Počujete niekedy zvuky z bruška?

kuko7
2. feb 2008

Ahojte babulky, zakladam tuto temu, lebo by ma zaujimalo, ci aj vy pocujete niekedy taky zvlastny zvuk z bruska...je to nieco medzi mlasknutim a vrzgnutim a je to len vtedy ked babatko mooooc kope....urcite to nie je zo zaludka, je to taky iny zvuk, ale zaujimalo by ma, ci to len mne sibe, alebo aj niektora ina ma taky problem 😒 dakujem 😅

malemimi
18. aug 2010

@lenka_da hm asi máš pravdu lebo je dole hlavičkou už otočená a dole to tak cítim 😉 hihi ďakujem

petulka_
18. aug 2010

@malemimi ja citim stikutku tak, ze mi stale na tom istom mieste ako keby klopka..a niekedy to trva aj 5 minut a je to take pravidelne klopkanie 🙂 a tiez to citim tak nizsie..aspon viem, ze je spravne otoceny 😀

malemimi
18. aug 2010

@petulka_ tak tak presne ako píšeš také klopkanie hihi 😀 ako keby chceli ísť už von že ?!haha sranda 😀 😀 🙂
Už sa tešíš na mimi čo to máš blízko 😉

petulka_
19. aug 2010

tesim, uz aby bolo aspon 20.9. a moze ist von 🙂 ale ako pozeram, aj ty to mas zachvilku 😉 a pekne meno ste vybrali..do 20tt som si myslela, ze aj ja mam v brusku Sofiu, len potom prisiel sok, ze je to chlapec 😀

malemimi
25. aug 2010

@petulka_
jee no nevadí gratulujeme aj tak ja som mala pre chlapca meno ale pre dievča tiež ale to mi neprešlo 😝 🙂 a manželovi sa páčilo meno Sofia teda aj iné ale iné mu tiež neprešli zase u mňa 😀 😀 haha
no my sme tiež čakali až do posledného UZV nech nám to potvrdia že je to holka ale tiež ešte z rezervou človek nikdy nevie...mame akurát len tuším 2 ponožky ružové jednu čiapočku ružovú inak skôr také neutrálne 🙂
A aké máš pocity? a stále sa moc hýbe či aké to máš?
mňa strašne kope na to že by sa už mali pohyby obmedziť trochu...tak vôbec ten pocit nemám 😒 ale na druhej strane som rada aspoň viem že je OK 🙂 😉

petulka_
26. aug 2010

@malemimi aj mna stale dost kope..nejak som si nevsimla, ze by sa hybal nejak menej..a niekedy to uz fakt boli, ale uz len par tyzdnov 😉 ja mu od 15tt pustam take CDcko Mozarta, pre deti v brusku a zabera to na neho..ked ma najviac energie a chcem, aby sa trosku skludnil, tak mu to pustim a on zaspi, alebo sa menej hybe 😉 a vraj to aj zvysuje IQ, tak uvidime 😀 normalne uz teraz mi je trochu smutno, ze mi to brusko bude chybat 😒 ale zas budem mat krasne babatko a mozno si na brusko uz ani nespomeniem 🙂

malemimi
27. aug 2010

@petulka_ hihi hej hej 😀 niekedy je to hrozne...ja zase uspávanky púšťam alebo jej spievam ja alebo sa s nou rozprávam 😉 haha
hmm no podla mňa nám bude chýbať vieš že si nosila ten pokladík v sebe a vedela si že je OK a keď tam už nebude sa budeme cítiť také prázdne 😒 🙂 vyfučané haha 😀 ale ako vravíš zase konečne si budeme môcť ten pokladík postískať, vyboškávať.... 😉 🙂 🙂 🙂

lienka1989
10. máj 2012

Aj ja to počujem skoro každý deň od konca 8.mesiaca 🙂

luc22
18. máj 2012

tiez sa pripajam a pocuvam zvlastne prasknutie alebo ako to nazvat...z bruska. a viem, ze to nie je zalutok ani creva.... co uz...ved je to uz cloviecik, ktory si robi co chce v tom brusku 🙂

gaby21
18. máj 2012

@luc22 Ahoj, to praskanie je z najvacsou pravdepodobnostou plodova voda ktora naraza na steny maternice, napriklad ako ked vychadzas z vane a rozburis vodu, a ta naraza o okraje vane 😝

misinn
5. jún 2012

ahojte baby aj ja ten zvuk pocujem kazdy den, som rada ze som nasla tuto temu lebo som si uz myslela ze mi sibe, ale teraz uz viem ze nie 😀 😀

miskaska
5. jún 2012

Ja som si to tiez nedavno vsimla - pri takom poriadnom kopnutí. Akurát včera som to hovorila priatelovi 😉

momo1111
15. nov 2012

Ahojte, to pukanie mam aj ja uz mesiac a pol uz od konca 7. mesiaca, znie to ako dva do seba narazajuce kamienky pod vodou. U mna to je hocikedy, aj niekolkokrat denne. Nema to ziadny suvis s tym, ci sa hybem alebo som v klude, je to nahodne. Urcite je to normalne. Stikutka to urcite neni, pri nej citit ako sa babo v brusku nadhadzuje a je bez zvukov. Vzdy je to iba jeden "puk" s jemnou skoro nezachytitelnou vibraciou v brusku a hotovo. Netrapim sa tym, urcite je to OK. Babatku je dobre, mne je dobre, tak nech si tam puka kolko chce 🙂

lucire
15. nov 2012

aj ja som to mávala v tehotenstve mne to znelo ako keď pukaju kosti, spominala som to dr. no čič na to nepovedal...poviem vám, že malu kedniekedy teraz zdvihnem na ruky tak jej pukaju kosti....možno náhoda že som to počula aj cez bruško...

piskotienka
17. okt 2017

Baby,som na konci 19teho tyzdna a citim aj pocujem take bublinkovanie a pulzovanie ako keby a hlavne cez den,je to mozne,ze sa ozyva babanko?!..som chuda,zatial som pribrala len nieco cez dve kila,aj to je ok?..Vďaka za odpovede a pekny deň 👼🏻☀️

ankastevko
13. aug 2019

Ahojte baby ja som v 14tt a cakam tretie mimi. Pocujem dost casto pod pupkom zblnkanie prelievanie pukanie doktorka povedala ze to je mimi 🥰

ankastevko
13. aug 2019

@piskotienka ahoj ja som sice v 14tt schudla som 4kg vzhladom k tomu ze mi je stale zle ale miminko je aktyvne.

ankastevko
13. aug 2019

A baby predosle tehu v 8 mesiaci som spala a ked som sa zobudila pocula som bublinky a na to mi praskla plodova voda sup rodit 🤗

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre