Neviem v ktorom som týždni. Ako prebehlo vaše prvé vyšetrenie?

bambaa
25. máj 2008

Som asi v nejakom piatom-siestom-siedmom tyzdni. Netusim to, lebo si nepamatam datum poslednej menstruacie. Prave sme sa stahovali a tak, nejako som to vypustila. Spravila som si tri testy, vsetky //. Tak som sla na gyncu. Spravila mi scenu a vobec ma nechcela vysetrit, lebo som jej nevedela povedat datum. Prisla som na druhy den, povedala som vymysleny datum, tak mi vzala krv a potvrdila, ze som tehotna. Zas ziadne vysetrenie. Pripocitala k imaginarnemu datumu 280 dni, a vypocitala datum porodu. Az ked som prisla treti krat, posadila ma na kozu. V podstate nepovedala nic. Zda sa mi divne, ze mi ani nespravila ultrazvuk. Ten uvidim az o tri tyzdne. Myslite, ze podla ultrazvuku mi budu vediet povedat presnejsie v ktorom som asi tyzdni? alebo sa to uz nedozviem? Je normalne, ze mi este nerobili ziadne vysetrenie a prvy ultrazvuk ma byt az v nejakom 11 tyzdni? ako preiehali Vase prve tehu vysetrenia?

kacka.va
26. máj 2008

bambaa: první oficiální ultrazvuk je opravdu až ve 12. týdnu. Když se přijde k doktorovi s tím, že je někdo těhotný, tak někteří doktoři dělají jen krevní testy a někteří dělají i ultrazvuk, aby maminka viděla, co tam má za červíčka 😉.

dasenka29
26. máj 2008

bambaa aj mne vypocitali termin na 22_26.12. tiez budeme mat vianocny darcek🙂
este som si citala o tej tehotenskej knizke co ti dala,to je fakt divne mne ju dal v 11tt pre istotu ak by sa nieco stalo.to sa nedava tak skoro,urcite zmen tu doktorku.ja som prvykrat videla ako mu bije srdiecko pred dvomi tyzdnami na sone,bolo to super🙂mali sme vtedy ale len 2cm a uz sme boli cca v 8-10tt🙂ale aj fotecku uz mame.

adulik16
26. máj 2008

Ahojte,prosim Vas,viete mi poradit,ja v tom mam tiez troska este mis-mas, ja som dnes 17+5 tt, to znamena ze som v 18 tt?alebo som v 17tt a o dva dni budem v 18 tt?

katka_25
26. máj 2008

Adulik, podľa mňa si 17 týžden a 5 deň, čiže načatý 18 týždeň, ešte dva dni a budeš mať celý 18ty za sebou, držím palce 😎

bambaa
autor
26. máj 2008

Dnes som sa objednala na utz., budem ho mat 6.6. Uz teraz sa neviem dockat 😀 Takze snad mi povedia blizsie k terminu porodu. potom sa ozvem dasenka, ci to naozaj caka na toie vanocky aj mna. tebe gratulujem!! 😉 kazdopadne by to mal byt maly/a kozorozec 🙂 , teda nie zeby som z toho nieco vyvodzovala. uf, som dnes straaasne unavenaaaa.

martinka13
26. máj 2008

Ahoj Ja som bola u lekara hned po vynechani MS asi jeden den Vysli mi pozitivne testy Hned mi urobil UTZ ale nic nevidel Tiez som bola zmatena Kazal mi prist po dvoch tyzdnoch. Potom mi zas spravil UTZ a uz bolo krasne vidiet srdiecko a povedal ze som v 6+5 Takze aj takto skoro moze byt vidno srdiecko Ale nemusi Knizku mi uz vypisal Je pravada, ze najrizikovejsie su prve tri mesiace, ale co uz Najblizsie idem na vysetrenie 19.5. To by som mala byt v 10+6. UTZ mi asi robit nebude (ani svagrine nerobil teraz a ta je o 4 tyzdne viac tehu) Az v 12 tyzdni Takze tak Lekarku zmen Ja osobne neznasam ked lekar mlci a nic nechce povedat. Drzim palce Papa

tlapicka
26. máj 2008

bambo: klidne je mozny, ze se presny termin nikdy nedozvis, jelikoz pry zadny neexistuje.... termin porodu je pry kdykoliv prvni mesic....
ja na tom byla podobne. ms si nikdy nepamatuju a vzdy si ho vymyslim. o tehu jsem se dozvedela dva dny pred odletem do japonska, takze me doktorka nechala nacurat na papirek, tam byly //, coz jsem nechapala, to jsem delala pred tim doma uz dvakrat... jelikoz jsem mela odlitat, tak me poslala do motola do nemocnice na velky ultrazvuk, kde se melo vyvratit mimodelozni tehu. pokud by bylo mimodelozni, tak by me nepustila.to jsem byla pry mozna 5+3.pak jsem se vratila ve fiktivnim 20. tydnu, udelali mi utz a ty dalsi testy a odlitala jsem do kanady. z kazdym utz se menil tt i tp. nakonec jsem rodila ve fiktivnim 38 tydnu planovanym cisarem.

nicmene jsem nekde slysela, ze utz je na tp nejpresnejsi v 11. tt. to jsem nemela, takze proto se vlastne nevedelo az do konce... nicmene se mi potvrdilo, ze je to vlastne jedno a vubec na tom nezalezi 🙂 mimiskovi je to jedno, kolikaty je tt. stejne vi, ze ven musi a kdyz to vedet nebude, tak to za nej rozhodne nekdo jinej...

schiffa
27. máj 2008

Mi zatim ultrazvuk taky nikdo nedelal a to jsem ve 14.tydnu. Byla jsem ve 12.tydnu jednou na krevni odber a to je zatim vsechno, zadne jine testy. Ultrazvuk budu mit jen jeden jediny za cele tehotenstvi, a to je ve 20.tydnu. Ziju v Kanade, takze tady je to asi jine nez v CR, ale chci tim rict, ze se domnivam, ze ono to asi neni az tak zivotne dulezite mit za tehotenstvi 5x ultrazvuk, kdyz tady je bezna praxe jen jeden jediny.

bambaa
autor
27. máj 2008

tlapicka, schiffa to je fajn, co hovorite. ja som to medzitym tiez trochu prehodnotila, lebo mi moja znama lekarka (hoci nie gyn) hovorila, ze si mysli, ze cim menej UTZ tym lepsie, ze to moze aj uskodit. A vraj, pokial vsetko prebieha prirodzene, nie je dovod. A to lekarka vidi aj podla vysledkov krvi a pri vaginalnom vysetreni. Tak som sa celkom ukludnila 🙂

sasiki
27. máj 2008

Ahoj bamba!! Zmeň doktorku!!!!!!!! 😠
Ja som si nepamätala prvý deň menštruácie a vypočítala mi termín podľa ultrazvuku!!!! Dátum som jej povedala až na ďaľšej poradni. Ale vyšetriť ťa tiež mala. To je nejaká kravka nie???!!!

lilu51
28. máj 2008

Ahojte babenky, prosim nevie mi niektora poradit, s manzelom chceme druhe dieta a podla mna sa to podarilo robila som si 3 testy a vsetky vysli // pozit.Menzes som mala naposledy 9.4.a vcera som bola u lekarky a ona mi povedala ze maternicu mam makku ako pri tehu ale este nieje zvacsena. Robila mi aj sono ale tam este nic nevidela.Teraz ma objednala o tyzden znovu na sono.V kolkom tyzdni je uz vidiet babo na sone.Dakujem.

mywiel
28. máj 2008

Asi v 5-7t...? 😕

fiallinka
28. máj 2008

bambaa: doktorku změň, pokud v tobě vyvolává takové pocity, ale jinak jsi určitě nic nezmeškala, ultrazvuk stačí udělat až kolem 12. týdne, do té doby je to spíš nadstandart, pokud ti z krvě těhotenství vychází - a s tím termínem ms se taky netrap, protože z ulltrazvuku ti zjistí přesně, jak je miminko staré.

snehulienka
28. máj 2008

lilu
neviem aky dlhy mas cyklus, ja som mala poslednu ms 7.4. a cyklus 28 dni a to som teraz v 8tt. vidno bolo uz v 5tt.

lilu51
29. máj 2008

snehulienka ja mam nepravidelny cyklus, a doktorka povedala ze tam nieco je len je to este slabe.No a vcera mi prisla MS.Po troch pozitivnych testoch.Teraz neviem ci ma klamali testy , alebo som o babo prisla, alebo co sa deje.K doktorke mam ist az buduci tyzden.

mywiel
29. máj 2008

Lilu niektore zeny maju MS aj ked su tehotne, len by nemala byt silna a trvat asi len dva dni... 😕

snehulienka
29. máj 2008

lilu mas postu

pepka
29. máj 2008

niečo podobné sa mi stalo minulý rok: Maternica mäkká, vynechaná MS, pozitívne testy, len na UZV lekárka "niečo" videla, ale nezdalo sa jej to. Ani som nevedela, že som tehotná, prišla som k nej, až keď som začala krvácať. Podľa testov Hcg to zodpovedalo 4tt ale bola som už v 7tt. Embryo v 4tt odumrelo, na UZV bol len prázdny vak. Potrat však nastal až v 7tt.
Lilu: Dúfam ale, že toto nebude Tvoj prípad, moc Ti držím palčeky, nech Ti to vyjde a môžte sa tešiť z bábatka.

sissik
29. máj 2008

mne urobili ultrazvuk ked mi ms meskal 6 dni a prisla som s tym, ze sa snazime o babetko a mala som pozitivny test.
potrebovali sa presvedcit, ze drobec je v maternici a nie mimo. kedze ho bolo ledva vidiet, tak som isla na dalsi o tyzden a bolo vidiet vacok. na dalsi uzv idem o 2 tyzdne.
ak mas pocit, ze lekarke nedoverujes, urcite ju vymen. budes s nou komunikovat najblizsich 9 mesiacov a potrebujes lekara, ktoremu doverujes 😉

lilu51
30. máj 2008

Ahojte babenky, no bola som u lekarky vysetrila ma a robila mi aj ultrazvuk a povedala mi ze to vypada na normalnu MS.Ze mi testz mohli ukazovat//, ze tam mohlo nieco byt ale pravdepodobne to hned zaniklo.Tak ma poslala domov.Ale ja mam MS velmi slaby, prvy den to bolo iba take spinenie, vcera trosku viac a dnes uz skoro nic.Takuto MS som este nikdy nemala.Tak ja vobec neviem.

mywiel
30. máj 2008

Lilu este mozes byt vzdy tehu podla toho co pises... 😕

lilu51
30. máj 2008

mywiel dakujem ti za povzbudenie, ale ze by doktorka nic nevidela, no ja neviem a mam uz trosku strach co sa to somnou vlastne deje

bambaa
autor
3. jún 2008

ahojte, moje patranie po tom, v ktorom som tyzdni pokracuje 😀 🙂 myslela som, ze sa to ukaze pri ultrazvuku. Bola som v piatok. Mimi malo 1,5 cm. Lekar k tomu napisal 6. tyzden. Nie je 1,5 cm vela na siesty tyzden? Vie mi niekto poradit?

dianagol
3. jún 2008

ahoj bambaa tak bud si v 6 alebo 10 tt,vypocitasj si ze aky datum by sedel na 6 tt a 10 tt ci si mala jeden z tych datumov plodne dni a daj mi vediet alebo kedy si mala menstruaciu ked aj predminuly mesiac ked si nepamatas teraz

dianagol
3. jún 2008

lilu sprav si este jeden test a ak ti aj ten ukaze //tak si na 100% a sono ti robila?

dianagol
3. jún 2008

lilu az teraz som precitala co si pisala pred tym tak po troch testoch pozityvnych si zacala spinit tak bud je to znamenie ze si lebo spinenie vtedy niekedy byva alebo asi to stracas no dufam ze nie ale dlho si tu nebola tak neviem co s tebou je

mywiel
3. jún 2008

Bamba to vyzera uz na 8t.... 😉 Gratulujem.

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

bambaa
autor
3. jún 2008

heej, aj ja si tak myslim. Tak to uz koncim 2 mesiac. wow. Myslim, ze tymi 6 tyzdnami lekar myslel vek plodu, lebo babenko ma prave 1,5 cm, ked ma 6 tyzdnov, ako som sa docitala v knizke. ked k tomu pridam dva tzydne, teda cas pred ovulaciou, ked som este nebola tehu, no do tehu sa to rata, tak som v 8 tt. snad. tesiiim. a dakujem mywiel. vela stastia tebe aj malickej, teda uz velkej 🙂

mywiel
3. jún 2008

Presne ako vravis aj ja si tak myslim. Dakujem vsetko dobre do velkeho dobrodruzstva. 🙂 😵

dianagol
3. jún 2008

aj ja mam zazitok vtedy som nevedela o takych veciach moj doktor mi povedal ze som v 6 tt ale babatku nebilo srdiecko tak ma poslal na sono do nemoc,kontrolne a tam mi pvedali ze som v 11tt a mali tam z toho chaoz a lutujem ze som sa nerozhodla este jeden tyzden pockat myslim si ze ja som bola naozaj asi v 6 tt a ony mi zobrali zive babo svine

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre