Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

lucka127
11. apr 2011

hihi baby vy ste cisla🙂)
ja som otehotnela cez pharmatex🙂
zaujimave je ze sme ho pouzivali vyse tristvrte roka a teraz baacc 😀
ale teskame sa na babo..mimochodom uz tretie..asi to mam v genoch ze patrim do tej skupinky ktora otehotnie len ked prejdu boxerky okolo..
asi to bude dedicne🙂
tak asi nic neni na 100% spolahlive,ale tablety ma fakt dostali🙂

zuzanamv
11. apr 2011

Ahojte,
aj ja som otehotnela s Pharmatexom. Zistila som to pred tyzdnom.
Neviem co sa to deje, ale ked som ho pred rokom zacinala brat, patrala som na nete po pribehoch, ci sa to niekomu stalo a nenasla som nic. Nemohla som brat hormony, tak som zvolila toto, a bola som spokojna, a hlavne kludna, ze je to ok.
Teraz sa stalo, a vsade na nete nachadzam podobne pribehy.
Dodrziavali sme pravidla na 100%, a aj tak...
O prve dve deti sme sa dost dlho snazili a trvalo, kym sa to podarilo. Teraz sme sa nesnazili, vyslovene sme sa branili a bum...
Mozno by mali prehodnotit ten Pearlov index Pharmatexu.
Pisala som do kontaktneho formulara na ich stranke, ale vratilo sa mi to ako chyba.

saxana123
12. apr 2011

Ešte som sa chcela opýtať žienky skúsené, poraďte mi, kedy si mám merať bazalnu teplotu? viem že každý deň v rovnakú hodinu ale že za ako dlho po prípadnom otehotnení? viete ? lebo ja nie.... ďakujem.

lucka127
9. máj 2011

@zuzanamv
tak ze waw 🙂
vytaj v klube vies co je sranda? ja som ten isty termin co ty 😉
mozno tie pfarmatexy predavaju po zaruke 😀,alebo proste isiel maj lasky cas.tak aj hormony sa prebiju🙂

zuzanamv
9. máj 2011

@lucka127 Tak to je vtipne, pozeram, ze aj starsie deti mame podobne, dcera 3 roky, syn 5 rokov 🙂

lucka127
9. máj 2011

😀 no ja odpadnemmmmmmm 😉
sme asi rovnako naprogramovane..pozeram ze tiez blondaved eticky mas..aha kolko spolocneho..
uz mas aj nejaky typ co to bude?..mne srdiecko pisti este za jednou princeznickou..

zuzanamv
9. máj 2011

@lucka127 Ja som si robila v 8tt test pohlavia, gender maker, a vyslo mi dievcatka, bolo by to fajn, vraj je to na 98%. Len ktovie, ci pri tomto dietati mozem verit nejakym percentam, ked oklamalo aj pharmatex. 😉

lucka127
9. máj 2011

zuzka kde sa da ten testik zohnat?
este som o tom nepocula,aku ma ucinnost?
🙂
mam vyhliadnuty totiz nadherny fuksiovy kocik s kvietkamiiiiiiiiiii 😎
Aj tebe byva tak velmi zle?

zuzanamv
9. máj 2011

@lucka127 Poslem ti spravu, neviem, ci sa tu mozu davat reklamne linky. 😉

maartinka27
13. máj 2011

Ahojte slecny mam taku malu
otazocku.ktore z vas otehotneli pocas
brania HAK.ja sa obavam ze som aj ked
som nebola u doktora no robila si testy oba
negativne tak isto mi to vyslo pri dcerke az
na tretikrat pozitivny..trochu som pribrala a
pri niektorych jedlach ma napina a to ja
zjem vsetko.priatel sa do mna parkrat
spravil a tak neviem.predtym mi menzes
chodil presne z vecera zo stvrtka na piatok
a teraz nejak neskor mate skusenosti s tym
ze pocas tehotenstva sa vam to posunulo..

ajina17
31. máj 2011

Ahoj holky otěhotněla jste některé přez HA Yadine?

lucka127
9. jún 2011

@zuzanamv zuzi cau tak aj aj som si ho robila 😀 tiez vysla princezna tak dufam ze aj tretie budeme mat rovnake🙂)inak posunuli mi termin na 29.11 🙂

macicka1513
9. júl 2011

ahojte ja by som sa vas chcela spytat ze ak beriem antikoncepciu a nahodou by som bola tehotna a neviem este o tom ale su priznaky?mozem mat este menstruaciu uplne slabu alebo tak?lebo som si neni ista...

petja
9. júl 2011

ježiš to je pech,otěhotnět přes HA.Pak se na to spolehni

jahodnicka
9. júl 2011

@macicka1513 Ahoj, menstruaci by jsi mít mohla...asi by byla slabší, ale i tak by jsi mohla být těhu...

sakalka
9. júl 2011

ahojte , ja mam taky problem , beriem HA ale už treti mesiac som mala velmi slaby menzes , stalo sa mi že som zabudla užiť tabletku ale to som aj pred prvym dietatkom urobila ale nič až ked som ich vysadila tak som otehotnela. Teraz skoro nemam ziadnu menštruaciu , prijde v podobe niakeho vytoku trochu v ten deň a to je všetko už tri mesiace . Myslela som že to mam zo stresov čo v poslednom obdobii mam . Dva testy už boli negatyvne. Myslite že by som bola v tom ? Budem rada za každu odpoveď...

obyvatelka
10. júl 2011

Ahoj holky,

chci se zeptat. Už asi měsíc a půl mě bolí prsa, bradavky, cítím v nich takové pnutí. Navíc mi poslední dobou bývá špatně ráno ve vlaku cestou do práce, což se mi nestává, ale není to tak hrozné, že bych šla zvracet nebo něco. O bolesti hlavy ani nemluvě. Taky jsem víc unavená než obvykle. Menstruaci jsem měla, normální, jako obvykle, taky beru antikoncepci, myslím si, že jsem nevynechala ani jeden prášek. Je tady možnost, že bych byla těhotná? Kamarádky mě sice uklidňují, že bolest prsu bývá normální před mestruací, ale já mívám menstruaci bez bolesti, bezproblémovou, nikdy předtím se mi nestalo, aby mě bolela prsa během menstruace, před nebo po. A navíc tak dlouho a téměř v kuse?
myslíte, že bych mohla být těhotná? ráno si jdu koupit těhotenský test, tak uvidíme, jak dopadne. Nenapadá mě, proč by mě ta prsa jinak tak bolela, jedině, že by v nich byl nějaký zánět nebo něco.
Poradíte mi, prosím? díky moc.

obyvatelka
20. júl 2011

Ahoj,
tak nakonec nic, prsa už bolet přestala, podle vyšetření doktor tvrdí, že to jsou hormonální změny, nikdy jsem nic takového nezažila, tak proto tak plaším, těhotenský test byl negativní, takže hold nic a snad to vyjde, až se opravdu začneme snažit o miminko🙂

anjelicek26
20. júl 2011

@macicka1513 - ja som menstruaciu proste nedostala, ani spinenie, o tyzden som sla k doky, ze je to nejake divne, ta spravila test a ehm, o 9 mesiacov sa vyklula dcerenka... Len ja som takmer zinfarktovala, ked mi to povedala. Lebo to, ze po 1,5 roku uzivania tej istej HAK odrazu ostat tehotna je viac ako divne 😕

vrece
20. aug 2011

zdravím chcela by som sa spytat či mozem otehotnieť ak som si zabudla dan daný den tabletku a den predtým som mala pohlavny styk. A este ked ju prestanem uzivat a budem normalne mat pohlavny styk abude to davat domna otehotniem?

denisekkk
24. okt 2011

ahojte , aj moja dcerka prezla antikoncepciu 😀 ale mali sme ESCAPELLE-tabletku po a nazabrala...za co som neskutocne vdacna

riana12
15. nov 2011

mna sa sice otehotnenie este netyka... len tu hadam vhodnejsia, vseobecnejsia tema nie je... v septembri som zacala s HAK (len kvoli docasnej uprave cyklu), prve dva cykly riadne rozhadzane... po dobrati druheho blistra, po poslednej tabletke mi MS prisla hned na druhy den... co bolo velmi skoro... preto mi uzitie prvej tabletky vyslo az na 8DC... s gynekologom som to preberala este hned pocas MS, ale ze si nemam nic pocuvat, len normalne dodrzat 7 dni pauzu... dnes som 17DC, 10. tabletka v poradi... a co ma teda hodne prekvapilo, cely den som mala plodny hlien a bolesti ako pri ovulacii - pred HAK som si dosledne cykly sledovala a takto som to pri ovulke mavala... trosku ma to zaskocilo a tak dumam, co to ma byt... doteraz som taketo nic pocas HAK nespozorovala... ani sexik mi hlien neovplyvnuje... takze tuto cestu som vylucila a ostava mi jedine dumanie, ci to nie je preto, ze aj ked som dodrzala 7 dni pauzu, no zacala som s novym blistrom az od 8DC, ci sa to aj tak dnu nenastartovalo dakym sposobom...
nemala niektora z vas podobnu skusenost? 😅

jitafol
3. dec 2011

Holky chci se zeptat na váš názor. Ve čtvrtek jsem měla vzít první tabletku HAK (tj. tu po 7-mi denní pauze), ale zapomněla jsem. Vzala jsem jí až v pátek společně s páteční (druhou) tabletkou. Předtím byl poslední sexík v neděli (tj. čtyři dny před zapomenutou tabletou) a v úterý přišla MS normální tak jako jindy.Teď jsem na pochybách zda pokračovat v užívání HAK, jelikož tam píší že byl-li sex týden před zapomenutou tabletou, je možnost že otěhotním. Myslíte, že bych mohla takto otěhotnět?

jitafol
5. dec 2011

Napíšete některá svůj názor?
Na netu v různých diskuzích jsem se dočetla, že je velmi malá pravděpodobnost otěhotnění, jelikož ovulace je cca uprostřed cyklu...ale proč potom na těch prášcích píší něco jiného? Jakože v malém procentu případů se to může stát?

brisalek
5. dec 2011

@denisekkk a kolik hodin sis vzala tabletlu? A jaks poznala tehu? az kdyz vynechala MS nebo driv...? Zalozila sjem dneska tuhle diskuzi https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/postinor..., tak jsem zvedava jak to dopadne?

denisekkk
5. dec 2011

@brisalek ahoj vzala som si escapelle nie postinor a az 48 hodin po "nehode". Neuzivala som HAK. Zistila som to po vynechani MS asi 4 dni po vynechani som mala dve ciarky na teste🙂 Mala so bolestivu ovulaciu a potom som citila predmenstruacny syndrom, lenze trval hrozne dlho tak som spravila test. Bola som hrozne ospala, boleli ma prsia a bublalo mi v podbrusku. No nespinila som
Bala som sa ze bude mala nejak postihnuta ale jedine co na nej pozorujem je ze je akcna co je asi normalne🙂

jitafol
6. dec 2011

Tak jsme si nakonec s manžou řekli, že kdyby náhodou z toho mého zapomenutí tabletky vznikl nový živůtek, tak ho přijmeme mezi sebe🙂 Sourozenečka pro Tomáška jsme chtěli, jen né teď, ale o trochu déle, jelikož teď jsou finance na bodu mrazu☹ Jsem zvědavá, byla bych radši, kdyby nebylo, ale pokud bude, tak budem taky rádi. Snad je tomu rozumnět, co jsem napsala.
@denisekkk takže tvoje děcko počaté během užívání antiko není nijak tabletkami ovlivněné? To je super! Jinak akční dítě je opravdu normální🙂

denisekkk
6. dec 2011

@jitafol no vyzera ze nie🙂 a to je z zazrak,tak som s bala ze s nou nieco bude zda sa ze je dokonca nadpriemere inteligentna, sebavedoma, pohybovo zdatna, a je silna osobnost takze sa v zivote nestrati....drzim palce aby bol vse v poriadku

jitafol
8. dec 2011

Holky jsem napnutá jak to se mnou dopadne....těhule nebo né? V práci se rozjíždí po novým roce velký změny a já budu dost důležitá.....no jestli budu muset říct šéfovi, že čekám druhý, tak ho trefí a zabije mě🙂
Kdyby se tak těhu dalo zjistit hned teď a né až při zpožděné MS!

ivka2345
13. dec 2011

Baby, poraďte ak máte niekto skúsenosti s užívaním JEANINE...brala som ich od 27.10 vzhladom na nepravidelný cyklus a v tento den som začala krvácať (beru sa od prvého dna menštruácie), lenže na druhý den 28.10 to prešlo,mala som už len taký výtok a menštruácia nepokračovala... robila som si aj tehotenský test pre istotu v tomto čase, bol negatívny..tak som tabletky dojedla presne poslednú 16.11 a hned za tým je tá 7 dnová pauza,od 17.-23.11, lenže cez tú pauzu neprišla menštruácia,akurát 22.som mala slabý výtok,nič viac ani náznak po menštruácii, volala som sestričke a tá povedala, že to nevadí, že sa občas stáva, že prvýkrát nemusí dojsť k menštuácii kým si telo nato zvykne..tak som nestresovala a pokračovala som v užívaní....dalšie balenie som teda začala brať 24.11 a od 28.11-4.12 som len tak slabo špinila, bez vložiek, iba intimka nič viac....posledné dni som sa necítila nejak dobre, teda posledný týžden mi bolo ráno dosť blbo tak som si 10.12 urobila tehotenský test a ten bol na zázrak pozitívny, takže tabletky som ani nedojedla až 14.12 som mala dojesť tabletky a dobre som urobila že som si test urobila a utekala som na pohotovosť, aj ked mi nič nebolo bála som sa následkou že čo bude a tak...doktor ma vyšetril a povedal že to vidí na 6+1 t len že ešte nebije srdiečko tak ma poslal k môjmu gynekologovi a ten povedal včera 12.12 že to vyzera na 5t, a srdiečko ešte nebije, tak ja neviem čo sa vlastne deje ale vraj je aj ten vačok vyvinutu aj všetko okolo je v poriadku akurat to babo ešte nereaguje..určite som nezabudla zobrať tabletku ani jednu davala som si nato pozor..bojím sa či to môže mať nejaké následky, kedže poslednu poriadnu menštruáciu som mala naposledy 16.9 tak nieje možné určiť kedy sa to stalo, ked som mala vkuse len výtoky a tak...veľmi sa bojím, o to viac ked som 20.12.2007 a 10.12.2010 potratila...december je pre nás strašne nešťastný....jedno dieťatko máme doma, chceme druhé ale takto som si to vôbec nepredstavovala...okrem toho mam vraj dvojrohu maternicu takže je ťažko určite čo sa bude diať, či sa to bude mať kde vyvíjať...a ešte doktor povedal že ak sa to bude vyvíjať, tak musíme sa rozhodnuť či si to necháme lebo vraj môže mať nasledky z tabletiek a kvôli tomu pôjdem na farmakologiu do martina....ja som tak neštastná že sa bojím či to dobre ....poradte mi prosim vas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre