Neplánované tehotenstvo a apatický partner

radinka2
9. feb 2013

Ahojte. s priatelom sme momentalne vo velmi zlozitej financnej situacii, prisli sme o pracu a posledneho pol roka nestihame platit ani zaklane veci.. a do toho pozitivny tehotensky test aj napriek HAK.. Velmi sa bojim , ako to zvladneme, hlavne ked vidim , ako sa k tomu stavia.moj priatel.. je to len 2 dni, co sme to zistili, no odvtedy s nim nie je rec.. vysvetlila som mu, ze si to babo nedokazem dat vziat.. on zkonstatoval, ze to chape, ale nevie, co ideme robit.. stale sa ohana tym, ze netusin, ake su to naklady a nemam predstavu co to vsetko obnasa. on ma uz deti 2.. kazde s inou zenou a vzdy to dopadlo zle.. dcera s nim prerusila kontakt a zobre len alimenty a syn bol prisudeny jemu a zije s nami.. viem, ze keby sa vzchopil, vie si najst celkom slusnu pracu, aj ked za istych obeti, a aj nasi nam pomozu, bude to ich prve vnuca.. ale on len sedi doma na kresle, pozera do blba a neda sa s nim nic.. ked sa pritulim, je zle, ked sa chcem rozpravat, to uz vobec nie.. a velmi to teraz potrebujem.. :( je zlozita povaha, skorpion.. neviem, ci ho to za par dni prejde, potrebujem jehoo podporu.. bez nej je to strasne tazke.. ale hned mi zakazal ranajsiu kavu a kupil cukriky namiesto cigariet, kedze som bola fajciarka, takze mu na malom zalezi.. neviem sa v nom zorientovat.. ja som s nim babo.vzdy chcela, in si vzdy robil.srandu ze o 10 rokov, ze potom mu to uz bude jedno.. a teraz ked to prislo, ja sa v kutiku duse aj tesim, ale on mi robi starosti.

martinka24
9. feb 2013

A v čem chceš poradit?

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kajalka
9. feb 2013

@radinka2 Hlavně, že zvládáte platit cigára 🙂

zuzulica
9. feb 2013

@radinka2 Je v šoku, to snáď prejde. My sme malé plánovali a tiež sa môj s tým ešte akosi zžíva, že budeme traja 😉

dedenini
9. feb 2013

@radinka2 uvidis ze ho to prejde... chce to cas... a uvidis ze najkrajsie tobude ked ti bude vytrcat brusko... bude sa ho dotykat a hladkat ta..bude sa ta vypytovat a rozpravat sa stebou... je to mozno len prvotny sok ze prave teraz... ked ste natom zle... a to ze fajcis, a ste natom zle,jak niekto vysie podotkol,.to si nevsimaj... vela ludi je natom horsie a fajci... a aj pije... uvidis mozno aj sama prestanes, nemusia ti cigarety neskor chutit...no ale na psychiku od vsetkeho cigaretka ukludni..poznam to... drzim palce nech vsetko dobre dopadne...

radinka2
autor
9. feb 2013

@dedenini dakujem za povzbudenie, dufam, ze je to len ten prvotny sok.. lebo vzdy ma odbije, ze ho mam nechat tak, ze je psychicky uplne na dne.. a co sa tyka cigariet, snazim sa uplne vynechat, kvoli malemu, len v takomto vypati sa mi to nedari uplne.. :(

radinka2
autor
9. feb 2013

@martinka24 no hlavne poradit a povzbudit, od niekoho, co nieco podobne s partnerom prekonal.. nemam s tym skusenosti a my zeny rozmyslame trosku inak, takze jeho spravanie celkom nechapem.. a dost to psychicky ubija.. neviem, co z toho v konecnom dosledku vyjde.. trosku sa bojim, aby to nevzdal.. no na druhej strane dufam, ze ho to za chvilku prejde.. neviem, ako sa mam zachovat a co od neho ocakavat.. sama som v soku a stale tomu nejako neviem uverit, ale ked uz to prislo, tak sa tesim.. aj ked samozrejme obavy su na mieste.

livocka21
9. feb 2013

potrebuje cas...zrejme rozmysla co bude dalej...daj mu cas... 😉 drzim palce a GRATULUJEM 🙂

radinka2
autor
9. feb 2013

@livocka21 dakujem.. 🙂 budem sa teda snazit byt trpezliva.. aj ked neuveritelne picha v srdiecku pohlad na ten jeho uplne desivy a utrapeny vyraz v tvari... :(
Ja by som sa s nim tak rada podelila o svoje pocity.. a vlastne celkovo nemam s kym, rodicom to zatial nechcem hovorit, hlane ked je to doma takto a kamaratky velmi nemam, kedze sa venujem hlavne jemu a jeho rodine..

martinka24
9. feb 2013

Nejhorší bude, když si nebude chtít najít práci, u každého je to jinak, takže Ti nemůžu moc poradit, neznám přítele jaký je a jestli je na něj spolehnutí, ale znám v okolí hodně mamine,k ktreý jsou nešťastný, když jsou pak na dítě buď samy nebo mají muže, který dítě nechtěl, většinou vztah nedopadl dobře.Ale možná je opravdu jen v šoku a bojí se toho kolik všechno dneska stojí, my teď čekáme miminko a všechno je opravdu od výbavičky po plínky a pod. drahé a na Slovensku asi ještě víc, je to těžké, když nemáš oporu .Zeptala ses ho, jestli dítě chce?

mataharyy
9. feb 2013

@radinka2 Být na tvém místě, tak ještě nepanikařím. Dva dny jsou krátká doba, aby se najednou člověk smířil s takovou informací, zvláště když je to přes HA a v dané situaci. Jednoduché to asi nebude, ale však se zvednete, stejně se musí postavit na nohy, kvůli synovi a to že nemáte teď práci není (nebo nutně nemusí být) na dlouho. On to prodýchá a pak bude dobře 😉 Vše se v dobré obrátí, i když to může chvíli trvat, uvidíš 🙂

radinka2
autor
9. feb 2013

@martinka24 Neviem, o syna sa od malicka stara sam, takze mi nepride nezodpovedny..
Na tuto otazku som nemala odvahu.. ale z jeho reakcii a spravania usudzujem, ze ho nechce.. neviem, on tazko rozprava o svojich pocitoch a ked sa snazim z neho nieco vytiahnut, tak zacne zurit..
ked som sa ho prvy krat opytala, ci chce odomna pocut, ze pojdem na potrat, povedal ze ma do nicoho nutit nebude. a ked som mu dnes povedala, ze si to male nedokazem dat zobrat, tak povedal ze jasne, ja to od teba ani nechcem. Clovek nevie, co si ma o tom mysliet.. vcera poobede si dal doma 3 poldecia zrazu dokazal o tom hovorit. dokonca si pocital termin a zkonstatoval, ze no z bohom, skorpion ( zabudol ze nie som tehotna jeden den.. 🙂 ) ale dnes rano este horsie ako vcera a stale.. je to s nim horsie a horsie

radinka2
autor
9. feb 2013

@mataharyy dakujem, taketo povzbudenia mi robia lepsie na srdiecku.. uz len dufat, ze to tak bude.. ale aspon kusok nadeje ste mi vniesli do zivota..

lea1333
9. feb 2013

@radinka2 ahoj no vies co ti na to napisem asi tolko ja som ostala tehu planovane dokonca sme sa 2r pokusali s toho som ostala tehu po 9mes ale bohuzial som potratila o 1r som otala znova a dopadlo to strasne ostala som sama a som na tom zle aj financne otec maleho mi neprispieva kazdym dnom idem rodit ale nevzdala som to pretoze mam okolo seba super ludi ktory mi pomahaju ako mozu a som im za to nesmierne vdacna a na maleho sa strasneeee tesim cize ak ostanete spolu bude to super!ale ak by si nahodou ostala aj sama zvladnes to!a naozaj dva dni su malo ono to potrebuje spracovat nechaj tomu cas urcite sa bude tesit 🙂 len oni to inak vnimaju ako my 😝 kazdopadne drzim palce moc

radinka2
autor
9. feb 2013

@lea1333 no variantu ostat sama si momentalne neviem predstavit.. nemam kde , byvat, ziadna praca, u rodicov je absolutne plny stav.. 🙂 a financne sice dokazu pomoct, ale utiahnut nas, to urcite nie..
neviem, akokolvek sa snazim, nedokazem pochopit ani porozumiet jeho spravaniu, reakciam atd.. mozno by som bola prekvapena, keby som mu videla do hlavy.. ale reakcie na vonok velmi bolia a z vnutra on nepusti tak lahko nic..
ale kazdopadne, to co rastie v brusku uz teraz lubim.. 🙂

lea1333
9. feb 2013

@radinka2 veru chlapy su cudne stvorenia ani ja som do dnes nepochopila co sa stalo ked ze nas opustil a tiez ma uz 2deti :-/ ale nevadi ja si myslim ze ten tvoj to spracuje a bude super lebo kazda burka prehrmi a pokial je zodpovedny nikdy by ta nenechal z drobcekom samu!!!tak ze daj mu cas a bude dobre 😉

sudabe
9. feb 2013

ešte si s toho nic nerob on je podrazdeny najme z toho že nemá prácu lebo v dnesnrj dobe to je strasne , skus mu niečo nájsť a myslím si že to bol prenho šok, držím palce nech ho to přejde a blahozelam

radinka2
autor
9. feb 2013

@lea1333 🙂 dakujem.. no nic take z jeho ust ani nevyslo.. praveze stale mi vykrikuje, ze nevie, ako to zvladne, ze to vsetko bude na nom, ze on nas bude zivit.. a tak dalej.. :/
veru, chlapi su divni.. tak vam teda prajem s drobcom vela zdravicka a stasticka.. a hlave ma stastie, ze ma taku silnu maminku.. 🙂

trti
9. feb 2013

@radinka2 Ahoj, u nás to bolo trochu podobne..otehotetnenie prišlo strašne nevhod,atd...Partner to bral podobne,občas sa mi zdalo,že má radosť,no vačšinou to bolo o tom ako to zvládneme, že toto nechcel..Dala som mu šancu,snažila som sa ho chápať, i keď som mu absolútne nerozumela...nakoniec som o v 9.mesiaci opustila, pretože som nemala pocit že by nás s malou chcel..a keďže má malá pol roka a on sa vobec nezaujíma,mala som pravdu...Tým nehovorím vobec,že by to tak malo byť aj u teba,naopak,držím Ti palce. Ale keď niekoho ľubiš a plánuješ s ním rodinu,je jedno kedy a za akých podmienok to príde,proste urobíš všetko preto aby to fungovalo. A na to treba 2 ľudí aby to chceli..Veľa šťastia prajem.

mataharyy
9. feb 2013

@radinka2 Neboj nic, když už počítá kdy by se dítko mělo narodit, tak ten fakt přijal a jen potřebuje ho zpracovat. Myslím že se bojí, že vás nezvládne zabezpečit, ale dej tomu čas 😉 My máme třetí naprosto plánované a přesto že se manžel těší (snad 😅 ), tak toto těhotenství bral dost chladně a to že začal brát na vědomí že mám břicho (v tom směru že sem tam pohladí a tak), to začal dělat až teď v poslední době a to prosím pěkně za měsíc rodím 😀 Takže nezoufej, ono to přijde a tím jak to teď probíhá se netrap, počkej týden/dva, nebo po první kontrole a fotce z ultrazvuku (to bývá takový mezník) se jeho přístup změní 😉 Jestli tě to potěší, když manžel mé matky zjistil že bude mít další dítě, tak jsme si dobré čtyři měsíce mysleli, že se zbláznil, naprosto doslova a vážně... Nekomunikoval, byl apatický... A jak je rád 😉

amouramour
9. feb 2013

ak neviete prezit financne len vy dvaja ako sa chcete postarat o babo????

radinka2
autor
10. feb 2013

@mataharyy presne taky je ten moj.. absolutne nekomunikuje a ked trosku pritlcim, tak je z toho len velka hadka.. :(
ako som napisala, prvy den poobede to zacalo vyzerat tak, ze to prijal.. v noci sa ku mne tulil tak ako to robi vzdy.. no prislo rano a absolutna zmena a poobede to uz bolo strasne.. a mam pocit ze kazdu hodinu sa tento jeho "stav" zhorsuje.
. strasne chcem verit, ze sa to zmeni a zacne sa aspon trosicku tesit.. alebo mininalne sa ku nne spravat tak, ako pred tym.. v pondelok chcem ist k lekarovi, podla vsetkeho som tehu od noveho roku, takze by uz malo byt jasne vidiet.. necakamzazraky, ale dufam, ze u neho nastane aspon malicka zmena k lepsiemu..

monanan
10. feb 2013

@radinka2 -Skorpion nie je zase tak zlozita povaha - moj muz je tiez to iste znamenie ale skor je to o povahe a charaktere cloveka. My mame len jedno dieta a on by chcel este aspon 3 ale ja nechcem - dalsie tehotenstvo by som mozno este pretrpela ale este dalsie 2 uffff. Podla mojho nazoru a osobnej skusenosti niekto na materstvo stvoreny je, a niekto proste nie. Mna prve tehotenstvo skoro zabilo chorobami co sa objavili a vsetky ani nezmizli od 12 tyzdna az do porodu prakticky v posteli☹ .......Mozno si mysli niekto ze sa stazujem? Tak ako kazde decko je ine tak aj pozehnany stav moje byt pre niekoho choroba na 9 mesiacov - to je hola realita. Dlhy, hypoteka miliony uctov ale da sa hlavne ak chlap ma ochotu postarat sa o rodinu, ale v takejto tiesni v akej ste vy - skutocne pomozu urady - treba vediet kam o ake davky a ak sa clovek uskromni vsetko ide. To vidim na socialne slabych v mojom okoli v com sa vozia, co maju oblecene - Mlada Romka ma kocik za 7 tisic, cigaretka v papuli dalsie 2 decka okolo seba a sotva jej bolo 18☹ . Nikdy nepracovala a penazi ma dost ako je to mozne? Ak moze cierny, moze aj biely - ja by som sla za nou a zistila si presne co vsetko obehat vsetky prispevky, davky, pomoc v nudzi a tak - oni su v tom dost zbehli🙂 A myslim si ze dieta nie je az take nakladne prakticky stravu ma od matky cize skoro zadara ak to ide, akurat plienky a nejake oblecky, bazary kypia peknym oblecenim za par supiek a kocik a postielka tiez nemusia byt obrovska investicia za tisicovku sa da poriadit oboje🙂 ON Vam vycita financne naklady lebo neprispieva svojim dielom do rodinneho rozpoctu, ma pocit neschopnosti postarat sa o rodinu a urcite plati vyzivne na to jedno dieta co nebyva s Vami a to tiez nieco stoji. Tam je frustracia ako blazon - to chce pozitivne mysliet, tlacit ho aby si nasiel pracu, pomoct mu s hladanim, podporit ho - chlap je niekedy ako male - velke dieta🙂
Viem ze doba je ina, ale niekedy mali ludia este menej a vychovali x deti ako moja babka mala ich 11🙂 A ja 1 - paradox🙂 Kde sa najedia 2, najedia sa aj traja🙂 Ak by ste bola na tom tak strasne zle - zajdite si na charitu vo svojej oblasti daju Vam oblecky pre male, hracky - a možno tam bude aj daco odo mna - 2x do mesiaca odnesiem na charitu nejake drobnosti aby sa dostalo aj tym co nemaju na to a su v tiesni🙂)Riadim sa heslom pomahaj bliznemu svojmu - nikdy nevies kedy budes pomoc potrebovat🙂 Ja sice rodinu prakticky ziadnu nemam ale najde sa obcas aj cudzy dobry a mily clovek🙂
Drzim palce nech sa Vam dari lepsie a nech sa Vase problemy vyriesia co najskor🙂)
S pozdravom Monika F.

monanan
10. feb 2013

@radinka2 - odkial ste?

petrapavlikova
10. feb 2013

@radinka2 ahojky, myslím , že se to časem spraví. Nejspíš je v šoku a nebo má slabší depresi. Je to pro něj složitá situace aby jako chlap zase nezklamal, pokud už má za sebou takto 2 nevydařené vztahy, nejspíš se bojí aby se něco nepokazilo i mezi vámi. Uvidíš, že se k tomu postaví čelem a práci si najde. Jo pokud už ti zakázal kafe a koupil cukřiky, tak si myslím, že je to na dobré cestě. Ještě týden počkej a pak si s ním zkus promluvit, že chápeš jeho pocity, ale že ho ted moc potřebuješ, aby tě objal a pohladil. Myslím, že to snad pochopí. Držím pěstičky...

kacenka1111
10. feb 2013

@radinka2 podle toho co pises - netrpi depresemi, nema nejakou psychickou nemoc? asi bych si to ujasnila hlave, zda muze jit o tohle a objednala ho k psychologovi...vykyvy nalad, divne stavy, jednou tak, jednou tak....

radinka2
autor
10. feb 2013

@monanan som z okolia Banskej Bystrice
nemyslím, že s výbavou bude až taký problém.. moja mama veľa vecí naodkladala po malom bratovi a priateľov brat má 3 malé decká, nepredpokladám, že by chceli 4., takže jeho manželka určite veci posunie ďalej, ako ich poznám..
u neho je najhoršie, že všetko vidí buď čierne, alebo biele.. a teraz si zaumienil, že to nezvládneme a zavrel sa do seba.. aj prácu si hľadá, aj dnes ráno som videla, že niekam posiela životopis.. no mám pocit, že s takýmto negatívnym prístupom a depresiou bude všetko ešte horšie.. Milujem ho, chcem stáť pri ňom a podporovať ho, no on mi to nedovolí.. na druhej strane by som to isté potrebovala ja od neho.. nemám sa komu zdôveriť a vyrozprávať, preto som to napísala sem, z časti mi to psychicky pomáha, že sa môžem vyrozprávať aspoň vám a že ma povzbudíte..
neviem, možno je to len moja paranoja, ale mám pocit, ako by ma prestával ľúbiť.. dieťa nechcel, určite nie teraz a podľa mňa vôbec.. možno sa mýlim.. a nepovie to len z dôvodu, aby konečne jeho 3. dieťa v poradí nerástlo len s jedným rodičom..
chcem byť k nemu trpezlivá, no nevládzem byť takto sama.. keď som mu povedala, že potrebujem, aby stál pri mne, tak sa hneď rozčúlil, že či nestojí.,. bojím sa, že to bude trvať príliš dlho, nevydržím to a spravím nejakú chybu, ktorá nás rozdelí.,.

radinka2
autor
10. feb 2013

@kacenka1111 ja som nad tým už rozmýšľala.. no to by bolo asi posledné, čo by som mu povedala.. je príliš hrdý na to, aby zašiel k psychológovi, aby si vôbec priznal, že jeho nálady sú problém.. som si istá, že by tam nešiel a veľmi sa nahneval..

radinka2
autor
10. feb 2013

@petrapavlikova ďakujem, veľmi chcem, aby to dopadlo takto.. teraz odišiel pomôcť niečo otčimovi a mám pocit, že zobral všetky cigarety z domu, aby som si nemohla zapáliť.. aj moje, ktoré on nemusí, pokiaľ má druhé.. mal aj svoje a išiel do mesta, takže kúpiť cestou nie je problém.. čo beriem ako pozitívny fakt..
ale aj tak sa bojím, že ,ma za to malé prestane mať rád.. :( a teda že nebude mať rád ani drobca... :(

koniarova
10. feb 2013

@radinka2 Ako sa ti podarilo otehotnieť cez HAK?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre