Namiesto štvrtého bábätka dvojičky

petka1989
24. máj 2016

Ahojte,
idem baby, prednedávnom som tu písala o tom, že som nečakane otehotnela so štvrtým babätkom. Už sme sa s tým vyrovnali, prijali sme to a tešili sme sa, dnes my môj gynekológ oznámil, že tam nie je jedna, ale hneď 2 fazuľky. Muž o tom ešte netuší, chystám sa mu to oznámiť v piatok, keď nebude vystresovaní z práce. Maminky ste tu niektorá, čo má dvojky a ešte jedno dieťa alebo aj viac? Dajú sa zvládnuť 2 naraz, moja najmladšia má teraz 5 mesiacov, to bude skoro ako trojičky. Znama, čo má dvojičky to veľmi nezvláda nevie ku ktorej skôr, ked začnú plakať tak obi dve naraz, bojím sa že nebudem mať čas na staršie a nechcem ich odsúvať na druhú koľaj...
Ďakujem za každé povzbudenie, a každý "ukľudňujúci" príspevok. 😒

bestmate
24. máj 2016

Bud rada ze dvojicky, poznam pripad ked k dvom dievcatkam pribudli trojicky, vsetko baby. Inak dost skoro to tehotenstvo, mna by asi slahlo a pravdepodobne by som to riesila po svojom. Moj nazor. 🙂)

paprota215
24. máj 2016

Kamoska ma dvojky, boli narocne babatka, ale ked dosli na to, ze maju reflux, upravili mlieko zrazu dvaja zlatusikovia🙂 ty si skusena mamina, uz sa budes vediet skor zorientovat, ked sa narodia. Snad ti ma kto pomoct s detickami. Obdivujem a drzim ti prsty

alby2014
24. máj 2016

Moja babka popri dvoch detoch vychovala dvojicky ...v drevenici na Suline, v 50tych rokoch, bez sunaru, bez pampersiek, bez elektriny, bez automatickej pracky, bez umyvacky, s rolou, s kravamy..a to bol dedo este vtedy za trest v baniach, lebo nechceli ist do druzstva. Zvladla to...Vzdy, ked mam chut pindat, ze materstvo je tazke, spomeniem si na svoju babku. Ked to dala ona, kazda to uz da.

mily7
24. máj 2016

@petka1989 ahoj. Neviem či som písala tebe,bolo to už dávnejšie. Skúsenosti nemám,ale verím tomu,že vy po troch deťoch v pohode zvladnete aj tie ďalšie dve. Ste milujúci rodičia,ti mali si vás vybrali pretože to zvladnete. Vraví sa,ze kazdy dostane toho toľko koľko unesie. Aj tá príroda to tak zariadi,ze dvojky keďže budú v poradí stvrte a piate,tak určite budú dobre a kludne deti. Zas ty ako mama troch už máš podľa mňa v malicku organizáciu dňa. Jedno naviac už hore dole😄Držím vám päste,veľa zdravicka prajem,určite to je narocne,ale bodaj by len také problemy boli,že viac deti sa nám rodí😉

fuska
24. máj 2016

@petka1989 Ja si myslim, ze to nebude az take hrozne. Ako tu bolo pisane, nie si zaciatocnicka, si skusena mama, uz ta len tak nieco nerozhadze. A to "blbe" obdobie nebude trvat vecne. Najvacsi zaberak podla mna prve tri mesiace, kym si vsetci na seba ako tak zvyknete. Treba viac zapojit manzela a rodinu. Drzim prsty, aby sa ti narodili krasne zdrave dietky. A verim, ze aspon jeden bude chlapcek. 🙂

petka1989
autor
24. máj 2016

@bestmate To by som skončila do roka asi niekde na psychiatrii, manžel je proti potratom, podľa neho by som mohla mať aj 6 detí 😀

@paprota215 Toho sa bojím, zatial všetky 3 boli kľudné a dúfam, že to zostane tak aj v tomto prípade, ale teším sa že je vačšia šanca že budú chlapci, alebo aspoň jeden. Manžel mi s nimi môže pomôcť cez víkend, inak je od rána do 6 poobedia v robote a potom ho nechávam aspon 2 hodky si vydýchnuť, až večer baby kúpe, teraz ho budem musieť chudáka aj cez týžden zapojiť... 😀

adka2011
24. máj 2016

@petka1989 Ja cakam este len tretie, ale prve dve dievcata mam do roka (maju medzi sebou 11 mesiacov). Pri ich vychove som si vzdy povedala, ze keby si mozem vybrat, tak urcite dvojicky. Pre mna bol velmi narocny ten prvy rok, kedy boli este obe velmi narocne na pozornost a pritom kazda vyzadovala uplne iny rezim. Akonahle sa im to zladilo, ked mala mladsia 1 rok, je to lahoda. Samozrejme, ze sa obcas poskriepia, ale tych vyhod je neskonale viac a uz dlho aj vyzeraju ako dvojicky.
Skor si myslim, ze tazsie bude zladit to dietatko, co ma teraz 5 mesiacov, ale zas, az taky rozdiel medzi nimi nebude, takze by som to videla naozaj pozitivne. Si skusena mama, vies, co malinke babatka moze trapit, no a potom to uz je len o tom, ako si zena dokaze zorganizovat den. A ked to vies teraz, nepochybujem, o tom, ze to tak bude aj dalej 🙂 Zelam vela zdravia a sil

petka1989
autor
24. máj 2016

@alby2014 môj muž je zo 6 detí, a on konkrétne z dvojičiek, myslím že v tej dobe bolo normálne mať tak veľa detí nebolo to brané ako teraz že jedno a hotovo, mňa berú ako chudetu s 3 deťmi, pritom ja som tak šťastná nechcem vidieť čo bude s 5 🙂

@mily7 ďakujem 🙂 aj ja dúfam že aspoň jeden bude chlapec, aby mal baby kto "chrániť", keď budú veľké, verím, že to zvládneme, no som zvedavá čo povie muž, ten sa bude ale určite vytešovať 😀

@fuska systém si nájdeme o to ani tak nejde, ale ten strach tam je, práve tých prvých 3 mesiacov sa bojím a to aby som dievčatá staršie o niečo neukrátila, teraz s nimi stále niečo tvorím, vymýšlam program, bojím sa že na ne nebudem mať toľko času.

bibaryba
24. máj 2016

To dáš neboj sa veľká rodina je super zapoj koho sa len dá keď ti boh požehnal zvládne inak by ich neposielal držím palce pevné nervy ja mám 3 deti nebolo furt lahko

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siska53
24. máj 2016

@petka1989 u nas mali jedni 3deti,cakali 4te a boli to trojicky. Terae su uz predskolacky,vraj to bolo narocne,ale museli zvladnut, zorganizovat..

lienkaam16
24. máj 2016

Ahoj v prvom rade Gratulujem. Starostlivosť o bábätka a este aj o najmladšiu bude náročné, ale všetko sa dá zvládnuť, hlavne ak máš pomoc od manžela a rodiny. Prvý rok bude isto ťažší, ale potom sa decká už budú pekne hrať a do budúcnosti je fajn mať súrodencov. Neboj zvládnete to aj keď niekedy nebudeš vkladať, budeš unavená, ale mať zdravé deti budú určite posilou. Vieš ako sa hovorí, radšej 5 zdravých ako jedno choré, alebo žiadne. Hlavne aby ste boli vsetci ok do pôrodu ešte ďaleko a pri malych deckách určite oddychu nie je nazvyš. Aj moja suseda má dvojičky a po nevelom roku ďalšie bábätko. Teraz uz chodia do škôlky a su ako trojičky eate aj rovnako oblečené, radosť pozrieť na takú bratsku súdržnosť. Drzim palce a s manželom máte môj obdiv. Ja mám zatiaľ len jedno ale túžim este po dcérke, snáď sa aj nám pri rafí 🙂

senta_sofia
24. máj 2016

@petka1989 aa tak, nemas to prve a druhe dieta, bude to stvrte a piate, si myslim, ze kopu veci, co riesia prvorodicky, riesit nebudes a zoberes to ovela viac v pohode. Ono prve mesiace je to vzdy zahul podla mna, ci mas jedno, dve, lez si najdes ten rytmus, system, zosuladis so zvyskom rodiny, no nech by vam to trvalo aj o dva tyzdne dlhsie, bude to dobre 🙂 verim

magimary
24. máj 2016

@petka1989 jééééj 😵
ja si pamätám tvoj príspevok a chcem ti napísať, že moja priateľka je na tom úplne rovnako 😵
mali tri deti, boli pracovne dosť orientovaní (ešte pred deťmi-aj ona a kariéra a tak) a po tých troch deťoch si povedali, že dosť, že sa konečne idú venovať práci obaja -teda nielen muž, ale aj ona 😅
a keď už išla späť do práce, tak nečakane opäť otehu 🙂
bol to šok, dlhšie sa s tým zmierovali... aj po prvom usg to ešte museli spracovávať... a keď to konečne zapracovali do svojho "konceptu", tak im lekár na druhej poradni povedal, že sú tam dve 😅 😵
a tak mali z nečakaných 2-3 detí, naraz 5 😵
teraz majú dvojky dva roky (teraz presne v máji) a oni to všetko úžasne zvládajú...
uvidíš, ako to zvládneš aj ty 😉
mnoho mamičiek sa trápi aj s jedináčikom, ale to práve preto, že nemajú skúsenosť s viacerými, a ty si tu vo výhode-máš tú skúsenosť a perfektne ju využiješ 😉
hneď ako sa zladíte a zmenežujete 🙂
veľa síl!

katrin21
24. máj 2016

myslim, ze najstarsia dcera ti bude velmi napomocna.... segra mala tak 3 deti, ze vzdy po 3,5r rozdiel medzi nimi a ked sa najmensi narodil, mala 7r a kompletne sa zvladala o neho postarat, teda v zmysle ponosila ked bolo treba, alebo počičikala a pod.. alebo s nim chodila, ked robil prve kroky a pod...
To budes potrebovat, kym sa budes starať o dvojky a to ona zvladne 🙂 ... lebo ta najmensia bude este taka 1,5rocna, bude vsade a ruky mas len dve 🙂.
Ale kedze si skusena mama, ako pisali aj vyssie, zvladnes to... 🙂 AJ ked lahke to bude...
Mam kamosku, co ma dvojicky a syna 3,5r ked sa narodili.. ona hovori, ze prve 4 mesiace si normalne nepamata nic.. ze bola tak vycerpana a unavena v jednom kole, ze normalne ma okno 😀... ale potom uz si nejako zvykla, chce to zvyk a rezim... Drzim palce.

stepanka274
24. máj 2016

Tak teba treba poriadne povzbudit, nebude to lahke, ale mysli pozitivne, uvidis ze to zvladnes, hlavne nech ste zdravi, treba mat hlavne deti naporiadku , ciste, najedene, oblecene, az potom upratana domacnost, ja sice nemam dvojicky, ale otehotnela som vzdy po 6.mesiacoch, mala som dvoje plienky, dva kociky, snaz sa veci zjednodusovat, zvladnes to, drz sa a hlavne pokoj

tova
25. máj 2016

nebude to vobec ako trojicky, novonarodenec a rocne dieta ktore sa uci rozpravat, chodit je uplne ine ako dieta ktore treba len kojit. Mam dvojicky a ano prvy rok, dva su o drzku a nech si rozprava kto co chce klame, hlavne ked nema ziadnu pomoc. Ty sa najprv modli aby boli zdrave, ostatne krmenie, vstaanie prebalovanie, sa bude brat den po dni, zvladnut zvladnes a urcite sa ostatnym detom budes menej venovat, ak nie si kon na kofeine neni mozne sa venovat samostante kazdemu dietatu a ich potrebam, starat sa o seba, domacnost. idealne by si potrebovala min. 1-2 osoby na vypomoc non stop aby sa dalo kazdemu venovat a udrziat domacnost. Babky tu niekto spomina to pred 60r. neexistovali skoly, doprava, kruzky a vsetko co je teraz. Tam sa deti narodili v chatrci vysli na dvor, zemiaky okopali a bolo hotove, deti sa sami hrali nikto sa im nevenoval, prisli sa domov len najest.

zuzuzuzu13
25. máj 2016

Ahoj ja mam 5 deticiek...nie sice dvojicky...ale vsetky su pomerne male....a nemenila by som za nic na svete...perfektne sa spolu vyhraju...starsi uz vela pomozu a je to neopakovatelny pocit,ked si sadneme vswtci k stolualebo ked si posadaju k vianocnemu stromceku...ten poxit z velkej rodiny a toho mnozstva rozziarenych ociek sa neda opysat... ten zatieni aj tie dni..ked mam pocit ze mi vaetko padne na hlavu a ze nestiham🙂 robota nie zajac neutecie....a deti su prednejsie...drzim palceky

liligreg
25. máj 2016

Ahoj, neboj sa, vsetko zvládnete ☺️ Ja som vzdy chcela 5deti, po prvom som vravela, ze jedno a nikdy viac. Uz myslim na druhe a rozmyslam nad tym, ze najradšej by som bola, keby su hned dve s potom neskor dalsie. Ale k veci, mam bývalú kolegynu, ktora mala 2r dcérku, ked otehotnela s dvojičkami, pricom prva dcérka je postihnutá, vyžaduje si nonstop starostlivosť a vsetko zvládajú 😉 a prave sa chystajú na 4babatko.

stastnablcha
25. máj 2016

ja by som sa tesila prevelice. bude to sice narocne prvy rok, ale potom to uz budes mat pohodu. tiez som chcela mat tolko deti (manzel je rezolutne prosti) tak som si to kompenzovala tym ze som sa pocas MD starala aj o ine deticky..niekedy to bolo na mašľu, ale všetko sa da zvladnuť. stale na to spominam ako na najkrajsie obdobie mojho zivota 🙂

sardinka335
25. máj 2016

Tak kebyze sa ja dozviem ze čakam 2jičky a doma mam 5 mesačne, tak by som si asi musela dat panáka!!! No...podla mna je velke plus, ze más dobrého a starostlivého manžela, že si rozumiete, ze aj čo to pomože - aspon tak som to vyrozumela z tovjho prispevku. A to je velmi podstatny zaklad pre zvladnutie kazdej situácie, ktoru zivot prinesie. Vela je aj o pristupe človeka k situácii. POznám zeny čo maju jedno dieta a mrnčia ako nič nestihaju. A poznám take čo maju 4 deti su usmiate a myslím, ze celkom v pohode. Podla mna to chce dobru organizáciu a planovanie - to sa ti utrasie tak situačne ked to ,vypukne,,. Začiatky budu ťažke, kym sa zosuladite, mozno ak ti ma kto pomoct - mama, svokra tak je dobre poziadat o pomoc.

dominika6
25. máj 2016

@petka1989
jaja a oznámila by som mu to takto :,,zlatko a ty si mi prečo nepovedal že v rodine máte dvojičky?nevieš že sa to dedí? 😀 😀 (lebo väčšinou z chlapovej strany)

ak ste vychovali 3,vychováte aj 5..
tam je väčšinou problém ako to prijíme chlap,kedže tvoj je proti potratom,bude to rozdýchavať do nedele,ale tešiť sa bude 😀...
a aspon nemáš staré obnosené vecičky po deťoch 😀

marcelatje
25. máj 2016

@petka1989 to je nádherná "nepríjemnosť" 😵 😵 😵 😵 😵 aj keď u cudzieho sa to zdá oveľa romantickejšie ako keby sa to stalo mne 😅 držím palce, neboj zvládneš to inú možnosť totiž nemáš 😅

xevulax
25. máj 2016

@dominika6 omyl dvojicky su dedicne po zenskej linii chlap na to nema ziadny vplyv ( aj to iba dvojvajecne)- ked sa zene uvolnia 2 vajicka. Jednovajecne su iba hracka prirody.

@petka1989 gratulujem,dvojicky su uuuzasne. Ja som otehu ked mala starsia pol roka a niexo mame rozdiel 15 mesiacov a nejake drobne. Pre mna bol prvy pol rok uplny masaker to som len prebalovala,krmila rychlo nieco navarila utekala von... ja som vsak mala (aj stale mam) deti upistane od babatka. Prve mesiace mali koliky - do 5. Mesiacov. Muz bol dlhodobo na sluzobke v anglicku,tak mamka chodila po praci ku mne a pomohla. Po tom pol roku to bolo o noeco lepsie a ked zacali chodit to uz bolo uplne ine. Teraz to uz je super. Inak ludia nas zastavuju na ulici a v obchode ci mame trojicky. 😂. Mas vyhodu ze 3 deti uz mas,takze si uz mama profesionalka, neboj sa to zvladnes. Nebude to ako keby pribudlo iba jedno. Ale casom si ktasne zvyknes. Ja by som za nic na svete nevymenila. Dvojicky su uzasne. My mame v rodine dvojvajecne v kazdej generacii,u nas su zeny asi velmi plodne. 😂 dvojicky v nasej generacii ame iba my aj to jednovajecne takze nahoda. Ja som vzdy vravela ze druhe budu dvojicky vzdy som.chcela dvojicky a aj sa mi to splnilo. Favaj si na seba pozor hlavne vo vyssom stadiu snaz da co najviac oddychovat (viem pri troch detoch oddych takmer nemozny). Avsak teraz je najpodstatnejsie aby co najdlhsie vydrzali v brusku. Budete mat krasnu velku rodinu. Pockaj aka budes hrda mama

alchemilkazltozelena
25. máj 2016

@petka1989 po porode si zabezpec antiku, aby si tu o rok nepisala znova, 5 deti vam bude hadam stacit O🙂

anjelicek26
25. máj 2016

Suhlasim, ze teraz sa hlavne modlit, nech su zdrave, donosene. Predcasny porod si pri troch malych detoch doma nemozes vlastne dovolit.. nie to behat medzi detskou jis-kou a domacnostou... nemozne. Takze nohy v klude, maximalny oddych a pokoj. Ci to zvladnes je blba otazka, proste budes musiet. Dve deti su v skole a skolke, doma bude len najmladsie a dvojcata, o drzku trochu, ale to pojde... kocik bude dost problem 😅

xevulax
25. máj 2016

Este by som dodala ze naraz plakat isto budu,ale napriklad krmit sa daju naraz. My sme sa tak krmili (nekojila som)- ked boli pokusy o kojenie tak som skusala tiez naraz ale tak ja som nemala mlieko ani pre jednu nie to este pre dve tak sme presli na UM. Treba sa nastavit na taku vlnu,ze nie si superman a bohuzial niektora si piplace. Inak rychlost obliekania a prebalovania sa brutal zvysi. Naucis sa vsetko robit mega rychlo. Mna ked niekto videl ako okolo nich dokazem skakat tak nechapal..mala som system na vsetko prisla nabto ako co najrychlejsie vsetko porobit od prevalovania,krmebia az po obliekanie von do zimy. Sice zo.mna tieklo ako z krhly. Respekt maj ale nemaj z toho paniku. Prve mesiace prejdu rychlo,potom bude lepsie. Pre mna osobne boli najhorsie noci kedze som bola v noci uplne sama pol roka takbsom strasne malo spavala. Odtatne sa zvladnut da

miricka77
25. máj 2016

Ahoj.ja mam rocne dvojicky a 12 rocneho syna.ako pisala @tova,nieje to lahke,aj ked niektore zeny machruju.ja niesom ziadny ufnukanec,stiham vsetko doma,popritom este vediem ludovu hudbu a v inom subore zas hram.takze varim vecer,niekedy aj do 23.00.ale zrutena z toho niesom.teraz,ked maju rok a chodia,vedia sa aj spolu zabavit.syn mi pomoze,trochu ich zabavi,cita im.urcite ti starsie deti pomozu s nimi.chce to len dobru organizaciu.urcite to zvladnes.mne zistili az v 5 mesiaci,ze cakam dve.skoro som skolabovala.teraz si to bez obidvoch neviem predstavit.

julma
25. máj 2016

@petka1989 Ty si aka stastna zena, tooolko deti a manzel ked sa tesi, ste zdravi, ver vacsieho stastia v zivote nikde nenajdes, keby si aj tri svety pochodila...pohladkaj si brusino, usmej sa, vyber dzem z nosa najmladsej, padni na kolena a dakuj

petka1989
autor
25. máj 2016

Ahojte baby, nemám čas odpisovať každej osobne, ale veľmi pekne vám ďakujem za podporu a pekné slová 🙂
Nakoniec to vie aj manžel, najstaršia dcérka sa prekecla ráno, keď ju muž viezol do škôlky sa ho pýtala ako je možné, že sa do mňa zmestia 2 bábätká, mm prišiel domov akurát som mu naberala jesť a vraví mi: Vieš jakú má Nelka bujnú fantáziu, pýtala sa ma, že ako sa do teba môžu zmestiť 2 bábätká, neviem kde na to tie deti chodia" iba som sa usmiala, podala mu tanier, a snažila sa to zahovoriť tým, že aký mal deň v práci, potom zbadal Nelku, a pýta sa jej:"Nelka a odkiaľ si zobrala tie 2 bábätká, že ich má mamka v brušku, my predsa čakáme jedno nie?" Nelka mu otráveným hlasom hovorí:"Ale tati, mama mi to hovorila včera ako tajomstvo, ja som ti to nemala vyzradiť zabudla som na to" potom sa zobrala, že odchádza prešla okolo mňa, že:"prepáč mami" a išla do izby. Povedala som mu, že neklame a je to naozaj tak... Mm ani nedojedol povedal že musí niečo vybaviť a bez slova odišiel, mobil si nechal doma vypatý. Baby 2 hodiny bol preč, po hlave mi chodili všelijaké možné situácie, dokonca ma napadlo že sa išiel obesiť, alebo opiť od žialu. O pol siedmej sa otvorili dvere a on prišiel s veľkou kyticou ruží, dupačkami a topánočkami pre 2 bábätká a povedal mi že väčšie šťastie sa nám stať nemohlo, že si myslel ako veľmi ma miluje ale teraz to je ešte viac. No nemiluj takého úžasného chlapa. 🙂 🙂

@julma
@miricka77
@xevulax
@anjelicek26
@marcelatje
@dominika6
@sardinka335
@stastnablcha
@liligreg
@zuzuzuzu13
@tova
@stepanka274
@katrin21
@magimary
@senta_sofia
@lienkaam16
naozaj vám ešte raz ďakujem za odpovede a povzbudivé slová, určite to nejako zvládneme, síce to bude náročné hlavne prvé 3 mesiace, ale hlavne aby sme boli zdravý, najstaršia dcéra mi určite pomôže už teraz mi dosť pomáha, no najhoršie bude to že aj ona bude vyžadovať dosť pozonosti ako prváčka, ale zatiaľ je šikovná a rada sa učí aj sama dúfam že jej to zostane 😀 😀 aspoň budeme mať na staré kolená viacej radosti a veľkú rodinu. Ja stále hovorím, že jediné čo tu po nás zostane sú deti 🙂 Niekto tu písal, že si mám dať antikoncepciu, no bohužiaľ, posledné tehotenstvo sa nám podarilo počas užívania antikoncepcie, a muž si "dával pozor"... Takže iba tak, pre tých čo by ma chceli nejako odsudzovať alebo si mysliež že sa stažujem, tak to nie je ja som šťastná aj s radosťou príjmem aj 2 detičky som mladá a musím to zvládnuť, ja som chcela iba trošku podpory lebo to bol taký malinký šok ale kto to zažil ten pochopí. 🙂

Akurát mám ešte jednu otázku, tie čo máte viacej detí, myslíte že nám bude veľkostne stačiť WW Sharan? alebo ísť do nejakého väčšieho ešte? 😀 a kočík poriešim asi pre trojčatá pohľadám niečo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre