Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

marse
24. aug 2009

chcem sa opytat tych co otehotneli pocas brania hak, ci mavali normalne menzes alebo nie, dakujem 🙂

wwcko
24. aug 2009

Caute, Ja som tiez otehotnela cez antiku. Ale bola to moja chyba.... Stalo sa to cez Vianocne sviatky. Vedela som ze mam niekde odlozene naplaste nevedela som ich najst. Lekarne zatvorene a dr mala dovolenku, tak Som zacala brat naplaste o tyzden neskor a bolo to. Ako mala som ich normalne 21 dni potom 7 dni pauzu a potom som si ich mala nalepit, ale nalepila o tyzden neskor... 😒 Martin mal vtedy zlomenu nohu a nechodil do prace, tak este mal asi aj vojsko silne, bez stresu z prace a unavy a uz to aj bolo 😀 😀 No a teraz cakame uz na ten vysledok 😀 😀 😀 A strasne sa tesime 🙂

jajka.20
4. dec 2009

Baby mohli by ste mi poradiť? mám takýto problém: môžem byť tehotná ak som sa po menštruačnom cykle oneskorila s užitím prvej antikoncepčnej tablety(Qlaira) z nového balenia o jeden deň.Prvu som mala vypiť v pondelok a ja som ju presne načas vypila ale až v utorok no a ďalšie dni to už bolo presne. Vo štvrtok sme s manželom mali aj pohlavný styk. Vopred vám ďakujem. 😒

klara.t
4. dec 2009

já myslím, že šance je velmi malá.

veronkaj
11. dec 2009

beriem lindynette 20 a v nedelu som po zobraní tabletky asi po hodine zvracala a ešte mi zostali tablety na pondelok, utor, str, štvrtok to sú 4 tbl. takže včera som užila poslednú z balenia, teraz je 7 dňová pauza a vždy tak v pondelok zvyknem dostať ms.
lenže v utorok som mala ťuťu muťu a vravela som MP aby si dával pozor že prečo som vysvetlila a zabudol.

môže sa stať že budem tehotná??? lebo to bolo na konci a vtedy je to vraj horšie?

maycu
9. apr 2010

ahojte Chcela by son sa Spýtať ?chcem mať babo a beriem ešte Yadine ,kedy mám prestť brať stačí mesiac pred tým?

barbyes
9. apr 2010

maycu, vysaď ju skôr. aj aby sa Ti prečistil trošku organizmus, je to bordel. a hlavne ak ju užívaš dlhodobo mohla by si mať problém s otehotnením (v tom zmysle, že sa Ti nepodarí na prvý a ani na druhý-krát, budete skúšať dlhšie). a ak plánujete bábätko choď si kúpiť do lekárne kyselinu listovú najlepšie ak bude obsahovať aj vitamín B6 aby sa lepšie vstrebala. je dobre to brať aj tie 3 mesiace pred, ale to neva ak by to bol iba mesiac. Zabraňuje vývojovým poruchám v 1.trimestri, hlavne čo sa nervovej sústavy týka.

maycu
9. apr 2010

ďakujem za radu barbyes! Takže by som mala vysadiť tabletky už 3 mesiace pred tým. Len som sa bála toho že či sa nestane nič keby náhodou otehotniem po mesiaci, myslim či mi to bábo nezoberú. lebo už som také počula.

kepassa
24. apr 2010

mozem sa opytat ako je to s hnackami a bratim hak? nejako som totiz tento tyzden mala problemy /mam helicobactera a s tym suvisiace zaludocne potiaze/ v stredu aj piatok som mala hnacku /po zjedeni obeda cca o tej 15tej/ tabletku bravam vecer o tej 19.30-20.30 hod vsetko by bolo ok pretoze sme s malou teraz bez ocka, ktory ma tyzdnovky ale tuto sobotu sa to zomlelo nakolko nam prisiel domov a nakolko sme sa milovali tak mam teraz obavy pre tie hnacky...moze to byt problem? alebo je problem len ak dostanete hnacku tesne po uziti tabletky v cas, ktory ju beriete alebo do niekolkych hodin po zobrati tabletky v ten den
hmmmmmmmmm? dakujem

veronkaj
9. jún 2010

skúsite mi poradiť??
beriem Lindynette 20 druhý rok a teraz sa mi stalo, že
poslednú 21 vú = streda tabletku som vyvrátila kvôli žalúdočným potiažam, potom bola pauza št,pia,so, ne,po,ut.str (prišiel menzes) a vo štvrtok som mala zobrať z nového balenia ale zabudla som a nezobrala teda túto štvrkovú= 1 vá z nového balenia, a piatkovú = 2 há z nového balenia som zobrala v sobotu doobeda. a večer som zobrala normálne sobotňajšiu.

Tabeltky zvyknem brávať večer.

milovanie bolo v sobotu počas pauzy a potom v nedelu už pri užívaní tabletiek ( deň predtým som zobrala tie dve)

je možné že by som zostala tehotná a to mám pritom iba jeden vaječník????

janulle22
27. jún 2010

zdravim,... mela by jsem dotaz...
zapomnela jsem v poslednim tydnu uzivani antiko a vzit asi 2 prasky, mozna i pred tim nejaky... 😅 po zapomenuti jsem dobrala asi 4 prasky a pak nasledovala 7denni pauza a v te dobre jsme meli sex. tak se chci zeptat, zda je mozne otehotnet v 7 denni pauze? MS jsem dostala o den pozdeji a velice slabou 4 dny( jindy mam silnou a 8 dni) byla spise jen spineni obcas cervena... porad si rikam, ze je to blbost, ale.... 😅 tak dekuji za vas nazor... 😉

kveta
29. jún 2010

@janulle22 Urobila by som si na Tvojom mieste test... Je to možné, že tam budú dve čiarky..

janulle22
29. jún 2010

kveta ja si porad rikam, ze je to blbost... 😅 ale tak nejak me boli bricho jak kdyby na kramky ale jen nekdy... 🙂 ale na test je brzy je to teprve tyden a 3 dny od toho co se to stalo... tak jeste chvilu vydrzim.. ale to prece nejde otehotnet v 7denni pauze ne? 😅

kveta
29. jún 2010

Ide, zvlášť ak máš totálne rozhodený rytmus braním/nebraním piluliek..

janulle22
29. jún 2010

no to jsem ke konci trocha lajdala... 😅 tak uvidime... ja jsem si prave myslela, ze to nejde... 🙂

klovatinka
29. jún 2010

já teď řeším podobný problém, brala jsem 5 let pramino, ale z něj jsem měla nechutné migrény a sluneční alergii a tak 4 roky beru Yadine a jsem spokojená. během 7mi denní pauzi mi na den a skoro hodinu přesně vždy přišla ta pseudomenstruace...jenže teď mám už týden spoždění. včera jsem si dělala mamatest a vyšel negativní, každopádně zítra raději běžím na gyndu...prášky jsem brala celkem pravidelně, ale v posledním měsíci jsem dost užívala algifen neo kapky a ty by údajně mohli snižovat účinost HA... 😕 no uvidíme

klovatinka
29. jún 2010

janulle22 - kolegyně z práce měla týden bolesti přicha jako kdyby to měla každou chvíli dostat, tak jsem jí to našla na internetu jako jeden z příznaků těhotenství a mazala k doktorovi a teď je v 10 týdnu 🙂

janulle22
29. jún 2010

klovatinka- ja jsem je dostala relativne v terminu, ale byla uplne jina... mam tlaky v podbrisku jako kdyby to melo za chvilku dojit, ale nema co... mrcha probehla a uz zas lupu antaky... 😉
tak to ma kolegynka fajn... 😉 hlavne at se ji dari... 🙂 pak dej vedet jak jsi dopadla ty, ju?

ivanka612
29. jún 2010

Ahojte,ja mam na vas otazocku a bolo by fajn,keby ste mi niekto vedeli poradit. Beriem HAK od februara a teraz mi akosi zostalo blbo a mam take zvlastne pocity,tak som si urobila test a bol tak taky duch druhej palicky a to som si ho robila poobede a MS mam mat az v pondelok. Neviem ci mam HAK dobrat normalne do konca alebo uz nie. Moja lekarka ma dovolenku tak neviem co mam robit. O babatko som prisla minuly rok v 8tt ako missed a to sme sa snazili rok s byvalym priatelom,tak mi nejde do hlavy,ze by to teraz takto prislo... Nemate niektora s tymto skusenost???

janulle22
29. jún 2010

ivanka612
ja by jsem si udelala test jeste jeden a pak pro jistotu i kdyby to nahodou nevyslo prasky vysadila a zacala je brat az by jsem si byla 100% jista, ze nejsem...

ivanka612
29. jún 2010

@janulle22 ved hej aj sa na to rano chystam,najradsej by som si ich kupila 100 a urobila si vsetky

janulle22
29. jún 2010

@ivanka612- tak pak hned napis jak jsi dopadla... 😉 ted jsem se na netu docetla, ze by se po 12 dnech od toho dne melo uz ukazat zda ano nebo ne... takze mam jeste cas...

lucia2905
29. jún 2010

ahoj ivanka612, ja som otehotnela počas užívania HAK, možno to bolo kombináciou ATB, neviem,... tehotenský test som mala pozitívny, na sone v 4 t.t nebolo ešte nič vidieť, lekár povedal že môžem kľudne v HAK pokračovať, kým to nie je potvrdené cez HCG. Dnes mám 17 mesačné dievčatko, ktoré je môj najvačšlí anjelik na svete - až do pôrodu som sa nevedela zmieriť s tým, že som tehotná - vôbec som to neplánovala ani nečakala, tehotenstvo som si vôbec "neužila" až mám teraz výčitky svedomia ako som sa k malej vtedy správala.... Takže kludne môžeš byť tehotná, chod k lekárovi a daj si rovno spraviť testy na HCG.

janulle22
1. júl 2010

@ivanka612 tak ja jsi dopadla s testem? 🙂

klovatinka
1. júl 2010

Tak hlásím že stále nic nevím🙂 na ultrazvuku včera nebylo nic vidět, stejně je to asi ještě brzo, tak jsem dostala vyvolávací injekci Agolutin a když do týden menstruace nepříjde, tak mám dorazit na krev a jestli nejsem těhotná. Doktor říkal, že u mé antikoncepce Yadine to není zvykem, aby nepřišla menstruace, že se to spíš stává u antikoncepce Jeanine...no uvidím, do týden snad budu moudřejší🙂

janulle22
1. júl 2010

@klovatinka tak jsem to mela u malyho... neprisla, tak jsem sla na gyndu tehu nejsem, vyvolavacka, za 14 dni znova na gyndu, ze neprisla na utz nic nebylo videt, tak dalsi vyvolavacka a na krev...druhy den vysledky pozitivni... 🙂 a na utz to bylo videt az jeste po dalsim tydnu... a na testu jsem byla negativni, tak jim ani moc neverim... 🙂 treba jeste neni vse ztraceno... 😉

janulle22
1. júl 2010

@janulle22 ale to jsem nebrala antiko... 😒

klovatinka
1. júl 2010

Já si dělala mamatest v pondělí večer a v úterý ráno🙂 Tak uvidíme....🙂 každopádně ať bude výsledek jakýkoliv tak to bude O.K., na mimčo bych klidně i ten rok dva počkala, ale když bude teď, tak budu taky ráda🙂 Každopádně po tvé zkušenosti, raději nebudu pít alkohol 🙂 možný je totiž vše🙂

janulle22
1. júl 2010

@klovatinka jj mozne je vse... a testy ti vysly pozitivni?

klovatinka
1. júl 2010

@janulle22 vyšly negativní, no uvidíme🙂 no a co ty? dělali sis teď test? jak je to s tebou?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre