Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

rejka1
autor
16. jún 2007

Tinni, vyzerá to tak. Asi obsahuje menej tých hormónov........
A takto to potom dopadne. Ale teším sa, naozaj veľmi na dieťatko. Len mám stále obavy, aby bolo všetko v poriadku.

tinni
16. jún 2007

urcite bude 😉

escada17
16. jún 2007

tinni, dufam, ze to tricko mala nosit nebude 😀

rejka1
autor
16. jún 2007

Ďakujem, veľmi v to dúfam.

tinni
16. jún 2007

ja tej antikoncepcii tiez moc neverim, vraj je tam jeden hormon uplne vynechany...

rejka1
autor
16. jún 2007

Je to možné, iste kôli kojeniu to musí byť iné, ale viem určite, že už ju druhý krát brať nebudem 😉

lenkabu
16. jún 2007

Ahoj rejka1, já vim o holce co brala do 5. měsíce, nevěděla že je těhu a narodila se pěkná holčička, jen měla dvě rekta. Operace to bez problémů spravila, nikdo neví jestli za to může antikoncepce. Nevěřím, že by mohla mít fatální následky, spíš nějaký drobné poruchy. Neboj.

tinni
16. jún 2007

escada 😀 to je priatelove-a ma ho dovolene nosit len v mojej pritomnosti 😠

mirka414
16. jún 2007

beries antikoncepciu,kojis a este si aj otehotnela??kolko x si zabudla spapkat tabletku,ha 😉 ??aj ja som pred3mesiacmi mala CERAZETTE,no chcela som nieco ine tak mam YADINE a zatial som spokojna..drzim palceky a aj tie co ma moja dcerka nech vsetko klapne a babko bude zdrave.

klararas
17. jún 2007

Ahoj Rejko, já jsem měla taky druhou dceru i přes antikoncepci, paní doktorka mi taky řekla, že se není čeho obávat. Lence je 5 let a je v pořádku.

Také jsem se dočetla (tady ve fóru, psala to mmk), že z dítěte může být homosexuál, deviant atd. Můžu tě upozornit a uklidnit, že to tak není. Moje mamka mě také počala přes antikoncepci a má orientace je na muže a deviant nebo násilnice taky nejsem. Jsem úplně normální.

bibi24
18. jún 2007

Rejka1,

mozem sa opytat, ako si zistila, ze si tehotna? Mala si nejake priznaky tehotenstva, alebo si si robila test?
Vzdy ma totiz zaujimalo, ci zena, ktora otehotnie pocas uzivania HAK potom dostane menstruaciu? Ci to aj toto tabletky nejakym sposobom neovplyvnia.
Dakujem!

rejka1
autor
18. jún 2007

Ahojte, boli sme dnes s manželom u doktora, a ten nás ubezpečil, že s dieťatkom nebude určite nič kôli HA. Sme v deviatom týždni, takže sa na to skoro prišlo.

Bibi, menštruáciu som dostala, ale trvala len tri dni a bola slabunká. Tiež mám veľmi napnuté prsia a prieči sa mi mäso(to som mala aj pri synovi...) Tieto príznaky ma dohnali ku kúpe testu a ten vyšiel pozitívny...

Mirka, ďakujem za držanie palčekov. A koľko tých tabliet som zabudla? Ozaj neviem, myslím, že len jednu. A ak náhodou viac, určite nie hned po sebe, ale neviem... No, a kojím malého už len raz v noci- bude mať už dva roky, tak chcem už prestať, ale v noci ma väčšinou ukecá...

mirka414
18. jún 2007

ja som pocula ze ak kojis je mala pravdepodobnost otehotnenia a ja som tiez par x zabudla spapkat CERAZETTE a nastastie sa nic nestalo preto ma to zaujimalo...som rada ze to dobre dopadlo a gratulujem.

mmmk
18. jún 2007

klararas, nepsala jsem, ze bezpodminecne musi byt, ale muze! Kde vzala tvoje mamka hormonalni antikoncepci??? To uz musi byt hodne davno a dost pochybuju o tom, ze za komunistu tu neco takovyho bylo 😉

pollyanna
19. jún 2007

maminky, musim vas vyviest z omylu...kojenie stale nefunguje ako antikoncepcia. a hlavne ak uz nabehne menzes. ovulacia je potlacena len kym je dietatko plne kojene - cez den aj v noci podla jeho potrieb a kym mamicka nezacne mat menstruaciu, zvycajne je to do cca 3. mesiaca...ak su dodrzane podmienky tzv.ekologickeho dojcenia, moze to trvat dlhsie, niekedy az do 6. mesiaca... ale potom uz urcite kojenie nechrani spolahlivo pred otehotnenim a treba ho kombinovat s inym sposobom ochrany...nejake info o dojceni a navrate plodnosti mozete najst aj na stranke lpp.sk v sekcii dojcenie

mirka414
19. jún 2007

ja viem ale ak koji aj ked len malo a plus k tomu antikoncepcia tak nech mi nevravi ze ked zabudla spapkat jednu tabletku,ze hned otehotnela? 😒 to je naozaj mala sanca!tych tabletiek muselo byt viac,nie?sorry ja sa vtom velmi neviznam,to je len moj nazor plus trosku rozhovor s gynekologom...

pollyanna
19. jún 2007

pocas kojenia sa beru vacsinou cisto progesteronove tabletky - jednozlozkove a tie su zradne aj v tom, ze niekedy staci zabudnut na jednu tabletku alebo ju dokonca len posunut o niekolko hodin a "problem" moze byt na svete...

amon.rea
19. jún 2007

mmmk, nekolikrat jsem se ptala my mamy, jestli za komunistu byla HA. ptala jsem se ji proto, ze ja byla vlastne nechteny dite, mama se kvuli me musela vdavat. Bylo to za komunistu, to je snad jasny. A ona mi rekla, ze antikoncepce samozrejme byla, ale doktori ji neradi predepisovali, a pouze vdanym zenam.

bubonic
19. jún 2007

mirka414 a pollyanna budete sa diviť ale kojenie vôbec nechráni pred otehotnením, na to by sme mohli byť už dosť poučené. a dokonca ani ntreba úplne vynechať tabletku, stačí ju pár krát posunúť. a aby som bola úplná - ani to že nemáš menštruáciu ťa (samozrejme ak si ju už niekedy mala) ťa pre otehotnením neochráni. ja sama mám syna, ktorý sa narodil rok po mojej poslednej menštruácii.

a nerozumiem čo majú komunisti spoločné s antikoncepciou? a ani nemám pocit, že by sa tu "za komunistov" (neznášam tento výraz) rodilo viac detí, takže hold niečo asi tie ženy brať museli. 😎

lienocka235
19. jún 2007

pollyanna ma pravdu tieto tabletky pocas kojenia su velmi nespolhlive, treba presne dodrziat hodinu! podavania pri hnackach a vracani /aj jedna hnacka /by mala byt pouzita doplnkova ochrana...
a ze kojenie ochranuje pred pocatim je hlupost len znizuje moznost pocatia ale o tom by vedeli rozpravat mnohe maminky s rocnym rozdielom medzi detickami...

pollyanna
19. jún 2007

bubonic, pisala som, ze kojenie nie je spolahliva antikoncepcia 😉 ale existuju studie, ktore hovoria o nastupe plodnosti po porode...za urcitych pomienok - treba dodrzat dost prisne kriteria ekologickeho dojcenia - je mozne oddialit nastup plodnosti a menstruaciu po porode.

mracik
19. jún 2007

pridávam sa k pollyanne, ja som metódu ekologického dojčenia používala pri Matejovi (a budem ju používať aj teraz), prvú ovuláciu som mala až jeden a pol roka po pôrode, aj to len preto, že som nastúpila do práce a nekojila už tak často. Inak zásady ekologického dojčenia používala aj moja stará mama (aj keď o tom nevedela) a všetky detičky mala s dva a pol ročným rozdielom. Takže nie je dojčenie ako dojčenie 🙂

elenita
19. jún 2007

Babulky, tie, co ste otehotneli pocas bratia HAK, zabudli ste uzit nejaku tabletku alebo ste boli v tomto poctive? To by ma velmi zaujimalo... 🙂
Inak a co si myslite o prerusovanej sulozi? ak partner neejakuluje, nie je ziadna moznost otehotnenia? Alebo predsa len....? Tie kvapocky lasky su len mytus alebo funguju? 🙂 Ohlaste sa tie, ktorym sa to napriek tejto metode antikoncepcie podarilo 🙂

zuz11
5. máj 2008

ivka10 • Dnes o 10:46
Ahojte kocky,
stalo sa niektorej z vas, ze ste otehotneli aj ked ste brali tabletky? Napr. ked ste ich nepravidelne uzivali?

slavik • Dnes o 10:48
Moja kamoška zabudla 1 tabletku a teraz má už 5 mesačné bábätko

nika000 • 1d • Dnes o 11:37
aj mojej kamoške sa to stalo.zabudla zobrať tabletku

mamiska
5. máj 2008

ahojte, tak cez tabletky nepoznam nikoho kto by otehotnel, ale cez vnutormaternicove teliesko ano... 😕 takze neviem, co je viac spolahlivejsie, ked aj tam je dost velke percento otehotnenia...aj ked pisu ze je viac ako 99%tne, nieje to pravda, vo vacsine pripadov vsak deticky maju zdravotne problemy ☹

mimikyky
5. máj 2008

ja som otehotnela pri tabletkách, brala som vtedy aj antibiotiká

bejbypd
5. máj 2008

ahojte no ja sa pripajam k tym co otehotneli pocas brania antikoncepcie ani jeden den som nevynechala a nezabudla si dat tabletku dnes som stastna lebo mam krasnu 7,5mesacnu zdravu dcerku vsetko je chvalabohu ok
😀

krajcoanka
5. máj 2008

bejbypd, tak to ste radi,či nie?ako to zobral ocko,ked sa dozvedel že bude tata? 😀

bejbypd
5. máj 2008

no najprv sa po mne pozrel ci to naozaj no a potom ma tuho objal povedal ze ma miluje a ze spolu vsetko zvladneme a teraz sme ti najstastnejsi rodicia na svete 😀 totizto uz som bola v siedmom tyzdni som o tom nevedela a prosim pekne moj gynekolog mi tvrdil ze tehotna nie som potvrdil mi to az v deviatom tyzdni 🙄

arabeska
5. máj 2008

tak aj nam sa to podarilo🙂 a davidko ma uz 5,5 roka 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre