Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

janulle22
1. júl 2010

@klovatinka tak uvidis co ti rekne dr... 😉
ja mam jeste na test cas, je to teprv 11 od onoho dne... jako porad si rikam, ze je to blbost, tak uvidime... 😉 picham v podbrisku, jim jak neurvana...ale to taky nemusi byt tim... 😀

ivanka612
1. júl 2010

Ahojte,tak sa hlasim aj na druhom teste dve palicky ale MS prisla dnes ,tak som z toho celkom aj dost smutna. Priatel povedal,nech uz tu HAK ani neberiem. Mam pocit,ze on sa z tych testov tesil viac ako ja. Takze od teraz je zo mna snazilka....

janulle22
1. júl 2010

@ivanka612 kdyz si prolezes trosku net tak zjistis, ze holky i po ms byly tehotne... tak neves hlavu a zkus to po ms... 😉 jakou ji mas?je jina nez obvykle...?

ivanka612
1. júl 2010

ja mam laurinu,je take celkom lahka,MS mam normalnu ako vzdy takze ziadna zmena. Ale tak ja som tomu nechcela verit,len som sa na to tak navnadila akosi. Predtym som po vysadeni antikoncepcie otehotnela po roku,bohuzial som potratila a tak by bol teraz zazrak,ze by sa mi to podarilo aj napriek uzivaniu HAK

janulle22
1. júl 2010

@ivanka612 zkus udelat test i po ms a uvidis, treba to vyslo... vix co se rika kdyz chces nejde to, kdyz nechces je to hned... 😉

klovatinka
12. júl 2010

@janulle22 ahojky, tak hlásím že mrška stále nedorazila...ve středu jsem byla na gyndě, tak mi píchl doktor další injekci agolutinu a vzal mi krev, že udělá testy. Na ultrazvuku nebylo nic vidět, doktor říkal, že by už bylo, kdybych byla v tom. Tak jsem uvěřila a čekám na mrchu (po dvou injekcích), ale stále nic. Tak si dneska zase skočím pro test....🙂 co ty? nějaké novinky?

janulle22
12. júl 2010

@klovatinka ahojky... no ja jsem taky byla na 2 injekcich a presto jsem byla... 😉 tak jeste neves hlavu... a vysledky testu budes vedes kdy...? ja jsme dilala 3 testy a negativni, tak uvidime jak dojede mrcha...jeste ma cas... 😉 ale asi to bude tak jak ukazuji testy... 🙂 malinko jsem zklamana ale jedno dite mam a druhy jsme chteli az za 2 roky... ale kdyby se ted povedlo tak samozrejme by jsme byli radi... tak pak dej vedet jak jsi dopadla... 😉

babula.hrubalova
14. júl 2010

Babenky prosím poradte.....mám podozrenie že som TEHU .....ale problém je v tom že už 3.mesiac užívam HAK náplaste EVRA....je to možné že by som otehotnela???Môže to nejako uškodiť plodu??

janulle22
14. júl 2010

@babula.hrubalova moc ti poradit neumim, ale zkus se zeptat tady pan dr odpovida denne 😉
http://www.prokrasnetelo.cz/clanky/online-setka...

babula.hrubalova
14. júl 2010

Ďakujem 😉 uvidíme.....snád bude všetko o.k

klovatinka
15. júl 2010

@janulle22 Tak dle krve těhu nejsem. Doktor říkal, že mám vyšší sliznici (nebo jak) a že bych to měla brzo dostat a píchli mi už třetí vyvolávačku, tak uvidíme🙂 Jinak mám zase přijít za 3 týdny na kontrolu. Každopádně si už říkám, že doberu poslední tři platíčka antikoncepce a už jí brát nebudu. Beru jí v kuse 9 let a myslím, že už je čas nechat vše osudu🙂 Kdyby se něco změnilo na tvém stavu, tak dej vědět 😉

janulle22
16. júl 2010

@klovatinka tak to je mi lito, ze se to z krve nepotvrdilo, ale jeste jsi to nedostala tak uvidis jestli prijde nebo ne... 😉
se mi dneska zdalo, ze jsem si delala test a byl pozitivni... 😀 no u me asi nic,.. ted v nedeli ocekavam mrchu tak uvidime, ale spise se priklanim k tomu ze ne... 😉 dej pak vedet jak jsi dopadla, jestli mrcha dosla nebo ne... 🙂

klovatinka
19. júl 2010

@janulle22 Tak já už jsem z toho fakt jelen 😀 Jak mi ve středu řekl doktor, že to brzo dostanu, že mám tu vyšší sliznici, tak stále nic nedorazilo. A to mě v pátek bolelo hodně břicho i bradavky, tak jsem myslela, že v sobotu to konečně dojde, ale dneska je pondělí a stále nic a bolest už je pryč..... 🙄 si ze mě ta mrška fakt tropí srandu 😀 No já vím, že to bude znít divně, ale někdy se mi zdá že porodím dítě (povětšinou holky, naposledy před dvěma měsíci to byl kluk) a vždy se mi potvrdilo těhotenství v okolí (kamarádky, kolegyně, příbuzné atd.). Naposled se mi zdálo že jsem porodila kluka a kolegyně do týdne přišla na to, že je v tom. 😀 je to divný, já na tyhle věci nevěřím, ale stalo se mi to už třikrát 😀 tak třeba se ti ten sen také potvrdí🙂

janulle22
19. júl 2010

@klovatinka ahojky tak jeste pockej a zkus znovu test... no tak jestli to s tema snama je pravda tak jsem zjistila ze kamoska ceka miminko... 😀 tak mozna na tom neco je,... no a u me to neplati pac dneska ta mrcha skareda 😀 dorazila takze nic... hold si budu muset jeste dva roky pockat... 😝 tak podavej nove info jak jsi na tom... 🙂

adelinka123
20. okt 2010

Takze ako tu hovorite tak je mozne cez natinu otehotniet?lebo mam dost priznakov tehu ale beriem antinu a test mi vysiel negativny tak neviem ci sa mam obavat alebo nie?

feb13
20. okt 2010

Ziadna antikoncepcia nie je stopercentna. Staci napr. ak sa tabletka nevstrebe uplne kvoli nejakej malej hnacke apod. Clovek si to vobec nemusi vsimnut a nemusi na to mysliet. Skratka mozne to je, ale nie je to velmi pravdepodobne, hlavne ak si mala negativny test. Ak ti dlhsie meska menzes napriek antikoncepcii, radsej by som odporucala vyhladat lekara, lebo moze byt v pozadi aj iny zdravotny problem (ale ani nemusi byt nic). Inak ja som napr. prve priznaky tehotenstva zacala citit okolo 6-7tt takze ak ide len o nejake 3-4 dni tak tie priznaky kludne mozu byt falosne a nemusis sa obavat.

alexandrah
21. okt 2010

neboj, je milion bab, co takto otehotnie, ja sice nie, ale som si ista, ze ak problem, tak nie z tohoto ... a urcite ani ziaden problem nebude!!! 😀 neboj sa, a kludne sa vytesuj poriadne!!!

mimi21mimi
21. okt 2010

Ja som tak otehotnela a v tehu mi zistila cystu na st. zlaze... preto mi zle zaberala. Keby mi dr zistil skor, mohol mi dat nizkohormonalnu antiku... ale to by sme nemali nasho drobceka 🙂

jankapetko2
26. okt 2010

nedostala som 1 mesiac mrchu ale stale beriem antikoncepciu co ak som v tom?

jankapetko2
26. okt 2010

ja neviem ci nahodou teraz nie som v tom lebo minuly mesiac som nedostaala ale brala som dalej HA akokeby som mala dufam ze to nie je zle nevie niekto pomoct

feb13
26. okt 2010

@jankapetko2 Ak si tehotna, mala by si to cim skor vysadit. Odporucala by som urobit tehotensky test a ak bude negativny tak este zopakovat o 3 dni. Ak bude pozitivny tak vysadit antikoncepciu a navstivit lekara. Ak bude stale negativny tak brat dalej a keby si nedostala menzes ani dalsi mesiac tak vyhladat lekara ci tam nie je nejaka ina porucha (napr. prekazka v odtoku krvi).

aarwen
29. okt 2010

baby a co ak sme mali sex a ja som 3 dni po tom zabudla zobrat tabletku. myslite ze je tu riziko otehotnenia? dik.

feb13
29. okt 2010

@aarwen Myslim ze spermie 3 dni neprezivaju.

ginger01
29. okt 2010

@aarwen, nechcem plasit, ale spermie dokazu prezit v ideal. podmienkach az 6 dni !...tie s nositelmi X chromozonu...

aniratak696
12. nov 2010

Ahojte baby, mam taku otazocku brala som asi 5r antiku vysadila som ju asi na 5mesiacov a znova nasadila a s frajerom sme od prvej tabletky sexovali na plno az ma kamoska vyplasila ze jej lekar povedal ze prvych 10dni v nasadeni antiky je najplodnejsie obdobie, stretli ste sa s tym?robila som si test tehotna som asi neni ale...

hm21
9. feb 2011

ahojte, odporucili ma tu 🙂 ja mam otazocku a to ci niekto otehotnel pri pharmatexe ??? ☹

anysek85
9. feb 2011

@hm21 Já se hlásím 🙂.

riana12
9. feb 2011

@hm21 a dodrziavas presne navod na pouzivanie? striktne? ak hej, tak je len velmi mala sanca, aby sa vam "posmyklo" 😒

obedwix
9. feb 2011

mne sa to pred par rokmi stalo tiež.a to možem prisahat že som ich poctivo papala a aj tak som otehotnela. moj dr. ma poslal za genetikom a ten jak mi začal sypať čo všetko sa može stať a ake postihy može babo mat tak som bola par tyždnov zrela na psychiatriu...nakoniec som to vzdala a urobili mi zakrok zo zdravot.dovodov ktorý som si velmi dlho vyčitala ☹

hm21
10. feb 2011

@anysek85 m, pri pharmatexe??nedodrzala si postup? noo ja som to nevypocitala a pekne som sa poumyvala s ---mydlom ☹ ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre