. sep 2010

no ja citim stale na pravo tak kze budem mat dievca???

zuziqu
20. sep 2010

Ahojte, dievčatá neviem čo je na tom pravdy, ale ja som určite riadna výnimka. Čakám štvrté dievčatko a všetky som mala uložené na ľavej strane. Ani čínsky kalendár mi nevyšiel, ani tá povera o výmene krvi každých sedem rokov, takže aj takéto vynimky existujú

katecameron
20. sep 2010

@erika9 ano vacsia pravdepodobnost je dievca mozno nejakych 80percent 🙂

katecameron
20. sep 2010

@zuziqu no vidis ale ide o to ze dievcata boli vsetky na jednej strane maternice u teba je to naopak takze keby si mala chlapca bol by napravo 🙂 tom sa proste stava a to stou vymenou krvi nesedi ani mne aj ked mi vyslo 2chlapci a 1dievcatko tak ako, mam len v inom poradi dcera by bola prostredna pritom je prvorodena 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre