Nútia ma ísť na potrat, som zničená

miska_veverkova
15. máj 2015

Ahojte cca. pred tyzdnom som pisala,ze som tehotna a mam 17..Rozhodla som sa ze ho chcem bojujem on..Ale otec dietata ma posiela na potrat a moja mamina len prrto ze nemam skolu dokoncenu a nemam ho z coho uzivit..Viem ze by som mala byt silna ale uz nevladzem cez den som v pohode ale vecer placem nedokazem ist na potrat..Ale vsetci do mna hucia.Chod tam bude to lepsie pre vsetkych,neznicime mu zivot ale ja viem ze jedine ako mu vieme znicit zivot je ze mu ho vezmeme....Este som len na zaciatku tehotenstva ale uz to male lubim..Priatel mi vravi ze to nieje este babo len zacina a cim skor pojdem tym lepsie,ale on ma nechape :( pomozte mi prosim co mam robit? Ako ho presvedcit? Ja som uz skusila vsetko a nic :( Ak podstupim interupciu zruti sa mi svet :(

ushuaia
15. máj 2015

@miska_veverkova Rob to ,co citis...,skola sa dokoncit da aj popri dietatku, nebudes prva ani posledna. Budes tu mat rozne nazory. Rozhodnut by si mala ty a nie tvoja mama ci priatel, je dost smutne , ze nestoji pri tebe...drzim ti paste

natalym
15. máj 2015

@miska_veverkova Moja dcéra má 17 rokov. Do kelu nechcem byť zlá, ale Tvoja mama sa mala postarať aby si neotehotnela, nie Ťa teraz posielať na potrat.
Držím palce.

veron_dorusincova
15. máj 2015

Jeho by som nepresviedčala a dieťa by som si nechala. Školu si dokončíš. Veľa šťastia!

diusik
15. máj 2015

@miska_veverkova ked pojdes na potrat,oni budu mat po starosti a ty problem na cely zivot,su nesmierne sebecki vsetci okolo teba,ja na tvojom mieste vytrvam

dulkagabulka
15. máj 2015

Si v nezávideniahodnej situácii. Nielen ekonomicky, ale si bez podpory. Ak už teraz cítiš, nemáš pochýb , bábatko ľúbiš, na potrat nechoď. Nikto nemá právo ta tam posielať, ani odsudzovať že si otehotnela, ani že si ho necháš, pretože to budeš ty, kto bude, ak by si šla na potrat, celý život myslieť na tvoje dieťa. Chvíľu bude čoro - moro doma aj s priateľom. Ver, že keď sa maličké narodí, mama i priateľ nebudú chcieť počuť o tom, že ho nehcceli. Želám ti pekné tehotenstvo a posiľňujúci pôrod.

natalym
15. máj 2015

@miska_veverkova Nemá Ťa kto iný podržať? Starká, starký? Teta? Hľadaj spojenca.

lauricka
15. máj 2015

@miska_veverkova neriesili sme toto tu uz nahodou? Si to zalozila znovu, ci sa mi sniva? Preco mas pocit, ze potrebujes priatela presvedcit? Ty sa rozhodni. Ak sa rozhodnes si ho nechat, jemu to len povedz. Ze si ho nechavas a on nech sa zariadi ako chce.Pisala si, ze jeho rodicia Ti su ochotni pomoct, nie? Ostatni si casom zvyknu. Ak to dieta chces, tak proste na potrat nechod. Veci sa casto poriesia postupne takmer same. Ak ho ozaj lubis a chces, tak sa neschovavaj za mamu a priatela. Ich telo to nie je, ale Tvoje a Tvoj zivot, nie ich.

mamulienka30
15. máj 2015

@miska_veverkova veru rodina nieje len mama, ale aj tety, strykovia, sesternice, bratranci, babky, dedkovia (aj rodicia priatelia napriklad), hladaj niekoho, kto ta pochopi a pomoze. Mne keby dcera v 17tich dojde tehotna, no pochvalit ju nepochvalim, ALE je to moja dcera s mojim vnucatom pod srdcom a spravim mozne aj nemozne, aby som jej pomohla. Hlavu hore, urcite to bude dobre. Je to tvoje babatko v brusku, citits to spravne. Od prveho delenia buniek, od prveho uderu malinkeho srdiecka, je to tvoja krv.

matricia
15. máj 2015

Aj ja ti držím palce a želám veľa síl, urob, co uznas za správne, dieťa je dieťa a chlapov je na svete veľa, aj lepších, veď aj rodičia ti nakoniec pomôžu a drobca si oblubia🙂

lauricka
15. máj 2015

@natalym niekedy sa moze matka aj na hlavu postavit a nic nezmoze. Myslite, ze matke vesala na nos, ze s niekym spava? Alebo ze v zivote nepoculi o antikoncepcii? A napriek tomu mlade dievcata ostavaju tehotne. Netreba to vidiet prilis ruzovo, ale treba sa vediet aj v takychto situaciach spravne zachovat ako matka.

natalym
15. máj 2015

@lauricka Veď áno. Ja som to vedela a aj to viem. 😉

xevulax
15. máj 2015

Na to co chce priatel sa vykasli, nepresviedcj, jednoducho oznam, ze si diet nechas. Je to tvoje telo, velmi jednoducho sa chce zbavit zodpovednosti. Uzit si to ano, ale niest nasledky to nie. Hamba mu! Ty sa len pekne porozpravaj s mamkou, povedz jej, ze skoli zvladnes sokoncit aj s dietatom (nie si prva ani posledna). Bude to jej vnuca, isto si predstavovala tvoju buducnost inak, ale ked sa male narodi bude ho milovat. Bojuj, ak to male skutocne chces, prajem vela vela sil, ty to dokazes, bojuj za seba aj za svoje dietatko, to ma zmysel vzdy! Ak ta priatel vCerpava, treba ho poslat kade lahsie a nestretavat sa s nim. Garantujem ti, ze keb mal ost na i terupciu on az taky hrdina by nebol. On si to dobre odtí a t mas niest vsetk nasledky lebo on chce? Ja bT tvojou mamou alebo otcom asi by som ho nakopala dobre do r.ti! Ani nie za to, ze ta oplodnil, ale za to ako sa k to u stavia- ruky prec. Ked je zrel sexovat, tak je zrely aj niest nasledky. Drzim palce ab si sa nenechala dotlacit k tomu ci nechces, lebo nasledky si ponesies iba ty nikto iny

ivkadracova
15. máj 2015

Ja keby som bola na mieste Tvojej mamy, a dcera sa mi rozhodne si dieta nechat, tak jej pomozem s dietatom, aby dokoncila skolu, nasla si pracu. Ano, nebudem ju uz rozmaznavat, aby vedela ; ) ale ja by som si dieta na potrat neposlala, je to moje presvedcenie. A ak by som este pracovala, tak by som sa to pokusila nejako zariadit. Naco je rodina?
Skus sa s nou porozpravat, stylom, ze keby ona bola v tvojej situacii, co by robila, mozno zapoji spomienky, city, zmysly, empatiu, uvidis.

pralinka25
15. máj 2015

ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari.
myslim ze teraz su vsetci prekvapeni a "v soku" a musia to stravit - prekusnut.
skola sa da spravit aj s dietatom. dokonca aj dve aj tri skoly. poznam baby co si dokoncili strednu a urobili vysoku popri dietati este aj PhD. jasne ze to je omnoho narocnejsie ako bez dietata a bude to tazke ale laska hory prenasa a lasku dietata ti nevynahradi nic a nikto.
ak ho lubis uz teraz nikdy ho lubit neprestanes. ani ked si ho das vziat. navzdy ho udes vidiet v inych detoch a stale na neho mysliet. ti co ti radia potrat s tym zit nebudu tak ako ty - matka.
mat babo nie je lahka vec. stoji to vela namahy odriekania prebdenych noci ale zaroven je to ta najuzasnejsia vec na svete ktorej sa nevyrovna nic.
17 rokov zas neni az tak malo. v minulosti to bol normalny vek na deti. ak chces tuzis a lubis zvladnes to. zeny dokazu aj nemozne.

michaela1711
15. máj 2015

Presne škola sa dá dokončiť popri rodičovskej dovolenke poznám také dva prípady a zvládli to a rodina im pomáhala a niektoré ešte aj vysoké školy zvládli popri tom. Ach to je hrozné keď aj mamina je za to. Držím palce a rob to čo cítiš, ale ja by som si určite bábo nedala zobrať.

cuculiatko88
15. máj 2015

Bojuj o to maličké,ako tu baby pisali aj tvoja mamina a aj.priateľ.to.bábätko budú milovať keď sa narodí,školu dokoncis aj počas tehotenstva,moja spolužiačka zo strednej.otehotnela v 16 tich a v pohode zmaturovala a školu dokončila úspešne...Drzim ti palce 🙂

emita
15. máj 2015

Si odvazna mlada zena. Prajem ti vela sil. http://www.alexisporadna.sk/ tu by ti mali v tvojej situacii poradit.
@miska_veverkova

peneloppe
15. máj 2015

@miska_veverkova

Bojuj dalej. Dieta rastie v tebe, takze ich sa to momentalne priamo netyka, aj ked raz tvoj priatel bude otcom a mama babkou ale teraz to nejako neprezivaju. Najdi podporu v niekom inom. Kamaratky, ina rodina? Mozno nejaka sesternica co uz babo ma? Alebo si skratka najdi skupinku tu, kde su mamicky cakatelky zhruba v tvojom stadiu a prezivaj to spolu s nimi.
Ja osobne si myslim ze ked sa babo narodi, tvoja mama neostane bezcitna a lady sa prelomia, a snad aj tvoj priatel. Ked je to mlady chalan tak mu to mozno trochu potrva.

Ja som tiez take dieta, ze som sa jednoducho "pritrafila" dvom mladym ludom, trosku starsim ako si ty. 🙂 Moj otec vraj tiez nadseny nebol a dokonca tiez navrhoval potrat ale mamka si ma ubranila, nastastie mala oporu v rodicoch. Nakoniec sa aj vzali. A aki su stastni vsetci ze ma maju! 😀 Vazne. A su spolu doteraz, vsetko klape, jedna stastna rodinka. Nezufaj. 🙂

lennkka17
15. máj 2015

ak to takto citis tak na potrat nechoj. je to len na tebe, nikto ta neprinuti. ked sa narodi, vsetci zmenia nazor a budu ho lubit 🙂

mircalla
15. máj 2015

Priatela presviedcat nemusis, nutit ta nemozu, myslim, ze casom zmenia nazor..Priatela vobec neries a nepresviedcaj....mate 17, nejaky vztah by z toho v buducnosti aj tak nebol....Priatel nie je zena, jemu sa lahko hovori. Prajem ti, aby si sa rozhodla spravne a dufam, ze si dietatko nechas

dejka77
15. máj 2015

Najhorsie je ist proti vlastnemu svedomiu. Konaj tak ako citis.

1234lubka
15. máj 2015

@miska_veverkova poviem to uprimne....vyser sa na frajera je nezrely....a tvoja mama...no chapem ju ale ty.si matka...teda budes....tvoje dieta...do toho by ti nemal nikto hovorit..kolko je matiek v tvojom veku? Nebudes prva ani posledna. Skolu dokoncis. Aj na mojej skole boli tehotne ziacky...aj moja (inak super kamoska) suseda...prve dieta mala v 16tke, druhe 18tke...nebolo to jedniduche lebo muz sa.na nu vysral...teraz ma 36 20rocnu kocku, 18rocneho fesaka a z priatelom ktoreho neskor nasla 14r syna...chcel s noz byt aj napriek tomu ze uz mala dve deti z inym muzom....bol zrely...tvoj frajer je decko.....tvoja mama bude najhrdejsiababka na svete ked sa ti dieta narodi..tomu ver

miska_veverkova
autor
15. máj 2015

@mircalla priatel ma 24..A on my stale vravi za inych okolnosti by som ho chcel ale teraz ho nemame ako vychovat..Ked budeme pripraveny budeme mat stastnu rodinu..Ale mna to netrapi chcem ho proste (babo)...

1234lubka
15. máj 2015

@miska_veverkovavies kolko zien nemoze neskir otehotniet..a buchaju si hlavu o mur ze preconue skor? po potrate mozes mat problem z otehotnenim...ja som otehotnela necakane tiez..mala som 24, priatel 21!! Prave som stratila pracu, on nerobil..nemali sme kam ist byvat....do mesiaca sme sa vzali..islu byvat k babke...slo to pomaly ale teraz ma moj chlapcek 3roky..ty kokos neviem si predstavit ze by som bola bez neho...keby nebolo maleho mozno by sme sa nikdy nevzali...mame byt...vsetko sa zacalo akosy rychlejsie hybat....bez maleho si uz neviem predstavit zivot 🙂 a bez manzela...takisto nie...tiez nebol zozaciatku nadseny..ved mal 21...ked som otehotnela 🙂 teraz je rad ze ma 25 a uz 3rocne dieta 🙂 ked bude mat 40 tak s nim moze chodit na pivo 😀 😀 to sam povedal 😀 😀 drz sa svojho svedomia a svojho rozumu....

peneloppe
15. máj 2015

@miska_veverkova

Teraz ta prehovara na potrat ale iste sa bude tesit ked sa babo narodi. Vies to je tak niekedy, ze stanu sa veci co clovek neplanuje ako teraz vam a zase niektore veci si ludia presne naplanuju a potom to uz nejako nejde. Moji svagrovci tak vsetko planovali, najprv dom, kariera, svadba a len tie deti nie a nie prist.

mamulienka30
15. máj 2015

@miska_veverkova nikdy nebudes vediet pozriet na niekoho, s kym si cakala dieta bez toho, aby si na to potratene dieta nemyslela. Hlavne, ked si s tym neni uplne stotoznena. Bude ta to boliet a nakoniec to vasu lasku zabije. Tie peniaze na potrat budu v podstate "darcek" na rozchod. Nech si naivne nemysli, ze raz budete stastna rodina... ty mozno budes mat stastnu rodinu, on tiez, ale urcite nie spolu po takomto rozhodnuti.

mircalla
15. máj 2015

@miska_veverkova Ver tomu, ze dieta je ovela dolezitejsie ako akykolvek priatel, najma ak mas 17...Mam 42 a viem, o com hovorim....V tom veku som si tiez myslela, ze ide o lasku mojho zivota....A tiez si myslim, ze Vas vztah by umele prerusenie tehotenstva aj tak narusilo.....Vycitala by si to sebe a aj jemu

majik66
15. máj 2015

@miska_veverkova myslim si,ze tvoje pocity su na mieste a tak da nevzdavaj a bojuj...to babo bude s tebou stale...priatel sa ku tom moc zodpovedne nepostavil.je x pripadov kedy to zvladli a urcite vladnes aj ty a potom budes stastna s babom v naruci...nakoniec si ho vsetci oblubia.l...zvladnes to...podla toho co pises si silna...dieta je to najvzacnejsie, co ti zivot moze dat 🙂 vlastna skusenost ;)drzim prsty

miska_veverkova
autor
15. máj 2015

@mamulienka30 to som sa mu snazila vysvetlit ze ak tam pojdem znici to nas vztah..Ale on ze ak snim chcem byt neznici sa.Ano teraz chcem ale po tom zakroku ho asi nebudem chciet ani vidiet...A ze aj ked si ho nechame tak nam to znici vztah pretoze nam ho znicia iny tvrdi..

tinulka174
15. máj 2015

Zvládneš to, tvoje dieťa je doležite...
Aj keď sa to teraz zda tažke - keď sa narodi a uvidi ho tvoj priatel a rodina - budete stastni,ze je tu a ze si sa spravne rozhodla 🙂
Dieťa je dar od Boha 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre