Nečakané tehotná v 45. rokoch. Čo teraz?

anzelik
22. jan 2015

ahoj maminky vsade citam si zodpovedna ,,nezodpovedna ´´ v takom veku 45r. tehotna 😒 ano je to na velke zvazenie a velka zodpovednost stalo sa to aj mne mohla by som uz byt vlatne babicka a teraz toto mam spokojne vyrovnane manzelstvo tri deti ,dve dospele samostatne a jedneho sintra 7rocneho 🙂 ostala som zaskocena u lekara isla som len na krv a bac HCG zvysene na tehotnost samozrejme idem na gynekologiu s malym srdcom a s obavami co dalej mam dobru pracu zarobok a dietatko je necakane chcela by som Vas porosit bez uraziek o nazor viem predsa sa musim rozhodnut sama a bude to len moje rozhodnutie s manzelom 🙂 , myslite si ,ze vtomto veku je to zodpovedne ..,,nezodpovedne ´´ no mam strach uprimne povedane kvoli veku a hlavne teraz som si konecne nasla pracovne miesto kde mi to vyhovuje a hlavne dobry kolektiv mam obavi ako to oznamit ci neoznamit ako to zvladnem to je asi vsetko.... 🙂 dakujem kazdej mamicke za nazor ,len bez uraziek prosim !!!!

ivankalaco
18. júl 2018

@drakvak Ďakujem

havedka
12. aug 2018

maminy mam 46 a snazime sa este ale nedary sa

ivankalaco
12. aug 2018

@havedka Ahojky.. ja mám v septembri 45 rokov a som tehotná po IVF.. Podľa mňa prirodzene môžeš otehotnieť. Ja som po 42-ke otehotnela 4x (1x42,2x43,1x44)len to skončilo potratom, ale to je už iná kapitola.. Držím ti palčeky 🙂

andreaja
12. aug 2018

Blahoželám.Každé dieťatko je dar.

ivankalaco
12. aug 2018

@andreaja Ďakujem

havedka
12. aug 2018

@ivankalaco dakujem,no uz moc neverime tomu,asi mam uz stare vajicka,menzes mam pravidelny,pred rokom sme boli aj na vysetreniacha vsetko v norme

baby21
12. aug 2018

Uzasne. Babatko je velky dar. Vcera moja 43.rocna kamaratka porodila krasneho syna. Prajem vela zdravia

dolynkag
12. aug 2018

My sme žiaľ v utorok o naše vymodlene babo prišli v 19 tt, hrozný zážitok. Teraz neviem ako ďalej, či ešte skúsiť , lebo už mám 43 a to sa mi zdá už strašne veľa a teraz po tomto zážitku strasnom nevuem ako dákej. Bábätko malo chromozomalnu vadu.

ivankalaco
12. aug 2018

@dolynkag Viem čo sa ti stalo a je mi to veľmi ľúto..

yvik
28. sep 2019

Prepáčte ja mam iný názor . Dcéru som rodila po 40ke. Mala som co robiť aby som ju vynosila a hlavne porodila. Teraz som na ňu sama mám 45 a muž v zahraničí spláca hypotéku na dom. Ešte máme 18 ročného chalana a 13 nastrocnu dcéru. Vyhlásila som že je to moje posledné tehotenstvo.

zuzka6542
28. sep 2019

@janickacrazy presne na mna tiež pozerajú a pýtajú sa či to je brat 😂(mala som 20 keď sa narodil maly)
@anzelik nič si z toho nerob bude to možno ťažšie ale deti určite pomôžu 🙂 bezproblémové tehotenstvo želám 🙂

miiceencoovaa
28. sep 2019

@anzelik ahoj, myslím si, že to zvládnete aj s manželom 🙂 poznám jednu mamičku, ktorá s snažila o bábätko dlhé roky a už má ku 40tke a má to svoje vysnívané bábätko konečne 🙂 zvláda to veľmi dobre, tak si myslím, že to zvládnete aj vy, však starší súrodenci pomôžu určite a potešia sa 🙂

uhnakova
28. sep 2019

@yvik
@zuzka6542
@miiceencoovaa baby, tema je z roku 2015, autorka diskusie to uz ma iste poriesene 🙂

zuzka6542
28. sep 2019

@uhnakova aha 😂

miiceencoovaa
28. sep 2019

@uhnakova jaj 😂 to kto začal riešiť tuto diskusiu zas? 😂 som si ani nevšimla

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yvik
15. feb 2021

@olivs1 prečo si nevytvorite samostatne príspevok ? Toto si myslím že sem nepatrí a hlavne k tejto téme “detto” nie.

silviaeli
4. máj 2021

@anzelik
@anzelik ahoj..ako ste sa nakoniec rozhodli??😊

bzaruska
26. okt 2022

@angelikaangelika ahoj angelika viem ze uz preslo.par rokov ale ja mam tetaz 46 rokov a som v 9 tyzdni. Mozem sa spytat ako prebiehalo tehotenstvo a samotny porod? DakujemZara

silviaeli
26. okt 2022

@bzaruska gratulujem..prosim mozem sa spýtať, ci plánované ?podarilo sa Vam prirodzene ?

dolynkag
27. okt 2022

@bzaruska ja som tretie porodila v 44, teraz ma 3 roky a všetko je v poriadku, robí nám radosť, držím palce

rebeka39
15. jan 2024

@teada ja tiez som vtehu a mam 44 tento rok buden nat 45 som na začiatku ale sa tešíme ..kazdy sa ma pýta ci som pripravena nato ano som

ivankalaco
15. jan 2024

@rebeka39 Gratulujem❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre