Neplánované druhé tehotenstvo

viki423
18. dec 2012

Ahojte baby ako ste sa vyrovnali s druhým tehotenstvom???? Na prvé babo sme sa veľmi tešili ale to druhé, ktoré čakáme sme neplánovali a ja sa veľmi neviem s danou situáciou vžiť(vyrovnať). Aby ste to lepšie pochopili tak bývame u svokry, ktorá je na dôchodku, a s ktorou nemáme veľmi ideálny vzťah a na rok (2013) chceme začať s výstavbou rodinného domu. Viem, že ten dom rýchlo nepostavíme, keďže ho ideme stavať svojpomocne, takže to vychádza, že to bábo sa narodí ešte keď budeme bývať tu u svokry. Manžel to berie v pohode, keďže doma trávi iba večery lebo inak je v práci .....

zivika
18. dec 2012

@viki423 my sme sice druhe planovali, ale zase sme neplanovali to prve 😀 neboj, vsetko bude v poriadku, len to asi bude chciet vela nervov...nakoniec budes aj rada, lebo teraz toho bude vela naraz, ale ked to vsetko zvladnes, budes byvat v novom domceku, deticky uz budu dve a vylozis nohy a budes sa tesit, ze uz to mas za sebou 😉

terinkaaanetka
18. dec 2012

@viki423 ahojky ja mam teraz uz doma dve prekrasne dievcata a nedala by som ich ani svet 🙂 ale ked som sa tento rok vo february dozvedela ze som tehotna tak mi nebolo vsetko jedno.doslova som nechcela babo pretoze som prave ziskala fantasticku robotu.aj moj muz bol od zaciatku naladeny na to ze bude druhe a velmi sa tesil ale ja veru nie.prislo to tak postupne a hlavne vela zmenia ultrazvuky a prve pohyby.neboj bude vsetko dobre a tak ako to ma byt.ja si stale vravim ze keby sme teraz nemali mozno potom ked by sme chceli tak by sme nemohli mat.skus to aj ty tak brat 🙂

viki423
autor
18. dec 2012

@zivika Vždy sme chceli ešte jedno bábo, aby malý nebol jedináčik, ale chceli sme ho až do toho nového domčeka..... tu si to neviem predstaviť, keďže náš malý je veľmi hyperaktívne dieťa a stále mu treba vymýšľať niečo nové a tiež to, že tu u svokry máme len jednu izbu a kuchyňu máme spoločnú ☹

zivika
18. dec 2012

@viki423 ja ta chapem a verim, ze to bude narocne, ale nejako to zvladnete...a kolko ma maly? nepojde do skolky? aj ked nie, kym sa druhe babatko narodi, uz bude vacsi a mozno aj trosku samostatnejsi? a svokra ti nepomoze? aky mate vztah? musis sa upriamit na to, ze kazdym dnom sa blizi stahovanie 🙂 mysli pozitivne...

viki423
autor
18. dec 2012

@terinkaaanetka no áno s pohybmi sa veľa zmení ešte sme to nikomu nepovedali chceme si to nechať pre seba čo najdlhšie ale aj tak to najväčší šok to bude pre svokru ....... som ešte len rok a sedem mesiacom na maters. dovolenke a ona sa ma už asik 2 mesiace pýta, že akú prácu si nájdem ..................

terinkaaanetka
18. dec 2012

@viki423 no bude si musiet zvyknut.......ani u nas neboli kladne ohlasi vsetci sa ma pytali ci je nam treba druke ked Terka nema este ani tri roky no bolo to tazke vysvetlovanie ze my sme druhe nechceli........a teraz Janulku vsetci lubia a nadavaju mi ked k nim jeden den nepridem

viki423
autor
18. dec 2012

@zivika no malý má rok aj 7 mesiacov no a čo sa týka svokry tak niekedy s ňou je to ťažké ........... nemáme až taký veľmi zlý vzťah ale vadia mi určité veci a to kedže je na dôchodku a ja na materskej tak som s ňou stále, ale to by nebolo to najhoršie vadí mi to že idem dať malému polievku a ona ho zavolá a dá mu čokoládu, už veľakrát som na ňu kričala aby to nerobila lebo potom mi odmieta jesť to čo má a je iba na tom sladkom ale asik hovorím inou rečou lebo ona povie dobre ale v zápätí namiesto čokolády mu dá keskík a nedá si vysvetliť, že to nemá robiť

ematko29
18. dec 2012

@viki423 skús v tom všetkom negatívnom hladať aj pozitíva.To,že máte so svokrou spoločnu kuchynu je v prvých mesiacoch ,ked nebudeš nič stíhať podla mna výhoda,ak samozrejme svokra varí 😀 my máme kuchyne oddelené a nezvládla som kojenie lebo som bola unavená,ubolená aza celý den som nič nenavarila lebo malá sa budila v 15minútových intervaloch.Za celý den som zjedla jeden špekáčik 😢

viki423
autor
18. dec 2012

@terinkaaanetka tak viem, že moji rodičia to zoberú v pohode, ale čo sa týka mojej svokry tak to asi v pohode nebude a to hlavne aj preto, že ma stále porovnáva s jej druhou nevestou......., ktorá má 2 a pol ročnú dcéru a už chodí do práce

sisi1503
18. dec 2012

My sme neplanovali ani jedno,ale ratala som s tym kedze som nebrala ziadnu antikoncepciu.Ale s cim som neratala,ze pocas kojenia som otehotnela 3krat.No to ma upelne zaskocilo -sice byvame sami no manzel pracuje v zahranici takze samna tri male deti.Ja nemam ani maminu,svokra vazne chora takze ziadna pomoc.Strasne som sa nad tym trapila a plakala,ze co budem robit az som nakoniec potratila a potom som si to vycitala,ze keby som sa nebola tak trapila mozno by som nepotratila.Ale asi to tak malo byt.Neboj bude dobre v novom domceku a so skokrou dovtedy nejako vydrzite.A za par rokou ked sa pozres na oboch krpcou tak budes rada,ze sa to stalo.My sme tiez stavali svojpomocne nas domcek a dovtedy sme sa tlacili vsetci styria v garzonke.Takze drzim palceky

trinka
18. dec 2012

@viki423 presne viem o čom hovoríš, mali sme niečo podobne... a teraz by som ju nevymenila ani za nic... 😵 vyrovnas sa stým a svokru prehryzies...neboj nic...

viki423
autor
18. dec 2012

@ematko29 no čo sa týka toho varenia tak o tom by sa dali písať romány .............. nemôžem v tomto smere o nej zle hovoriť lebo varí ona pre všetkých ale aj tu sa nájde veľa vecí, ktoré jej musím vytknúť a to, že dohodneme sa, že si urobíme kura ja kúpim 2 aby bolo pre každého ale ona pripraví len jedno čo je veľmi málo a uzaj ako rozdelíš jedno kura ja aj so svokrou, s malým na obed a na večeru nám plus svokrovi, manželovi a tiež švagrovi tak to sa nikto najesť poriadne nemôže alebo kupime mäso s tým aby sa urobilo na raz a ona ho rozdelí ne menej s tým, že zbytočne budeme veľa variť ......atď.

ematko29
18. dec 2012

@viki423 blbé,tak ked bude variť skry si bokom porciu 😀 😀 😀 nie to bol blbý for.Ale aj tak lepšie ako by si cely den nemala čo jesť .Pozri aj tak stým nič nenarobíš,ak si už tehotná.ver mi bude to dobré zvykneš si.prajem vela síl 😉

sedem
18. dec 2012

@viki423 budes to mat asi narocne, ale ked sa chce, vsetko sa da zvladnut 😉 A ver, ze ked toho prcka malinkateho budes drzat v naruci, nebudes si uz vediet predstavit zivot bez neho/nej 😉 Babenko ti vynahradi vsetky tvoje starosti, aj ked ten prvy rok bude zaberak, tak sa zbytocne nestresuj uz teraz, uz s tym vela nenarobis a skus si este co najviac oddychnut a naladit sa pozitivne 🙂 Pri druhom dietatku zistis, ze nie vsetko je az take nutne riesit, a veci na ktorych ti naozaj zalezi, tak tie skuste vyriesit spolu s manzelom, predsa len ma blizsie k svokre, nech jej skusi on dohovorit...drzim ti velmi palce a verim, ze coskoro sa tvoje pocity zmenia a budes sa tesit 😵 PS: my sme tiez neplanovali a teraz mozem povedat, ze je to to najlepsie, co sa nam mohlo stat 😵

viki423
autor
18. dec 2012

@sisi1503 no ja sa tiež veľmi trápim, že ako to bude pretože pri prvom som s ním hneď strávila 2 mesiace v nemocnici a to preto že sa narodil predčasne a mal len 1200 gramov potom som s ním bola ešte 2krát v minulom roku a tohto roku 3krát z toho 2krát operácia a lekár mi vtedy povedal že aj pri dalšom bábe sa to môže opakovať , že mám tiež počítať s takou alternatívou takže kedy ked to dopadne tak isto tak neviem ................na to treba tiež veľa síl a nervov a neviem kde by som nechala malého za takú dlhú dobu ☹

sisi1503
18. dec 2012

No ved to su tie otazky co si clovek dava,ze co budem robit ked sa stane to ci ono a boji sa toho dopredu.Aj ja som tak rozmyslala,ale nesmies sa trapit.Dufam ze ti to dopadne dobre a keby nieco tvoji rodicia ti nepomozu?Ved dietatko je dar a co by dali niektore baby za to aby mohli otehotniet.Neboj hadam ked si mala pri prvom take problemy z druhym to bude o.k.Velmi ti to zelam.A na to obdobie-byvanie u svokry budes raz len spominat. 🙂

karin1234
18. dec 2012

Ahoj, neviem ake stare mas prve bábo ale neboj sa všetko bude dobre, vzdy si treba všímať pozitíva, detičky ti budú vyrastať spolu, ked podrastu uhraju sa spolu, i ked zo začiatku to býva ťažké. Odrastú ti a ty sa budeš môcť venovať sebe a hlavne nech ste zdraví, a vsetko ostatné už príde či už domček alebo ostatné. veľa šťastia.

bets
19. dec 2012

@viki423 ja som tiez druhe nemala planovane, planovane bolo, ale malo prist neskor. chcela som ist na cas do prace a syn bol velmi narocne dieta, nevedela som si predstavit mat este jedno k nemu. prvy den som si poplakala a od druheho som si povedala, ze to zvladneme a ucila som sa postupne tesit... negativne myslienky som sa snazila zahanat, lebo som uz v brusku nechcela nechat pocit dietatku, ze sa na neho netesim.
a teraz viem, ze to tak malo byt. som tak stastna, ze ich mam, ze mam tychto dvoch. dostali sme sa do takej fazy, ze mame dom, viac priestoru a vyslovene som priestor a ine veci (vratane ulozneho, sprsku na umyvadlo a pod) naplanovala aj pre dalsieho clena, pre lahsie fungovanie s babatkom. lenze teraz ked planujem, tak dalsi clen rodiny neprichadza, behom par mesiacov dve tehotenstva dopadli zle a vzhladom na vek sa snazim vysporiadat s tym, ze to tak uz asi zostane...

zonjushe
19. dec 2012

baby prosim Vas, ako sa da neplanovane otehotniet???v dnesnej dobe osvety o antikoncepcii?ako ja chapem, ze niekedy aj ochrana zlyha, ale tak je Vas nejak vela..to vsetkym zlyhala ochrana?myslim bezpecna ochrana, nie kojenie, hadam uz kazda vzdelana zena vie, ze kojenie nie je antikoncepcia!!!

zuzi0911
19. dec 2012

@zonjushe tak ja ziadny druh antiky nesmiem.takze u nas je to len prerus.sulooz a ta teda nie je bohvie ako bezpecna.takze ak sa podari tak neplanovane 🙂

zonjushe
19. dec 2012

@zuzi0911 no to je v poriadku, ak by dalsie dieta nebolo tragediou..ale ak by som fakt nechcela momentalne dieta, tak sa chranim bezpecnejsou metodou, prip. kombinaciou antikoncepcii..

bets
19. dec 2012

@zonjushe ja zase poznam rozumne a vzdelane zeny, ktore by hormonalnu antikoncepciu nikdy nebrali, lebo okrem reklamy a farmabiznis propagandy si vedia najst aj info z druhej strany pohladu. takze niekedy nastavit kombinacie nehormonalnych metod moze byt narocnejsie a moze pocas toho obdobia prist k tehotenstvu. ale rozumna zena si to nastavuje s tym vedomim, ze moze otehotniet a ma vytvorene predpoklady k tomu, ze aj keby doslo k neplanovanemu otehotneniu tak ma moznosti ako sa o svoje deti postarat, jedine co potom musi, je ze svoje osobne plany trosku prehodnoti.

zonjushe
19. dec 2012

@bets nehovorila som o hormonalnej antikoncepcii ale o antikoncepcii vseobecne..skor tie prirodzene metody a ich kombinacia na znizenie sance otehotniet..

vanilka2612
19. dec 2012

Ahojte, ja som ani jedno neplanovala....ale teraz pri tom druhom je to uplne ine,,,uz ked doma jedno male dieta mam,,,nevedela som sa s tym stotoznit, predstavit ako zvladnem druhe,,,ako to bude so skolkou, ako bude stihat chodit do skolky pre malu.....este k tomu vsetkemu sme sa aj prestahovali, takze ja som vobec nebola nadsena, ked som to teraz nedavno zistila...a ten pocit vo mne stale pretrvava a neviem sa s tam nejak stotoznit....Pracujem len od februara a znova ist na matersku 😖 😔 😕

bets
19. dec 2012

@zonjushe a mne prave ta prirodzena metoda zlyhala. normalne mi cyklus fungoval ako hodinky a prisla choroba s vysokymi horuckami a cely cyklus kompletne zlyhal, co som si uvedomila az dodatocne, lebo nic tomu v priebehu cyklu nenasvedcovalo. ale ked mas jedno dieta a vies ze druhe chces, len neskor, tak neriesis tie metody tak dosledne. potom uz hej, ked vies ze urcite dalsie nie, potom uz treba kombinovat viac metod sucasne a znizovat riziko na minimum. a keby som mala nevhodneho partnera a to by bol dovod, preco dieta nie, tak by som neverila ani najspolahlivejsej antik. vtedy by som brala len tu 100% - abstinenciu...

viki423
autor
19. dec 2012

Ahojte baby ďakujem vám všetkým za povzbudivé slová ............ hádam to nejako vydržím a zvládnem........ 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre