Neviem v ktorom som týždni. Ako prebehlo vaše prvé vyšetrenie?

bambaa
25. máj 2008

Som asi v nejakom piatom-siestom-siedmom tyzdni. Netusim to, lebo si nepamatam datum poslednej menstruacie. Prave sme sa stahovali a tak, nejako som to vypustila. Spravila som si tri testy, vsetky //. Tak som sla na gyncu. Spravila mi scenu a vobec ma nechcela vysetrit, lebo som jej nevedela povedat datum. Prisla som na druhy den, povedala som vymysleny datum, tak mi vzala krv a potvrdila, ze som tehotna. Zas ziadne vysetrenie. Pripocitala k imaginarnemu datumu 280 dni, a vypocitala datum porodu. Az ked som prisla treti krat, posadila ma na kozu. V podstate nepovedala nic. Zda sa mi divne, ze mi ani nespravila ultrazvuk. Ten uvidim az o tri tyzdne. Myslite, ze podla ultrazvuku mi budu vediet povedat presnejsie v ktorom som asi tyzdni? alebo sa to uz nedozviem? Je normalne, ze mi este nerobili ziadne vysetrenie a prvy ultrazvuk ma byt az v nejakom 11 tyzdni? ako preiehali Vase prve tehu vysetrenia?

mywiel
3. jún 2008

Este ste nevideli srdiecko? Zachvilku to pride... 🙂

mywiel
3. jún 2008

Ako zobrali zive babo Dianagol?? 😕

dianagol
3. jún 2008

vies ony povedali ze akciu nevia este a som v 11 tt co ju uz musia vidiet ale moj doktor mi povedal ze som v 6 tt tak ze si mam vybrat ci to daju prec alebo este tyzden pockam a ja som bola tak zmetena z nich ze som povedala ze ked nevidia akciu nech to daju prec a neskot ked som si to presla v hlave mi napadlo ze ony nevedeli ani sami a uplne ma zdeptali a tazko sa mi o tom pise neviem co sa vtedy stalo a ked som volala potom sestricke ze co ukazala citologia tak velmi ztroho mi povedala ze plod sa nevyvijal odumrel a polozila mi telefon

mywiel
3. jún 2008

To je hrozne to ti nedali ani den na rozmyslenie? Nechapem preco sa tak poponahlali, ved telo si to niekedy vyluci same ked je problem....no to ma mrzi, ale nakoniec sa podarilo gratulujem k syncekovi. 😉

dianagol
3. jún 2008

dakujem pekne on je taky mudry a taky pekny a taky dobry ze urcite mi boh dal kusok z toho strateneho dietatka do riska,ja niekedy ani nechapem cim som si zasluzila take dieta

mywiel
3. jún 2008

To je dobre, ze ti to syncek vynahradi ti doktori si niekedy hrozni. Ja som napr. na zac. tehu menila gynekologa, lebo ta moja ma tak zdeptala, vraj nabuduce mi musite povedat ci chcete amniocentezu a to mam len 31rokov a nerobila mi este ani APF testy z krvi, tak som nechapala ze preco ked neviem ani ake vysoke riziko mi hrozi. Nakoniec po preplakanych nociach som zmenila dokiho, ten mi urobil testy z krvi a vysli na 1:23500 cize straaaasne nizke riziko ze by bolo dietatko postihnute. Koza jedna som mala 100 chuti je zavolat, ze preco ma tak stresovala ze sa to tak nerobi, nechapem jej postup... 😠

dianagol
3. jún 2008

ved ty si este mlada na to aby to bolo poskodene takym doktorom by som vedela hubu rozbit 😠 maly sa mi uz zobudil pozera krtka a ja upratujem a aj sem nakukam tak piste

mywiel
3. jún 2008

No a to som mala vtedy este len 30r. a v rodine nie su ziadne vady... 😠

angyika
13. aug 2013

Ahojte. Prosím vás, v ktorom týždni som momentálne? Posledné menštruáciu som mala 9.7.2013, urobila som postupne 4 testy, všetky boli pozitívne. Cyklus som nemala pravidelný. Ďakujem

danielakytkova
1. sep 2013

dobry den.chcela by som vas poprosit o radu.s priatelom sa snazime od zaciatku roka o miminko.v polovicke augusta som mala menstruaciu a trvala iba dva dni.mam priznaky tehu.a uz tyzdem ma bolia prsia a podbrusko.myslite zeby som mohla cakat miminko?🙂 a podla vypoctou mozem byt asi v 7tt.ako presnejsie zistim v ktorom tyzdni som?

katuska19
2. sep 2013

skus si spravit tehotensky test)))datum sa da vypocitat podla tehotenskej kalkukacky, najdes na webe, ale to je len orientacne, +-2 tyzdne) no a potom na prehliadku k lekarovi)

ica86
13. sep 2013

ahojte, ja som to zistila tento tyzden, robili sme 3 testy a na vsetkych bola nejaka dalsia ciarka 🙂 objednan som na preventivku az o dva tyzdne, mam cakat alebo mam ist skor??? ja som menila dr. a este som u novej nebola tak neviem . . . podla vypoctov by som mohla byt tak v 4-5 tt

zuzuliak1981
2. okt 2013

@katuska19 a kedy by bolo dobre ist k lekarovi? ja som podla kalkulacky 4tt+3, ale podla ovu som cca 3tt+5

katren
2. okt 2013

@zuzuliak1981 skor ako v 6-7tt to nema vyznam...vtedy je vidieť krasne plod aj srdiečko 😉 ak by si isla skor nemusí tam dr ešte nic vidiet a zbytocne budes stresovat

zuzuliak1981
2. okt 2013

@katren to som si aj myslela podla toho, co tu citam, dakujem

maribell
2. okt 2013

ked som si precitala zakladatelkyn prispevok tak som sa az zhrozila...ja som tak isto nevedela datum poslednej menstruacie ale mam super doktora..povedal ze nevadi spravil mi ultrazvuk a odhadom mi povedal ktory som tyzden...a poslal ma na sono a tam mi povedali presne... podla mna ta doktorka neznasa svoju pracu a ja by som urcite hladala ineho lekara....

katuska19
2. okt 2013

@zuzuliak1981 ja som sla v 6 tyzdni, lekar mi potvrdil tehotenstvo, na ulz bolo vidno len maly fluacik, teraz som bola na 2 Ulz v 9 tyzdni, uz bilo aj srdiecko, robili mi odbery, pre knizku idem az o tyzden) staci urcite najskor v 6 tyzdni)

zuzuliak1981
2. okt 2013

@katuska19 mam aj take bolesti v podbrusku, najprv som si myslela, ze PMS, ale je to take tahanie, je to normalne? niekde som citala, ze sa vraj maternica roztahuje, ale ved este je to drobulinke 😀

katuska19
2. okt 2013

Ano, presne, na zaciatku som mala tiez take bolesti, lekar povedal, ze sa roztahuje maternica, uz mi to aj preslo, ano, je to malecke, ale maternica pracuje a roztahuje sa...

zuzuliak1981
2. okt 2013

@katuska19 tak to si ma ukludnila, je to nase prve a snazili sme sa takmer rok, uz sme boli aj v CARe a cakali nas rozne vysetrenia, ale malicke si povedalo, ze sa predsa len ukaze 😀

katuska19
2. okt 2013

@zuzuliak1981este nech ta neprekvapia nevolnosti, ak pridu, mne od 6 tyzdna je velmi zle, a nielen rano, ale cele dni(((pri prvom mi bolo iba rano a na konci 12 tyzdna to preslo)))tak drzim palce a prajem, nech vsetko dobre dopadne)))

zuzuliak1981
2. okt 2013

@katuska19 dakujem 😉 ty si v ktorom TT?

petruskar
2. okt 2013

@zuzuliak1981 Ahoj, mne meska MS vyse tyzdna a dva tehotenske tesky su pozitivne, tak to nas velmi potesilo. Doktorka mi dala termin az buduci piatok :( uz sa neviem dockat. Taktiez aj mna pobolieva podbrusko len na par hodin denne potom prestane a potom znova zacne. Naskor som sa bala, ale ako citam tam snad bude vsetko v poriadku 🙂

zuzuliak1981
2. okt 2013

@petruskar mne meska este len 3-4 dni, ani dr som este nevolala, ale budem sa musiet objednat, drzim palceky, nech je vsetko ok

zuzuliak1981
2. okt 2013

@petruskar mne meska este len 3-4 dni, ani dr som este nevolala, ale budem sa musiet objednat, drzim palceky, nech je vsetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre