Počujete niekedy zvuky z bruška?

kuko7
2. feb 2008

Ahojte babulky, zakladam tuto temu, lebo by ma zaujimalo, ci aj vy pocujete niekedy taky zvlastny zvuk z bruska...je to nieco medzi mlasknutim a vrzgnutim a je to len vtedy ked babatko mooooc kope....urcite to nie je zo zaludka, je to taky iny zvuk, ale zaujimalo by ma, ci to len mne sibe, alebo aj niektora ina ma taky problem 😒 dakujem 😅

weroni
2. feb 2008

kuko ty si si vymazala album? 😕
ja som este taky zvuk nepocula ale zase ja som podstatne kratsie tehu ako ty 😉

fabiana
2. feb 2008

Ja som sa s takým niečím nestretla... 😉

sonicka25
2. feb 2008

Kuko takyto zvuk pocujem uz druhy den,hlavne ked sa mala stoci celym telickom 😀 😀
Mne sa to velmi paci 😀

kuko7
autor
4. feb 2008

No aspon niketo, moja mama my vravela, ze aj ona to niekedy pocula 🙂 Ja neviem mozno je to tym, ze mam len tenku kozu a babatko sa fakt dost hybe 😒 Ale nie je to kazdy den, len obcas ked sa fakt brutalne stoci alebo neviem co v tom brusku spravi 😀

weron: ano 😨

jastericka
4. feb 2008

žienky, to musí byť zlatučké 😅

loss
5. feb 2008

no ani ja som to nepocula ale ty si z nas najviac tehu takze mozno neskor

katrin82
5. feb 2008

kuko, ja to tiez velakrat pocujem. Je to nieco take ako mlasknutie alebo puknutie velkej bubliny, nie?
Ja ked som to pocula prvykrat, tak som myslela, ze mi praskol plodovy vak s vodou 😅 , ale nebolo to ono...

kuko7
autor
15. feb 2008

katrin: no presne to je ono, ako keby ti tam nieco puklo, ale pri tom nic nepukne 😀 😀 😀

maca793
16. feb 2008

ja som počúvala zvuky z bruška stále. hlavne vtedy, keď sa prehadzovala alebo papala a aj grgala

ivetah
16. feb 2008

kuko aj ja to pocujem , najprv som myslela, ze sa mi to len zda a ze mam halucinacie 😀 😀 😀 ale pocujem to len obcas...

vafi
16. feb 2008

ahojte kocky, ja cakam dvojicky a to praskanie a pupanie je aj niekolko krat do dna, niekedy mam pocit, ze sa rozpadnem. najprv som myslela, ze su to kosti, pretoze obe babetka su ritkou dole 😉, teraz viem, ze je to ok...

maca793
16. feb 2008

vafi, gratulujem, viem ako sa cítiš a citim aj s tebou 😵
ja som si to tiež prežila ale možno ešte aj horšie, neviem, koľko si zatiaľ pribrala, ale ja 1,5násobku svojej váhy pred tehu 😵

vafi
17. feb 2008

zatial som pribrala 30 kil, pisem zatial, lebo babenkam sa nechce ist von, takze neviem aky bude konecny stav, ale uz je toho dost 😝

fabiana
2. apr 2008

Tak už je to tu aj u mňa... aj ja počujem pukanie, mľasknutie, praskanie... keď je krpec aktívny a veľa kopká... pri dcérke som také niečo nezažila... 😉

vejinka
12. apr 2008

zvuky z bruska pocujem aj ja..je to take pukanie alebo spechnutie..divne lebo som relativne v strede tehotenstva. ale napriklad aj pohyby pocitujem od 14tt velmi intenzivne..nechapem to cele je to nejake divnee 😕

heppu
13. apr 2008

vafi ty si v 45. tt???to sa da??

mirka8429
13. apr 2008

aj ja pocujem zvuky niekedy take ako klopkanie..je to take mile...akoby maly klopkal ze uz chce ist von 😀

hepu vafi si len nezmenila pas ze uz zrejme porodila a ma mimino 🙂 tak jej to rada dalej tyzdne

vrn
29. okt 2008

Aj ja to pukanie a spliechanie pocujem asi od 30tt, ale len obcas ked sa tam mala hadze ako rybicka na haciku, je to velmi mile 😀

zoja2011
7. mar 2010

ahojte,
aj ja pocujem taky zvlastny zvuk pukanie,zvlastne,ale mile,,ja som v 40/4tt..a babatko ked tam robi rososo,,ale brutalne tak vtedy to aj niekolkokrat,,,,,

marianka79
7. mar 2010

mne a najviac páčilo ked mi malý v brušku štikútal celé brucho mi nadskakovalo 😀 ale tie zvuky to musí byt milé 😉 🙂

sabiatko
8. mar 2010

aj v mojom brusku obcas nieco pukne, akoby bublinka. nikdy som o tom nepocula, tak som sa prvykrat zlakla, ze mi praskli plodove obaly. z coho to vlastne je?

maculienka123
4. aug 2010

mne tiez puka v brusku,je to zvlastne ale pekne mile,take ako keby praskanie,mlaskanie.bohvie co to je

malemimi
10. aug 2010

Ahojte holky! tak ja som to dnes za sebou dva krát počula a ja by som to prirovnala k nechtu keď si nech t o necht prasknete... a už aj minule som to počula a ale len raz ale myslela som si, že to na nohe mi prasklo ale dnes dva krát za sebou tak som sa tiež vyľakala či si nezlomila rúčku a tak a to sme dnes boli na UZV a hovorila že je všetko OK... tak som hneď volala sestre..tá mi nevedela poradiť že mam zavolať gynde ale išla som to sem hľadať a našla som tak som kľudnejšia 🙂
aj keď som sa presne nedozvedela čo to je za zvuk... 🙂

lenka_da
15. aug 2010

@malemimi tiez pocujem podobne zvuky ako praskanie nechtami... ale iba posledne dni, celkom som sa vyplasila, co to moze byt, na kontrolu idem az v utorok a vo stvrtok mam termin porodu, tak uvidime... 😝

bubu62
15. aug 2010

mne sa akurat tak raz za cas zatrasie brucho asi sa maly mrvi,alebo ked zivnem ako keby som vcera citila ze zivol tiez 🙂

malemimi
15. aug 2010

@lenka_da fuha tak ked náhodou zistíš čo to je v utorok od doktora tak daj vedieť tiež by som to rada vedela 🙂
a budem držať palčeky nech je všetko OK 😉 🙂

lenka_da
17. aug 2010

@malemimi hm, tak som bola na kontrole ale riesili sme celkom ine zalezitosti a uplne som zabudla opytat sa na tie zvuky... uz mam toho vsetkeho dost, rada by som mala porod za sebou 😉

petulka_
17. aug 2010

presne toto iste sa stava aj mne, vzdy pocujem ako keby mlasknutie alebo clupnutie..asi od 31tt a niekedy to byva aj dva krat za den..ktovie co to je..a stikutku mava nas Alexik aj 3krat denne 😀 takze mi kazdu chvilku nadskakuje brusko 🙂

malemimi
17. aug 2010

@petulka_
@lenka_da
noo škoda som bola zvedava 🙂
no to ti verím ja už teraz neviem v práci vydržať na riti , strašne ma boli chrbát...
to nadskakovanie je čo presne lebo mne s par krát už stalo že mala ako keby mi dole klope pod bruškom že chce ísť von..mám také niečo brať ako štikútku 😒 ?

lenka_da
18. aug 2010

@malemimi nooo, to klopkanie je urcite stikutka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre