Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

anysek85
10. feb 2011

@hm21 Jj, dodržovali jsme, ale nehádala bych se, jestli jsem se neumyla mýdlem po hodině a třičtvrtě, to samo nevím 🙂 NAPROSTO jistě, ale na Pharmatex nenadávám, my jsme byli v situaci, kdy jsme mimi stejně už plánovali, jen cca o půl roku později, takže nám to fakt nevadí 😵, spíš jsme rádi, že aspoň víme, že nám to jde pěkně bez problémů 😵.

Nicméně ano, otěhotněla jsem přes Pharmatex i přes 99% - 100% ní dodržování pravidel. Takže za mě bacha, pokud jste chytlavý, tak to berte opravdu zodpovědně a to na 100%, protože ani těch 99% nemusí stačit 😉

hm21
10. feb 2011

@anysek85 uff.... tak ja som ho zacala pouzivat cca pred mesiacom...no nvm, som spokojna s nim, len si mysim ze zlyhal...alebo skor ja som zlyhala...

mariana0915
21. feb 2011

ahojte babenky
mam otazocku beriem pravidelne kazdy den antikoncepciu už 3mesiac a nemam mrchu,dojcim mozem ostat tehotna aj napriek tomu že nemam mrchu???????????

hm21
22. feb 2011

@mariana0915 ked som ja zacala s anti tak som takisto asi 3-4x nedostala, sla som k svojmu gynkovi a ten mi zmenil anti...prilis silne ormony na mna boli 🙂

aniratak696
22. feb 2011

@mariana0915 ja som mala minuly mesiac ze mi neprisli co sa mi nikdy nestalo a mala som nizko hormon antiku ale je to zevraj normal tak si myslim ze aj ty by si mala byt ok 🙂

mariana0915
22. feb 2011

@hm21 lenže ja kojim a pre kojacie maminy existuje len jeden druh 🙂 🙂 🙂

mariana0915
22. feb 2011

@aniratak696 no premňa kojaciu maminu je iba jeden druh ☹ 🙂

katuskad
22. feb 2011

@mariana0915 ja som pri kojení brala cerazete, tak to berieš asi aj ty a pri tých tabletkách je normálne ak nemáš ms, alebo práve naopak, ju máš veľmi často, ja som pri nej veľa špinila napr. prestala som ju brať a gynekolog mi odporučil krém alebo tabletky do pošvy pharmatex, aplikuje sa to pred stykom a je to aj pre kojacie ženy 😉

mariana0915
22. feb 2011

@katuskad no superrrr že si odpisala vedela som že take nieco je len som nevedela nazov 🙂 a je to spolahlive????? kolko to tak pribliyne stoji???? 😉

pepa124
22. feb 2011

Prosim vas, po akej dobe od pohlavneho styku by som si mohla spravit test aby mi ukazal ci som tehotna? Na mrchu je este dlho cakat lebo ak som otehotnela, tak tesne pred nou, potom som mala dostat a stale nic. Mozete mi poradit? Dnes je to 9-ty den.

katuskad
22. feb 2011

@mariana0915 no ja som s tým neotehotnela, tak hádam to spolahlivé je 😀 ja som používala ten krém, u nás v lekárni stojí 6€ a je na nejakých 10 použití asi, ten stačí aplikovať priamo pred stykom, len manžel vravel že som po ňom dosť klzká 😀 tie tabletky stoja myslím tiež toľko, ale treba ich vsunúť 5min pred stykom aby sa stihli rozpustiť, tie asi nebudú spôsobovať až takú klzkosť ako ten krém, neviem, neskúšala som 😒 kludne kúp a uvidíš, ktoré ti bude vyhovovať.

mariana0915
22. feb 2011

@katuskad prave som citala fora že ma nejake zlozite zavadzanie ten krem ???

katuskad
22. feb 2011

@mariana0915 zložite???? je k tomu taký aplikátor, ten som si pred stykom naplnila krémom a po predohre som si ho len vsunula dnu, vytlačila krém a išlo sa na vec 😀 nič zložité na tom nie je 😉

mariana0915
22. feb 2011

@katuskad 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no musim skusit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 snad vsetko najdem v pribaLOVOM LETAKU 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 snad to je vy hodnejsi ako brat kaydy den tabletky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katuskad
22. feb 2011

@mariana0915 😀 😀 😀 veľa šťastia, dúfam že budeš spokojná, mne to odporučila kamarátka, ona to používala skoro tri roky a bola spokojná

mariana0915
22. feb 2011

@katuskad dufajme že to bude spolahlive 😀 😀 😀 😀
a este jedna otazocka 😀 od šestonedeli nemam mrchu stale dojcim mozem aj v tom pripade otehotniet aj ked nemam mrchu a beriem anti ?? 😀

katuskad
22. feb 2011

@mariana0915 no podľa mňa nie, ja som nemala ms do 1,5 roka dcérky, aj som ju kojila a brala som aj antikoncepciu a neobávala som sa toho že by som bola tehu. 😀

mariana0915
22. feb 2011

@katuskad no dufajme že to pravda bude a nesom tehotna 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katuskad
22. feb 2011
hm21
25. feb 2011

@mariana0915 ja pouzivam Pharmatex cca dva mesiace.... no je to fajn..pisu tam ze sa nesmiem sprchovat s mydlom 2 hod pred a 2 hod po styku...ale ja som sa zo zaciatku viackrat osprchovala a nic :D ale hlupacik ja som si to precitala az po nejakom mesiaci...a momentane hladam niekoho kto otehotnel pocas pouzivania pharmatexu 🙂 no nikoho som nenasla 🙂 a navyse ten krem nie je az taky hrozny ako o nom pisu...,,supnes,, si to s aplikatorom, ( mozes aj skor ako tesne pred stykom, ucinkuje to cca 10 hodin) ja plnu davku nedavam, je toho velmi vela a potom to ,,potokmi,, vyteka 🙂 tak preto a navyse ten kremik pekne vonia 🙂)

mariana0915
25. feb 2011

@hm21 🙂 dakujem za tvoj nazor 🙂
mydlo???????hm neviem kto by sa umyval s mydlom tam dole 😀 ja použivam gel na intimnu tak neviem ci aj ten sa pocita 🙂

hm21
14. mar 2011

@mariana0915 jj to sa mysli ako sprchovaci gel, a ano nesmie sa pouzivat ani LACTACYD..len nejaky jediny na intimnu a neviem ako sa vola...

jajka.20
23. mar 2011

Baby ak som vysadila HAK a otehotnela hned nato je to pre baby nebezpečné? zhľadiska vývoja??? mám strach a či sme sa až príliž tepoponáhľali... ☹

anjelicek26
23. mar 2011

@jajka.20 - HAK brani ovulacii - na vyvoj babatka nema ziaden vplyv. Behom par dni je aj posledny zvysok vyplaveny z telo... ved ako sa hovori... staci zabudnut jednu tabletku... neboj sa a uzivaj si mimi v brusku... my sme otehotneli napriek HAK... a Saska je tu zdrava a fit 🙂

jajka.20
24. mar 2011

anjelicek26: veľmi pekne ďakujem za povzbudivé slová...fakt potešili 🙂 práve som prišla od DR. a povedal mi to isté takže sa mi uľavilo... 😝

chajda
24. mar 2011

@hm21 holky tak já se hlásím že jsem otěhotněla i přes striktní dodržování pravidel při pharmatexu 🙂) a věřte že jsem ho užívala vážně úplně přesně podle návodu, žádné mýdlo, dodržování časového postupu aby měly čípky čas se rozpustit, žádný opakovaný sex a jsem v 8.týdnu. Doma mám 10letýho klučinu, pak skoro tříletýho a 18. měs holčičku, proto píšu že jsem to dodržovala přesně.. a vidíte přírodě neporučíte, takže jsem zvědavá co to bude teď 🙂) Dr. si ze mě dělal legraci že mě příště zavře do izolace dřív než mi dá mirenu, ale jak to čtu tak mi asi ani mirena nepomůže 🙂))

hm21
27. mar 2011

@chajda a to fakt?? :D tak potom ti gratulujem 😉 no ja sa priznavam... pharmatex pouzivam asi tak po polovicnych davkach, kvoli mojmu pocitu ze zo mna po styku vytekaju vsetky tekutiny :D je to obrovska davka... tak natiahnem asi polku do odmerky... sprchujem sa, uziiivam si a nic :D len neviem no... prsia sa mi trosku zvacsili (pribudli aj strie), brusko nafuknute, meskala 6 dni, dosla ale je neskutocne bolestiva.... tak neviem no, testy som robila 3- jeden // pricom druha bola slabulinka, no a potom uz iba / .... tak dosla mrcha ale ako vravim, furt mam pocit ze nie som sama 🙂)

chajda
28. mar 2011

@hm21 no já fakt radši ty čípky to není taková dávka 🙂 ale taky se mi stalo že jsem měla prodloužený cyklus a pak MS jak když zabíjejí prase. třeba už jsem s tím byla těhu a jen se to neuchytilo.. ale taky jsem si dělala 3 testy a vždy to vyšlo s jednou /, je fakt že ten první bych možná řekla že měl ducha, ale to si člověk spíš namlouvá, další byly krásně bílý, ale teď tentokrát vážně jsem. Opět 3 testíky a všechny do limitu s // a na utz malá bobulka 🙂 Dr. říkal že pharmatex je nutný kombinovat s jakoukoli jinou metodou, že sice píšou že je poměrně spolehlivý ale taky dost zrádný, takže holky kdo spoléháte jen na něj tak bacha 😉

hm21
4. apr 2011

@chajda ufff :D takze tak, no kazdpadne ti blahozelam a dakujem za rady a ze si sa mi tak pekne zverila... no neviem len ma trosku zneistuju prispevky, ze niektore mali MS este aj v tehotenstve, priznaky a testy negativne... nechcem ist k lekarovi ( nie ze nechcem ale z prace odist nemozem) tak uvidime, kym sa nieco vo mne nepohne :D ale brucho mam dost nafuknute, raz hnacka a raz zapcha, vkuse mi bubla v bruchu ako keby som bola hladna, zilnate prsniky aj brucho... no a dost som za posledny mesiac pochudla.. takisto mi uz nechutia cigarety aj ked som bola schopna vyfajcit krabicku za den...

saxana123
11. apr 2011

Ahojte kočky,
chcela by som počuť váš názor. Dnes som zistila že som včera nevzala tabletku, bola to desiata tabletka, čiže prvých 9 z nového balenia som užila, no včera zabudla 😒 a dnes podvečer som ju užila, inokedy dávam hneď ráno, takže v podstate mám asi 1,5 dňa vynechaného. No a večer bolo ťuťu muťu a mne sa až potom vlasy dupkom postavili že čo keď sme upiekli???? 😕 menštruácia bola 28.3. čiže dnes je 15 deň cyklu, čo sa mi zdá aj dosť neskoro na ovu a k tomu tá vynechaná potvorka 😖 myslíte že je šanca aby som otehotnela po jednej vynechanej? Pokým príde MS ma asi porazí, nevydržím tak dlho čakať na výsledok. A tiež ten pocit, že mám pokračovať v braní alebo nie? fuuu ja viem že dávam veľa otázok ale mám v gebuli taký zmätok 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre