Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

bzuco
13. jún 2007

rejka, neboj, tabletky isto bábu neublížia

escada17
13. jún 2007

rejka ahoj,v ktorom mesiaci mozes byt? Inak tie tabletky ozaj iste neublizia...a ja tu mam kamosku Americanku, ktora ma druheho synceka a tiez otehotnela pocas brania tabletiek, jej manzel skoro odpadol- ona dokonca ani nezabudla zobrat...proste otehotnela...stava sa to.

maahuliena
13. jún 2007

účinnosť HA je 98%... NO a v ktorom by si mala byť tt?
Moja kamarátka brala HA, a v 5 mesiaci zistila, že je tehotná...

consti
13. jún 2007

rejka znám kočku,co brala antiko ještě asi ve 4 měsíci a mimi se narodilo v pořádku... 😉

rejka1
autor
13. jún 2007

Ahojte, myslím, že to môže byť len nejaký 7-8 týždeň. Ale ozaj mám z toho strach... Máme doma skoro dvojročného synčeka, takže by sme sa iste celkom potešili teraz druhému bábätku, ale neodpustím si, ak by nemalo byť v poriadku kôli mojej zábudlivosti.

sue
13. jún 2007

Rejka, nebojkaj, antikoncepcia dieťatku neublíži, jedine ak by to bolo dievčatko, zapisuje sa jej do karty, že bola počatá pri užívaní antikoncepcie - je tam vyššie riziko neviem čoho - či otehotnenia alebo neviem čoho... ale dieťatko by nemalo byť poškodené...

maahuliena
13. jún 2007

no ja ťa nechcem vyplašiť.., ta moja kamarátka mala síce dieťa v poriadku, ale neskôr jej malej dvakrát operovali srdiečko..
ale nemusíš sa báť, keď si len na začiatku, ešte by to nemalo nič spôsobiť...dokonca lekári hovoria, že HA by nemala mať vplyv na plod..

fabiana
13. jún 2007

Rejka, ja si tiež myslím, že sa nemusíš obávať o zdravie tvojho bábätka, určite mu tých pár tabletiek neuškodí...koľko si ich vlastne dobrala od počatia? A môžeš nám povedať, ktoré tabletky ti takto zlyhali?

rejka1
autor
13. jún 2007

Sue, ďakujem za povzbudenie. Tajne som si priala dievčatko, ale teraz neviem... Tak nech je to radšej chlapček.

lajla
13. jún 2007

rejka neboj, pritelův kamos ma taky dite, ted uz velke, a taky se narodil pres antikoncepci a ted mu rikaji zapomenuty prasek 😉 nema to zadny vliv, to jsou vsechno jenom predsudky

pollyanna
13. jún 2007

reika nemusis sa bat, nemalo by to mat vplyv na vyvoj dietatka. uzivaj si tehu 😉

oslik23
13. jún 2007

Rejka, já brala antikoncepci do devátého týdne těhotenství-aniž bych o tom věděla...Letos má syn tři roky a věř, že je naprosto vpořádku 😀 Určitě bych se nebála 😉

rejka1
autor
13. jún 2007

Kočky, ďakujem vám veľmi pekne, som už trochu kľudnejšia. Ešte nech mi aj doktor v pondelok povie, že sa nemám čoho obávať a bude to super.
Držte nám palce 😉

maahuliena
13. jún 2007

Držkáme 🙂

oslik23
13. jún 2007

já na tebe budu myslet..Ale když si vzpomenu na svou první návštěvu u gynekologa (myslím první - kdy jsem čekala syna) a oznámila, že jsme brala antikoncepci a netušila že čekám mimi..dok.jen mávla rukou a řekla:" Ále...no to se někdy stává-samozřejmě zřídka.. 😅 " Druhý den jsem šla na ultrazvuk- pan doktor prcka změřil a uviděl tlučící srdíčko a oznámil mi,že je vše Ok a bylo 😉 Držím palce, ale určitě to bude vpořádku 🙂

fifa
14. jún 2007

rejka prosim napiš nazov tej antikoncepcie

mirka414
14. jún 2007

prosim napis nazov antikoncepcie...ja som zrovna vcera zabudla jednu tabletku spapkat...dnes zjem asi cely balik tak si ma vyplasila 😀 .moj mi poslal sms ze planuje krasny vecer. 😕 asi bude iba pred televizorom.

mmmk
14. jún 2007

Nechci malovat certa na zed. Ano, miminko se narodi v poradku. Ale cetla jsem hodne rozsahlou studii o hormonech podavanych pocas tehotenstvi. A tam jsem se docetla, ze i kdyz je dite zdrave fyzicky, v dospelosti muze mit sklon k zavislostem, muze mit jinou sexualni orientaci a nebo nejake deviace. Opravdu se to prokazalo. ☹

fabiana
14. jún 2007

Rejka, aj ja som ťa už prosila o napísanie názvu antikoncepcie...myslím, že to viacerým babenkám pomôže. Som presvedčená, že bábätko bude v poriadku a nemusíš sa báť... 😉 Držkám palce v každom prípade a nech pondelňajšie vyšetko dopadne dobre!

gedren
14. jún 2007

mmmk, nechci snizovat ty vysledky, ktere jsi cetla, ale jednak tady tim asi baby zbytecne vydesis (a ten strach maminy muze mit na mimi nakonec horsi vliv nez ty hormony), druhak co je to platne tady psat, kdyz uz se stalo? :( Nepredpokladam, ze nekdo planoval pocit dite pri antikoncpeci a pri precteni tohoto prispevku si to rozmysli 🙂))

A druha, technictejsi pripominka, pokud meli zkoumat dite od poceti do dospelosti, muselo byt pocato nejpozdeji tak pred dvaceti lety (nebo to bylo i jeste driv), a tehdy byly v antikoncepci daleko drsnejsi davky hormonu. Takze o dnesnim stavu to sice muze neco vypovidat, ale taky nemusi.

Doufam, ze se nebudes zlobit, nechci to nejak vyvracet, spis uklidnit ty, ktere by to pripadne mohlo vydesit.

halka
14. jún 2007

rejka, na stránkách www.gennet.cz v sekci diskuze můžeš položit otázku a druhý den si přečteš kvalifikovanou odpověď od doktora... zkus to, ale určitě nejsi první, komu se to stalo, nemyslím si, že by to mohlo mít nějaké fatální důsledky. Hodně štěstí, ať jste oba zdraví...

mmmk
14. jún 2007

Gedren, v pohode, ja se nijak neurazim. To je spis pro ty, co rady zapomenou tabletku s tim, ze "pro jednou se nic nestane." 😉 Ten vyzkum je od firmy Schering, samozrejme neni verejny, dostala jsem se k nemu pres svoji praci. Jinak zkoumalo se to u ruznych druhu HA, mj. i Mercilon, Triquilar atd. Ty uz jsou na trhu hodne dlouho. Byl to vyzkum za 15 let. Nicmene poruchy chovani se projevuji uz v predskolnim veku a jestli bude dite v budoucnu trpet sklonem k zavislostem (drogy, automaty atd.) a odbornik na tyto problemy to pozna. 😵 A ze hormony podavane v tehotenstvi ovlivnuji sexualni orientaci je uz asi 20 let znamy fakt. Samozrejme to mohou byt i jine vlivy. Nicmene ty hormony nejvic 😅

kevama
15. jún 2007

Ahoj rejka.

Urcite sa babatku nic nestane.Mozem ti to povedat ako taky maly odbornik.Som totiz porodna asistentka.Od lekarov viem, kedze to zaujimalo aj nas pocas studia, ze sa nic nemoze stat babatku.Akurat ak je to chlapcek tak sa kontroluje ci nema nejake prejavy, ktore su sposobene zenskymi hormonami z antikoncepcie..Ale nie je to nic vazne.Mozes byt spokojna a tesit sa na babo.

tinni
15. jún 2007

Kevama, kuk IP 😉

patina
15. jún 2007

Ahoj rejka,
znám mladou holku, co brala antikoncepci až do 6. měsíce. Kouřila a pila. Vůbec jí nenapadlo, že je těhotná. Až její matce se nezdálo, jak jí vyrostl zadek. Narodil se kluk jako buk. Velký, klidný, usměvavý. Dnes už má asi 3 roky.
Hodně štěstí

mirka414
15. jún 2007

rejka prosim ta ze to nebola antikoncepcia YADINE?,prosim ukludni ma... 😢

bewe
15. jún 2007

Ahojky, já brala antikoncepti do čtvrtého měsíce těhotenství (nevěděla jsem o tom a byla jsem vždy zvyklá brát antikonc. přes celé léto kvůli menstruaci...), byla jsem na vyšetření v Praze v Gennet centru, kde mi dělali veliký ultrazvuk, kde kontrolovali malýho jestli je v pořádku vzhledově (víc prstů aj. a i vnitřní orgány, vše bylo OK, kdyby se jim něco nezdálo, posílají maminy na odběr plodové vody, kde ti výsledky na přesnost určí, jak to s mimčem bude), naštěstí malej je už 4 měsíce na světě a všechno je v nejlepším pořádku. Tak přeju pevné nervy, protože ty já měla taky.

sweetberry
15. jún 2007

nebojkaj aj ja som tak otehotnela a mam zdrave krasne dietatko 😉

rejka1
autor
16. jún 2007

Ahojte, prepáčte, že sa ozývam až po pár dňoch, ale bola som s manželom na služobke...
Mirka, môžeš byť kľudná, ja som brala Cerazette, keďže ešte stále kojím- to je vraj jediná HA, ktorú môžu brať dojčiace ženy.
Povedala som to už aj manželovi. Ten sa narozdiel odomňa vôbec ničoho neobáva a veľmi sa teší 🙂 .
V pondelok si vybavil voľno a ide so mnou ku gygovi 😉
Tak nám držte palčeky, ďakujem vám.

tinni
16. jún 2007

ahoj rejka, ta cerazette je menej spolahliva ako normalna antikoncepcia, ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre