Otehotnenie počas užívania antikoncepcie. Bude všetko OK? Máte s tým skúsenosť?

rejka1
13. jún 2007

Ahojte kočky, mám problém, ktorý by nemusel byť problémom.........
Beriem antikoncepčné tabletky skoro pol roka a včera som zistila, že som tehotná. Najprv som sa veľmi potešila, ale hneď nato som sa preľakla. Bude to v poriadku? Nie je tu riziko poškodenia plodu? Je pravdepodobné, že som zabudla užiť tabletku a vtedy sa to stalo...alebo nezaberajú tie tabletky na 100%? Nemáte niektorá s tým skúsenosti? Môžem sa tešiť na bábätko, alebo sa mám obávať? Môj gynekológ je práve na dovolenke, tak jeho sa viem poopytovať až v pondelok. Dovtedy asi zošaliem. Prosím, ak máte podobné skúsenosti, vyjadrite sa.....
Ďakujem.

andrejusa
19. okt 2016

Ahojte. Chcela by som sa opytat... beriem lunyttu uz dlho ale chybycka se vloudila a zabudla som uzit tabletku... davam si az vecer okolo 21-22hod a tu zabudnutu som si dala az o 6.30rano... cize je to este do 12 hodin... ale predsa... no a na druhy den muz zabudol ze som sa mu o tom zmienila a proste sa stalo... myslite ze je to oki? V pribalovom letaku je napisane ze do 12 hodin je vsetko ok a le som trochu nesvoja. Po 7 dnovej prestavke na menzes to bola len 4 tabletka...dik za rady

sibalka21
19. okt 2016

@andrejusa ano je to v pohode, si chranena 🙂

andrejusa
19. okt 2016

@sibalka21 dakujem. Ale predsa som sa potrebovala uistit lebo to bolo uz 10-11hodin neskorsie a to uz je taka hranica... a okrem toho to bola iba 4 tabletka po 7 dnovej prestavke a pisu ze prvy tyzden vynechania je dost kriticky... takze sa ozaj nemusim triast az do dalsieho menzesu???

sibalka21
19. okt 2016

@andrejusa ale to nieje myslene ako prvy tyzden uplneho zacatia brania antiky? ..... Nie urcite je to v pohode, si chranena stale aj ked vynechas jednu tabletku.... Keby si ich vynechala viac v jednom tyzdni bol by uz asi problem :D

andrejusa
19. okt 2016

@sibalka21 pišu ze prvy tyzden noveho balenia,cize prvy rad. To je pisane zlast pre tych co beru uplne prvy krat a potom zvlast pre takych zabudlivcov ako ja. He he. V tom druhom tyzdni,cize v druhom rade je to napisane ze vobec ziaden strach pri vynechani jednej ale v tomto prvom tyzdni je tam upozornenie ...mozno prave kvoli tomu 7dnovemu neuzivaniu kvoli menzesu

sibalka21
19. okt 2016

@andrejusa no ale zas 4 dni po menzese je velmi nepravdepodobne ze by si mala ovulaciu, cize si nemyslim ze by si sa mala stresovat 🙂 bola by to veelmi velka nahoda keby si ostala tehu, hlavne sa nestresuj a uzivaj dalej ako mas 🙂 sice si nemyslim ze by si mohla otehotniet, uvidis aky bude dalsi menzes :P

andrejusa
19. okt 2016

@sibalka21 dakujem 😊

26borka
12. júl 2017

Ahojte, ak niektora z vas ma zaujem o antikoncepciu belissa na 2 mesiace nech mi napise do posty. Ostali mi tabletky lebo sme sa s priatelom rozhodli,ze sa pokusime o miminko

simonka121
25. aug 2017

Ahojte žienky chcem sa opýtať už 3 mesiac užívam antikoncepciu. Dnes som si všimla že mám krvavý výtok ako keby mi začínala menštruácia no do jej začatia mi ostáva ešte týždeň a pol. Tabletky užívam stále rovnako pravidelne,,, Neviete mi nikto poradiť,,, je nejaká možnosť že by som mohla byť tehotná???? Už aj predtým som uživala HAK ale takéto problemy som nikdy nemala,,,,

lienqa
15. dec 2017

Hľadám reálne prípady, ktoré naozaj otehotneli pri vynechanej atk 😀

samka78
29. jan 2020

Ahojte, chcem sa opýtať v novembri som zabudla 5. Deň zobrať tabletku. Neriešila som nejak.. na 8 deň som mala nechraneny sex.. menzes trošku meškal, bol krátky zdalo sa mi že normál.. beriem tabletky ďalej.. podstivo už.. ale menzes je ale čím ďalej tým slabší ak sa to dá nazvať menzesom.. skôr spinenie.. beriem tabletky ďalej.. len sa mi zdá že mi akosi začína rast brucho.. test bol vtedy negatívny.. je možné že by som otehotnela? Mám skoro 40 a iba 1 vaječník..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre